صفحه 12 از 35 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

سلام بچه ها
    یه استاده به من سفارش گرده یه جا ثبت نام کنم که ماهی 1200 تا برای یه سال مستر می دن و بعد هم دوره ی دکتری شروع می شه با ماهی 1500 یورو. نمی دونم اکول چه قده پول می گیره ولی هیچ اشاره ای نکردن. یعنی پول نمی گیرن؟
    اگه میگیرن چه طوری می شه فهمید؟ یه بچه ها تو همین صفجات اخیر فروم، یه سایت نشونی داده بود. دقیقا چه طوری می شه ازاون سایته استفاده کرد؟
    نمی دونم کحا هست این اکول ولی فکر کنم تو خود پاریس هست.
    مرسی از راهنمایی هاتون.

بعد این که فرانسه بعد از اتمام تحصیل می ذاره بمونیم یا باید برگردیم زودی؟
    آیا می شه رفت مثلا آلمان از اون جا واسه زندگی و یا کار؟ یا دوباره باید برگردم ایران و بعد تو آلمان دنبال کار بگردم؟
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Junior Member

دوستان سلام
    تا اونجای که من تحقیق کردم برای زندگی دانشجویی تو اروپا مقدار هزینه ای که لازمه برای هر ماه بین 500 تا 1200 یورو متغییره اما اکثر دانشجوا ها مجردن الان سوال من اینه
    برای یه خانواده سه نفری(یک بچه) چه مقدار در یک ماه هزینه برای زندگی در فرانسه لازمه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    تا اونجای که من تحقیق کردم برای زندگی دانشجویی تو اروپا مقدار هزینه ای که لازمه برای هر ماه بین 500 تا 1200 یورو متغییره اما اکثر دانشجوا ها مجردن الان سوال من اینه
    برای یه خانواده سه نفری(یک بچه) چه مقدار در یک ماه هزینه برای زندگی در فرانسه لازمه؟
    من یه چیزو اضافه کنم و اینکه اگه بتونین خونه با قیمت مناسب و نزدیک دانشگاه گیر بیارین(که هزینه رفت آمد نداشته باشید)، به راحتی میشه با 400 تا 500 یورو هم زندگی کرد. میتونم بگم به غیر از هزینه خونه، بهتره برای هر نفر بزرگسال تا 400 یورو حساب کنید(البته احتمالا کمتر از این بشه). ولی خرج بچه رو نمی دونم چقدر میشه
    ویرایش توسط arash-iran : March 28th, 2012 در ساعت 02:09 PM
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

ممنونم دوست عزیز حالا خرج خونه اش چقدر میشه؟
    خرج یه بچه 5 ساله فکر میکنید از این 400 یورو بیشتر بشه؟
    این 400 یورو برای چه نوع خرج های هست ؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

ممنونم دوست عزیز حالا خرج خونه اش چقدر میشه؟
    خرج یه بچه 5 ساله فکر میکنید از این 400 یورو بیشتر بشه؟
    این 400 یورو برای چه نوع خرج های هست ؟
    دوست عزیز، هزینه خونه کاملا به این وابسته هست که در چه شهری زندگی می کنید. 400 یورویی که گفتم میتونه شامل هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل و تفریح و بعضی اوقات خرج موارد غیر مترقبه() بشه. البته به نظرم میشه با کمتر از این مبلغ هم زندگی کرد. این هم کاملا وابسته به شهری هست که دارید در اون زندگی می کنید. و در مورد بچه، والا من تجربه بچه داری نداشتم ولی فکر کنم کمتر از 400 یورو بشه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

دوستان سلام
    همانطور که احتمالا در نوشته های دیگران خوانده اید هزینه زندگی در هر جائی بستگی به نوع زندگی شما دارد. من دوستانی دارم که با حدود ماهی ۲۰۰-۳۰۰ یورو در ماه در شهرهای کوچک و دانشگاهی فرانسه زندگی میکنند. البته بدون در نظر گرفتن هزینه مسافرت تابستان و خرید پوشاک که کاملا بستگی به مدل زندگی شما داره.
    هزینه اجاره سوئیت (حدود ۲۰ تا ۲۵ متر با حمام و دستشوئی مستقل برای یک نفر و بصورت مبله) اگر از طریق دانشگاه بگیرید میشه حدود ۲۵۰ یورو در ماه که بخشی از آنرا دولت فرانسه به شما بر میگردانه (حدود ۱۱۰ یورو بود سال قبل). هزینه خورد و خوراک هم اگر در دانشگاه غذا بخورید و رستوران های شهر نروید هر وعده نهار حدود ۳.۵ یورو میشه. در ضمن نزدیک بودن به دانشگاه مهمه. اما به هر حال شما می توانید با گرفتن کارت مترو/اتوبوس بصورت ماهیانه یا سالیانه رقمی در حدود ۴۰ یورو در ماه بدهید.

البته فراموش نکنید که هزینه زندگی در شهرهای بزرگ سا توریستی فرانسه کاملا فرق داره.

دوستان سلام
    در مورد هزینه زندگی برای خانواده ۳ نفره هم شما بهتره که رقمی در حدود ۱۳۰۰ را در نظر بگیرید. البته اگر بخواهید ماشین هم بخرید و هزینه بیمه و بنزین هم بدهید می توانید ۲۰۰ یورو برای هزینه های جاری ماشین (بیمه و بنزین) به آن اضافه کنید.
    در ضمن اگر سن شما کمتر از ۲۶ سال باشه می توانید از تخفیف های خاصی این شرایط سنی برای مترو قطار و سینما و اینها هم استفاده کنید. در ضمن بیمه سلامتی (تکمیلی) شما هم ارزانتر خواهد شد.

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من دانشجوی دکتری هستم و برای فرصت مطالعاتی برای فرانسه پذیرش گرفتم. می خواستم ببینم که میزان هرینه های زندگی در شهر پاریس چقدره؟ و اینکه چه مدت زمانی طول می کشه که ویزا بدن؟ الان من 70 روزه که مدارکمو دادم و هیچ خبری نیست، کسی میدونه که روال کار اینها به چه صورته و آیا تا به حال کسی برای فرصت مطالعاتی ویزا گرفته؟
    با تشکر از همه
    برای چه مدتی می خواهید در پاریس زندگی کنید؟ اصولا باید بدنبال هم خونه باشید برای اینکه مدت زمان زندگی شما مثلا کمتر از یکسال باشه بعیده که بتونید به تنهایی خانه پیدا کنید.
    در ضمن در قسمت دیگری از همین فروم در مورد هزینه های زندگی در شهرهای مختلف پاریس دوستان توضیحاتی داده اند که توصیه میکنم آنجا را مطالعه کنید.

سلام
    دوستان من یک خوابگاه در شهر سنت اتین پیدا کردم که ماهی 260 یورو هست آیا به نظر دوستان این قیمت مناسب است یا خیر؟ ممنونم

دوستان اگر تجربه ای راجع به شهر سنت اتین( هزینه زندگی و خوابگاه و اینکه شهر خوبی برای تحصیل هست یا نه ؟ بذارید ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)