صفحه 17 از 35 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

دوستان کسی هست در مورد شهر سنت اتین اطلاعاتی داشته باشه؟ ممنون میشم پاسخ بدین که شدیدا به راهنماییتون نیاز دارم.
    مرسی

دوستان کسی اطلاعی داره که در فرانسه چه طور میشه عدم سوء پیشینه گرفت؟ کار فوری دارم. ممنون از راهنمایی تون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، امیدوارم پاسخ سؤالتون رو تابحال دریافت کرده باشید...
    اما چنانچه درست متوجه شده باشم نیاز به گواهی عدم سؤپیشینه دارید که احتمالاً مربوط به سوابق گذشته می باشد و بایستی از مراجع قانونی ایران اقدام شود.
    برای دریافت مدرک عدم سو پیشینه دولت ایران (که خود بنده هم اخیراً نیاز داشتم و اقدام کردم) بایستی مراجعه نمایید به سفارت ایران در پاریس و انگشت نگاری انجام بدید ضمن اینکه هزینه 26 یورویی پرداخت میکنید و یکسری مدارک که از شما میخواهند.
    بعد از اون پروسه دریافت عدم سوپیشینه شما در سریعترین حالت (به نقل از خود مسئولین سفارت) حدود 3 ماه یا حتی بیشتر طول میکشد.
    تا درخواست و انگشت نگاری شما از پاریس به وزارت خارجه ایران ارسال گردد سپس به بخش پلیس بین الملل (اینترپل) ارسال گردیده و استعلام شود. پاسخ نهایی از سوی آن ارگان اعلام گردد و نهایتا باز به فرانسه ارسال شود و سفارت به شما اعلام نماید تا مدرکتون رو تحویل بگیرید! پس اصولا پروسه سریعی و عجله ای نیست که انتظار داشته باشید بسرعت پاسخ دریافت کنید.
    اما مسیر میان بر این هست که به ایران مراجعه کرده و مراحل انگشت نگاری و مسائل اداری را در آنجا انجام بدید تا شاید احتمالا سریعتر مدرک خودتون را دریافت کنید.
    در غیر اینصورت پروسه های نامه نگاری و ارسال و دریافت متداول خودشان چندین ماه زمان نیاز دارد.
    موفق باشید.

این نکته رو فراموش کردم اضافه کنم...
    گواهی عدم سوء پیشنه ای که از سوی پلیس ایران صادر میشود به زبان انگلیسی هست و چنانچه هدف داشته باشید برای پرونده های خودتون در کشور فرانسه مورد استفاده قرار دهید بایستی به فکر برگردان آن از انگلیسی به فرانسه نیز باشید که لازم است به یک مترجم قسم خورده در فرانسه برای ترجمه انگلیسی به فرانسه مراجعه نمایید (و صرف هزینه تقریبی 50 یورو)
    موفق باشید.
    ویرایش توسط nimaK : December 15th, 2014 در ساعت 09:21 PM

Junior Member

سلام دوستان. برای هزینه های زندگی در فرانسه آیا می تونم روی هزینه های نوشته شده در پست های قبلی حساب کنم. اون پست ها برای سال 2012 بوده و آیا تا الان تفاوت زیادی داشته یا نه؟ تشکر می کنم اگر دوستان جواب بدن.

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط yaqob نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای هزینه های زندگی در فرانسه آیا می تونم روی هزینه های نوشته شده در پست های قبلی حساب کنم. اون پست ها برای سال 2012 بوده و آیا تا الان تفاوت زیادی داشته یا نه؟ تشکر می کنم اگر دوستان جواب بدن.
    با سلام

اینجا در صد افزایش قیمت ها در سال خیلی پایین هست. شاید نزدیک به ۱٪. مثل ایران یکسال ماشین ۱۲ میلیون سال بعد ۵۰ میلیون نیست. تنها فرقی که کرده تبدیل ریال به یورو هست از سال ۲۰۱۲ تا الان. کمک هزینه ها هم به همون شکل هست همچنان.

قیمت خونه در مرکز پاریس یکم بالا رفته ولی به جاش اطراف پاریس همچنان قیمت ها پایین هست.

موفق باشید.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

با سلام
    من تازه اومدم پاریس برای دوره دکتری. میخوام حساب بانکی باز کنم بهم گفتن بی ان پی بازکن. ممنون میشم راهنمایی کنید فرایندش چیجوری هست. من زبان فرانسه بلد نیستم و تو سایتش چیزی متوجه نشدم. اگر اطلاعاتی در مورد هزینه بازکردن حساب و ... هم بدید ممنون میشم. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط alien1363 نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه اومدم پاریس برای دوره دکتری. میخوام حساب بانکی باز کنم بهم گفتن بی ان پی بازکن. ممنون میشم راهنمایی کنید فرایندش چیجوری هست. من زبان فرانسه بلد نیستم و تو سایتش چیزی متوجه نشدم. اگر اطلاعاتی در مورد هزینه بازکردن حساب و ... هم بدید ممنون میشم. ممنون
    BNP بهترین بانک فرانسه ست ولی هزینه هاش از بقیه بانک ها بیشتره. من بهت La POST , LCL و یا Caisse d'épargne رو پیشنهاد میکنم که هزینه هاشون از بقیه بانکها کمتره. البته اگه زیر 25 سال هستی ( که فکر نکنم چون بهت 63 می خوره ) کلا هزینه خاصی نداره بانک.
    باز کردن حساب معمولا هزینه ای نداره ولی نگهداری حساب، نگهداری کارت بانکی، دریافت از عابر بانک یه بانک دیگه، ارسال دفترچه چک و... هزینه داره که البته هزینه هاش کمه ولی در طول یک سال اگه حساب کنی زیاد میشه.
    بین این بانکها la post از همه کمتره فکر میکنم هزینه هاش و خوبیش اینه که توی هر شعبه ی پستی معمولا بانک پستال هم هست.
    من خودم تو caisse d'épargne حساب دارم.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

سلام دوستان هزینه ی زندگی در فرانسه چند یورو هست. هزینه زندگی دانشجویی و مجردی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan04 نمایش پست ها
    سلام دوستان هزینه ی زندگی در فرانسه چند یورو هست. هزینه زندگی دانشجویی و مجردی

دوستان ماهی ۱۹۵۰ یورو چه جور پولیه توی پاریس کسی می تونه در موردش یه کم توضیح بده چقدر از پول میمونه با احتساب یک زندگی ساده دانشجویی و مجردی لطفا راهنمایی کنید

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan04 نمایش پست ها
    دوستان ماهی ۱۹۵۰ یورو چه جور پولیه توی پاریس کسی می تونه در موردش یه کم توضیح بده چقدر از پول میمونه با احتساب یک زندگی ساده دانشجویی و مجردی لطفا راهنمایی کنید
    سلام، خوب هست، حتی میشه گفت از خوب هم بهتر هست برای دانشجویی..
    بیشتر هزینه و دخل خرج شما در پاریس منوط به اجاره محل اسکانی هست که در آن اقامت خواهید داشت.
    بطور جامع تر درخصوص ریز و جمع بندی برخی از هزینه های ماهیانه توضیح عرض شده بود. در همین تاپیک. <<
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)