صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    دوستان صاحب نظر لطف کنن
    وضعیت کار در رشته های مهندسی در فرانسه (با داشتن دکتری از فرانسه) چطوره؟
    سلام
    در حال حاضر کار به شکل همومی در تمام اتحادیه اروپا شرایط خوبی نداره البته افق اقتصادی فرانسه در سال 2020 رو خیلی خوب پیش بینی کردند
    در خصوص رشته های مهندسی در حال حاضر رشته مکانیک و کامپیوتر بازار کناسب تری نسبت به سایر رشته ها دارند .
    امیدوارم اطلاعاتم کمکی به شما کرده باشه ...
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alien1363 نمایش پست ها
    ممنون. من قرار دارد دارم برای دکترا. دانشگاه به من گفته که ما واست درخواست دادیم. ولی باید 4 ماه منتظر بمونی. اگر تا این مدت خبری نشد باید خودت بری پیگیری کنی. حالا سوال منه اینه که تو این 4 ماه من باید منظر چیزی باشم. از الان هم میتونم برم پیگیری کنم. ممنون
    سلام دوست عزیز
    ببخشید متوجه نشدم برای شما و به کجا درخواست داده
    تا جایی که من خبر دارم در صورتی که دانشگاه شما رو بورس کنه یک قرارداد که ممهور به مهر پرفکتور برای شما ارسال میکنه در اون نامه بصورت عمومی اعلام میشه که شما قرارداد دکترا دارید با دانشگاه و حقوق هم دانشگاه به شما پرداخت میکنه و برای شما این قرارداد رو میفرسته ... من تا به حال جایی ندیدم که دانشجویی که ایران هست دنبال مدارکی که اونها باید کارشون رو انجام بدند بره .... فکر کنم نیاز داشته باشید با دفتر ثبت نام دانشگاه خودتون مجددا مکاتبه کنید .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alien1363 نمایش پست ها
    سلام. من متاهل هستم ولی خانم من ایران هست. میخوام برای caf درخواست بدم. در صفحه اول یک سوال زیر رو میپرسه. من چی باید جواب بدم. چون من خانمم اینجا نیست نمیدونم یاد چی جواب بدم

* Vous vivez en couple :
    (y compris sans être marié(e) ou pacsé(e))

Oui Non
    سلام میگه شما با همسرتون زندگی میکنید یا نه
    اگر برای همسرتون اقدام کردید که بیاد فرانسه میتونید گزینه بله رو انتخاب کنید و نتیجش اینه که حداقل حدود 380 یورو از مبلغ اجارتون رو پرداخت میکنه البته اگر خوابگاه شما دولتی نباشه ( کروس )

سلام

شرمنده من یک سوال داشتم شاید خیلی ساده باشه اما گفتم بپرسم خیالم راحت تر بشه

من مثلا 900 دلار دارم و بیام فرانسه میتونم راحت به نرخ روز در هر صرافی اون رو تبدیل به یورو بکنم ؟

با بهتر هست اینجا در ایران اینکار رو انجام بدم ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramcat نمایش پست ها
    سلام

من مثلا 900 دلار دارم و بیام فرانسه میتونم راحت به نرخ روز در هر صرافی اون رو تبدیل به یورو بکنم ؟

توی ایران به نظر من به صرفه تره. درسته که توی ایران دوتا حق الزحمه می گیرند ( یکی برای تبدیل دلار به ریال و کی دیگه برای ریال به یورو) ولی با این حال از پورسانتی که اینجا میگیرند کمتر در میاد. بهترین حالت اینه که اگر در تهران زندگی می کنید به صرافی های چهار راه استانبول مراجعه کنید که از بقیه جاهای دیگه قیمت های مناسب تری دارند. البته در بین همون صرافی ها هم کمی تفاوت قیمت هست ولی با چند تا سوال متوجه کمترین قیمت میشید.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramcat نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز اصلا اين اشتباه رو انجام نده .... در فرانسه غالبا موسسات خاصي اين كار رو انجام ميدن و ريت چنج اصلا با ريت جهاني همخوني نداره ...
    حتما ايران اينكار و انجام بده ....

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    توی ایران به نظر من به صرفه تره. درسته که توی ایران دوتا حق الزحمه می گیرند ( یکی برای تبدیل دلار به ریال و کی دیگه برای ریال به یورو) ولی با این حال از پورسانتی که اینجا میگیرند کمتر در میاد. بهترین حالت اینه که اگر در تهران زندگی می کنید به صرافی های چهار راه استانبول مراجعه کنید که از بقیه جاهای دیگه قیمت های مناسب تری دارند. البته در بین همون صرافی ها هم کمی تفاوت قیمت هست ولی با چند تا سوال متوجه کمترین قیمت میشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    دوست عزيز اصلا اين اشتباه رو انجام نده .... در فرانسه غالبا موسسات خاصي اين كار رو انجام ميدن و ريت چنج اصلا با ريت جهاني همخوني نداره ...
    حتما ايران اينكار و انجام بده ....
    از هردو شما عزیزان ممنون

پس تو ایران انجام بدم بهتر هست .

البته بعضا میگفتن که اونور اینکار رو بکن اما گویا درست نیست .

ممنون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، دوستان البته بخوبی پاسخ شمارو دادند و به نتیجه صحیح منطقی رسیدید، اما سؤال مشابه رو یکی از دوستان در بخش دیگری مطرح کرده بودند، که همین موارد رو خدمتشون عرض کردیم و بطور خلاصه تبدیل ارزها در اروپا (یورو-> دلار یا بعکس) بیشتر بضرر شما هست تا این کار رو در ایران انجام بدهید.
    موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

سلام
    من 22 سالم هست و لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته هماتولوژی(خون شناسی) در فرانسه درس بخونم.
    در حال حاضر در کنکور فوق لیسانس شرکت کردم و منتظر جوابشم که اگر ایران قبول بشم ارشدمو ایران میخونم.چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین.
    1-بهتره برای ارشد بیام یا دکتری؟
    2-من سطح زبان انگلیسیم خوبه اما فرانسه صفر.به طور متوسط چقدر طول میکشه تا کاملا یاد بگیرم؟
    3-دانشگاهی که رشته منو داشته باشه بیشتر در شهر های اطرافه یا پاریس؟
    4-آیا فرانسه برای من که دخترم و قراره اونجا تنها زندگی کنم مناسبه؟(قبلا به عنوان مسافرت برای 1 هفته پاریس بودم و عاشقش شدم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبانشناسی، دانشگاه پاریس-دیدرو (پاریس 7)

1- حدوداً ششصد یورو بعد از کسر مالیات.
    2- اصلاً پیدا نمیشه! خیالتونو راحت کنم.
    3- سوال اصلاً موضوعیت نداره با توجه به پاسخ سوال بالا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)