صفحه 20 از 35 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Jaferian نمایش پست ها
    سلام
    حالا چرا میخواین بیاین فرانسه؟
    من سه ساله پاریس درس میخونم و به هیچکی توصیه نمیکنم بیاد اینجا.
    تو کشورای دیگه میتونید به زبان انگلیسی درس بخونید و شرایط بهتری هم خواهید داشت.
    بعقیدۀ من فرانسه رو دورشو خط بکشید؛ اگر هم خیلی علاقه دارید بیاید فرانسه، حداقل پاریس نیاید. خیلی سخته زندگی توش.
    برای همون یه هفته توریستی اومدن خوبه فقط.
    مثلاً تا جایی که میدونم درس خوندن تو آلمان خیلی راحت تر و کم هزینه تره از فرانسه و رفاه بیشتری هم خواهید داشت.
    بعدشم اگر دوست داشتید بمونید فرصت شغلی بیشتره. تو فرانسه که اصلاً نیست.

توصیۀ من اینه که هر کشوری خواستید برید اول برای یه دورۀ کوتاه برید، حداکثر دو سال. بعد اگر خوشتون اومد بمونید، اگر نه هم که یه مدرک گرفتید و برمیگردید یا میرید جای دیگه.

باز هم تاکید میکنم، اگر میخواین بیاین فرانسه بدونید که حتماً باید هزینۀ زندگیتون رو کاملاً از ایران تامین کنید، از کار خبری نیست.
    مگر اینکه بورس بگیرید که تو فرانسه زیاد بورس نمیدن، مگر واسه دکترا.
    در مورد بدبختی های زندگی تو پاریس هم اگر اطلاعات دقیق تر خواستید در خدمتم.

پرسیدید آیا فرانسه براتون مناسبه بعنوان یک دختر تنها؟ جواب: نه!
    پاریس که هیچی! مارسی هم من نرفتم ولی همه میگن از پاریس هم بدتره. باز شهرای کوچیکترش فک میکنم خیلی بهتر باشه از این لحاظ.
    اول از همه ممنونم بابته راهنماییتون.
    من فقط برای درس و ادامه تحصیل میرم و قصد کار کردن ندارم.
    پدر و مادرم با کشورای خیلی دور موافق نیستن چون میخوان مرتب بهم سر بزنن.
    من خودم ساز میزنم و نقاشی میکشم و علاقه زیادی به کشورایی دارم که از نظر هنر غنی هستن و خب اینم برام خیلی مهمه که دانشگاه خوبی برم و اون دانشگاه از نظر رشته مورد نظرم قوی باشه.راستی قصد موندن هم ندارم و بعد از اتمام دوره تحصیلم قطعا برمیگردم.

میتونید کمی راهنماییم کنید که زندگی کردن اونجا برای یه دختر چه خطراتی میتونه داشته باشه؟و اینکه آیا میتونم تو دانشگاه دوستای ایرانی پیدا کنم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahya1992 نمایش پست ها
    اول از همه ممنونم بابته راهنماییتون.
    من فقط برای درس و ادامه تحصیل میرم و قصد کار کردن ندارم.
    پدر و مادرم با کشورای خیلی دور موافق نیستن چون میخوان مرتب بهم سر بزنن.
    من خودم ساز میزنم و نقاشی میکشم و علاقه زیادی به کشورایی دارم که از نظر هنر غنی هستن و خب اینم برام خیلی مهمه که دانشگاه خوبی برم و اون دانشگاه از نظر رشته مورد نظرم قوی باشه.راستی قصد موندن هم ندارم و بعد از اتمام دوره تحصیلم قطعا برمیگردم.

میتونید کمی راهنماییم کنید که زندگی کردن اونجا برای یه دختر چه خطراتی میتونه داشته باشه؟و اینکه آیا میتونم تو دانشگاه دوستای ایرانی پیدا کنم؟؟
    عزیزم. نترس. هیچ کجا واسه دختری که دور از خانواده و شهرش درس میخونه خطرناکتر از ایران نیست! این دوست ما که سه ساله اونجاس بابت دلخوریاش بهش حق میدم. چون فرانسه چیز واسه اعصاب خوردی زیاد داره. ولی در کل یکی از بهترین جاها واسه کساییه که مثل شما هنرمند هستن. شما کافیه روزا بری 'شاتله' و در جو هنری اونجا قرار بگیری. حتی ایستگاههای متروش هم با حالتر از بقیه جاهاس. چون هر تیکش یه نفر داره ساز میزنه و صدای ساز میپیچه تو دالون های مترو و اتمسفر زیبایی داره! شما قطعا گرینه زندگی در پاریس رو کنار بذارید (اگر شرایط مالیت عالی نیس البته). در حومه هزینه زندگی خیلی معقولتره و دسترسی به مرکز پاریس هم به اندازه کافی راحته.
    شما ایرانی همه جا میتونی پیدا کنی. مهم اینه که چه کسی با روحیاتت سازگارتره. ایرانیو غیر ایرانیش مهم نیست.
    ولی در کل سنگینی جمعیت عربها و آفریقایی ها در فرانسه به وضوح دیده میشه. اونم بخاطر موقعیت تاریخی و جغرافیاییه فرانسه هستش. تازه قراره بیای درس بخونی ۴تا عکس یادگاری بگیری برگردی :دی
    البته ممکنه تو این مدت هم دلت گیر کنه بمونی!

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم کسی می دونه برای گوشی خریدن بیایم اونجا بخریم بهتره یا از همینجا تهیه کنیم به صرفه تره ؟
    در مورد خریدهای اولیه مثل پتو و اینا هم اگه کسی فروشگاه خاصی رو توی پاریس میشناسه معرفی کنه ممنون میشم.
    کلا درباره این که هر چیزی (مثل وسایل برقی (اتو) اینا رو و حتی خریدهای پوشاک و حوراکی ) رو از ایران بیاریم یا بگذاریم اونجا بخریم هم بگید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanabD نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم کسی می دونه برای گوشی خریدن بیایم اونجا بخریم بهتره یا از همینجا تهیه کنیم به صرفه تره ؟
    در مورد خریدهای اولیه مثل پتو و اینا هم اگه کسی فروشگاه خاصی رو توی پاریس میشناسه معرفی کنه ممنون میشم.
    کلا درباره این که هر چیزی (مثل وسایل برقی (اتو) اینا رو و حتی خریدهای پوشاک و حوراکی ) رو از ایران بیاریم یا بگذاریم اونجا بخریم هم بگید ممنون میشم
    به نظر من جای اینکه بیشتر به فکر گوشی باشی، به فکر پتو جات باشی بهتره. من خودم وقتی رسیدم خوابگاه مبله (تخت و میز و صندلی) داشتم ولی پتو متو نبود. شبم بود. با خودمم نیاورده بودم. خلاصه نصف شب مجبور شدم تمام لباسامو از چمدون در بیارم بپوشم. هیکلم شده بود مث آرنولد، ولی از درون بازم داشتم یخ میزدم. شوفاژم تو یه ماه های بخصوصی از سال روشن میکردن. اون موقع خاموش بود کلا. خلاصه یه وضی بود. صبح پاشدم دویدم رفتم ۶۰ یورو پول بالشو پتو دادم. بماند که شبش بازم سردم بود (چون پکیجا خاموش بود)

به هر صورت اینا رو گفتم که بگم اگه میخوای ماهی ۳۰ - ۴۰ یورو اضافه بدی برو از فرانسه از این پلنا بگیر که سیم کارت میدن با گوشی روش. ولی اگه میخوای راحت باشی همین جا بخر ببر. فرقی نمیکنه در کل. ولی اگه خدای نکرده رسیدی شوفاژا خاموش بود. پتو هم نبود، نگی نگفتیا.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی میخام 6 ماه برم لیون فرانسه، اما گاهی توی این تاپیک ها چیزهایی میخونم که ناخودآگاه دلسرد میشم، ولی بعدش به خودم میگم 6 ماه دوره کوتاهیه و صرفا بهش بصورت تفریحی نگاه میکنم...سوالی که دارم اینه که با 600 یورو در ماه میشه اونجا زندگی کرد، چون من خودم میخام هزینه هامو بدم، و نمیخام از وزارت علوم کمک مالی بگیرم، یا اینکه بهم سخت میگذره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Baharnaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی میخام 6 ماه برم لیون فرانسه، اما گاهی توی این تاپیک ها چیزهایی میخونم که ناخودآگاه دلسرد میشم، ولی بعدش به خودم میگم 6 ماه دوره کوتاهیه و صرفا بهش بصورت تفریحی نگاه میکنم...سوالی که دارم اینه که با 600 یورو در ماه میشه اونجا زندگی کرد، چون من خودم میخام هزینه هامو بدم، و نمیخام از وزارت علوم کمک مالی بگیرم، یا اینکه بهم سخت میگذره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    بله میتونید. نگران نباشید. البته با کمی صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    دوستان صاحب نظر لطف کنن
    وضعیت کار در رشته های مهندسی در فرانسه (با داشتن دکتری از فرانسه) چطوره؟
    بستگی داره چه کاری بخواهید انجام بدید. عموما با مدرک دکترا ، در دانشگاه کار میکنند و بعید میدونم در شرکت های خصوصی بتونید کار پیدا کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Baharnaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جواب این سوال خیلی بستگی به روش و سبک زندگی شما داره و از طرفی بستگی مستقیم به این داره که چه خونه ای اجاره میکنید. اگه بتونید خونه دانشجویی با اجاره 200-300 یورو اجاره کنید خوبه، ولی اگه خونه 500-600 یورویی اجاره کنید، قطعا 600 یورو کافی نیست.

Junior Member

سلام. دانشجو ها توی فرانشه چند ساعت اجازه کار دارند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط foad77 نمایش پست ها
    سلام. دانشجو ها توی فرانشه چند ساعت اجازه کار دارند ؟
    ۶۰٪ ساعات قانونی کار

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)