صفحه 23 از 35 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    سلام. یه سوال خودرویی که سال 98 میلادی تولید شده .درسته میگن معادل 100 درصد پولش رو در سال باید مالیات داد؟
    ببینید.... سوالتون نادقیقه... شما به صورت مستقیم فقط یک (یا دو) بار مالیات خودرو رو میدین: اون هم هنگام خرید خودرو صفر و یا به هنگام پلاک گذاری (اخذCarte Grise)... این کارت معمولاً هزینه اش بر اساس حجم موتور و میزان آلایندگی خودرو و البته استان مربوطه متفاوته... ولی شما هر بار که سوختگیری می کنید یا ماشینتون رو می برید تعمیرگاه 20% هزینه ای که می پردازید مالیاته... به این بیمه اجباری و البته مالیات راه و هزینه پارکینگ رو هم اضافه کنید... اینه که خودرو خصوصاً برای دانشجویان اصلاً مقرون به صرفه نیست... به صورت متوسط در سال 2013 هزینه داشتن خودرو حدود 3300 یورو بوده... حالا ماشینی که می خواید بخرید با توجه با سالش حدود 2000 یورو یا کمتره... پس میشه گفت سوالی که پرسیدید جوابش بله است.
    به طور کلی هم اگه به علت شرایط کاری یا اینکه خانواده بیش از 2 نفر هستید نیاز به خودرو احساس کردید بهتره خودرو مورد نظرتون رو نو و به صورت اجاره طولانی مدت (4 سال و بالاتر) تهیه کنید... البته به شرط داشتن کار با درآمد تضمین شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید.... سوالتون نادقیقه... شما به صورت مستقیم فقط یک (یا دو) بار مالیات خودرو رو میدین: اون هم هنگام خرید خودرو صفر و یا به هنگام پلاک گذاری (اخذCarte Grise)... این کارت معمولاً هزینه اش بر اساس حجم موتور و میزان آلایندگی خودرو و البته استان مربوطه متفاوته... ولی شما هر بار که سوختگیری می کنید یا ماشینتون رو می برید تعمیرگاه 20% هزینه ای که می پردازید مالیاته... به این بیمه اجباری و البته مالیات راه و هزینه پارکینگ رو هم اضافه کنید... اینه که خودرو خصوصاً برای دانشجویان اصلاً مقرون به صرفه نیست... به صورت متوسط در سال 2013 هزینه داشتن خودرو حدود 3300 یورو بوده... حالا ماشینی که می خواید بخرید با توجه با سالش حدود 2000 یورو یا کمتره... پس میشه گفت سوالی که پرسیدید جوابش بله است.
    به طور کلی هم اگه به علت شرایط کاری یا اینکه خانواده بیش از 2 نفر هستید نیاز به خودرو احساس کردید بهتره خودرو مورد نظرتون رو نو و به صورت اجاره طولانی مدت (4 سال و بالاتر) تهیه کنید... البته به شرط داشتن کار با درآمد تضمین شده
    بله در همه جا مالیات میگیرن
    ویرایش توسط maurice : March 15th, 2016 در ساعت 12:29 AM دلیل: اختیاری

منظورم 206 مدل 2000 .قیمت 400یورو الایندگی 162 گرم بر هر کیلومتر
    سایتی هست که قیمت اجاره خودر وهای نو در فرانسه رو زده باشه؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    منظورم 206 مدل 2000 .قیمت 400یورو الایندگی 162 گرم بر هر کیلومتر
    سایتی هست که قیمت اجاره خودر وهای نو در فرانسه رو زده باشه؟
    می تونم به جرئت بگم خودرو زیر 800 یورو راه نمیره! برای اجاره طولانی مدت این عبارت رو جستجو کنید:
    location longue durée XXXXXXX و به جای ایکس ها مارک خودرو رو بگذارید... رنو، داچیا، پژو، سیتروئن و هیوندای پیشنهاداتی با ماهی زیر 200 یورو هم دارند. فقط مطلع باشید که شما برای بستن قرارداد اجاره نیاز به ارائه فیش حقوقی و قرارداد کاریتون هم خواهید داشت

می تونم به جرئت بگم خودرو زیر 800 یورو راه نمیره! برای اجاره طولانی مدت این عبارت رو جستجو کنید:
    location longue durée XXXXXXX و به جای ایکس ها مارک خودرو رو بگذارید... رنو، داچیا، پژو، سیتروئن و هیوندای پیشنهاداتی با ماهی زیر 200 یورو هم دارند. فقط مطلع باشید که شما برای بستن قرارداد اجاره نیاز به ارائه فیش حقوقی و قرارداد کاریتون هم خواهید داشت
    قرارداد کاری باید طولانی مدت باشه .

Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - دانشگاه آزاد

سلام
    ممنونم بابت راهنماییتون. من به دلایلی ترجیح میدم برم اونجا بخونم. یه موسسه زبان مورد تایید سفارت پیدا کردم با 1000 یورو شهریه برای 4 ماه ازش پذیرش گرفتم. فقط من مشکل بزرگم الان خوابگاه یا خونه توی پاریسه.. توی تاپیک مربوطه هم هرچی نگاه کردم چیز خاصی پیدا نکردم.. چطوری میتونم توی سایت خاصی همخونه پیدا کنم که دنبال کسی باشه؟
    صبر.. آغاز یک پرواز است...

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdidrm نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم بابت راهنماییتون. من به دلایلی ترجیح میدم برم اونجا بخونم. یه موسسه زبان مورد تایید سفارت پیدا کردم با 1000 یورو شهریه برای 4 ماه ازش پذیرش گرفتم. فقط من مشکل بزرگم الان خوابگاه یا خونه توی پاریسه.. توی تاپیک مربوطه هم هرچی نگاه کردم چیز خاصی پیدا نکردم.. چطوری میتونم توی سایت خاصی همخونه پیدا کنم که دنبال کسی باشه؟
    به نظرم شما نیاز به مشورت با سفارت دارید... ویزای زیر 6 ماه تا جایی که می دونم ویزای دانشجویی نیست... اگه ویزای دانشجویی نداشته باشید از خوابگاه دانشجویی خبری نیست...
    ولی در کل جواب شما رو در این پست دادم قبلاً...
    باز هم خواهش می کنم کار با ابزار جستجوی سایت رو یاد بگیرید (کافیه کلمه خوابگاه رو سرچ کنید)

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه اوضتاع کار برای مهندس مکانیک تو فرانس چطور هست/
    مثلا مدرک لیسانس رو از ایران بگیری برای مستر یا تو مدارس تخصصی دوره بگذرونی
    احتمال اینکه تو فرانسه کار پیدا کنی چقدر هست

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه اوضتاع کار برای مهندس مکانیک تو فرانس چطور هست/
    مثلا مدرک لیسانس رو از ایران بگیری برای مستر یا تو مدارس تخصصی دوره بگذرونی
    احتمال اینکه تو فرانسه کار پیدا کنی چقدر هست
    اگر زبان فرانسه و انگلیسیتون خیلی خوب باشه کار هست و خوب هم هست.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

كاوه جان درود بي پايان و خدا قوت كه انصافا فروم فرانسه رو مي چرخوني !

آقا نحوه و اصن وضعيت استاد دانشگاه شدن توي فرانسه چطوره؟؟ مي دوني كه منظور من حيطه هاي رشته هاي انسانيه...ادبيات ها مث مثلا انگليسي،فارسي،تطبيقي،عموم ي و تحقيقهاي مرتبط با اين شته ها ديگه ! اصلا كلا حقوق استاد دانشگاه چقدره؟ اشباع شده يا نه؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)