صفحه 25 از 35 نخستنخست ... 1516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان عزیز
    من کارشناس علوم ازمایشگاهی دامبزشکی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به فرانسه برم . البته بنده سنم بالاست و از بابت محدودیت سنی دانشگاههای فرانسه هیچ اگاهی ندارم ولی عزم کردم و زبان فرانسه را با تاخیری زیاد شروع کردم. چند تا سوال دارم که امیدوارم دوستان عزیز بنده رو راهنمایی نمایند:
    1. چه دانشگاههایی و در چه شهر هایی دامبزشکی رادارند و هزینه سالیانه انها چند یورو است؟
    2.اصولن اگر بخوام از ابتدا در رشته دکترای دامبزشکی اقدام کنم ایا امکانش هست یا باید همین رشته خودم را ادامه دهم؟
    3.و این که ایا در میان دانشگاههای فرانسه دانشگاه دولتی است که بدون شهریه و رایگان باشد یا همه شهریه را میگیرند؟
    4. ایا در فرانسه هم مانند ایران میتوان از یک رشته به ارشد رشته ای دیگر حتی بدون ارتباط تغییر رشته داد یا باید ان رشته را از ابتدا خواند؟

بیشابیش از توجه دوستان سباسگزارم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam1979 نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان عزیز
    من کارشناس علوم ازمایشگاهی دامبزشکی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به فرانسه برم . البته بنده سنم بالاست و از بابت محدودیت سنی دانشگاههای فرانسه هیچ اگاهی ندارم ولی عزم کردم و زبان فرانسه را با تاخیری زیاد شروع کردم. چند تا سوال دارم که امیدوارم دوستان عزیز بنده رو راهنمایی نمایند:
    1. چه دانشگاههایی و در چه شهر هایی دامبزشکی رادارند و هزینه سالیانه انها چند یورو است؟
    2.اصولن اگر بخوام از ابتدا در رشته دکترای دامبزشکی اقدام کنم ایا امکانش هست یا باید همین رشته خودم را ادامه دهم؟
    3.و این که ایا در میان دانشگاههای فرانسه دانشگاه دولتی است که بدون شهریه و رایگان باشد یا همه شهریه را میگیرند؟
    4. ایا در فرانسه هم مانند ایران میتوان از یک رشته به ارشد رشته ای دیگر حتی بدون ارتباط تغییر رشته داد یا باید ان رشته را از ابتدا خواند؟

بیشابیش از توجه دوستان سباسگزارم
    سلام!
    با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس بگیرید... یه کتابچه در مورد رشته های گروه پزشکی دارند که تقریباً تمام اطلاعاتی رو که لازم دارید توش نوشته.
    در ضمن لطف بفرمایید و از این به بعد سوالاتتون رو در تاپیک درستش مطرح بفرمایید: فرانسه> تحصیل در فرانسه (>رشته های گروه پزشکی در فرانسه)

با سلام خدمت دوستان
    من از دانشگاه مارسی پذیرش گرفتم. چطور میتونم برای اجاره مسکن اقدام کنم؟
    ممنون

Banned

دوستان با هزینه 7500 یورویی برای 9 ماه که سفارت میگه توی شهرهایی مثل لیل و مارسی و لیون میشه زندگی دانشجویی داشت؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiralisos27 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من از دانشگاه مارسی پذیرش گرفتم. چطور میتونم برای اجاره مسکن اقدام کنم؟
    ممنون
    لطفاً این پست و صفحات بعدش رو بخونید. و سوالتون رو در جای صحیحش (خوابگاه) مطرح بفرمایید. موفق باشید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    دوستان با هزینه 7500 یورویی برای 9 ماه که سفارت میگه توی شهرهایی مثل لیل و مارسی و لیون میشه زندگی دانشجویی داشت؟
    بله... البته بستگی به سیستم خرج کردنتون داره ولی با در نظر کرفتن بودجه 350 یورو برای اجاره شما حدود ماهی 500 یورو برای خورد و خوراک و پوشاک و غیره دارید که کاملاً کافیه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله... البته بستگی به سیستم خرج کردنتون داره ولی با در نظر کرفتن بودجه 350 یورو برای اجاره شما حدود ماهی 500 یورو برای خورد و خوراک و پوشاک و غیره دارید که کاملاً کافیه
    من توی تاپیکی خوندم یکی از دوستان نوشته بود ماهی 400 یورو هزینه همه چی . زندگی و خونه و خوراک و ..... که خب برای یک سال تقریبا میشه 4800 یورو . آیا این هزینه خیلی شرایط رو سخت میکنه؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    من توی تاپیکی خوندم یکی از دوستان نوشته بود ماهی 400 یورو هزینه همه چی . زندگی و خونه و خوراک و ..... که خب برای یک سال تقریبا میشه 4800 یورو . آیا این هزینه خیلی شرایط رو سخت میکنه؟
    جوابتون رو اینجا دادم

Junior Member

سلام.
    دوستان کسی از هزینه های آب ، برق ، گاز توی فرانسه خبر داره؟

هزینه های معمولی این موارد برای یک استدیو چقدر میشه؟ چون اکثر جاها که اجاره میدن میگن شارژ شامل این موارد نمیشه .

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPN نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان کسی از هزینه های آب ، برق ، گاز توی فرانسه خبر داره؟

هزینه های معمولی این موارد برای یک استدیو چقدر میشه؟ چون اکثر جاها که اجاره میدن میگن شارژ شامل این موارد نمیشه .
    سلام،
    آب هزینه چندانی نداره، معمولاً در آپارتمانها و مجتمعات جزء شارژ عمومی/ثابت ماهیانه لحاظ میشن.
    گاز تقریباً نادر هست و برخلاف ایران کمتر واحدهایی به گاز آبونه میشن (مگر اینکه خود ساکن درخواست بدهد). به هرحال گاز منبع انرژی 100% وارداتی هست در فرانسه و کشور گاز خیزی نیستند که.
    اصولاً اکثر سیستم گرمایش برای طبخ برق هست (اجاق آشپزخانه). اگر آبگرم هم واحدی و برق باشد یه مقدار محدودیت زا هست. همینطور سیستم گرمایشی ساختمان اگر شوفاژ مرکزی نباشد بازهم هزینه مازاد شوفاژ برقی خواهید داشت.
    بطور کلی عمده هزینه های جنبی خارج شارژ مربوط به برق می باشد که سعی کنید جایی که میگیرید حداقل شوفاژ تون برقی نباشه که هزینه زیادی متحمل نشید.
    اینترنت هم معمولاً آبونمان جدا دارد، مگر در خوابگاههای دانشجویی که تعرفه های دانشجویی دارند.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)