صفحه 28 از 35 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

هزینه های زندگی در پاریس معمولا 2 تا 3 برابر شهرستان ها هست. هرچقدر شهر کوچکتر باشه هزینه ها پایین تر میاد. خصوصا اجاره خونه .
    البته هزینه ها کاملا بستگی به سبک زندگی شما هم داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط asalmaknoon نمایش پست ها
    درود و عرض ادب
    خدمت دوستان
    از لحاظ :
    امنیت و امکانات رفاهی و هزینه های زندگی
    دو شهر نیس و پاریس رو مقایسه میفرمایید ؟
    .
    .
    .
    راستش هر موسسه حقوقی یه چیزی میگه و جز سردرگم کردن کاری از دستشون ساخته نیست

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

درود و عرض ادب
    خدمت دوستان
    در خصوص هزینه های زندگی و شرایط و امنیت در پاریس سوالاتی داشتم ممنون میشم محبت بفرمایید و تجربه خودتون رو بفرمایید:
    1- پاریس برای زندگی و اقامت یه خانوم جوان و دو فرزند امنیت داره؟
    2- برای تحصیل کودکان امکانات خوبی داره؟
    3- هزینه زندگی متوسط خوب برای هر نفر چقدر هست ؟
    4- اجاره یه اپارتمان 100 متری تو محله نسبتا خوب چقدره ؟
    5 - کدوم شهر فرانسه از لحاظ امنیت و تحصیل کودکان و هزینه و اقامت دائم مناسب تر هست؟
    6- برای یک سفالگر و مجسمه ساز که به زبان انگلیسی و فرانسه اشناست موقعیت کار هست؟
    7- کسب در امد از طریق هنر و آموزش آن یا از طریق تدریس زبان انگلیسی چطوره؟
    8--برای شهرهایی مثل مارسی یا تولون یا ... غیر از پاریس با ماهیانه 4000 یورو یه خانواده 3 نفره میتونن زندکی متوسطی داشته باشن؟
    -در تهران با این مبلغ زندگی نسبتا خوبی داریم اگر با همین مبلغ به فرانسه سفر کنیم سطح زندگیمون چقدر افت میکنه ؟
    با مبلغ 4000 یورو در ماه برای خانواده 3 نفری کدوم شهر فرانسه برای زندگی مناسب تره؟

خب خب انگار سوالاتم زیاد شد
    ولی مچکر میشم اگه اطلاعات و تجربه های خودتونو در میان بگذارید

با سپاس مجدد
    خب...
    سوالاتتون تا حد زیادی گنگه...
    1-امنیت رو چی تعریف می کنید؟ این که بچه هاتون رو ول کنید تو پارک به امان خدا؟ اینجوری هیچ جای دنیا امنیت ندارید... اگه اینه که بچه ها رو می برید زمین بازی و خودتون با یه کتاب رونیمکت می نشینید، بله... امنیتش خوبه...
    2-هر ده کوره ای در فرانسه امکانات تحصیلی درجه یکی برای کودکان داره... در مقاطع بالاتر ولی مثل همه جا نیاز دارید مدرسه بچه هاتون رو به دقت انتخاب کنید
    3-نمیشه به این سوال اینطور جواب داد... قاعدتاً با این درآمد (16 میلیون تفریباً) اگه بخواید همین سطح زندگی رو که در تهران دارید در پاریس هم حفظ کنید (ماشین درجه یک، خونه بزرگ در محله عالی، خدمتکار و غیره...) نیاز به درآمد بالای 12000 یورو دارید
    4-اجاره آپارتمان حدود 85-100 متری در مناطقی مثل محله های اول و شانزدهم پاریس تقریباً برابر کل بودجه شماست... بین 3000 تا6000 یورو... در مناطق معمولی تر (12-15) میشه حدود ماهی 2200 یورو
    5-هر جایی جز پاریس (به خاطر هزینه های وحشتناکش و البته بزرگیش)... می تونید لیون رو هم کنار بگذارید... شهر نیس برای ایرونیا انتخاب خوبیه... اگه آدمهای مهربون می خواید و بارون زیاد اذیتتون نمی کنه لیل هم انتخاب خوبیه (بین فرانسوی ها مثلی هیت که میگه مردم شمال (استانی که لیل مرکزشه) خورشیدی رو که تو آسمونشون نیست توی قلبشون دارن)... استراسبورگ، متس، بوردو، نانسی و تولوز هم انتخابهای خوبی اند
    6-احتمالاً به سختی
    7- باید فرانسه و انگلیسی رو در سطح native بلد باشید که بشه در میان مدت به عنوان منبع درآمد روش حساب کرد
    8- مارسی و تولون بندرهای صنعتی اند... خیلی برای خونواده تک والد با بچه کوچیک مناسب نیست... با یان وجود به لحاظ امنیت و امکانات از متوسط تهران و حتی اصفهان و تبریز هم بالاتر اند

در عین حال توجه داشته باشید که بیشتر سوالات شما رو ما نمی تونیم خیلی درست پاسخ بدیم و تجربیات شخصیمون نیست... بیشتر بچه های فعال در فوروم یا هنوز دانشجو اند و یا به تازگی وارد بازار کار شده اند و معمولاً هنوز همسر و بچه ندارند... من بیشتر جوابهایی رو که نوشتم یا از دوستان فرانسوی پرسیدم و یا تو فورومهای فرانسوی پیدا کردم... جز قیمت اجاره آپارتمان که میتونید توی seloger.com پیدا کنید

پی نوشت: اگه کار سفال یا سرامیک می کنید و می خواید از این راه درآمد داشته باشید بهترین راه داشتن فروشگاه در یه جای توریستی کوچکه... دهکده هایی مثل Eze یا شهرهای کوچکی مثل Carcassone انتخابهای خوبی هستند... ولی براش زمان بگذارید و از بازارش مطمئن بشید
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : February 5th, 2017 در ساعت 05:50 PM دلیل: اضافه کردن توصیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    خب...
    سوالاتتون تا حد زیادی گنگه...
    1-امنیت رو چی تعریف می کنید؟ این که بچه هاتون رو ول کنید تو پارک به امان خدا؟ اینجوری هیچ جای دنیا امنیت ندارید... اگه اینه که بچه ها رو می برید زمین بازی و خودتون با یه کتاب رونیمکت می نشینید، بله... امنیتش خوبه...
    2-هر ده کوره ای در فرانسه امکانات تحصیلی درجه یکی برای کودکان داره... در مقاطع بالاتر ولی مثل همه جا نیاز دارید مدرسه بچه هاتون رو به دقت انتخاب کنید
    3-نمیشه به این سوال اینطور جواب داد... قاعدتاً با این درآمد (16 میلیون تفریباً) اگه بخواید همین سطح زندگی رو که در تهران دارید در پاریس هم حفظ کنید (ماشین درجه یک، خونه بزرگ در محله عالی، خدمتکار و غیره...) نیاز به درآمد بالای 12000 یورو دارید
    4-اجاره آپارتمان حدود 85-100 متری در مناطقی مثل محله های اول و شانزدهم پاریس تقریباً برابر کل بودجه شماست... بین 3000 تا6000 یورو... در مناطق معمولی تر (12-15) میشه حدود ماهی 2200 یورو
    5-هر جایی جز پاریس (به خاطر هزینه های وحشتناکش و البته بزرگیش)... می تونید لیون رو هم کنار بگذارید... شهر نیس برای ایرونیا انتخاب خوبیه... اگه آدمهای مهربون می خواید و بارون زیاد اذیتتون نمی کنه لیل هم انتخاب خوبیه (بین فرانسوی ها مثلی هیت که میگه مردم شمال (استانی که لیل مرکزشه) خورشیدی رو که تو آسمونشون نیست توی قلبشون دارن)... استراسبورگ، متس، بوردو، نانسی و تولوز هم انتخابهای خوبی اند
    6-احتمالاً به سختی
    7- باید فرانسه و انگلیسی رو در سطح native بلد باشید که بشه در میان مدت به عنوان منبع درآمد روش حساب کرد
    8- مارسی و تولون بندرهای صنعتی اند... خیلی برای خونواده تک والد با بچه کوچیک مناسب نیست... با یان وجود به لحاظ امنیت و امکانات از متوسط تهران و حتی اصفهان و تبریز هم بالاتر اند

در عین حال توجه داشته باشید که بیشتر سوالات شما رو ما نمی تونیم خیلی درست پاسخ بدیم و تجربیات شخصیمون نیست... بیشتر بچه های فعال در فوروم یا هنوز دانشجو اند و یا به تازگی وارد بازار کار شده اند و معمولاً هنوز همسر و بچه ندارند... من بیشتر جوابهایی رو که نوشتم یا از دوستان فرانسوی پرسیدم و یا تو فورومهای فرانسوی پیدا کردم... جز قیمت اجاره آپارتمان که میتونید توی seloger.com پیدا کنید

پی نوشت: اگه کار سفال یا سرامیک می کنید و می خواید از این راه درآمد داشته باشید بهترین راه داشتن فروشگاه در یه جای توریستی کوچکه... دهکده هایی مثل Eze یا شهرهای کوچکی مثل Carcassone انتخابهای خوبی هستند... ولی براش زمان بگذارید و از بازارش مطمئن بشید

درود و عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی
    اول یه سپاس و قدردانی ویژه از شما دوستان که وقت میگذارید و توی این شلوغی زندگی بقیه دوستان رو راهنمایی میفرمایید
    مچکرم مچکرم مچکرم

در خصوص امنیت شهر های پاریس با چند دوستی که صحبت کردم فرمودن : خصوصا شهر نیس و پاریس : " گروه های تبه کاری و دختر ربا و قاچاق دختر و دزدی و زورگیری از آپارتمانها بیداد میکنه و اصلا برای زندگی یک بانوی جوان با فرزندانش به تنهایی مناسب نیست و امنیت نداره " ( مثلا میگن شبها تو خونت به تنهایی امنیت نداری / هوا که تاریک شد باید زود خودت رو بخونت برسونی/ مواظب دختر کوچولوت باشی و چهارچشمی بپاییش که دست قاچاقچی های نیفته)

همین شنیده بنده رو نگران کرده خصوصا اینکه یکی از کودکانم دختر هست ... چقدر این گفته ها به نظرتون صحت داره ؟ شما دوستان که در حال حاضر مقیم پاریس یا نیس هستید وجود این اخبار رو چقدر تایید می کنید
    با توجه به اینکه سفر چند روزه توریستی با اقامت دائم و زندگی متفاوته
    مچکر میشم راهنمایی بفرمایید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

اول یه سپاس و قدردانی ویژه از شما دوستان که وقت میگذارید و توی این شلوغی زندگی بقیه دوستان رو راهنمایی میفرمایید
    مچکرم مچکرم مچکرم

در خصوص امنیت شهر های پاریس با چند دوستی که صحبت کردم فرمودن : خصوصا شهر نیس و پاریس : " گروه های تبه کاری و دختر ربا و قاچاق دختر و دزدی و زورگیری از آپارتمانها بیداد میکنه و اصلا برای زندگی یک بانوی جوان با فرزندانش به تنهایی مناسب نیست و امنیت نداره " ( مثلا میگن شبها تو خونت به تنهایی امنیت نداری / هوا که تاریک شد باید زود خودت رو بخونت برسونی/ مواظب دختر کوچولوت باشی و چهارچشمی بپاییش که دست قاچاقچی های نیفته)

همین شنیده بنده رو نگران کرده خصوصا اینکه یکی از کودکانم دختر هست ... چقدر این گفته ها به نظرتون صحت داره ؟ شما دوستان که در حال حاضر مقیم پاریس یا نیس هستید وجود این اخبار رو چقدر تایید می کنید
    ببینید...
    من نزدیکی شهر Cannes زندگی می کنم که با نیس فقط نیم ساعت فاصله داره
    به نظرم دوستانتون زیاد فیلمهای مدل Taken نگاه می کنند... آدم ربا و تبه کار همه جا پیدا میشه... حتی سازمان یافته هم ممکنه فعالیت کنن... ولی در کل جز در محله های خیلی بد، بعید می دونم این اتفاقات به صورت عادی رخ بده... شما قاعدتاً سعی می کنید آپارتمانی کرایه کنید که درب ورودیش با کد+کلید/بج باز بشه... در این صورت احتمال ورود افراد ناشناس خیلی پایین میاد... با همسایه هاتون آشنا بشید و اگه اونها بچه های هم سن و سال بچه های شما داشته باشن می تونید همگی حواستون به همه بچه ها باشه...
    برای اطلاعات صحیح تر این دو لینک رو مطالعه بفرمایید
    https://www.numbeo.com/crime/in/Nice
    http://www.bestofniceblog.com/practi...scams-in-nice/

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

مچکرم مچکرم مچکرم

درود. در پاریس؟!؟ مطمئن هستید این مطالب رو افراد آگاه از زندگی در پاریس یا نیس گفته اند!
    با این مطالبی که نقل قول کردید من بیشتر تصور مناطق بربر نشین افریقایی در ذهنم اومد... (شبیه گروهکهای بوکو حرام! در نیجریه و سومالی)
    اینجا خیلی از خانمها و دختر خانمها از سنین نوجوانی از خانواده هاشون مستقل هستند و جدا زندگی میکنند، عموماً هم از سنین کم شروع به فعالیت اجتماعی و اشتغال میکنند.
    به هر صورت امیدوارم در برنامه اتون موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    درود. در پاریس؟!؟ مطمئن هستید این مطالب رو افراد آگاه از زندگی در پاریس یا نیس گفته اند!
    با این مطالبی که نقل قول کردید من بیشتر تصور مناطق بربر نشین افریقایی در ذهنم اومد... (شبیه گروهکهای بوکو حرام! در نیجریه و سومالی)
    اینجا خیلی از خانمها و دختر خانمها از سنین نوجوانی از خانواده هاشون مستقل هستند و جدا زندگی میکنند، عموماً هم از سنین کم شروع به فعالیت اجتماعی و اشتغال میکنند.
    به هر صورت امیدوارم در برنامه اتون موفق باشید.

درود و عرض ادب
    خدمت دوستان خوب
    بله متاسفانه اینا رو از دو تا خانواده که در فرانسه زندگی میکنن و تحصیل کرده هم هستن شنیدم ...

البته در سفر توریستی چیزی ندیدم

ولی خب سفر توریستی با اقامت دائم و مسئو لیتهاش خیلی متفاوته ...

خدارو شکر که از طرف اکثر دوستان اینجا این مطالب رد شده ...

مچکرم از دوستانی که محبت میکنن و تجربیاتشون رو تقسیم میکنن با بقیه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajerirani نمایش پست ها
    سلام دوستان آیا کسی اطلاع داره که امکان گرفتن وام خرید مسکن برای کسی که قرارکار CDI و کارت اقامتی که هرسال تمدید میشه به چه صورتی هست؟
    بانک LCL گفت که باید کارت اقامت تا پایان بازپرداخت اقساط وام اعتبار داشته باشه. آیا همه بانک ها این شرط رو دارند؟
    ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی بفرمایند.
    درود، دوست عزیز همینطور هست ظاهراً برخی بانکها همچین شرایطی رو مطرح میکنند، (یعنی بایستی برای وامهای مسکن و مبالغ بالا تیتر اقامتی شما به میزان طول زمان بازپرداخت حداقل اعتبار داشته باشد). یعنی فرضاً برای وامهای بلند مدت تا ده سال الزاماً کارت اقامت 10 ساله داشته باشید یا اگر وامهای 20 و 25 ساله هست که خوب دیگه بایست مقیم بود.. البته عرض کردم این شرایط رو برخی اعمال میکنند.. اما از طرفی هم خاطرم هست که دوستانی با تیتر اشتغالی که 1 ساله و قابل تمدید هم هست، وامهای بلند مدت 10-15 ساله گرفته بودند. کاملاً بستگی به بانک و موسسه مالی وام دهنده دارد. بنظر من کمی تحقیق کنید بین اطرافیان احتمالاً راه حل مرتبط با شرایطتون رو پیدا میکنید. برخی بانکها بسیار ساده تر و جهت جذب مشتری سختگیری های کمتری دارند.. بعلاوه بانکهای موازی مثل groupama و boursorama موسسات خصوصی رو هم تحقیقی بکنید.
    ضمن اینکه شرایط وامهای مسکن این روزها آخرین دوره های اوج جذاب بودنشون به لحاظ اکونومیک رو سپری میکنن (بهره بسیار پایین و بازپرداخت بلند) و روند صعودی نرخ بهره ها بدلیل رشد اقتصادی این چند ساله از اوایل امسال مجدداً آغاز شده، و پیش بینی میکنند تا قبل از پایان سال هم همچنان بهره ها بالاتر بره و این روند به تدریج ادامه داشته باشه تا شرایط قبل از سال 12-2011. در نتیجه سعی کنید زودتر از موقعیتهای کنونی استفاده کنید، ممکن هست کم کم جذابیت بازار مسکن از بین برود و هزینه ها گزافتر هم بشوند.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    درود، دوست عزیز همینطور هست ظاهراً برخی بانکها همچین شرایطی رو مطرح میکنند، (یعنی بایستی برای وامهای مسکن و مبالغ بالا تیتر اقامتی شما به میزان طول زمان بازپرداخت حداقل اعتبار داشته باشد). یعنی فرضاً برای وامهای بلند مدت تا ده سال الزاماً کارت اقامت 10 ساله داشته باشید یا اگر وامهای 20 و 25 ساله هست که خوب دیگه بایست مقیم بود.. البته عرض کردم این شرایط رو برخی اعمال میکنند.. اما از طرفی هم خاطرم هست که دوستانی با تیتر اشتغالی که 1 ساله و قابل تمدید هم هست، وامهای بلند مدت 10-15 ساله گرفته بودند. کاملاً بستگی به بانک و موسسه مالی وام دهنده دارد. بنظر من کمی تحقیق کنید بین اطرافیان احتمالاً راه حل مرتبط با شرایطتون رو پیدا میکنید. برخی بانکها بسیار ساده تر و جهت جذب مشتری سختگیری های کمتری دارند.. بعلاوه بانکهای موازی مثل groupama و boursorama موسسات خصوصی رو هم تحقیقی بکنید.
    ضمن اینکه شرایط وامهای مسکن این روزها آخرین دوره های اوج جذاب بودنشون به لحاظ اکونومیک رو سپری میکنن (بهره بسیار پایین و بازپرداخت بلند) و روند صعودی نرخ بهره ها بدلیل رشد اقتصادی این چند ساله از اوایل امسال مجدداً آغاز شده، و پیش بینی میکنند تا قبل از پایان سال هم همچنان بهره ها بالاتر بره و این روند به تدریج ادامه داشته باشه تا شرایط قبل از سال 12-2011. در نتیجه سعی کنید زودتر از موقعیتهای کنونی استفاده کنید، ممکن هست کم کم جذابیت بازار مسکن از بین برود و هزینه ها گزافتر هم بشوند.
    موفق باشید.
    سپاس از پاسخ تون.
    متاسفانه عدم وجود قانون یکسان و یکپارچه از مشکلات اعصاب خورد کن فرانسه هست! ما از بی قانونی ایران فرار کردیم اما اینجا بدتر است!
    حتی ابتدای ورودم یک بانکی گفت که برای ایرانی ها حساب باز نمیکنیم! در حالیکه در دو خیابان آنطرف تر شعبه دیگری از همان بانک بدون هیچ سوال و جوابی حساب باز کردم.!
    من هم از دوستان ایرانی زیادی شنیدم که در سالهای اخیر با اقامت یکساله وام مسکن گرفته اند!
    دوستانی که تجربه مشابه دارند لطفا اسم شعبه و بانک تون را به اشتراک بگذارید خیلی ممنون میشم.

از نظر امنیت جانی افراد من اطلاعی ندارم و چیزی ندیده و نشنیده ام.
    اما در مورد امنیت خانه، وسایل شخصی، کیف، دوچرخه، ماشین و ... تا دلتان بخواهد دزدی هست.
    اینکه در اروپا مردم در خونه هاشون رو باز میزارند و کسی نگاه هم نمیکنه برای قدیما بود!
    باید چهارچشمی مراقب وسایل شخصی تان باشید. این شنیده های من نیست. دیده هام هست. در طول چندسالی که در فرانسه زندگی میکنم، دوبار موبایل دوستم در خیابان به سرقت رفت.
    لپ تاپ دوست دیگرم در رستوران دانشگاه دزدیده شد!
    دزد به خانه همکارم در روز روشن وارد شده بود.
    همین هفته پیش هم موتور همکار دیگرم را وقتی رفته بود داخل مغازه دزدیدند!
    همچنین سرقت ماشین یا وسایل داخل ماشین به شیوه مرسوم در ایران... سرقت دوچرخه هم که تا دلتان بخواهد!...
    در مورد عدم ورود افراد ناشناس به داخل ساختمان که یکی از دوستان اشاره کردند ، البته بستگی به ساختمون داره. بعضی ساختمان ها نگهبان دارند و حواسشون هست. اما خب بیشتر ساختمان ها هم علی رغم وجود بج و کد و ... احتمال ورود افراد ناشناس همیشه وجود داره. چون بارها برای خود من پیش آمده که کسی زنگ زده و به بهانه ای خواسته که در را باز کنم. البته من هیچ وقت این کار را نمیکنم. و میگم نمیتونم این کار رو بکنم.
    اما خب خیلی ها هستند که باز میکنند.
    یا افراد ناشناس همزمان با ساکنین وارد ساختمون میشوند. و خب نمیشه جلوی کسی رو گرفت که کجا میری و چی کار داری!
    در هر صورت مثل همه جای دنیا باید در محله های خوب و ساختمان خوب با ساکنین محترمی خونه بگیرید که البته تا مستقر نشید نمیتونیم تمام محله ها و ساختمان ها را بشناسید!
    به طور کلی این مسئله چیزی نیست که بخواد خیلی نگران تون کنه. اما خب باید مراقب باشید و مشکلات را بشناسید و آمادگی مقابله باهاشون رو داشته باشید و به گمان اینکه اروپا هست، بیخیال نباشید!
    چون پلیس هم کوچکترین کمکی در زمینه دزدی ها و سرقت ها نمی کنه! جز اینکه یک شکایت فورمالیته تنظیم میکنند! مگر اینکه ده ها برابر ارزش مال تون خرج کنید و بتونید از طریق وکیل و بیمه اگر خیلی خوش شانس باشید نصفیش رو برگردونید!
    مچکرم مچکرم مچکرم

دوستان عزیز این مدرک را از من خواسته اند:
    la copie de votre acte de naissance revetu de la legalisation
    من کپی ترجمه شناسنامه که از طریف سفارت لگلیزه شده بود را فرستاده بودم قبلا. آیا کاغذ اصل ترجمه را میخواهند؟ یا احیانا مدرک را گم کرده اند و باید دوباره همان کپی ترجمه را ارسال کنم؟
    چون معمولا اصل مدارک را نمیگیرند و به کپی آن بسنده میکنند. اما درخواست مجدد اش شک بر انگیز است.
    اساسا من مفهوم لگالیزه رو درک نمیکنم. آیا لگالیزه کردن یک مدرک "کپی برابر اصل" آن مدرک است؟ یا "تایید" ترجمه رسمی؟!
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)