صفحه 6 از 35 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Junior Member piper آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi patriot نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشین
    من 28 ساله و دیپلم تجربی هستم و قصد ادامه تحصیل برای مهندسی آی تی رو دارم
    یه مدت پیش دیدم در آلمان هزینه تحصیل و زندگی خیلی به صرفه هست ولی مشکل فقط یکی این هست که ممکنه به دلیل سن بالا به من ویزا ندن و اینکه چون دیپلم هستم برای صدور ویزای تحصیلی در المان باید حتما کنکور سراسری ایران رو قبول بشم
    ولی الان میبینم فرانسه هم شرایط خوبی داره و هزینه تحصیل و مخارج نسبتا پایین هست
    چند تا سوال داشتم
    1.آیا برای پذیرش تحصیلی در فرانسه باید مثل المان کنکور سراسری ایران رو قبول شد؟
    2.آیا برای صدور ویزا از سفارت سن و سال رو در نظر میگیرن و ممکنه به دلیل سن بالا ویزا ندن؟
    3.برای اخذ ویزای تحصیلی برای فرانسه باید چند هزار یورو در حساب بانکی باشه؟ برای المان که 10800 یورو هست
    4. به طور کلی شرایط المان برای تحصیل بهتره یا فرانسه؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    سلام. من چون چيز زيادي از آلمان نمي دونم. پس در مورد سوال آخرتون، جوابي نمي دم. و اما بقيه:

1.خير. شما مجازيد يك رشته ( هر رشته اي كه باشه،محدوديتي وجود نداره) و سه دانشگاه كه اون رشته رو ارائه مي دن انتخاب كنيد.
    2.جوابتون رو خيلي قاطعانه نميتونم بدم. من دوستي داشتم كه همين پارسال با سي و چهار سال سن براي ليسانس معماري پذيرش و ويزا گرفت. ولي در كل مقوله ي سن- طبق گفته هاي كارمندان سفارت/سايت دانشگاه ها و مخصوصا اكول ها- هم در پذيرش و هم در ويزا تاثير داره. البته اين قضيه براي اكول ها كمي حادتر هم هست.
    3. 6000 يورو.

Junior Member

با توجه به اینکه رشته تحصیلیم معماریه و برای ارشد می خوام اقدام کنم.البته هزینه زندگی هم واسم مهمه(ماهی600 نهایتا 700تومان).لیست ecole های انگلیسی زبان تو فرانسه رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ایا با این هزینه میتونم زندگی متوسطی داشته باشم؟یا بهتره به کشوری مثل المان یا روسیه فکر کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي فرانسه

من شنيدم كه هزينه ي زندگي دانشجويي در پاريس 1100يورو و در شهرستانا 800يورو به طور متوسطه. ايا با گرفتن فاند در مقطع دكترا اين هزينه در مي ياد و باز هم بايد 6 ميليون رو به حساب داشته باشي؟و كلا منظور از full fundچي هست و فرقش چيه با فاند معمولي؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط paeez_f2011 نمایش پست ها
    من شنيدم كه هزينه ي زندگي دانشجويي در پاريس 1100يورو و در شهرستانا 800يورو به طور متوسطه. ايا با گرفتن فاند در مقطع دكترا اين هزينه در مي ياد و باز هم بايد 6 ميليون رو به حساب داشته باشي؟و كلا منظور از full fundچي هست و فرقش چيه با فاند معمولي؟
    وقتی فاند میدن (۶۰۰۰ یورو) دیگه نیازی به داشتن اون مبلغ در بانک نیست. ولی اینکه آیا هزینه زندگی کافیه بستگی به خودتون داره.

یه حساب سر انگشتی کنیم می بینیم :

۱۱۰۰ ضربدر ۱۲ میشه بیشتر از ۶۰۰۰ تا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

سلام

از دوستانی که تجربه دارن، لطف می‌کنین تخمین هزینهٔ خونه + زندگی‌ رو در پاریس بگین ؟

آخه اینجا من هرچی‌ میخونم یا روایات مبهم و مال چند سال پیش هست یا که همه هزینه‌ها منتصب به شهرای دیگه غیر پاریس گفتن.

مرسی‌ از لطفتون
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

سلام کسی در مورد هزینه زندگی در لیل و یا آمین اطلاعی داره؟

- در شهرهای لیل اگر در مرکز شهر و جاهای شلوغ زندگی نکنید، هزینه خونه بعلاوه هزینه های آب و برق و ... برای یک جای کوچیک (بصورت اشتراکی یا فردی) حدود 300 تا 350 تا میشه ماهیانه، من در مورد آلونزه قیمت کردم و اینطور بوده ولی یک کم بالا پایینتر هم پیدا میشه
    - پاریس اینطور که شنیدم واقعا زندگی در خود شهر اصلن به صرفه نیست، شاید بهتر باشه در حومه و جایی نزدیک به مترو خونه بگیرید

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

بچه ها! کسی نمیدونه هزینه زندگی تو گرونوبل چقدره؟

Junior Member

لطفا دوستانی که فرانسه هستند، یه تخمینِ به روز مربوط به هزینه خونه(ترجیحا با ذکر برق‌و سایر ملازمات)+زندگی‌ در پاریس یا حومه بدند.

همچنین اگر کسی‌ اطلاع داره، می‌خوام بدونم وضعیت مالیات چطوری و چند درصد هست در فرانسه و آیا از دانشجوهای دکترا هم کسر می‌شه ؟

دعا گوی شما خواهیم شد،

ممنون
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Junior Member

می خواستم ببینم اگه اینجا موقع گرفتن ویزا درآمد خوبی اعلام کرده باشم ،توی فرانسه می تونم از کمک هزینه اجتماعی و مسکن استفاده کنم و اصلا این دو تا به هم ارتباطی دارن یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)