صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: این موضوع درباره کدوم دانشگاهها صدق می کنه؟ - عدم تماس با استاد

Senior Member

پیش فرض این موضوع درباره کدوم دانشگاهها صدق می کنه؟ - عدم تماس با استاد

من با چند تا استاد در آمریکا تماس گرفتم. مضمون جواب اکثر اونها این بود که:
    Dear Sysbiosys:
    In America, you have to apply directly to the graduate program and be accepted by that program before you can choose a lab to do a PhD thesis. I can not accept students directly. So I suggest that you apply to the graduate program, and if you come interview or are accepted, I would be happy to meet you in the future, and to discuss possible options.

به این ترتیب تماس با اساتید در کجا به کار می آد؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : این موضوع درباره کدوم دانشگاهها صدق می کنه؟ - عدم تماس با استاد

منم با همچین دانشگاههایی برخورد داشتم و واقعا تو بعضی دانشگاهها به همین ترتیب هست. هر چند که دپارتمانهای مختلف یک دانشگاه هم سیاست های متفاوتی دارن. مثلا دپارتمان نفت دانشگاه Texas A&M دقیقا به همین صورت بود ولی خوب ممکن هست سایر دپارتمانهاش متفاوت باشن. این هست که نمیشه دانشگاههای خاصی رو نام برد و این کاملا به رشته هم مربوط هست.
    اگه اشتباه نکرده باشم فکر میکنم شما پزشکی بودید
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

آره.تقریباهمه top ten universities در دپارتمانهای مربوط به biomedical sciences این جور بودن...

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

این استاد گفته تو آمریکا کلاً این جوریه در صورتی که این حرفش اصلاً درست نیست.
    توی خیلی از دانشگاه ها استاد خودش باید تشخیص بده که این دانشجو به دردش می خوره یا نه ولی توی بعضی ها یک کمیته تصمیم می گیرن.
    البته بعضی از استادها (گفتم بعضی ها نه همشون) برای اینکه کسی رو از سرشون باز کنن این حرف رو می زنن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

حرف ars درسته
    ولی واقعا بعضی دانشگاهها یا بهتر بگم دانشکده ها همینطوری هستن
    هونطوری که خود sysbiosys هم گفته معمولا دانشکده های تاپ اینطوری هستن. ولی باز هم اگه یه استاد واقعا کسی رو بخواد graduate committee رو حرفش حرف نمیزنه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

حتی اگر همینطور باشه که گفتن--که من فکر می کنم این چیزائی که برای ما می نویسند ولی برای دانشجوهای امریکائی و اروپائی خیلی بیشتر ازین ها مایه میگذارن-- بازم تماس با یه استاد باعث میشه که گوشه ذهنشون شما رو یادشون باشه و قطعا موقع انتخاب دانشجو شما رو هم مدنظر داشته باشن. حداقل برای راند های بعدی ادمیشن شانستون خیلی بالاتر میره. به خصوص شما رو که رزومه عالیی دارید.
    من چند نفرا رو میشناسم که البته برای نوروساینس رفتن(بعد از پزشکی) که از طریق تماس با استاد پذیرش گرفتن. دانشگاهائی که رفتن بوستون، هاروارد مدیکال، کلمبیا، کلتک، راتگرز و فلوریدا اتلانتیک بوده.
    اونجووری بدون تماس با استاد، بعد از پذیرش فاند گرفتن خودش مکافاتی میشه.

Senior Member

من چند وقت پیش از یه دانشجوی آمریکایی که از هاروارد پذیرش داشت این سوال رو پرسیدم:

Did you contacted any professor in the department besides sending your application to graduate committee?

و جواب داد:

No, I applied to 6 schools and got interviews at 5. I never contacted any professors before the interviews but I have heard of other people doing so.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    حرف ars درسته
    ولی واقعا بعضی دانشگاهها یا بهتر بگم دانشکده ها همینطوری هستن
    هونطوری که خود sysbiosys هم گفته معمولا دانشکده های تاپ اینطوری هستن. ولی باز هم اگه یه استاد واقعا کسی رو بخواد graduate committee رو حرفش حرف نمیزنه
    نه اتفاقا. من ديدم كسيو كه استاد خيلي مي خواستش ولي admission committee قبولش نكرد چون GRE و معدل ليسانس كم بود. اينجور دانشگاه ها رو اگه تافل GRE‌ معدل خوبي داريد اپلاي كنيد ولي اگه يه سري شرايط اوليه نداشته باشيد، application fee رو دور ريختيد.

Senior Member

اینم یه جایی تو وب سایت MIT دیده بودم:

Many foreign applicants are under the impression that one should apply to individual research labs or professors to join graduate programs. However, in most US universities the admission decision is delegated to a department-wide admissions committee, and the only way to be admitted to graduate study is by applying to that process, normally by December 15. Only after admissions decisions have been made (around March each year) do we try to match the admitted students' research interests to opportunities within individual research groups.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

با وجود تمام این مطالب و سیستم های مختلفی که توی دانشگاه ها به کار می ره تجربه من وخیلی های دیگه می گه که تماس گرفتن با اساتید خیلی خیلی مهمه.
    حتی اگه تماس شما تاثیری نداشته باشه بازهم فرستادن چند تا ایمیل ضرری نداره و مطمئن باشین که موثره.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)