صفحه 1 از 102 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1013

موضوع: ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

عزیزان می خواستم دلایلتون رو در مورد ازدواج در ایران و یا خارج از کشور بدونم و الان تعدادی از همسن و سالهای من موندن که آیا با یک فرد ایرانی ازدواج کنند یا با یک فرد خارجی
    تو ایران یک سری مشکلات برای ازدواج جوانها هست مثل مشکلات اقتصادی که برای یک جوان و خانوادش پیش میاد از اونطرف هم اونور فردی که می خای باهاش ازدواج کنی شاید پایبند به خانواده نباشه
    می خواستم ببینم که تو این شرایط کدوم گزینه رو پیشنهاد می کنید و دلیلتون رو هم ذکر کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

تو ايران ازدواج كنيد. شايد شرايطي پيش بياد كه مجبور بشيد دوباره به كشورمون برگردين حداقل خانوادتون از هم نمي پاشه. حالا از اين حرفها كه بگذريم ايرونيا زبون همديگرو بهتر مي فهمن جانم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

عجب نصيحتي كردم! منظورم اين بود كه اگه خودم بودم اين كارو مي كردم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    تو ايران ازدواج كنيد. شايد شرايطي پيش بياد كه مجبور بشيد دوباره به كشورمون برگردين حداقل خانوادتون از هم نمي پاشه. حالا از اين حرفها كه بگذريم ايرونيا زبون همديگرو بهتر مي فهمن جانم!
    اگه زبون هم رو بهتر می فهمیدیم که وضعمون
    ولی من هم کنجکاوم بدونم، مخصوصا" بچه هایی که اونورند نظر بدن خیلی خوبه. به هر حال بعضی ها تو این گیر و دار رفتن شرایط ازدواج ندارن و ممکنه بعدا" اونجا زندگیشون تثبیت شد به فکر بیفتن.
    باز من ناپرهیزی کردم و تو اینجور تاپیکها نظر دادم که فردا می بندنش.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

به نظر من اگر کسی با فرهنگ آن طرف مشکلی نداره و مورد مناسب هم پیدا شد خوبه

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان

بلاخره یکی هم حرف دل ما رو زد ، ...

تفاوت فرهنگی یکی از اصلیترین مسایل در ازدواج های بین الملی هست ولی مهتر از آن ما مساله ای دیگری نیز داریم که فراتر از این مشکل هست. ما کسانی هستیم که زن و مرد با هم بیگانه هست ( کار به درستی یا غلطیش ندارم) یعنی زن و مرد ایرانی نه با واقعیت بلکه با ساخته های ذهنیشان جنس مخالف را تعریف کرده اند. شناختی از نیازها، حقوق، ... طرف مقابل ندارند.

در نتیجه ازدواج این دو با هم تفاوت زیادی با ازدواج های کسانی خواهد داشت که زن و مرد برایشان موجود مریخی نیست. روشنفکرترین های ما هم هنوز به سختی حقوق طرف مقابل ( در بیشتر موارد نسبت به زنها) رو می تونند بپذیرند، که در صورت پذیرش به نوعی منت تبدیل می شود چون کسانی دیگر در جامعه اصلا این موارد رو نمی ببیند.

اولین قدم برای گذر این مرحله، شناخت ذات جنس مخالف هست، تا با این شناخت توانایی ازدواج با مردمانی از آن دیارها رو داشته باشیم...

* ازدواج امری نیست که حتمی باشد، بگیم حتما باید به هر زوری شده تو مدت ویزا گرفتن ازدواج کنیم، نکردیم هم نکردیم سر فرصت برید، دنیا رو ببنید بعد اگه یک دفعه یک بلوندی عاشقتون شد حسرت نخورید .....
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها

* ازدواج امری نیست که حتمی باشد، بگیم حتما باید به هر زوری شده تو مدت ویزا گرفتن ازدواج کنیم، نکردیم هم نکردیم سر فرصت برید، دنیا رو ببنید بعد اگه یک دفعه یک بلوندی عاشقتون شد حسرت نخورید .....
    کاملا موافقم
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

ApplyAbroad Hero

به نظر بنده ورود به دنیایی جدید (کشور جدید) به اندازه کافی هیجان انگیز هست، که ما بخوایم قبلش ازدواج رو هم تجربه کنیم. ممکنه شرایط کاری، زندگی و احساسی طوری باشه که وجود یه نفر که به ما وابسته باشه در اونجا برامون خوشایند نباشه . شما برای اهدافتون اپلای میکنید و برای رسیدن به اونا خیلی از سختی ها مثل غربت و مشکلات زندگی مستقل در کشور جدید رو تحمل کنید .. این احتمال رو بدید که همسر شما بعد از ورود به اون دنیای جدید نتونه این مسائل رو تحمل کنه .... به هر صورت پیشنهاد ما این است که اول یه مدت نسبتا قابل قبول اونجا زندگی کنیم که همه چی دستمون بیاد و زندگیمون stable بشه بعد با یه ایرانی مقیم امریکا ازدواج کنیم

اگه موضوغ بین انتخاب ایرونی و خارجی هست به نظر من ازدواج با یه شخصی که از یه فرهنگ دیگس طرز فکرش چیزه دیگس دغدغه هاش چیز دیگس و جور دیگه میبینه دنیا رو من اصلا درست نمیبینم این کارو مگر اینکه ادم چند سالی تو اون مملکت حل بشه و بتونه کاملا طرف رو درک کنه وگرنه ازدواج سطحی میشه و پایداریش کم پس برای کسایی که میخوان تا حداگثر 5سال اینده این کارو بکنن من ایرانی رو توصیه میکنم گرچه خودم اگه 20 سال هم برم اونور بازم انتخابم ازدواج با ایرانیه. اما در مورد قبل و یا بعد از ایران رفتن به نظره من اگه موقعیت مالی اجازه بده اینطوری راحت تر میشه سختی مهاجرت رو تحمل کرد
    اما بازم رو این مسئله شک دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق- مخابرات UBC

سلام

به نظر من برای کسانی که به سی سالگی نزدیک می شوند و سنی بالای 25 دارند، همسر ایرانی گزینه نخست است، مگر اینکه کسی نزدیک به ما ایرانی ها پیدا بشه!
    البته عنوان این جستار، یک چیز دیگر را هم در خود دارد، ما از میان هم میهنانمان در بیرون کشورمون هم می توانیم، همسر برگزینیم.
    نگرش من اینه که چه کسی پول کافی داشته باشه یا نه، باید تجربه فرامرزی و به ویژه کشوری که توش می خواهد زندگی کند را داشته باشد، پس از آن به دنبال تشکیل خانواده برود!

ممنون
    نبینم ، این دم رفتن ، تو چشمات غصه میشینه ، همه اشکاتو می بوسم، می دونم قسمتم اینه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)