صفحه 6 از 102 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1013

موضوع: ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در اکثر ایالتهای کانادا و امریکا civil union و marriage تفاوت قانونی نداره. در بعضی از ایالتها حتی اگر یک سال دوتائی بعنوان پارتنر در یک خانه زندگی کنید مشمول قوانین ازدواج میشید حالا چه رسما قرارداد ازدواج امضا کرده باشید یا نه.
    به دلایلی نمی خواستم وارد جزییاتش CU بشم. بهرحال، فکر کنم این لینک از ویکی مناسب باشه:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_u..._United_States
    این کاربر غیرفعال است!

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    یعنی دختر پسر های امریکا بعد از دوران دبیرستان با دوستشون زندگی نمیکنن تا ازدواج نکنن؟؟؟
    برای این مسئله نمیشه یه قاعده کلی صادر کرد. فرض کنید دختری تو یه خونواده بزرگ شده که وضعیت نابسامانی داشته (ازدواج ناموفق) و ممکن هست به همین دلیل تصمیم بگیره دیگه ازدواج نکنه! یه نکته دیگه اینکه دو نفر به این راحتی زیر بار زندگی زیر یک سقف نمی رن و به اصلاح خودشون "Move in Together" وقتی اتفاق میافته که علاقشون نسبت به هم بیشتر شده باشه و تا حدود زیادی نسبت به هم اعتماد متقابل پیدا کرده باشن.

در نظر داشته باشین که جامعه امریکا هم مثل ما سطوح مختلف فرهنگی و اجتماعی داره و همه مثل هم نیستن. اونی که تصمیم داره وارد کالج بشه خیلی سخت هست که درگیر رابطه این شکلی به صورت زندگی مشترک بشه (گرچه این هم هست) و خیلی ها رابطه casual یا One-Night Stand رو ترجیح می دن. اونی هم که راه کالج رو انتخاب نکرده وضعیتش با خداست...

یادم میاد یه دختر با اصالت رومانیایی برام درد دل میکرد که "الان 8 سال هست دارم با دوست پسرم زندگی می کنم. خیلی هم دوستش دارم و مشکلی هم با هم نداریم ولی هربار که مسئله ازدواج و مطرح می کنم بحث و عوض می کنه و تنها کاری که کرده این اخریا خریدن یه انگشتر الماس نامزدی بوده که منو اروم کنه و بگه بزودی عروسی می کنیم..." حرف جالبی که می زد این بود که حرف ها و نگاه های دوست و آشنا واقعا آزارش میده و هرکی از راه میرسه می پرسه پس کی شیرینی می خوریم!!

طبیعت پسرها اینطوری هست که تا بشه ترجیح میدن زیر بار تعهد نرن و دخترها هم سعی می کنن هرچه سریعتر پسر رو مال خود کنن. یعنی اگر شما با دختری هم خونه شدید باید منتظر باشید که به هر ترفندی که شده به سمت ازدواج سوقتون بده.

یه نکته دیگه اینکه نه امریکا و نه اروپا دارای فرهنگ یکنواختی در این زمینه و در همه جاشون نیستن. مثلا ممکنه یه المانی از یه شهر کوچیک وارد برلین بشه و از دیدن بعضی صحنه ها و روابط تعجب کنه. شما ممکنه تو کلرادو جو رو خیلی بسته تر از نیویورک ببینید و الی اخر... قاعده کلی اینه که شهرهای بزرگتر تحمل پذیری بیشتری نسبت به مسائل دارن و تو شهرهای کوچیک باید مراقب بود.
    این کاربر غیرفعال است!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory نمایش پست ها
    جریان این چیه؟
    http://www.iranwomen.org/zanan/mag/others/202/4.htm

بهتر بود حرفم رو اینطوری می زدم که با افزایش جسارت و اطلاع خانم ها از حقوقشون، شما رو وادار می کنن که موقع عقد همه بندهایی که بضررتون هست رو تیک بزنید (به آب بدید)!!!
    این کاربر غیرفعال است!

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory نمایش پست ها
    آقا بهداد میدونی که اینجا هم باید انگشتر الماس بخری؟ سفر به cancun و Paris و Lake Tahoe ووو به جای خود(برای اینکه با هم خاطرات مشترک داشته باشیم عزیزم )) غذا خوردنها تو رستورانی که ویکتوریا بکام میره(عزیزم من که برا خودم نمیگ برای تو میگم که خستگی کار از تنت بره بیرون!!)

بعد از لحظه ی که مزدوج میشید هر چه کار میکنید بانو هم سهمی میبرن

نه عزیز. میخوای با زن جماعت بتابی باید پیاده شی. چه ایرانی چه خارجی یه date تو یه رستوران متوسط حداقل 60 دلار.

تا به حال don't be cheap رو شنیدی؟؟
    عزیزم خب رستوران رو کی بدش میاد خودتم کیفش رو می بری سفر به پاریس رو خودتم توش شریکی اینا

اما اینجا یهو دیدی بعد 2 سال به نتیجه نرسیدی 1365 تا سکه باید بدی که شما بدبخت میشی خانوم میرن آمریکا عشق و حال )))))))

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز

چقدر جوون دم بخت داشتیم تو این مدت خبر نداشتیم چند تا ارسال آخر من رو یاد یک نظر دوستی انداخت که بد نیست اینجا بیارم:

... تو شنهای ساحل با یکسری اجنبی ( از نوع فرانسویش) نشسته بودیم و داشتیم از در و دیوار به هم می بافتیم که در این حال من، توی شنها یک حلقه ای حلبی ( در نوشیدنی مجاز بود ) پیدا کردم و به سرم زد که همون جا پیشنهاد ازدواج بدیم. خوشبختانه گزینه زیاد بود بعد از بررسی اولیه و عمیق به پرنسس زندگیم، پیشنهاد دادم و دختره یک نگاهی به حلقه کرد و گفت : نه!!! ما هم سرشکسته شدیم و دلیل رو جویا!!! و با بی میلی اشاره ای به حلقه کرد و با زبان بی زبانی گفت : ایششششش. بحث به درازا کشید و من گفتم یعنی اگه کسی دوستت داشته باشه و با این حلقه ( به خاطر نداری) بهت پیشنهاد بده ازدواج نمی کنی... باز گفت نه. و ادامه داد:

من علاقه ای به ازدواج ندارم، و اگر قرار باشه ازدواج کنم باید چیزی ( انگشتر الماس) من رو ترغیب کنه وگرنه دلیلی نمی بینم. *

به هرحال قصد من تعریف یک خاطره مرتبط بود و نسخه پیچی کلی نیست. البته این رو اضافه کنم که :

این انتخاب مثل اکثر انتخابات مهم زندگی به شناخت درونی از خودمان وابسطه تر هست تا به بیرون. شما تا ندانید که نگاهتتان به زندگی، جنس مخالف، و مهمتر از اون زندگی مشترک چگونه هست، نمی توانید شوهر یا زن مناسب زندگیتان را انتخاب کنید.

-------------

* البته ممکنه طرف از رمانتیک بازی مردان فرانسوی خسته شده باشه. چون تو دنیا معروف به این کارها هستند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

از گفته ی دوستان من اینطور برداشت می کنم که اونور قانون طبیعت برقراره ، من فکر می کنم دین می تونه فردی رو در چارچوب انسانیت قرار بده و مشکلاتی همچون emasculation در دوطرف رو به شدت کاهش بده و زن و مرد بتونن تا آخر با هم زندگی کنند و به هم خیانت نکنند ، شاید اگر دو طرف زمینه ی اعتقادی داشته باشند دیگه همچین مشکلاتی پیش نیاد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    از گفته ی دوستان من اینطور برداشت می کنم که اونور قانون طبیعت برقراره ، من فکر می کنم دین می تونه فردی رو در چارچوب انسانیت قرار بده و مشکلاتی همچون emasculation در دوطرف رو به شدت کاهش بده و زن و مرد بتونن تا آخر با هم زندگی کنند و به هم خیانت نکنند ، شاید اگر دو طرف زمینه ی اعتقادی داشته باشند دیگه همچین مشکلاتی پیش نیاد.
    لزوما اینطوری نیست. گاهی هم مشکلات بیشتری پیش میاره. این یک مثال معروفش در امریکا:
    http://www.newser.com/story/111517/b...ding-wife.html

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    .
    I wish it was true but the fact is that in US the divorce rate is highest among religious people and lowest among the atheist

Sad but true!
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

http://www.radiofarda.com/content/f2.../24306663.html
    من بعد از خوندن این یکم حساس شدم راجع به مهاجرت و دوست دارم به کشورهایی برم که family based باشن امریکا که گویا اینطوریه راجع به استرالیا هم کسی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من نمی دونم هدفت از این لینک چی بود اما هر چی بود بامزه بود ، تو رشته ما میگیم تا سال 2050 ربات ها 3-0 تیم فوتبال منتخب جهان رو شکست می دهند، باورش برای ما ها سخته حالا رفتی سال 3500- شایدم لینکش رو اشتباهی گذاشتی ..
    ما تو این تاپیک قصدمون اینه که نکات مثبت و منفی ازدواج تو ایران یا خارج از کشور رو بررسی کنیم و بعدش تصمیم عاقلانه بگیریم
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)