صفحه 7 از 102 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1013

موضوع: ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

من بیشتر اون قسمت مربوط به امار ازدواج و نوع خوانواده ها در اسکاندیناوی نظرمو جلب کرد و خیلی احساس بدی داشتم بهش!
    واینو فهمیدم که خیلی براممهمه جایی باشم کهمردمشیه دید مذهبی و family cultureباشه نه فردگرا و .....

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من بیشتر اون قسمت مربوط به امار ازدواج و نوع خوانواده ها در اسکاندیناوی نظرمو جلب کرد و خیلی احساس بدی داشتم بهش!
    واینو فهمیدم که خیلی براممهمه جایی باشم کهمردمشیه دید مذهبی و family cultureباشه نه فردگرا و .....
    به نظر من دید مذهبی، فردگرائی و خانواده دوست بودن سه موضوع کاملا غیر مرتبط هستند. این که در ایران به زور و اجبار محیط و قانون ناقص خانواده های ذاتا متلاشی رو کنار هم نگهمیدارند دلیلی بر خانواده دوست تر بودن مردم ما نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

فکر می کنم اگر در مورد حق و حقوقی که فرزند به صورت قانونی داره تو ایران و خارج از کشور هم بحثی کنیم مفید باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    فکر می کنم اگر در مورد حق و حقوقی که فرزند به صورت قانونی داره تو ایران و خارج از کشور هم بحثی کنیم مفید باشه
    اگر طرف شما خارجی باشه محتمل هست که خواسته یا ناخواسته ازش بچه دار بشید و نگه داشتن این بچه خصوصا بدون برنامه ریزی قبلی می تونه دردسرساز باشه...

خیلی مختصر، در ایالات متحده اگر شما صاحب فرزند legitimate یا illegitimate بشید، به عنوان پدر طبق قانون موظف هستید که تمام هزینه های بزرگ کردنش رو تا سن قانونی (18 سال) بپردازید حتی اگر در custody شما نباشه (مثلا مادرش بزرگش کنه). معمولا در مورد بچه illegitimate یه paternity test انجام میشه و بعد سایر کارهای قانونی...

در اینجا و اینجا اطلاعات زیادی درباره حقوق بچه ها (به طور کلی که شامل خانواده هم میشه) پیدا خواهید کرد.
    این کاربر غیرفعال است!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به نظر من دید مذهبی، فردگرائی و خانواده دوست بودن سه موضوع کاملا غیر مرتبط هستند. این که در ایران به زور و اجبار محیط و قانون ناقص خانواده های ذاتا متلاشی رو کنار هم نگهمیدارند دلیلی بر خانواده دوست تر بودن مردم ما نیست.
    خوب ببین من الان برایک مثال میزنم مردم امیکا مذهبی هستن و ستون جامعشون خانوادس و قوانین در راستای حمایت از این نهاده و طبعا این جامعه خیلی به جامعه ما نزدیکه تا اسکاندیناوی که به قول اون مقاله اکونومیست 60 % بچه ها از مادران مجرد به دنیا میان در سوئد!
    از دیگر شباهت سیستم های که خانواده محورن با فرد گرا وجود حکم اعدامه ! حالا من نمیخوام راجع به درست وغلط بودن هر کدوم از اینن ها بحث کنم ولی من کشوری دوست دارم بروم که فرهنگشون شبیه امریکا باشه نه اروپا(خصوصا اسکاندیناوی)
    وسوال اصلیم اینه که استرالیا شبیه کدومشونه؟

البته تفاوت در وجودحکم اعدامه اشتباه فرستادم و قابل ویرایش هم نیست نمیدونم چرا

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    خوب ببین من الان برایک مثال میزنم مردم امیکا مذهبی هستن و ستون جامعشون خانوادس و قوانین در راستای حمایت از این نهاده و طبعا این جامعه خیلی به جامعه ما نزدیکه تا اسکاندیناوی که به قول اون مقاله اکونومیست 60 % بچه ها از مادران مجرد به دنیا میان در سوئد!
    از دیگر شباهت سیستم های که خانواده محورن با فرد گرا وجود حکم اعدامه ! حالا من نمیخوام راجع به درست وغلط بودن هر کدوم از اینن ها بحث کنم ولی من کشوری دوست دارم بروم که فرهنگشون شبیه امریکا باشه نه اروپا(خصوصا اسکاندیناوی)
    وسوال اصلیم اینه که استرالیا شبیه کدومشونه؟
    به نظرم برای زندگی نمی تونید به اخبار و آمار تکیه کنید و تصمیم بگیرید. کشورهای نوردیک به سرد بودن معروف هستند و هی آمار مختلف ازشون می دهند که اینها خانواده هاشون استحکام نداره، ولی چیزی که من تا به حال توی فنلاند دیدم با اخبار از زمین تا آسمون فرق داره. جوان ها در سن های پایین ازدواج می کنند و بچه دار می شوند، مردم همیشه با خانواده هاشون هستند و همیشه به پدر و مادرهاشون سر می زنند، تا جایی که فکر کنم گرمی روابط خانوادگی شون بیشتر و خالصانه تر از مردم در ایران باشه، اما اگر فقط به آمار و اخبار توجه کنید تصور می کنید اینجا آخر دنیاست و همه تنها زندگی می کنند.

به علاوه اینکه شرایط زندگی نقطه به نقطه فرق می کنه، توی یک کشور هر شهر با بقیه متفاوت است، توی هر شهر، هر محله ای با محله های دیگه فرق می کنه. همه چیز به نقطه ای که زندگی می کنی، همسایه ها و هزار تا عامل دیگه وابسته است. اصلا نمی شه و نباید از راه دور نتیجه گیری کرد. شاید بری آمریکا ولی به هیچ وجه از زندگی ات راضی نباشی، اما بری مالزی و توی شرایطی قرار بگیری که دلت نخواهد دیگه اونجا رو ترک کنی.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    از گفته ی دوستان من اینطور برداشت می کنم که اونور قانون طبیعت برقراره ، من فکر می کنم دین می تونه فردی رو در چارچوب انسانیت قرار بده و مشکلاتی همچون emasculation در دوطرف رو به شدت کاهش بده و زن و مرد بتونن تا آخر با هم زندگی کنند و به هم خیانت نکنند ، شاید اگر دو طرف زمینه ی اعتقادی داشته باشند دیگه همچین مشکلاتی پیش نیاد.
    باور کردنی باشه براتون یا نه، من در کشورهایی که مردمش ارتباطی با دین ندارند وفاداری و احترام و عشق و علاقه رو بیشتر دیده ام تا کشورهایی که مردمش فکر می کنند دین دارند. اصلا نمی خواهم درباره ایران حرف بزنم که خودتون کامل می دونید اوضاع وفاداری مردم به خانواده هاشون چه طوریه.
    توی خیلی از کشورهای اروپایی، وفاداری به همدیگه حتی وقتی دوست دختر-دوست پسر هستند خیلی بیشتر از وفاداری زن و شوهرهای ماست. دروغ، خیانت، دزدی و هر چیز بد دیگه ای که فکر کنید کمتر از کشورهای دین دار دنیاست. همه چیز به سیستم ها، سطح دانش و آموزش و عرف جامعه برمی گرده. مثلا نمی تونید بگید در پاکستان که یک کشور خیلی خیلی دین داریه مردم پاک تر از پرتغال یا فنلاند زندگی می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نه منظورم این بود که اگر زن و شوهر یا دختر و پسر به اصول ابتدایی انسانی پایبند باشند امکان داره مشکلات خیلی کمتر بشه ، نه عرف جامعه !

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اگر بچه بخواد بی دلیل والدین رو مورد آزار و اذیت قرار بده مثلا الکی زنگ بزنه پلیس بگه پدر یا مادرم مرا تنبیه بدنی می کنند تو این وضعیت چی میشه؟ مثل اینجا پلیس اول حبس می کنه بعد تحقیق یا چی جوریه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)