صفحه 12 از 423 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member asherli2 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد ویزای توریستی آلمان

با سلام

بعداز 18 روز ویزای شینگن من آمد.

این هم تجربه من:

فکر میکنم با اینکه 32 سالمه ولی چون دانشجوی ارشد هستم ، سند ملکی و حساب بانکی حدود 40 میلیون داشتم، بعلاوه خانواده ام هم ایران زندگی میکنن، مطمئن شدن که من برمیگردم.
    همچنین بخاطراینکه دعوتنامه داشتم، خیالشون راحت شد که اونجا جا و مکان دارم.

باآرزوی توفیق برای همه دوستان.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال دارم که فک میکنم احتمالن هم جاش اینجا نیس ولی هر چی سایت رو گشتم هیچ تاپیکی پیدا نکردم که بش بخوره! ببخشید بیربطه خلاصه ولی ممنون میشم که اگه کسی اطلاعی داره بهم جواب بده.
    با ویزای اقامت دانشجویی آلمان، آیا میشه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد؟ یعنی مثلن در طول دوره دانشجویی یه تعطیلات چن روزه اگه پیش اومد میشه رفت به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    pharmacology dusseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط raiana نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال دارم که فک میکنم احتمالن هم جاش اینجا نیس ولی هر چی سایت رو گشتم هیچ تاپیکی پیدا نکردم که بش بخوره! ببخشید بیربطه خلاصه ولی ممنون میشم که اگه کسی اطلاعی داره بهم جواب بده.
    با ویزای اقامت دانشجویی آلمان، آیا میشه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد؟ یعنی مثلن در طول دوره دانشجویی یه تعطیلات چن روزه اگه پیش اومد میشه رفت به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا؟
    ممنون
    دوست من در طول اقامت دانشجویی شما مقیم حساب میشید و همه قوانین افراد مقیم دارنده اقامت موقت شامل شما میشه برای مثال افراد مقیم بدون ویزا میتونن در محدوده شنگن ازادانه تردد کنن ولی کشورهایی که ویزا میخان نمیتونن برن مثل کانادا و امریکا البته مقیم با تبعه یه فرقایی دارن مثلا افراد تبعه المان انهایی که اوس وایز و پاس المانی دارن تا 90 روز موندن در امریکا نیازی به ویزا ندارن تقریبا تقریبا برای اکثر نقاط دنیا دارنده پاس المانی نیاز به ویزا نداره ولی افراد مقیم چندکشور محدود میتونن تردد کنن

Junior Member persephone آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارتباط تصویری دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط shengaberi نمایش پست ها
    جواب اون دوست مون رو دادم جواب شما هم اخه مرد حسابی این سواله میپرسید حالا سفارت یکبار کوتاه اومده شما گیر دادی خوب کلا المان بلیط و رزرواسیون نمیخاد برعکس ایتالیا و فنلاند و هلند که خودم رفتم بگو افرین چیکار داری چرا نمیخاد
    سلام، من اول تیر ماه ویزای شنگن گرفتم برای آلمان. من دعوت نامه از دانشگاه داشتم برای مصاحبه. ولی در مورد جا هم ازم پرسیدن که کجا می مونم. و من رزرو هتل گرفتم ( از همون پاساژ بغل سفارت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    pharmacology dusseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط persephone نمایش پست ها
    سلام، من اول تیر ماه ویزای شنگن گرفتم برای آلمان. من دعوت نامه از دانشگاه داشتم برای مصاحبه. ولی در مورد جا هم ازم پرسیدن که کجا می مونم. و من رزرو هتل گرفتم ( از همون پاساژ بغل سفارت)
    این مورد استثنا هست شاید یک در میلیون در ضمن اگه رزرو هم نداشتید شفاهی هم میگفتید میرم هتل کاری ندارن مهمترین قسمت در ویزای شنگن برای سفارت اثبات برگشتن هست

رشته و دانشگاه

سلام دوستان، من می خوام تجربه ام رو از گرفتن ویزای شنگن برای مصحبه ی دانشگاه در رشته هنر اینجا بنویسم، چون خودم اون موقع هر چی تو این فروم گشتم تا راهنمایی در مورد ویزای شنگن برای کار دانشگاهی پیدا کنم، چیزی نبود.

اول اینکه باید بگم تمام مدارکی که می خوان همون مدارک ویزای شنگنه، به علاوه ی:

1- دعوت نامه از دانشگاه
    2- رزومه (CV) که برای دانشگاه فرستادین
    3- مدارک دانشگاهی که به تأیید سفارت هم دراومده و برای دانشگاه فرستادین!
    4- مدرک زبان ( من اون موقع هنوز ZD نگرفته بودم و فقط کارنامه ای که از انجمن فرهنگی ایران و اتریش برای B1-2 داشتم رو بردم )
    5- رزرو هتل ( از پاساژ بغل سفارت می تونین تهیه کنین! به تعداد روزایی که می خواین بمونین)
    یا نامه ی رسمی ای که مثلا خونه ی دوستتون می مونین! دوستتون اونجا باید بره شهرداری و از این کارها

شاید بد نباشه مدارک دیگه ای هم که ارائه دادم رو اینجا بنویسم، ممکنه به درد بخوره:

1. اصل پاسپورت خودتون ( که حتما تو قسمت مربعی که نوشته امضا رو امضا کرده باشین! ) و اصل پاسپورت همسرتون ( اگه فرزندتون هم همراهتون می آد، حتما باید پاسپورت همسرتون هم امضا داشته باشه! منظورم پدر هستش!! ) و کپی از همه ی صفحات
    2. فرم درخواست ویزا که هم خودش و هم راهنمای پر کردنش تو سایت سفارت هست. ( پر کرده و با امضا )
    3. 1 قطعه عکس جدید ( برای خانم ها فرقی نمی کنه که با حجاب باشه یا بی حجاب ) هر جوری که می خواین. 3.4 و 6.4 هم مهم نیست. ولی فکر می کنم 6.4 بهتره! ولی حتما باید جدیدتر از 6 ماه باشه و رنگی!!!
    4. بیمه مسافرتی ( از پاساژ بغل سفارت می تونین تهیه کنین! به تعداد روزایی که می خواین بمونین) و کپی
    5. قرارداد کاری اگه کار می کنین و نامه ی اشتغال به کار که توش میزان حقوق و شماره بیمه و سمت شما رو نوشته باشه و لیست بیمه ( و کپی همه ی این ها )
    6. اصل شناسنامه خودتون و همسرتون و کپی همه ی صفحاتش!
    7. اگه همسرتون شغلی داره، و یا اگه مثل همسر من هنرمند هستش، یه نامه ی اشتغال به کار از جایی که کار می کنه، پوئن مثبت حساب می شه. ( همسر من نقاش هست و از گالری ای که باهاش کار می کنه نامه گرفتیم، که خودشون اصولا می دونن چی بنویسن) و اگه بیمه هست، مدارک بیمه اش هم باز می تونه مثبت باشه.
    8. 60 یورو ( فکر نمی کنم تا الان تغییر کرده باشه ) که اسکناس 10 و 50 یورویی باشه و یا 20 یورویی، توجه کنین که 5 یورویی قبول نمی کنن و اگه قبول کنن هم دردسر داره.
    9. اگه خونه یا زمینی دارین که به اسمتونه، سندش رو با کپی اش ببرید ( ولی من همچین چیزی نداشتم! )
    10. گردش 3 ماه آخر حسابتون به لاتین ( یه پرینت طولانی به زبون لاتین هستش که باید از شعبه بانکی که حسابتون اونجاست بگیرینش، فقط از چند روز قبل اقدام کنین چون 2 یا 1 روز کامل طول می کشه!!!) حواستون باشه که حتما مهر بانک روش بخوره!!!
    11. فایلی که موقع وقت گرفتن از سفارت گرفتین رو هم اگه پرینت بگیرید و ببرید، بد نیست.
    12. دم سفارت حتما پاسپورتتون آماده باشه، مخصوصا وقتی دارین می رین تو!
    13. فقط یادتون باشه که فقط شما نیستین که مثلا ساعت 9 صبح وقت گرفتین!!! شاید ده نفر با شما همین ساعت وقت داشته باشن! پس حواستون باشه که کمی زودتر اونجا باشین و وقتی مثلا گفتن ساعت 9 بره تو، به موقع برین داخل و اونجا یه شماره می گیرین که بر اساس اون شماره مدارک شما چک می شه.
    14. مدارک تون رو مرتب کنین، حتما کپی ها رو جدا با هم داشته باشین ( بدون اینکه تو کاور بزارین!!! ) و اصل ها رو هم با هم.
    15. وقتی پشت باجه می رین، اون کسی که اونطرفه می گه مدارکت رو کلا بزار اینجا، شما باید اصل مدارک و کپی اون ها رو در زیر اصل بزارید روی سکو! و یادتون نره اصل مدارکی که بهش احتیاج دارین رو در آخر ازش بگیرین همون موقع!!! ( مثل سند و قرارداد کار و ... ) چون اون چیزی به شما نمی گه و روزی هم که برای گرفتن ویزا می آین، پدرتون در می آد اگه بخواین اونا رو بگیرین!!! من چندین نفر رو دیدم که به این مشکل بر خورده بودن!!!
    16. امیدوارم چیزی که نوشتم به دردتون بخوره، فقط لطفا به چیزایی که اینجا نوشتم اکتفا نکنین، و حتما سایت سفارت رو ببینید و فایل های مربوطه رو مطالعه کنین.

رشته و دانشگاه

این مورد استثنا هست شاید یک در میلیون در ضمن اگه رزرو هم نداشتید شفاهی هم میگفتید میرم هتل کاری ندارن مهمترین قسمت در ویزای شنگن برای سفارت اثبات برگشتن هست
    بله، درسته، من خیلی اذیت شدم تا این رزرو هتل رو بگیرم، چون سفارت 2 بار رزرو هتل ام رو رد کرد!! من در نهایت به خانمی که پشت باجه بود گفتم اصلا این رزرو هتل لازمه ؟ اون هم گفت، ممکنه یه وقت نزدیک گرفتن ویزات بهت زنگ بزنن و بگن رزرو هتل بیار، اون وقت کارت عقب می افته!!!! و من در اوج استیصال گفتم خوب من الان از دو تا آژانس مختلف رزرو گرفتم و شما قبول نکردید، من چیکار کنم؟ خانم هم گفت: برو پاساژ بغل سفارت، اونا می دونن ما چی می خوایم!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    pharmacology dusseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط persephone نمایش پست ها
    بله، درسته، من خیلی اذیت شدم تا این رزرو هتل رو بگیرم، چون سفارت 2 بار رزرو هتل ام رو رد کرد!! من در نهایت به خانمی که پشت باجه بود گفتم اصلا این رزرو هتل لازمه ؟ اون هم گفت، ممکنه یه وقت نزدیک گرفتن ویزات بهت زنگ بزنن و بگن رزرو هتل بیار، اون وقت کارت عقب می افته!!!! و من در اوج استیصال گفتم خوب من الان از دو تا آژانس مختلف رزرو گرفتم و شما قبول نکردید، من چیکار کنم؟ خانم هم گفت: برو پاساژ بغل سفارت، اونا می دونن ما چی می خوایم!!!!!
    اینکه گفتم استثنا حقیقتا همینطور هست فقط خواسته اذیتتون کنه من تا حالا 5 بار ویزای شنگن المان گرفتم ویزای اقامت گرفتم هربار هم با خیلیا حرف زدم هیچوقت از کسی نه دیدم نه شنیدم بلیط و رزرو هتل بخوان ولی اگه بخوان اذیت کنن چیزایی میخوان عجیب غریب که متاسفانه موارد اذیت و بهانه زیاد بوده به هر حال موفق باشید المان بهتون خوش بگذره

رشته و دانشگاه

اینکه گفتم استثنا حقیقتا همینطور هست فقط خواسته اذیتتون کنه من تا حالا 5 بار ویزای شنگن المان گرفتم ویزای اقامت گرفتم هربار هم با خیلیا حرف زدم هیچوقت از کسی نه دیدم نه شنیدم بلیط و رزرو هتل بخوان ولی اگه بخوان اذیت کنن چیزایی میخوان عجیب غریب که متاسفانه موارد اذیت و بهانه زیاد بوده به هر حال موفق باشید المان بهتون خوش بگذره
    ممنون، بله من هم فکر می کنم ضروری نبوده، راستش راهنماییهای غلط آدمهای اطراف هم تو تشدید استرس و بوجود اومدن این اتفاقا بی تأثیر نیست. چون یکی از دوستان من که برای فرانسه همزمان با من اقدام می کرد، خیلی چیزها به من گفت که تقریبا همش در مورد سفارت آلمان و ویزای شنگنش ضروری نبود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد ویزای توریستی و شنگن آلمان

سلام دوستان
    دایی همسر بنده در آلمان پزشک هستند و اقامت دارند آیا در صورتیکه دعوتنامه توریستی ارسال کنند امکان گرفتن ویزای توریستی برای من و همسرم وجود دارد؟
    من و همسرم 29 سالمون هست و بچه نداریم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)