صفحه 177 از 423 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187227277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجا

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    1. آیا منعی برای پر کردن فرم درخواست شنگن به صورت تایپ وجود داره ؟ چون وارد کردن یه سری موارد به صورت دست نوشت مثل آدرس جا نمیشه توی باکس های کوچیک فرم
    2. اینطور که دوستان میگن پرسشنامه امنیتی دیگه لازم نیست ; از دوستانی که اخیرا مصاحبه داشتن میشه لطفا تجربتونو به اشتراک بزارید . چون هنوز تو لیست مدارک مورد نیاز که در سایت سفارت
    قرار داده شده هست و هم اونطوری که میگن توی چک لیست جلوی درب سفارت !!
    3. کسی تجربه ای در خصوص ویزای زیارتی عراق داره ؟ ازونجایی که یکی از موارد خواسته شده کپی پاسپورت های قبلی تا 5 سال هست. به نظرتون مشکل سازه که اگر با خودم نبرم پاسپورت قبلی رو و اعلام کنم که گم شده ..؟

Junior Member

من دعوت نامه (دانشجویی ، هزینه بر عهده خود دعوت شده ها) واسه پدر و مادرم فرستادم ، آیا باید هتل رزرو کنن واسه مدت اقامت ؟ یا میشه همون آدرس خابگاه من رو به عنوان محل اقامت بدن ؟ (اتاق 18 متری )

سلام به همگي من دوشنبه سفارت بودم
    اول اينكه انتظار دم در خيلي كمتر از سفارتهاي ديگه است بي خود حول نشيد خيلي زود بريد. مقلا ساعت ١٠:٢٠ بودم ١٠ رفتم داخل
    مدارك را منگنه نكنيد اگر هم مي كنيد از چپ باشد
    طبق چك ليست دم در مرتب كنيد.
    از من هيچ كدام را اصلش را نخواست اما همراه ببريد
    فرم را تايپ هم مي توانيد بكنيد مشكلي ندارد.
    پرسشنامه امنيتي ندارد فقط فرم درخواست ويزا المان يك قسمت اخر دارد كه بايد ٣ بار امزا كنيد و تاريخ بزنيد ان را فراموش نكنيد
    درمودر بي دعوتنامه. خود خانمي كه باجه ٤ بود به من گفت ما بي دعوتنامه ويزا نمي دهيم !! من هم بي دعوتنامه هستم. من هم جواب دوستمان را دادم گفتم من توريستم كسي را ندارم.
    به من گفت نامه بنويس برنامه سفر را گفتم ميشه برم بنويسم بيارم گفت نه همينجا بنويس !! كه البته خيلي بد نوشتم چراش را همگي مي دانيد.
    البته ايشان هم نامه را انداخت ان ور و اصلا در مدارك نگذاشت فكر كنم فرماليته بود.
    چند بار چند سوال را پرسيد. از جمله براي اينترويو كار ميروم ؟ كه جواب من منفي بود.
    البته ٣ تا شينگن داشتم قبلا اخريشم فرانسه بود ماه پيش.
    در مورد ويزا هاي قبلي من قبرس داشتم كه دم در اقا با خالكوبي رو دست ان را از مدارك جدا كرد. كه اهميتي ندارد.البته من به مدارك برگرداندم چون تو پاسم بود گفتم نگه چرا نيست. ويزاي عراق هم مهم نيست نبري چيزي نميشه بخصوص كه در پاس قبلي شما هست.
    در مورد بانك هم من ٣ حساب دارم. بلند مدتها را فقط پرينت حساب را برداشت و كپي برگهاي سپرده. نامه تبديل به يوروي ان را برنداشت با اينكه بهش گفتم من هميشه اين برگه را به سفارتها داده ام !!!
    اميدوارم من هم مثل دوستمان بي دعوتنامه ويزا بشم.
    تشكر ببخشيد خيلي طولاني شد.

وقتي گفتي هزينه پا خودشون هست بايد جاي ماندن هم پاي خودشان باشد. رزرو هتل كه خرجي ندارد از بوكينگ انجام بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran59 نمایش پست ها
    يه سوال ، ايا الان كه ويزام اومده ، ميتونم هتل و شهرهايي ك ميخواستم برم را عوض كنم؟
    توجه داشته باش که در صورتی که آلمان بفهمه که شما خارج از برنامه سفر , برنامت رو بردی جلو.و شهرهای دیگه ای رفتی و یا می خوای بری در صورتی که به سفارت چیز دیگه ای گفتی ... (((این یک پوینت منفی بزرگی))) برای شما محسوب میشه.و قطعا در دفعات بعد جهت گرفتن ویزا, شک نکن شما دچار مشکل شوید... این که چگونه بفهمه هم خیلی کار شاقی نیست.چون تمامی پرونده هایی که به سفارت آلمان در تهران شما ارائه دادید,به آلمان فرستاده می شود و در آنجا بایگانی می شود. و تازه مهمتر از همه چیز , شما تازه هنوز خیالت نباید تمام راحت باشه.چون پلیس فرودگاه در هنگام ورود, اونجا دوباره شما رو زیر منگنه قرار می ده.و از شما برنامه ی سفر و رزرو هتل هاتون رو می خوات.و در صورتی که اونجا مدارکی رو ارائه بدید که در هنگام گرفتن ویزا چیز دیگه ای رو گفتید, قطعا دچار مشکل می شید و توضیحات زیاد... و در صورت (((خوش شانسی))) برای مهر زدن پاسپورت شما جهت ورود به خاک آلمان, پوینت منفی بزرگی برای شما محسوب میشه.که قطعا تبعات جبران ناپذیری رو در پروسه گرفتن ویزا در دفعات برات به همراه خواهد داشت... همیشه این یادت باشه که به یک آلمانی هیچ وقت دروغ نگو... خودت شاید بهتر بدونی نظم و انضباط و دیسیپلین آلمانی رو و اونا نظم برنامه سفرتون خیلی خیلی واسشون مهمه... اونا به شما ویزا می دن که اکثر پولتون رو در آلمان خرج کنید نه اینکه با ویزای اونها برید به سایر کشورهای اروپاییو اونجا پول خرج کنید ...چون من مواردی رو دیدم از دوستان که با اینکه طرف ویزا هم داشته , اونجا نتونسته پلیس کنترل در فرودگاه را قانع کنه.و مجبور شدن که با اولین پرواز برشگردونند... شما هنوز یه مرحله دیگه واسه ورود به کشور آلمان داری و اونم اینه که اونجا وقتی پلیس کنترل ازت میپرسه کجاها میری, باید دقیقا قانعش کنی که توریست هستی و برنامه سفر و هتل هات رو نشون بدی که دقیفا همون ها رو به سفارت گفتی و اخیرا هم گیرشون زیاد شده سوالات زیادتری رو هم میپرسن تا خیالشون راحت شه... چون من ویزاهای متعددی از آلمان دارم, و تقریبا هر یکسال و نیم یا دو سال سفر می کنم به اونجا می دونم دقیقا سیستم چطوریه... و بخصوص آلمان روی ویزاهای توریستی فوق العاده حساس هست... اگر شما قصد داشتید بیشتر جاهای دیگه وشهر های دیگه از اون کشوری که ویزا می گیرد برید, بهتر بود ویزای ایتالیا و یا فرانسه رو می گرفتید.امیدوارم توضیحات کاملی را به شما داده باشم.
    ویرایش توسط shghonline : July 27th, 2017 در ساعت 10:59 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    من دعوت نامه (دانشجویی ، هزینه بر عهده خود دعوت شده ها) واسه پدر و مادرم فرستادم ، آیا باید هتل رزرو کنن واسه مدت اقامت ؟ یا میشه همون آدرس خابگاه من رو به عنوان محل اقامت بدن ؟ (اتاق 18 متری )
    ادیت: ببخشید من ندیدم که نوشتیم بر عهده ی دعوت شونده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran59 نمایش پست ها
    چرا گفتن، اما خيلي جدي گفتم دعوتنامه ندارم و گفتم من توريسم هستم، و توي سايتتون نگفتيد ك توريست دعوتنامه ميخواد
    مهران جان، برای این ویزای که گرفتین کدوم مدارک رو ترجمه کردین؟ آیا ترجمه حتما باید آلمانی باشه؟

سلام دوستان؛
    من سوم مرداد پدر و مادرم رو بردم سفارت برای مصاحبه
    چندتا نکته شاید لازمتون بشه میگم البته اکثرتون میدونید اما برا کساییکه اولین باره مثل ما شاید کمکی باشه
    1) اول که رفتیم دم در سفارت شلوغ بود و حدودا" هر نیم ساعت میومدن و اعلام میکردن وقتای تا فلان ساعت بیان داخل، ورودی بایستی پرینت از صفحه ایمیلی که برای مصاحبه بهتون وقت داده رو نشون بدین تا بتونید وارد بشید. مادرم 10:30 نوبت داشت و پدرم 11 که نزدیک 11:30 تازه رفتن داخل البته شما بموقع حتی زودتر اونجا حاضر باشید)
    2) قبل از ورود یادتون نره نفری 60 یورو همراهتون باشه (البته اونجا افرادی هستن که دوروبر سفارت میگردن و یورو میفروشن با حدود 15000 تومن دستمزد به ازای هر 60 یورو)
    3) بعد از ورود به سفارت بهیچ وجه دیگه مدرکی از بیرون از سفارت نمیتونید داخل ببرید پس حواستونو جمع کنید، فقط پول رو میشه در صورت فراموشی از بیرون تهیه کرد
    4) بیمه مسافرتی هم خیلیا همونجا از افرادی که دورو بر میگشتن خریداری کردن البته ما از بیمه رازی گرفته بودیم از قبل، بیمه مسافرتی باید تا 30000 یورو رو پوشش بده)
    5) ترتیب چینش مدارک عوض شده که واستون اسکنشو میذارم
    6) مدارک اصن نیازی به ترجمه ندارن و حتما" اصل مدارک به همراه کپی روی قطع A4 همراهتون باشه
    7) اگر دعوتنامه ای دارید قبلش حتما" بگید واستون بصورت رسمی از اداره اقامت آلمان تأییدیه بگیرن و الّا غیررسمی رو گیر میدن
    8) پرینت گردش حساب سه ماهه آخر بصورت لاتین و رسمی با مهر لاتین بانک کافیه و گرفتن تمکن مالی صرفاً در جهت اطمینانه. حواستون باشه هر زمانی که برید بانک میتونید پرینت گردش مالیتونو تا همون ساعت بگیرید اما تمکّن مالی حتما" بایستی یک روز کاری بگذره، یعنی هر روزی که برید، تمکّن مالی مربوط به روز گذشته رو میدن، این موضوع وقتی اهمیت داره که شما روز آخر حسابتونو پر کرده باشید و اون مبلغ داخل تمکّن مالی به حساب نمیاد مگر اینکه پول یه روز توو حساب بخوابه
    9) سوالاتی که از پدرم پرسیدن تعداد خواهر و برادر و فرزند/ آیا اقوامی در آلمان داریم یا خیر بود و اینکه دوستتون که دعوتنامه فرستادن چندساله که آلمانن/ چرا وقتی قصد سفر کاری و تجاری دارید همسرتونو همراهتون میبرید/ دلیل سفر/ آیا در آینده قصد مهاجرت دارید و از این قبیل
    10) کارکنای داخل سفارت ایرانی هستن و فارسی صحبت میکنن و آقایون خیلی خوشروتر و خوش اخلاقتر از خانوماشن، شانس بیارید گیر آقایون بیافتید!
    کد HTML:
    https://www.dropbox.com/s/s6pl8icqzyeqie5/CheckList.jpg
    کد HTML:
    https://ufile.io/uq67j
    ویرایش توسط saharfaraji : July 29th, 2017 در ساعت 01:15 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saharfaraji نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    چندتا نکته شاید لازمتون بشه میگم البته اکثرتون میدونید اما برا کساییکه اولین باره مثل ما شاید کمکی باشه
    1) اول که رفتیم دم در سفارت شلوغ بود و حدودا" هر نیم ساعت میومدن و اعلام میکردن وقتای تا فلان ساعت بیان داخل، ورودی بایستی پرینت از صفحه ایمیلی که برای مصاحبه بهتون وقت داده رو نشون بدین تا بتونید وارد بشید. مادرم 10:30 نوبت داشت و پدرم 11 که نزدیک 11:30 تازه رفتن داخل البته شما بموقع حتی زودتر اونجا حاضر باشید)
    2) قبل از ورود یادتون نره نفری 60 یورو همراهتون باشه (البته اونجا افرادی هستن که دوروبر سفارت میگردن و یورو میفروشن با حدود 15000 تومن دستمزد به ازای هر 60 یورو)
    3) بعد از ورود به سفارت بهیچ وجه دیگه مدرکی از بیرون از سفارت نمیتونید داخل ببرید پس حواستونو جمع کنید، فقط پول رو میشه در صورت فراموشی از بیرون تهیه کرد
    4) بیمه مسافرتی هم خیلیا همونجا از افرادی که دورو بر میگشتن خریداری کردن البته ما از بیمه رازی گرفته بودیم از قبل، بیمه مسافرتی باید تا 30000 یورو رو پوشش بده)
    6) مدارک اصن نیازی به ترجمه ندارن و حتما" اصل مدارک به همراه کپی روی قطع A4 همراهتون باشه
    7) اگر دعوتنامه ای دارید قبلش حتما" بگید واستون بصورت رسمی از اداره اقامت آلمان تأییدیه بگیرن و الّا غیررسمی رو گیر میدن
    8) پرینت گردش حساب سه ماهه آخر بصورت لاتین و رسمی با مهر لاتین بانک کافیه و گرفتن تمکن مالی صرفاً در جهت اطمینانه. حواستون باشه هر زمانی که برید بانک میتونید پرینت گردش مالیتونو تا همون ساعت بگیرید اما تمکّن مالی حتما" بایستی یک روز کاری بگذره، یعنی هر روزی که برید، تمکّن مالی مربوط به روز گذشته رو میدن، این موضوع وقتی اهمیت داره که شما روز آخر حسابتونو پر کرده باشید و اون مبلغ داخل تمکّن مالی به حساب نمیاد مگر اینکه پول یه روز توو حساب بخوابه
    9) سوالاتی که از پدرم پرسیدن تعداد خواهر و برادر و فرزند/ آیا اقوامی در آلمان داریم یا خیر بود و اینکه دوستتون که دعوتنامه فرستادن چندساله که آلمانن/ چرا وقتی قصد سفر کاری و تجاری دارید همسرتونو همراهتون میبرید/ دلیل سفر/ آیا در آینده قصد مهاجرت دارید و از این قبیل
    10) کارکنای داخل سفارت ایرانی هستن و فارسی صحبت میکنن و آقایون خیلی خوشروتر و خوش اخلاقتر از خانوماشن، شانس بیارید گیر آقایون بیافتید!
    کد HTML:
    کد HTML:
    سلام

ممنون از راهنماییهای مفیدتون.
    در مورد گردش حساب، آیا جزییات گردش باید باشه (که شامل صفحات زیادی میشه که تک تک تراکنشها رو ذکر کرده) یا فقط مجموع گردش ( یک صفحه ) ؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط saharfaraji نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    کد HTML:
    کد HTML:
    سلام و وققتون به خیر. خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون درباره ویزای شنگن المان که بسیار به درد میخورن و عالی بود.
    فقط من یک سوالی داشتم. من داییم و زنش و دختر 14 سالشون میخوان برن برای مصاحبه هفته دیگه. ایا مدارک باید برای هر کدومشون 2 سری باشه؟؟
    یعنی 2 سری مدارک داییم و 2 تا فرم ویزا، 2 سری مدارک زنداییم و فرم ویزا و 2 سری مدارک دخترشون و فرم ویزا که جمعا میشه 6 سری مدارک برای 3 نفرشون ؟؟
    ممنون از شما.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)