صفحه 401 از 423 نخستنخست ... 301351391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,001 تا 4,010 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimzadeh3 نمایش پست ها
    منم رفتم تو 21 روز.... هنو هیچ خبری نیست.من قبلا تو فروردین که اقدام کردم... دو هفته ای جواب ویزا اومد... ولی الان رفتم تو 21 روز از زمان مصاحبم... داستان چیه؟؟؟ دوستان کسی اخیرا شده ایمیل اومده واسش که بره برای گرفتن پاسپورت؟؟؟ یه ندا بدید لطفا...
    به صورت نرمال از زمانی که مدارک رو به ویزامتریک تحویل میدید ، باید حدود 3 هفته بعد (همون حدود 21 روز) جوابتون بیاد. حالا ممکنه در ماه هایی که خلوت تر هست زودتر هم بیاد ... ولی الان تابستون هستیم و مطمئناً تقاضاها بیشتر هست و احتمال دلیل دیرکرد هم همینه ...
    به هر حال برای شما هنوز دیر نشده و همونطور که تو نوشته های قبلیم هم نوشتم ، از قسمت انگلیسی سایت ویزامتریک هم چک کنید.

اگر فرصت دارید تا زمان سفرتون ، چند روزی هم صبر کنید و اگر تغییر نکرد ، حتماً با ویزا متریک تماس بگیرید.

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

سلام دوستان...یه سوال در مورد تمکن مالی دارم.

من از طریق سامانه بام و کد پیگیری ای که داد رفتم شعبه بانک ملی محل کارم و بهم تمکن رو داد. منتنها حساب من مربوط ب این شعبه نیست و پایین تمکن نوشته به انگلیسی "شعبه شهری ...." ...

در صورتی که مهر کارمندا و مهر شعبه محل کار + مهر برجسته همین جا که پرینت رو بهم دادن خورده...میخواستم بدونم این مورد نداره که ؟؟؟

سلام دوستان . من دیروز پول وقت و با موبایل واریز کردم. حالا میخوام ثبت نام کنم میگه برای این شماره گذرنامه سیستم پرداختی وجود ندارد. هنوز نه شماره گذرنامه ای وارد کردم نه جایی برای وارد کدن داره. تو مرحله که مشخصات پرداخت و وارد میکنی گیر کرده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من دیروز پول وقت و با موبایل واریز کردم. حالا میخوام ثبت نام کنم میگه برای این شماره گذرنامه سیستم پرداختی وجود ندارد. هنوز نه شماره گذرنامه ای وارد کردم نه جایی برای وارد کدن داره. تو مرحله که مشخصات پرداخت و وارد میکنی گیر کرده
    در صورتی که مشکل داره و وقتی اطلاعات پرداخت رو وارد میکنید و پیام خطا میده ... از لینک زیر فرم پیشتیبانی رو تکمیل کنید و همه چیز رو توضیح بدید ... ، براتون درستش میکنن ...
    https://iranappointments.visametric....gen/fr/contact

فقط قبل از اینکه اینکار رو بکنید ، پیشنهاد میکنم از یه مرورگر دیگه هم استفاده کنید و با یه مرورگر دیگه مراحل رو تست کنید ، مثلاً فایرفکس یا کروم ... ممکنه از اینکه مرورگرتون به روز نباشه هم این مشکل پیش بیاد.

Junior Member hddvb آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    سلام
    برای منم همینطور بود از فیش اسکرین گرفتم و در فرم گزارش رو فرستادم و 24 ساعت بعد تونستم ثبت نام کنم

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Alienma نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی و تبریکتون و تبریک متقابل بابت دوره ای که گذروندین.
    چند تا سوال و نگرانی دیگه هم برام پیش اومده که در صورت امکان ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1- برای کیس من مدارک "سفر ماموریت کاری" رو باید همراه خودم ببرم درسته؟
    2- پدرم بازنشسته هستن و معرفی نامه امکانش نیست بگیرم ولی از محل کار مادرم میتونم بگیرم که فک نمیکنم فرقی داشته باشه درسته؟
    گردش مالی هم که هم حساب خودم و هم حساب پدر و مادر رو میبرم طبق راهنمایی شما و پولی هم واریز نمیکنم.
    3- در مورد محل اقامت تو نامه ای که daad برام ایمیل کرده که به سفارت ارائه بدم قید کرده که accommodation با خودشون هست. ضمنا از طرف خودشون بیمه هم شدم و نامه ی اون رو هم برام فرستادن از طریق daad portal. پس برای محل اقامت و بیمه نیازی نیست مورد اضافی ای همراه خودم ببرم درسته؟ تو کیس شما هم بیمه رو خود daad انجام داده بود؟
    4- در مورد نامه برای مدت 3 ماه خود daad و کارفرما گفتن از اونجایی که روند اداریش طول میکشه و ممکنه به زمان شروع نرسی پس ترجیحا اینجا برای اکستند کردن اقدام کن. من هم میخوام تو فرم همون دو ماه رو بزنم ولی به آفیسر توضیح بدم قضیه رو. حالا سوالم اینه که فرضا اگر سفارت به من 2 ماهه بده ویزا رو آیا از داخل آلمان میتونم برای تمدیدش (برای 1 ماه و مجموعا زیر 90 روز) اقدام کنم؟
    5-آیا کپی مدارک مثل شناسنامه و ... نیاز به تایید سفارت آلمان دارند یا نه؟ نظرات زیادی در این خصوص شنیدم ولی خب صحبت شما موثق هست چون خودتون به تازگی برگشتید.
    وقت سفارت رو هم 29م همین ماه میلادی گرفتم که فک میکنم اگر مشکلی نباشه برسم به زمان شروع.

پیشاپیش از اینکه وقتتون رو در اختیار من قرار دادین ممنونم.
    سلام. خواهش میکنم
    ممنونم لطف دارید. ظرفیت پیغام خصوصی شما پر بود اینجا پاسخ رو خدمتتون میذارم:
    1. بله مدارکی که براتون فرستادن و مدارک جانبی دیگر از طرف خودتون که ماموریت رو اثبات میکنه همراهتون باشه. (هم اصل هم کپی)
    2. فکر نمی کنم مدارک مادرتون موثر باشه اگر پدرتون بازنشسته هستن همون تمکن مالی پدر خوبه. (برای محکم هست تا جایی که در مدارک موردنیاز یادمه اجباری نیست.)
    3. خب فکر میکنم اگر accommodation رو دقیق خودشون توضیح دادن نیاز به ووچر هتل یا اثبات اقامت نباشه. بله Daad ما رو بیمه کرده بود ولی بیمه فقط خدمات درمانی رو پوشش میداد و من برای محکم کاری بیمه ی ملت هم تهیه کردم.(متاسفانه چمدان من در یک هفته اول سفر گم شد و دیر بدستم رسید، بطور مثال این مورد رو daad پوشش نمی داد و من از بیمه ملت برای خسارت پیگیری کردم، پیشنهاد میکنم اگر هزینه ش مناسبه و بیمه ی daad کامل پوشش نمیده هزینه های جانبی رو، یک بیمه ی دیگر همراه داشته باشید.)
    4. در این مورد که آیا میشه ویزا رو Extend کرد اطلاعی ندارم و فکر میکنم این مهم ترین موردی باشه که جدی آمارش رو دربیارید چون ممکنه خدایی نکرده در آلمان به مشکل بخورید. یکی از دانشجویان دانشگاه ما فرصت مطالعاتی در اسلوونی که در حوزه ی شنگن هست برنده شد و دعوت نامه ی 92 روزه دریافت کرد. ویزای کوتاه مدت هم 90 روزه هست، سفارت اسلوونی به ایشون پیشنهاد دادن که برای ویزای 1 ساله اقدام کنه (بخاطر 2 روز) برای همین نمیدونم شرایط در مورد آلمان چطور هست و بهتره خودتون شخصا" پیگیری کنید.
    5. خیر همینکه اصل و کپی صفحات مطابق مدارک موردنیاز همراهتون باشه برای ارائه به ویزامتریک کافیه.

پیشنهاد می کنم هرگونه شک و شبهه ای دارید قبل از نوبت ویزامتریک چه از طریق خود دفتر ویزامتریک یا از طریق ایمیل به سفارت این رو حل کنید. متاسفانه سفارت آلمان در ویزا دادن تا حدودی با سهل انگاری عمل میکنه (یکی از دوستان ما در تیم اعزامی به دلیل عجیبی ویزاش ریجکت شد و با اعتراض ویزا رو دریافت کرد که خب دیر شد و نتونست به سفر برسه.) برای همین مدارکتون همگی چند بار چک بشه توسط خودتون و سوال هاتون برطرف بشه.
    امیدوارم تجربه و سفر خوبی باشه براتون و همه چی به خوبی و خوشی رقم بخوره.

به سلامتی شصت و چهار روز از انگشت نگاری من میگذره. زنگ زدم به ویزامتریک. میگه تا حالا همچین موردی نداشتیم که اینهمه مدت طول بکشه. کلا خیلی آدم خوش شانسی هستم من! میگم حالا باید چیکار کنم؟ میگه کاری از دست ما برنمیاد با خود سفارت نامه نگاری کن تا ببینی داستان چیه! شاید مدارک گم شده باشه. یعنی انقدر آدم خوش شانسی هستم که حتی جایی مثل سفارت آلمان هم میرم ممکنه مدارکم گم بشن. به سفارت هم ایمیل زدم هم به ایمیل ویزا اینفو و هم ایمیلی که برای اعتراض هست و هیچ جوابی نگرفتم. کسی ایده دیگه‌ای داره برای اینکه حداقل پاسپورتمو بگیرم دو تا مسافرت بتونم برم تو تابستون؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Leximilozari85 نمایش پست ها
    به سلامتی شصت و چهار روز از انگشت نگاری من میگذره. زنگ زدم به ویزامتریک. میگه تا حالا همچین موردی نداشتیم که اینهمه مدت طول بکشه. کلا خیلی آدم خوش شانسی هستم من! میگم حالا باید چیکار کنم؟ میگه کاری از دست ما برنمیاد با خود سفارت نامه نگاری کن تا ببینی داستان چیه! شاید مدارک گم شده باشه. یعنی انقدر آدم خوش شانسی هستم که حتی جایی مثل سفارت آلمان هم میرم ممکنه مدارکم گم بشن. به سفارت هم ایمیل زدم هم به ایمیل ویزا اینفو و هم ایمیلی که برای اعتراض هست و هیچ جوابی نگرفتم. کسی ایده دیگه‌ای داره برای اینکه حداقل پاسپورتمو بگیرم دو تا مسافرت بتونم برم تو تابستون؟!
    منم تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم ! 64 روز !؟؟؟؟!
    نرمال 21 روز هست ... من اگه جای شما بودم و 21 روز شده بود 30 روز و ویزامتریک هم جوابم رو نمیداد ... مستقیم میرفتم جلو درب سفارت و با فیش ویزامتریک مستقیم ازشون سوال میکردم ...
    درسته که خیلی سخت گیری میکنن جلو درب ورودی ولی اینطوری هم نیست که دیگه هیچ جوابی ندن !
    ولی 64 روز اصلاً برای ویزای شنگن نرمال نیست

به نظر من اگر تهران هستید ، مستقیم برید دفتر ویزامتریک با کارت شناسایی (کارت ملی مثلاً) و به همراه اون رسید مدارکتون ... (حتماً قبلش هم یه کپی از این فیش بگیرید و خونه نگه دارید !)
    بعد اونجا حضوری سوال کنید که چی شده ... اونا مسوول مدارک شما هستن ، همینطوری نمیشه که بگن نیست و سفارت هم جوابی نده و اونوقت پاسپورت شما هم گم شده باشه !!!!!!!!

Junior Member Alienma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام. خواهش میکنم
    ممنونم لطف دارید. ظرفیت پیغام خصوصی شما پر بود اینجا پاسخ رو خدمتتون میذارم:
    1. بله مدارکی که براتون فرستادن و مدارک جانبی دیگر از طرف خودتون که ماموریت رو اثبات میکنه همراهتون باشه. (هم اصل هم کپی)
    2. فکر نمی کنم مدارک مادرتون موثر باشه اگر پدرتون بازنشسته هستن همون تمکن مالی پدر خوبه. (برای محکم هست تا جایی که در مدارک موردنیاز یادمه اجباری نیست.)
    3. خب فکر میکنم اگر accommodation رو دقیق خودشون توضیح دادن نیاز به ووچر هتل یا اثبات اقامت نباشه. بله Daad ما رو بیمه کرده بود ولی بیمه فقط خدمات درمانی رو پوشش میداد و من برای محکم کاری بیمه ی ملت هم تهیه کردم.(متاسفانه چمدان من در یک هفته اول سفر گم شد و دیر بدستم رسید، بطور مثال این مورد رو daad پوشش نمی داد و من از بیمه ملت برای خسارت پیگیری کردم، پیشنهاد میکنم اگر هزینه ش مناسبه و بیمه ی daad کامل پوشش نمیده هزینه های جانبی رو، یک بیمه ی دیگر همراه داشته باشید.)
    4. در این مورد که آیا میشه ویزا رو Extend کرد اطلاعی ندارم و فکر میکنم این مهم ترین موردی باشه که جدی آمارش رو دربیارید چون ممکنه خدایی نکرده در آلمان به مشکل بخورید. یکی از دانشجویان دانشگاه ما فرصت مطالعاتی در اسلوونی که در حوزه ی شنگن هست برنده شد و دعوت نامه ی 92 روزه دریافت کرد. ویزای کوتاه مدت هم 90 روزه هست، سفارت اسلوونی به ایشون پیشنهاد دادن که برای ویزای 1 ساله اقدام کنه (بخاطر 2 روز) برای همین نمیدونم شرایط در مورد آلمان چطور هست و بهتره خودتون شخصا" پیگیری کنید.
    5. خیر همینکه اصل و کپی صفحات مطابق مدارک موردنیاز همراهتون باشه برای ارائه به ویزامتریک کافیه.

پیشنهاد می کنم هرگونه شک و شبهه ای دارید قبل از نوبت ویزامتریک چه از طریق خود دفتر ویزامتریک یا از طریق ایمیل به سفارت این رو حل کنید. متاسفانه سفارت آلمان در ویزا دادن تا حدودی با سهل انگاری عمل میکنه (یکی از دوستان ما در تیم اعزامی به دلیل عجیبی ویزاش ریجکت شد و با اعتراض ویزا رو دریافت کرد که خب دیر شد و نتونست به سفر برسه.) برای همین مدارکتون همگی چند بار چک بشه توسط خودتون و سوال هاتون برطرف بشه.
    امیدوارم تجربه و سفر خوبی باشه براتون و همه چی به خوبی و خوشی رقم بخوره.
    سلام. بازهم تشکر میکنم بابت پاسخگویی

1- والا مدارک رو فقط ایمیل کردن یا تو daad portal فرستادن و از بقیه بچه ها که از این طریق اقدام کردن این موردو پرسیدم گفتن همون پرینت فایل ها مثل اینکه اوکیه. اصلشو نفرستاده بودن برای اون ها هم.
    2- تمکن مالی پدر و مادر هر دو رو گرفتم ولی اول تمکن مربوط به پدر رو ارائه میدم.
    3- تو نامه ای که گفتن به سفارت ارائه بدین تو یک جمله گفتن که accommodation رو خودشون در نظر دارن و اطلاعات دقیقی ندادن. اینو دقیق ترشو پیگیری میکنم حتما. برای بیمه هم فعلا همون بیمه ی درمانی daad رو که تو پورتال برام فرستادن میبرم ولی حتما با توجه به تجربه ی شما از طریق بیمه های داخلی هم بیمه مسافرتی تهیه میکنم.
    4- این موردو تو خود سایت ویزامتریک در قسمت سوالات متداول پیدا کردم و متوجه شدم که امکان اکستند کردنش هست به شرطی که ماکسیمم زمان حضور 90 روز بشه ولی دوباره ایمیل میزنم مطمئن میشم.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون و براتون آرزوی موفقیت میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Leximilozari85 نمایش پست ها
    دیگه شما خیلی خیلی خوش شانسی!!!! والا من تو صفحات قبلم راجب این موضوع صحبت کردم. دیدم همه حمله ور شدن سمت من... من خب تا حالا پنج بار قبلا سفر کرده بودم... از ویزامتریک هم قبلا ریجکت شده بودم که اعتراض دادم و تبدیل به ویزا شدم. و شیش تا مهر شنگن آلمان تو پاسمه.... الان برای بار هفتم دارم درخواست می دم... کلا از اون روزی که این ویزامتریک اومد وسط و سفارتم کلا فقط پرونده های بلند مدت رو داره بررسی می کنه.همه چی بهم ریخته اساااسی... بعد به قول خودشونم میگن که بهترین کار رو کردیم بخاطر راحتی شما.... والا من دوستم سفارت سوییس وقت داشت بعد از رفتن من به ویزامتریک.جوابشم اومد و فردا شنبه داره پرواز می کنه... من هم از اون روزی که درخواست دادم ویزامتریک برای بار هفتمم الان 24 روز گذشته که البته امروز و فردا هم ویزامتریک تعطیله. که همین فرمونو برم جلو رفتم تو (((یک ماه))).... زنگ زدم به ویزامتریک میگم چرا اینجوریه... (((میگه شما حداقل بین 20 تا حداکثر 40 روز صبر کنید))). یعنی واقعا در اون سفارت رو باید گل بگیری!!!!!! بخدا قبلا اینطوری نبود. نمی دونم چرا انقدر فشل شدن... الان گیر پرواریم, چمدونمم آماده, هنوز منتظر این دوستانیم... حالا ما که الان جمعه هست 24 روزه گذشته, ولی دوست عزیز 64 روز خیلی زیاده... بنظر یا فشل بازی این ویزامتریک بوده که احتمالا مدارکت گم شده... چون از اینا هیچ چیزی بعید نیست و من همین آخرین بارم موقع تحویل مدارک باهاشون دعوام شد... پی قضیه رو حتما بگیر... یا مستقیما به تلفن سفارت زنگ بزن که خیلی اشغال میزنه ولی انقدر باید بگیری تا جواب بدن...و یا اینکه به قول دوست عزیزمون پاشو برو دم سفارت... این وسط گاگول بازیه یکی هست یا سفارت یا ویزامتریک... خدا بهت صبر بده.... اینا رو میشنوم اعصاب خودم بیشتر خورد میشه.
    دوستان اگه کسی اخیرا پاسپورتش رو تحویل گرفته از ویزامتریک. لطفا اعلام کنن که چند روز منتظر موندن... اگه که یکماهه, دیگه نیان بگن 3 هفته....
    ویرایش توسط ebrahimzadeh3 : July 19th, 2019 در ساعت 12:04 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)