نقل قول نوشته اصلی توسط atn_1366 نمایش پست ها
دوست عزیز کلاً درخواست اعتراض ، تیری در تاریکی هست ... به هر دلیلی که درخواست ویزای شما رد شده باشه ، اگر اعتراض کنید مطمئناً باید مدارک دیگری برای اثبات صحت حرفتون به سفارت ارائه کنید.
درخواست اعتراض هم مستقیماً از طرف شما به سفارت ارسال میشه و در مورد اعتراض ویزا متریک اصلاً دخیل نیست.

در ضمن ارسال اعتراض به سفارت ، به معنای این نیست که سفارت حتماً باید در مدت زمان مشخصی به شما پاسخ بده ... و این مورد در سایت سفارت هم توضیح داده شده ... و برای پورسه اعتراض زمان مشخصی تعیین نشده ...
در خیلی از موارد هم به دلیل اینکه تاریخ تاریخ درخواست ویزا بسیار نزدیک به برنامه سفر و تاریخ حرکت بوده ، در نتیجه اتوماتیک پورسه اعتراض کنسل میشه و احتمالاً سفارت اصلاً این اعتراض رو دیگه بررسی نمیکنه ...
مثلاً شما وقتی قراره یک نمایشگاه برید که تاریخ برگزاریش مشخص هست و برای این نمایشگاه درخواست ویزا کردید، وقتی جواب منفی ویزا رو چند روز قبل از تاریخ سفرتون میگیرید ... حتی اگر اعتراض هم بکنید مطمئناً نباید انتظار دریافت پاسخ مثبت در این رابطه رو داشته باشید ...
وقتی تاریخ نمایشگاه گذشته باشه دیگه سفارت لزومی به دادن ویزا به شما نمیبینه و این پروسه اتوماتیک کنسل شده است.
البته ممکنه شما یا دوستان دیگری اینجا مخالف این حرف من باشید ولی من این حرف رو بر اساس شنیده ها و تجربه میگم و البته نظر کاملاً شخصی من هست و فکر میکنم منطقی هم باشه ...

به هر حال امیدوارم پاسخ اعتراضتون رو بگیرید و کلاً روی اعتراض زیاد حساب نکنید ... به نظر من اگر خیلی خوش بینانه نگاه کنیم و مدارک ارائه شده از طرف شما تغییری نکرده باشند ، احتمال دریافت پاسخ مثبت بعد از اعتراض 1 درصد هست ...
،
سلام دوست عزیز،اگر شما کامل مطالب رو خونده باشید بنده در اعتراض نگفتم ویزامتریک مقصر هست،شما خوب متوجه نشدید،بنده میگم ویزامتریک در خلال درخواست اخذ ویزا مقصر هست چون نه اطلاعاتی داره و نه اجازه میده ما توضیحاتی رو بدیم یا مدارک اضافه تری رو از هدف سفر بدیم،فقط میگه نیازی نیست درحالیکه هدف سفر از خود دعوتنامه مهمتر هستش،در خصوص روند رسیدگی به اعتراض اینطور نیست تیری در تاریکی باشه چون تو سایت خود سفارت اگه مراجعه کنید خودشون گفتن تا ۳ماه طول میکشه جهت بررسی مجدد اما اعلام کرده همه رو طبق ورود به سفارت بررسی میکنیم،بعد درخصوص ارائه مدارک در اعتراض اینطور نیست که حتما میبایست مدارک جدید ارائه کنیم تمام این موارد رو از روی اطمینان و دیده ها میگم نه گفته های دیگران،شما وقتی دلیل ریجکتیتون مشخص شد نسبت به دلیل باید توضیح بدید یا اگه فکر میکنید مدارک کم ارائه کردید اونوقت ضمیمه کنید ولی اگه مدارک جدید ندارید فقط برگه اعتراض،دوستی در همین سایت باهاش اشنا شدم و کمک به من کرد بنده خدا خودش هم با بند ۸رد شد و اعتراض زد مدرکی هم ارائه نکرد مهم نوع و لهن اعتراض و مهمتر از همه ترجمه کردن به زبان المانی و باز مهمتر از همه اینها نوع ارسال نامه به سفارت میباشد که خب همه رورعایت کرد و به بنده هم گفت،بعد از ۲هفته باهاش موافقت کردن و پاسش رو برد و ویزا گرفت،اتفاقا درخواست ویزاش نمایشگاهی بود که ریجکتش کرده بودن که بعد از اعتراض دولاره ویزا نمایشگاهی داده بودن در حالیکه نمایشگاه کلا جمع شده بود.پس نمیشه کفت چون نمایشگاه جمع شده دیگه سفارت دلیل خوبی داره که بیخیال بشه،اتفاقا چون اعتراض کردن تاریخ داره پس سفارت نمیتونه شمارو بی جواب بزاره،نتیجتن باید بگم چون سفارت مصاحبه ای بارافراد نمیکنه تنها از طریق مدارک این خودش نشونه سلیقه ای کارو میرسونه،نمونه تو همین کامنتها شخصی بود که سفارت المان با بند ۸ردش کرده دقت کنید مدارک رو برده ویزامتریک،بعد اعتراض کرده دوباره رد شده،خب اگه به حرف دیگران بود باید صبرکنه،در حالیکه بلافاصله از ایتالیا اقدام کرد رفته مصاحبه شده با همون مدارک و بهش ویزا دادن.پس زمانیکه شرکتی مابین مراجعه کننده و سفارت باشه دست افیسر رو باز نگه میداره که سلیقه ای عمل کنه.بعدش سفارت فکر میکنه چون طرف رد میشه پیگیری نمیکنه،من نمیدونم شاید شما درخواستتون توریستی بوده که اگه رد بشید بیخیال بشید،مواردی چون من و امثال من ویزاشون تجاری بوده پس نباید و نه میشه بیخیال بشیم،چون یکم شرایطمون با افراد عادی فرق میکنه،منی که کلی ارسال کالا داشتم به المان قرارداد دارم بارنامه هوایی دارم شرایطم متفاوتر از یه شخصی هست که مثلا بخواد اقوامش رو ببینه،گرچه من حق اونهاروهم کاملارمحفوظ میدارم که اعتراض بزنن،در کل اگه اظهار نظری هست لطفا به کامنت ها و اطلاعات کامل از وب سایت خود سفارت توجه بشه.