صفحه 181 از 423 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191231281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجا

نقل قول نوشته اصلی توسط atn_1366 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت عزیزان ،

من در صفحه 179 سوالی مطرح کردم که محبت فرمودید ، پاسخ دادید.

یک سوال دیگر دارم که ممنون میشوم اگر من را راهنمایی فرمایید.

داماد ما ، دعوتنامه رسمی و بیمه از آلمان برای ما ارسال کرده و درخواست ویزای شنگن کرده ایم. بهترین حالت پرواز ما ، با هواپیمایی ماهان هست که مستقیم به دوسلدورف پرواز میکند چون دختر و داماد ما دوسلدورف هستند.

ایشان تمام هزینه های سفر را طبق دعوتنامه رسمی قبول کرده اند و در برگه های درخواست ویزا هم ، ما پرکرده ایم که ، تمامی هزینه ها توسط دعوت کننده تقبل شده است.

سوال من این است که ، باید داماد ما از آلمان بلیط هواپیما را هم برای ما تهیه کند و ارسال کند یا ما میتوانیم از ایران تهیه کنیم به دلیل اینکه هواپیمایی ماهان است؟

و آیا بهتر است که بلیط هواپیما قطعی باشد یا رزرو هم مشکلی ندارد ؟

با سپاس پیشاپیش از شما عزیزان
    سلام،

هیچ اجاری نیست که بلیط رو از آلمان و از طریق دامادتون تهیه کنید. معمولا قیمت بلیط ماهان اگر از ایران بخرید به صرفه تر هست.

بلیط رو رزرو کنید و تا زمانی که ویزاتون تو پاسپورتتون نیومده قطعی نکنید. برای سفارت هم رزرو بلیط کافی هست.

موفق باشد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    باید تقاضای ویزای دانشجوی بکنید. (Registrierung für die Beantragung eines Visums zum Studien- oder Forschungsaufenthalt in Deutschland (langfristige Aufenthalte)). با ویزای شنگن نمیتونید کارآموزی کنید. (شرکت یا جایی که کارآموزی خواهید کرد باید شما رو بیمه کنه و با ویزای شنگن امکانش نیست)
    ممنون که وقت میذارید.
    در صفحه انگلیسی رزرو وقت ویزا، برای ویزای دانشجویی زده که باید بیشتر از 90 روز باشه ولی من فعلا قراره 2 ماه در ازمایشگاه دانشگاه کار تجربی انجام بدم.
    مشکلی ایجاد نمیشه برای 2 ماه ، تقاضای ویزای بیش از 90 روز بدم؟

Registration to apply for a Schengen-visa (short-term stays)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for reasons other than family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoolznu نمایش پست ها
    ممنون که وقت میذارید.
    در صفحه انگلیسی رزرو وقت ویزا، برای ویزای دانشجویی زده که باید بیشتر از 90 روز باشه ولی من فعلا قراره 2 ماه در ازمایشگاه دانشگاه کار تجربی انجام بدم.
    مشکلی ایجاد نمیشه برای 2 ماه ، تقاضای ویزای بیش از 90 روز بدم؟

Registration to apply for a Schengen-visa (short-term stays)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for reasons other than family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue
    به نظر من وضعیت شما کمی پیچیده هست. با توجه به اینکه ممکن هست بعد از این کارآموزی برای دکترا انتخاب بشید، اصولا باید ویزای دانشجویی درخواست کنید. در ضمن باید دید که آیا در حین کارآموزی دستمزد دریافت خواهید کرد یا خیر. با ویزای گردشگری همونجوری که گفتم نمیتونید کار یا کارآموزی انجام بدید که دستمزد بگیرید و بیشتر از 3 ماه طول بکشه (که این 3 ماه شامل حال شما نمیشه، چون نوشتید فقط 2 ماه قرار هست کارآموزی کنید.)
    من بهتون پیشنهاد میکنم که از طریق سایت زیر با وزارت امور خارجه آلمان تماس بگیرید و شرایطتون رو توضیح بدید و ازشون کمک بخواهید.

https://www.auswaertiges-amt.de/sid_...e.html?https=1

Junior Member

به نظر من وضعیت شما کمی پیچیده هست. با توجه به اینکه ممکن هست بعد از این کارآموزی برای دکترا انتخاب بشید، اصولا باید ویزای دانشجویی درخواست کنید. در ضمن باید دید که آیا در حین کارآموزی دستمزد دریافت خواهید کرد یا خیر. با ویزای گردشگری همونجوری که گفتم نمیتونید کار یا کارآموزی انجام بدید که دستمزد بگیرید و بیشتر از 3 ماه طول بکشه (که این 3 ماه شامل حال شما نمیشه، چون نوشتید فقط 2 ماه قرار هست کارآموزی کنید.)
    من بهتون پیشنهاد میکنم که از طریق سایت زیر با وزارت امور خارجه آلمان تماس بگیرید و شرایطتون رو توضیح بدید و ازشون کمک بخواهید.

https://www.auswaertiges-amt.de/sid_...e.html?https=1
    بازم ممنون
    بله قراره هزینه هامو بدن + حقوق روزانه
    به سفارت ایمیل زدم فعلا جواب ندادن.
    ببخشید، اینکه استاد نامه دعوت رو با عنوان دانشجوی مهمان یا پژوهشگر مهمان یا یا پژوهشگر همکار یا کارآموز بنویسه فرقی در روند ویزا گرفتن داره؟

Junior Member

سلام،

هیچ اجاری نیست که بلیط رو از آلمان و از طریق دامادتون تهیه کنید. معمولا قیمت بلیط ماهان اگر از ایران بخرید به صرفه تر هست.

بلیط رو رزرو کنید و تا زمانی که ویزاتون تو پاسپورتتون نیومده قطعی نکنید. برای سفارت هم رزرو بلیط کافی هست.

موفق باشد
    سلام دوست عزیز پس اینکه میگن رزرو فقط 48 ساعت اعتبار داره چی ؟
    شما حتی اگر روز مصاحبه رزرو کنی و خب اونا چند روز بعد تصمیم به استعلام بگیرن چی ؟
    شخصی میگفت در سفارت سوئد هم درخواست رزرو یا بلیط هست ولی مثل اینکه روال(قوانین نانوشته..) به این صورته که اکثرا بلیط رو میخرند به همین علت 48 ساعته بودن رزرو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering-shiraz azad university

سلام دوستان
    من ویزای یک ساله تحصیلی دارم برای حدود ۶ ماه میخواهم به ایران برگردم٬ میخواستم بدونم مشکلی برای ویزای من پیش نمیاد اکر این مدت خارج از آلمان باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ویزای یک ساله تحصیلی دارم برای حدود ۶ ماه میخواهم به ایران برگردم٬ میخواستم بدونم مشکلی برای ویزای من پیش نمیاد اکر این مدت خارج از آلمان باشم؟
    سلام،
    به احتمال زياد اگه بيش از ٦ ماه خارج از آلمان باشيد اقامتتون اتوماتيك باطل ميشه. قبلش حتما از Ausländerbehörde بپرسيد تا مطمئن بشيد.

دوستان سلام وقت مصاحبه من با حانوم وپسرم سه روز تفاوت داره میتونم روز مصاحبه اونها هم همراه خودم ببرم ایا سفارت قبول میکنه با هم مصاحبه بشیم ممنوم

نقل قول نوشته اصلی توسط aminize نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز پس اینکه میگن رزرو فقط 48 ساعت اعتبار داره چی ؟
    شما حتی اگر روز مصاحبه رزرو کنی و خب اونا چند روز بعد تصمیم به استعلام بگیرن چی ؟
    شخصی میگفت در سفارت سوئد هم درخواست رزرو یا بلیط هست ولی مثل اینکه روال(قوانین نانوشته..) به این صورته که اکثرا بلیط رو میخرند به همین علت 48 ساعته بودن رزرو
    سلام،
    من پدر و مادر خودم بلیط رو فقط رزرو کردن و مشکلی هم پیش نیومد. منطقی هم نیست که کسی قبل از اینکه ویزا بگیره بخواد بلیط رو بخره، مخصوصا در ایران که نصف بیشتر درخواستهای ویزا رد میشه. در سایت خود سفارت هم اگر نگاه کنید نوشته بلیط و یا رزرو پرواز :
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...zMerkblatt.pdf

Junior Member

سلام،
    1- عدد ثابتی نداره. با توجه به شرایط زندگی شخص دعوت کننده باید میزان دریافتی ایشون کفاف زندگی خودشون رو بده+ تقریبا 250 یورو اضافه تر برای ساپورت کردن 1 مهمان در هر ماه. مثلا اگر شخص دعوت کننده مجرد هست و به تنهایی زندگی میکنه، باید 1400 یورو دریافت خالص داشته باشه (این اعداد به عنوان مثال برای شهر ماینز هستش، لینک منبع: https://mainz.de/vv/produkte/buerger...10100000028726)
    2-هر چه بیشتر بهتر (اگر شما دعوتنامه با تقبل مخارج از طرف دعوت کننده داشته باشید، تمکن مالی خودتون اهمیتی نداره)
    3- سند خونه باید حتما به اسم خودتون باشه. به غیر از اون باید مدارکی ارائه بدید که قصد برگشتنتون به ایران رو ثابت کنه (مثلا فیش حقوقی، یا گواهی اشتغال به کار و یا امثالهم)
    4-دقیق لازم نیست. مهم این هست که قسمت اعظم اقامتتون در آلمان باشه. در غیر اینصورت سفارت کشوری که قسمت اعظم مسافرتتون در اونجا قرار است باشه مسئولیت اعطای ویزا رو به عهده خواهد داشت. در داخل اتحادیه اروپا کنترل پاسپورت وجود نداره. علاوه بر این دارندگان ویزای شنگن مجاز هستن که در کل اتجادیه اروپا مسافرت کنند.

س مشکلی نیست که پسرداییم یا داییم برام دعوتنامه بفرستن؟
    ایا حدودی میتونین بفرمایین که حداقل چه مبلغی توی حساب بانکیم باشه؟
    سوال دیگه اینکه ایا اگر بتونم یه ملکی رو صوری قولنامه کنم اوکی هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)