صفحه 183 از 423 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193233283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجا

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor2007 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من چند روز آینده نوبت سفارت دارم . علت سفر هم ملاقات دوستان هست و دعوتنامه هم دارم . چندتا سوال داشتم . ممنون میشم تجربیاتتون رو بفرمایید
    1- با توجه به فرایند اخذ نوبت از سفارت من برای خودم و خانمم نوبت گرفتم و در واقع هر کدوممون نوبت مجزا داریم . اما روز و ساعت دقیقا یکسان خورده . ولی به لحاظ شماره ای که توی اون برگه نوبت خورده 13 تا با هم فاصله داریم و نوبت من زودتر هست . از طرفی دعوت شده اصلی خانم من هست و اسم بنده به عنوان همراه در دعوتنامه قید گردیده . سوال اصلی این هست که با توجه به این موارد آیا ما باهم مصاحبه میشیم یا هرکسی جداگانه ؟؟؟ چطور باید این موضوع رو به اطلاع آنها برسونیم که ما با هم هستیم ؟

2- آیا ما باید مدارک رو جداگانه برای هر کدوممون دسته بندی کنیم یا هر2 را در یک پوشه قرار دهیم ؟

3- در برخی مدارک مثل پرینت گردش حساب قید شده " پرینت گردش حساب خود یا همسر" . با توجه به اینکه هم من گردش گرفتم و هم خانمم ، آیا لازم هست در بین مدارک طرف مقابل کپی پرینت حساب نفر دیگه رو قرار بدیم ؟ مثلا من کپی خانمم رو بزارم و ایشون هم علاوه بر پرینت خودش کپی پرینت حساب من را ؟؟؟؟؟

4- با توجه به اینکه ما هر2 با هم هستیم آیا مدارکی مثل شناسنامه و گذرنامه همسر که کپی آنها را خواستند لازم هست ارائه بدیم یا خیر ؟

ببخشید اینقدر طولانی شد. ممنون
    من 5 شنبه اونجا بودم و مشاهده کردم خودم پس خیالتون راحت باشه کاملا:
    1.شما چون روز و ساعتتون یکی هست پس با هم میرید داخل سفارت- با هم هم برید شماره بگیرید و بگید با هم هستید - کلیه مراحل هم با هم انجام بدید
    2. از همه مدارک دو نسخه داشته باشید- یکی برای شما یکی برای همسر- هریک جداگانه-مثلا دو نسخه کپی از دعوت نامه میگیرید ، یکیش تو مدارک شما یکی هم تو مدارک همسرتون
    3.اگه کپی مدارک مالی همسر رو هرکودومتون هم بزارید بهتره- نهایتش اون روز ازتون نمیگیرن و میگن یکی رو بدید - فرقی نداره( میتونید شما یک گردش مالی رو هر دو ببرید اصلا) .
    4. اگه خواستند باید جداگانه ارائه بدید

در کل اینایی که پرسیدید اصلا جای نگرانی نداره
    وقتی وارد سفارت آلمان شدید با روی خوش بهتون خوش آمد میگن و این باعث افزایش روحیتون میشه( منو که چند نفر خوش آمد و موفق باشید و .. گفتن )
    یه آقایی به اسم علیرضا تو حیاط نشسته و کلیه مدارکتون رو بررسی و ترتیب میکنه- بعد میرید برای مصاحبه و تحویل مدارک
    به همین سادگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط davood_davood نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    ایا بدون سند ملکی امکان گرفتن ویزای توریستی وجود داره؟

بله امکانش هست - مواردی بودن بدون داشتن ملک شخصی ویزای اول رو گرفتن - من سال قبل بدون سند ملکی ویزای اول رو از فرانسه گرفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

من یه سوال قبلا در مورد اخذ نوبت ویزا برای نوزاد کرده بودم کسی جواب نداد، 5 شنبه گذشته که سفارت بودم خودم پرسیدم و میخام اینجا هم جوابشو بگم :

کودک زیر 12 سال احتیاج به اخذ زمان ویزا نداره و میتونه همراه یکی از والدین وارد سفارت بشه(نوزاد هم اصلا لازم نیست وارد بشه)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

یه مورد جالب که برای کیس من پیش اومد این بود که آفیسر گفت برنامه سفرت رو به انگلیسی برام بگو

منم یکم مقدمه چینی از آلمان و برلین یکی دو جا کردم ولی بعد گفتم من تاحالا آلمان نبودم بدونم جاهای دیدنیش کجاست

گفت باید بدونی کجا داری میری، گفتم برای همین که بدونم کجا میرم برنامه سفر نوشتم ( یه برنامه سفر داشتم و جاهای دیدنی و معروف اون شهرهایی که هتل رزرو کرده بودم رو بهش دادم)

یه مورد جالب تر که برای آفیسر سوال بود این بود که چرا تنها داری میری سفر ؟

گفتم خوب میخوام تنها باشم و فقط استراحت کنم ، گفتم انشالا عید با خانواده میرم اروپا

گفت کسی تو آلمان داری؟ گفتم نه ، کسی تو اروپا داری؟ گفتم نه (واقعا هم نداشتم)

چندتا خواهر داری؟ چندتا برادر داری؟ و ازین دست سوال ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

یه نکته تو مصاحبه بهمراه یه مثال عینی : بزرگ نمایی ممنوع

یه آقای جوونی باجه مخالف من داشت مصاحبه میکرد، میخواست از خودش تعریف کنه و به آفیسر بگه من کم کسی نیستم، شما باید بهم ویزا بدید و این چیزا

گفت منو اینجوری نگاه نکن که سی سال دارم، من از بچی کار کردم الانم نزدیک 8 سال سابقه بیمه دارم

آفیسر نگاهش کرد و گفت من سی سالم بود 10 سال سابقه کاری داشتم ، بزار ازت سوال بپرسم بعد پاسخ بده

خلاصه اینکه: اولا بزرگ نمایی نکنید

دوما فقط به سوالشون جواب بدید(به جملات خبری واکنش ندید)

سوما اون کسی که مدرک رو از شما تحویل میگیره و تو سیستم ثبت میکنه به شما قرار نیست ویزا بده

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط ghafourian87 نمایش پست ها
    من 5 شنبه اونجا بودم و مشاهده کردم خودم پس خیالتون راحت باشه کاملا:
    1.شما چون روز و ساعتتون یکی هست پس با هم میرید داخل سفارت- با هم هم برید شماره بگیرید و بگید با هم هستید - کلیه مراحل هم با هم انجام بدید
    2. از همه مدارک دو نسخه داشته باشید- یکی برای شما یکی برای همسر- هریک جداگانه-مثلا دو نسخه کپی از دعوت نامه میگیرید ، یکیش تو مدارک شما یکی هم تو مدارک همسرتون
    3.اگه کپی مدارک مالی همسر رو هرکودومتون هم بزارید بهتره- نهایتش اون روز ازتون نمیگیرن و میگن یکی رو بدید - فرقی نداره( میتونید شما یک گردش مالی رو هر دو ببرید اصلا) .
    4. اگه خواستند باید جداگانه ارائه بدید

در کل اینایی که پرسیدید اصلا جای نگرانی نداره
    وقتی وارد سفارت آلمان شدید با روی خوش بهتون خوش آمد میگن و این باعث افزایش روحیتون میشه( منو که چند نفر خوش آمد و موفق باشید و .. گفتن )
    یه آقایی به اسم علیرضا تو حیاط نشسته و کلیه مدارکتون رو بررسی و ترتیب میکنه- بعد میرید برای مصاحبه و تحویل مدارک
    به همین سادگی
    ممنون ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن از لطف و محبت شما
    اتفاقا من خیلی دغدغه این موارد رو داشتم اما به لطف شما خیلی خیالم راحت شد . چون شنیده بودم خیلی بد اخلاق هستند و کوچکترین نقصی باشه رد می کنن !
    1-راستی برای هر نفر 60 یورو کفایت می کنه ؟ یا بیشتر ببریم ؟
    2-موجودی حساب من خوب هست . حساب خودم 60 میلیون و حساب خانمم 50 میلیون الان موجودی داره . اما این موجودی یکباره بالا رفته . دلیلشم وام و ... نیست . راستش گفتیم یکم با پولمون کار کنیم بخاطر همین قبل از عید 2تا ماشین ثبت نام کردیم و قرار بود توی اردیبهشت تحویل بدن که متاسفانه بد عهدی کردن و تیر تحویل دادن . وقتی هم فروخیتم پول اومد به حسابمون . البته مستندات این موضوع رو کاملا آماده کردم . مثل قولنامه فروش و کپی سند ها و نامه از ایرانخودرو . به نظرتون با این موارد میشه قانعشون کرد ؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor2007 نمایش پست ها
    ممنون ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن از لطف و محبت شما
    اتفاقا من خیلی دغدغه این موارد رو داشتم اما به لطف شما خیلی خیالم راحت شد . چون شنیده بودم خیلی بد اخلاق هستند و کوچکترین نقصی باشه رد می کنن !
    1-راستی برای هر نفر 60 یورو کفایت می کنه ؟ یا بیشتر ببریم ؟
    2-موجودی حساب من خوب هست . حساب خودم 60 میلیون و حساب خانمم 50 میلیون الان موجودی داره . اما این موجودی یکباره بالا رفته . دلیلشم وام و ... نیست . راستش گفتیم یکم با پولمون کار کنیم بخاطر همین قبل از عید 2تا ماشین ثبت نام کردیم و قرار بود توی اردیبهشت تحویل بدن که متاسفانه بد عهدی کردن و تیر تحویل دادن . وقتی هم فروخیتم پول اومد به حسابمون . البته مستندات این موضوع رو کاملا آماده کردم . مثل قولنامه فروش و کپی سند ها و نامه از ایرانخودرو . به نظرتون با این موارد میشه قانعشون کرد ؟؟؟؟

خواهش میکنم دوست گرامی
    1. 60 یورو کفایت میکنه اصلا لازم نیست بیشتر ببرید - تو سفارت آلمان بر خلاف فرانسه وقتی مصاحبه تموم شد و مدارکت رو تحویل گرفتن می تونی بری صندوق هزینه ویزا رو پرداخت کنی (این موضوعش نشون میده دنبال گرفتن یورو نیستن ، میگن اگه همه چی اکی بود بعد پول میگیریم ) مسئول صندوقش هم یه خانم محترم و با شخصیت بود که برخلاف سایر خانوم های اونجا محجبه و مث دخترای شیک تهرانی بود )
    2. موجودیتون خوبه و به احتمال 99 درصد ازتون نمی پرسن این پول داستانش چیه - اما برای کاهش ریسک مدارکی که گفتید رو ببرید که اگه احیانا برای کسی سوال بود بتونید قانعشون کنید . بنظرم تا ازتون نپرسیدن چیزی نگید - انگار که یه موضوع عادیه و همیشه این مبلغ ته حسابتون هست

نقل قول نوشته اصلی توسط atn_1366 نمایش پست ها
    من در سایت سفارت ، دقیقاً یادم نیست کجا متاسفانه ، اما دیده بودم که نوشته برای ویزاهای مولتی ، بیمه فقط برای سفر اول نیاز هست و آفیسر فکر میکنم به شما اشتباه گفته در کمال تعجب.

اگر مطلب رو پیدا کنم حتماً براتون به اشتراک میزارم.
    وقتی در خواست چندین بار ورود میکنید باید و حتما بیمه مسافرتی دوبار ورود یا چندین بار ورود میخریدید متاسفانه الان یکبار ورود به شما میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط canadavisit نمایش پست ها
    وقتی در خواست چندین بار ورود میکنید باید و حتما بیمه مسافرتی دوبار ورود یا چندین بار ورود میخریدید متاسفانه الان یکبار ورود به شما میدن
    طبق لینکی که دوستمون از سایت خود سفارت آلمان گزاشته واضحا نوشته شده " برای درخواست روادید چند بار ورود˛ یک ساله و یا چند ساله داشتن بیمه مسافرتی معتبر برای سفر اول کفایت می کند. برای هر بار اقامت بعدی در محدوده شنگن باید متقاضی

خود را بیمه کند. مدرک بیمه را در زمان ورود به آلمان همراه داشته و به بازرسان مرز نشان داده شود.
    "

اینکه شما می فرمائید از روی تجربه هست؟ یعنی سفارت داره قانونی که برای بیمه گذاشته رو نقض میکنه؟

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از

سلام مجدد به همه دوستان . ممنون از پاسخ های مفید و ارزشمندتون
    من برای مرتب کردن مدارک از سایت سفارت به 2 تا دستورالعمل برخورد کردم و الان نمیدونم کدوم رو باید مبنا قرار بدم
    یکی این :
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...ckliste_DL.pdf
    و دیگری هم این :
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...zMerkblatt.pdf

میشه دوستان بفرمایید از کدوم استفاده کردید ؟؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)