صفحه 393 از 423 نخستنخست ... 293343383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,921 تا 3,930 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

نقل قول نوشته اصلی توسط vakeee نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان
    برای سفارت آلمان همچنان نیازی به ترجمه مدارک نیست؟ یا باید ترجمه بشه؟
    چه مدارکی باید انگلیسی باشه؟ فقط تکمن مالی و گردش حساب؟
    نهلازم به ترجمه نیست
    فقط همون مدارکی که از بانک میگیرید ترجمه باشه

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    به کدوم ایمیل باید ایمیل بزنم؟
    من 4 روز پیش یه ایمیل به این آدرس visainfo@teheran.diplo.de برای سفارت فرستادم. ولی جوابی ندادن.

نمیدونم شاید ایمیلمو طولانی نوشتم که جواب ندادن. شما چی نوشتید که دو ساعته جواب دادن؟
    به انگلیسی من نوشتم. توی سایت سفارت فرم هستش. اونجا رو پر کردم و ادرس رو نوشتم. بعد دو ساعت به المانی جواب دادند.
    <visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de> این ایمیل بود.
    I am still here. I am alive.

کدوم فرم رو میگین؟ میشه لینک رو بفرستین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    به انگلیسی من نوشتم. توی سایت سفارت فرم هستش. اونجا رو پر کردم و ادرس رو نوشتم. بعد دو ساعت به المانی جواب دادند.
    <visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de> این ایمیل بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط atn_1366 نمایش پست ها
    1- دوست عزیز نیازی نیست اول وقت ویزا بگیرید ... من دیدم یکی از دوستان راهنمایی کردن شما رو که اول وقت ویزا بگیرید ... اینکارو نکنید ...

ابتدا اجازه بدید که برادرتون دعوتنامه رو بگیرند و سپس صبر کنید تا دعوتنامه دستتون برسه ( ایشون یا دعوتنامه رو باید به همراه یه مسافر ایران بفرستند یا با پست معمولی که حداقل 20-25 روز طول میکشه)... شما باید اصل دعوتنامه رو هنگام درخواست ویزا و همچنین در صورتی که ویزا بگیرید در هنگام ورود به آلمان همراه داشته باشید ...

حتماً حواستون هم باشه که به همراه دعوتنامه باید کپی مدارک (کارت اقامت یا پاسپورت آلمانی) برادرتون هم همراه دعوتنامه باشه و به سفارت ارائه بشه.

اگر ابتدا وقت بگیرید و بعد دعوتنامه نرسه دستتون یا دیرتر برسه ... اصلاً شرایط جالبی پیش نمیاد ... !!! الان فاصله درخواست وقت تا زمانی که نوبتتون میشه زیاد نیست و فکر میکنم بین 1-2 هفته شاید هم کمتر باشه ...

دعوتنامه هم از زمان صدور به مدت 6 ماه اعتبار داره ...

من این رو بر اساس تجربه خودم و خانواده ام میگم ...

2- مشکلی نیست ... ولی از حسابی که تمکن مالی هم ارائه میکنید حتماً با خودتون گردش حساب هم ببرید ..
    3- کارت مباشرت رو هم سفارت قبول میکنه فقط کپی از اون رو فراموش نکنید ... در ضمن جواز کسب اصلی که به نام پدرتون هست و کپی اون رو هم همراه ببرید ...
    4- مدارک نیازی به ترجمه ندارن ... فقط پرینت حساب و تمکن مالی رو حتماً از بانک به صورت انگلیسی بگیرید ...
    5- بله ، حتماً عقدنامه خودتون رو همراه داشته باشید ...

2 نکته هم اضافه کنم ...:
    - سفارت از مدارک اطلاع داره و میدونه که شما متاهل هستید و تنها سفر میکنید ... نیازی نیست که در برگه ای جداگانه اشاره کنید که تنها سفر میکنید و این دلیل برگشتتون هست !!! برعکس این دلیل محکمی برای برگشت نیست مخصوصاً زمانی که بهش اشاره کنید ...!!! (دلیل خیلی خوبی هست ولی نیازی به اشاره بهش نیست) ..... در ضمن به همراه عقدنامه حتماً کپی شناسنامه همسرتون رو هم همراه داشته باشید (چه بهتر که اصلش هم باشه)
    - چون فرمودید برادرتون دعوتنامه رسمی براتون ارسال میکنن ، باید حتماً در فرم درخواست ویزا ، هزینه ها رو اعلام کنید که برادرتون (دعوت کننده) متقبل شده و مکان سکونتتون هم از قبل آماده شده و اصلاً قسمت های دیگه رو تیک نزدید (مثل اینکه با پول نقد هزینه ها پرداخت میشه یا ...)
    فقط گزینه هایی رو انتخاب کنید که اشاره شده هزینه ها از قبل پرداخت شده توسط دعوت کننده ...
    ارائه پرینت حساب و تمکن مالی و جواز کسب و سند و .... در شرایطی که شما دعوت کننده رسمی دارید ، فقط و فقط به دلیل اطمینان دادن به سفارت هست که شما قصد برگشت به ایران رو دارید ...

موفق باشید
    دوست خوبم ممنون بابت راهنمایی کامل و خوبتون.
    اگه موردی نداره یه چندتا سوال داشتم.
    ۱- در رابطه با گردش مالی من کم کم دارم حساب پسندازم و انتقال میدم به حسابی که مربوط با گردش مالیم هست. از اونجایی که تو حساب کاریم پول نگه نمیداشتم زیاد، چون به پسنداز انتقال میدادم و خرید جنس بخاطر همین موجودیش بین پنج تا هفت ملیون بود. حالا من پسندازمو دارم انتقال میدم یعنی تو سه ماه به صورت خورد و روزانه کل مبلغ یعنی هشتاد میلیون انتقال داده بشه به این حساب در گردش .حالا اولش که موجودیش کم بوده و بعد از سه ماه تا هشتاد میلیون اومده بالا مشکلی ایجاد نمیکنه؟. انتقال پول درشت اصلا نداشتم .
    ۲- در رابطه با نسبت خانوادگی کجا باید عنوان کنم که برادرم هست دعوت کننده و چه مدرکی برای اثباتش باید بدم.
    ۳- و راجب پر کردن فرم شنگن . شماره ۲۵ و ۲۹ و ۳۰ یعنی تعداد روز اقامت و تاریخ ورود خروج .ببینید درست میگم.من دو هفته قصد سفر دارم .شماره ۲۵ و بزنم ۱۴ روز و ورود خروج تقریبی رو یه محدوده یک ماهه مثلا ۲۳ jun تا ۲۳ jul باید بزنم یعنی اعتبار ویزا یک ماهه با مدت اقمت ۱۴ روز.
    شماره۳۳ هم باید بزنم به بند ۳۱ و ۳۲ مراجعه شود یا بر عهده شخص دیگر رو علامت بزنم؟ و اینکه چون دعوتنامه رسمی هست باید تیک تمام مخارج قبل شده رو بزنم؟
    شماره ۳۴ مشخصات عضو خانواده شهروند اروپا مشخصات برادرم رو بنویسم یا خیر؟ ایشون اقامت دائم آلمان رو داره . و اگر باید بنویسم شماره ۳۵ پرسیده نسبت شهروند اما گزینه برادر و خواهر نداره فقط همسر و فرزند پدر مادر داره. اینم یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    کدوم فرم رو میگین؟ میشه لینک رو بفرستین؟
    https://teheran.diplo.de/ir-fa/service/kontakt-formular
    I am still here. I am alive.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    دوست خوبم ممنون بابت راهنمایی کامل و خوبتون.
    اگه موردی نداره یه چندتا سوال داشتم.
    ۱- در رابطه با گردش مالی من کم کم دارم حساب پسندازم و انتقال میدم به حسابی که مربوط با گردش مالیم هست. از اونجایی که تو حساب کاریم پول نگه نمیداشتم زیاد، چون به پسنداز انتقال میدادم و خرید جنس بخاطر همین موجودیش بین پنج تا هفت ملیون بود. حالا من پسندازمو دارم انتقال میدم یعنی تو سه ماه به صورت خورد و روزانه کل مبلغ یعنی هشتاد میلیون انتقال داده بشه به این حساب در گردش .حالا اولش که موجودیش کم بوده و بعد از سه ماه تا هشتاد میلیون اومده بالا مشکلی ایجاد نمیکنه؟. انتقال پول درشت اصلا نداشتم .
    ۲- در رابطه با نسبت خانوادگی کجا باید عنوان کنم که برادرم هست دعوت کننده و چه مدرکی برای اثباتش باید بدم.
    ۳- و راجب پر کردن فرم شنگن . شماره ۲۵ و ۲۹ و ۳۰ یعنی تعداد روز اقامت و تاریخ ورود خروج .ببینید درست میگم.من دو هفته قصد سفر دارم .شماره ۲۵ و بزنم ۱۴ روز و ورود خروج تقریبی رو یه محدوده یک ماهه مثلا ۲۳ jun تا ۲۳ jul باید بزنم یعنی اعتبار ویزا یک ماهه با مدت اقمت ۱۴ روز.
    شماره۳۳ هم باید بزنم به بند ۳۱ و ۳۲ مراجعه شود یا بر عهده شخص دیگر رو علامت بزنم؟ و اینکه چون دعوتنامه رسمی هست باید تیک تمام مخارج قبل شده رو بزنم؟
    شماره ۳۴ مشخصات عضو خانواده شهروند اروپا مشخصات برادرم رو بنویسم یا خیر؟ ایشون اقامت دائم آلمان رو داره . و اگر باید بنویسم شماره ۳۵ پرسیده نسبت شهروند اما گزینه برادر و خواهر نداره فقط همسر و فرزند پدر مادر داره. اینم یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
    سلام ،

1- به نظر من بهتر بود همون پرینت حساب پس اندازتون رو میدادید به همراه پرینت حساب کاریتون ... یکیشون موجودی بالا داشته باشه کافیه و اون یکی نشان دهنده تراکنش و استفاده از حساب هست ...
    ولی در کل در این مورد من نمیتونم بیشتر راهنماییتون کنم ...

2- شما نیازی نیست جایی بنویسید که برادرتون دعوتنامه فرستادن ... برادرتون زمانی که میرن دعوتنامه رو بگیرن (در آلمان) ، ازشون سوال میکنن که نسبت مهمان با شما چی هست ،ایشون باید بگن که برادرم هست و در دعوتنامه هم ذکر میشه که شما برادر ایشون هستید ...
    همین کفایت میکنه.
    اما برای اثباتش میتونید از شناسنامه پدر و مادرتون که اسم هردوی شما درون اون هست کپی ارائه کنید.

3- بله بند شماره 25 تعداد روزهای مورد نظر برای سفر رو ذکر کنید ، در این مورد 14 روز ... سپس در بند 29 زودترین تاریخی که ممکنه سفر کنید وارد کنید و سپس در بند 30 تاریخ تقریبی خروجتون رو ... ( همونطور که خودتون مثال زدید درست هست)
    فقط زودترین تاریخ ورود رو حتماً به برادرتون هم اعلام کنید ، چون ایشون زمانی که درخواست دعوتنامه میکنند ، باید زودترین زمانی که شما سفر میکنید رو اعلام کنند و در دعوتنامه هم ذکر میشه ، حتماً سعی کنید همون زودترین تاریخ پیش بینی شده برای سفر که در دعوتنامه ذکر شده را در بند 29 وارد کنید.
    چون فرمودید اولین ویزای شنگنتون هست به شخصه پیشنهاد میکنم اگر تاریخ سفرتون دقیق مشخص هست سعی کنید تاریخ ورود و خروج رو بر اساس بلیطی که تهیه میکنید و به سفارت ارائه میکنید در فرم وارد کنید که البته در این حالت تعداد روزها بین تاریخ ورود و خروجتون هم برابر با 14 خواهد بود ... (این مورد هم فقط نظر شخصی من و تجربه من هست) ... معمولاً سفارت خودش تاریخ شروع ویزا رو بر اساس بند 29 صادر میکنه و تاریخ خروج رو چند روز بیشتر از تاریخی که شما برای خروج اعلام کردید و البته بیشتر از 14 روز ...

3- بند 31 نام کامل برادرتون دقیقاً مثل چیزی که در دعوتنامه و کارت اقامتشون ذکر شده رو وارد کنید + آدرس دقیق و شماره تماس ایشون رو ... + ایمیل ایشون
    بند 33 فقط گزینه های زیر را تیک بزنید :

- durch andere (بر عهده شخص دیگر - دعوت کننده ....)
    - siehe Feld 31 oder 32 (به بند 31 یا 32 مراجعه شود)
    - Zur Verfügung gestellte Unterkunft (اقامتگاه از هم اکنون تهیه / پیش بینی شده)
    - Übernahme sämtlicher Kosten während des Aufenthalts (تمام مخارج تقبل شده)
    - Im Voraus bezahlte Beförderung (هزینه رفت و آمدها از پیش پرداخت شده) ....................................... ******* این مورد رو فقط زمانی تیک بزنید که بلیط قطعی خریداری کردید و به سفارت ارائه میکنید ، اگر رزرو بلیط ارائه میکنید این تیک را نزنید.

بند شماره 34 فقط برای کسانی هست که اعضای خانواده درجه 1 آنها مقیم یکی از کشورهای اروپایی هستند (فقط اقامت کافی نیست ... باید ببینید برادر شما فقط اقامت دائم دارند یا تابعیت آلمانی دارند) ، اگر تابعیت آلمانی دارند میتونید مشخصات ایشون رو وارد کنید و در قسمت 35 بنویسید :
    - Bruder (برادر)

اگر ایشون فقط اقامت دارند ، این قسمت رو پر نکنید ...

سلام دوستان. شش هفته تمام از رفتن من به داخل ویزامتریک میگذره و هنوز هیچ جواب یا هیچ تماسی دریافت نکردم و وقتی میخوام پیگیری کنم نوشته که مدارک شما به سفارت ارسال شده. یعنی پاسپورت من هنوز داخل سفارته. واقعا دارم روانی میشم دیگه. مگه میشه اینهمه طول بکشه؟ جواب همه در عرض سه هفته میاد. بلاتکلیفی داره منو دیوونه میکنه. هیچ دلیل خاصی وجود داره برای این تاخیر؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Leximilozari85 نمایش پست ها
    سلام دوستان. شش هفته تمام از رفتن من به داخل ویزامتریک میگذره و هنوز هیچ جواب یا هیچ تماسی دریافت نکردم و وقتی میخوام پیگیری کنم نوشته که مدارک شما به سفارت ارسال شده. یعنی پاسپورت من هنوز داخل سفارته. واقعا دارم روانی میشم دیگه. مگه میشه اینهمه طول بکشه؟ جواب همه در عرض سه هفته میاد. بلاتکلیفی داره منو دیوونه میکنه. هیچ دلیل خاصی وجود داره برای این تاخیر؟!
    ایمیل بزنید سفارت. این موارد رو در این سایت پر کنید. و درمورد ویزاتون سوال کنین. تا بهتون جواب بدن
    از طریق لینک زیر.
    https://teheran.diplo.de/ir-fa/service/kontakt-formular

دوستان سفارت المان از وقتی که ثبت نام میکنیم برای وقت ویزامتریک چند روز بعدش وقت میده . مثلا امروز ثبت نام کنیم چند روز طول میکشه بریم ویزامتریک ؟

برای برنامه سفر میپرسم

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinkiyani نمایش پست ها
    دوستان سفارت المان از وقتی که ثبت نام میکنیم برای وقت ویزامتریک چند روز بعدش وقت میده . مثلا امروز ثبت نام کنیم چند روز طول میکشه بریم ویزامتریک ؟

برای برنامه سفر میپرسم
    در سایت ویزا متریک برای درخواست وقت از حدود 2-3 هفته پیش تغییراتی صورت گرفته و شما دیگه منتظر زمان دقیق نمیمونید ... وارد سایت میشید ، شماره فیش بانکی و تعداد نفرات رو وارد میکنید و همون لحظه در تقویم زمان های خالی رو مشاهده میکنید و خودتون زمان مورد نظرتون رو انتخاب میکنید.
    تا جایی که من اطلاع دارم از زمان درخواست وقت تا زمان مصاحبه (مراجعه به ویزامتریک) در حال حاضر کمتر از 10 روز هست ولی نمیشه 100 درصد گفت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)