صفحه 399 از 423 نخستنخست ... 299349389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,981 تا 3,990 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

نقل قول نوشته اصلی توسط hddvb نمایش پست ها
    میشه بفرمایید تاریخ رزرو بلیططون چه تاریخی بوده و ویزا شما از چه تاریخی درج شده ؟
    رزرو بلیطم 11 جولای بوده تاریخ ویزامم از همون 11 جولای زدن

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

من یک سوال داشتم نوع ویزای من شنگن نوع C خورده و مولتی هست در صورتی که من در خواست مولتی نداده بودم ولی تعداد روزها 6 روزه هست و تاریخ انقضای ویزا هم 31 جولای 2019 این مولتی به چه معنی میتونه باشه و چه مزیتی داره تو ویزای 6 روزه که فایده ای نداره

Junior Member hddvb آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط cameliapm نمایش پست ها
    من یک سوال داشتم نوع ویزای من شنگن نوع C خورده و مولتی هست در صورتی که من در خواست مولتی نداده بودم ولی تعداد روزها 6 روزه هست و تاریخ انقضای ویزا هم 31 جولای 2019 این مولتی به چه معنی میتونه باشه و چه مزیتی داره تو ویزای 6 روزه که فایده ای نداره
    با مولتی میتونید نامحدود سفر کنید توی این تاریخ یعنی چندین بار میتونید برید و برگردید اما چون تاریخ سفر کم هست فایده ای ندارد!
    ظاهرا اکثر ویزاها رو به همین صورت میزنن

جسارتا میشه بپرسم بلیططون رو از چه خط هوایی خریدید و چه قیمتی؟

بنده در یکی از تاریخ ها که تقریبا برای اواخر شهریور میشه پرواز رفت و برگشتی مربوط یه ایران ایر تهران به هامبورگ پیدا کردم با قیمت ۳۳۰۰ تومان که الان رزروشم برای سفارت اختیار دارم
    قبمتش واقعا عالیه اما میترسم کامل خرید کنم چون میترسم یهو ویزام یه تاریخ دیگه بزنن یا تاریخ انقضا ویزام کمتر باشه

شما نظرتون‌چیه در این مورد و چیکار کردید چون واقعا ظلم هست ۷ ۸ میلیون پول بلیط داد!

ایا تمامی مدارکی که ارایه کردید تماما فارسی بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hddvb نمایش پست ها
    با مولتی میتونید نامحدود سفر کنید توی این تاریخ یعنی چندین بار میتونید برید و برگردید اما چون تاریخ سفر کم هست فایده ای ندارد!
    ظاهرا اکثر ویزاها رو به همین صورت میزنن

جسارتا میشه بپرسم بلیططون رو از چه خط هوایی خریدید و چه قیمتی؟

بنده در یکی از تاریخ ها که تقریبا برای اواخر شهریور میشه پرواز رفت و برگشتی مربوط یه ایران ایر تهران به هامبورگ پیدا کردم با قیمت ۳۳۰۰ تومان که الان رزروشم برای سفارت اختیار دارم
    قبمتش واقعا عالیه اما میترسم کامل خرید کنم چون میترسم یهو ویزام یه تاریخ دیگه بزنن یا تاریخ انقضا ویزام کمتر باشه

شما نظرتون‌چیه در این مورد و چیکار کردید چون واقعا ظلم هست ۷ ۸ میلیون پول بلیط داد!

ایا تمامی مدارکی که ارایه کردید تماما فارسی بود؟
    درود ... ببخشید که دیر جواب دادم سوال قبلیتون رو هم ...
    معمولاً اینطوری هست که سفارت یا با همون تاریخ های ورود و خروج که شما در فرم درخواست وارد کردید موافقت میکنه و بهتون ویزا میده (که برنامه سفرتون هست و مطابق با اون هم بلیط و بیمه ارائه میکنید) یا بهتون اصلاً ویزا نمیده ...
    معمولاً تاریخ شروع ویزا همیشه از روزی هست که تاریخ شروع سفر رو اعلام کردید ولی تاریخ پایان ویزا چند روز بیشتر از تاریخی هست که شما درخواست دادید ولی تعداد روزهای مورد درخواستتون رو به همون صورتی که خودتون درخواست کردید میزنن ....

در نتیجه شما اگر حداقل فاصله تقریباً مطمئن 4 هفته بعد از تاریخ درخواستتون (تاریخ ارائه مدارک به ویزامتریک) رو برای شروع سفرتون در فرمتون وارد کنید و انشالاه ویزا بگیرید ، مطمئن باشید که سفارت هم با همون تاریخ موافقت میکنه و تاریخ حرکتتون رو دیرتر نمیکنن ...
    مگر خدایی نکرده ویزا نگیرید و اعتراض بدید که اونوقت تاریخ ها تغییر خواهد کرد.

مطمئناً همیشه ریسک وجود داره ولی من به شخصه ترجیح میدم ریسک خرید قطعی بلیط رو بکنم ، حالا اگر ویزا بگیرید که از همون بلیط استفاده میکنید و مطمئناً بلیط رو خیلی ارزونتر از زمانی که نزدیک به سفرتون (چند روز مونده) هست تهیه کردید.
    ولی اگر ویزا نگیرید و برنامتون بهم بخوره ، هزینه کنسلی بلیط رو پرداخت میکنید که به من شخصه این ریسک رو قبول میکنم !!!

من معمولاً بلیط رو مستقیم از سایت خود شرکت های هواپیمایی میخرم ... مثلاً برای ایران ایر میتونید مستقیم از ebooking.iranair.com تهیه کنید ... تاریخ رفت و برگشت رو انتخاب میکنید و اگر صندلی خالی باشه ، قیمت رو نشون میده بهتون و خرید قطعی میکنید و بلیط رو هم همون موقع پرینت میگیرید ، سفارت هم این بلیط رو قبول داره و بلیط هم از طریق سایت اصلی ایران ایر قابل کنترل و پیگیری هست و اعتبار اون رو هم سفارت میتونه تایید کنه.
    در ضمن اگر خدایی نکرده برنامه سفر کنسل بشه ، میتونید آنلاین بلیط رو کنسل کنید که در حال حاضر فکر میکنم ایران ایر برای بلیط های economy مبلغ 500 هزار تومان جریمه میگیره (یعنی کم میکنه) و باقیش رو به حسابتون (همون کارتی که باهاش خرید کردید) تا 24 ساعت برمیگردونه ...

برای پروازهای خارجی فکر میکنم (مطمئن نیستم) اما ترکیش هم میتونید آنلاین از سایت خودش خرید کنید ولی مبلغ جریمه و کنسلی رو خودتون باید تو سایت قبل خرید کنترل کنید.

این ویزای مولتی رو هم بله جدیداً به خیلی ها دارن میدن ولی به دلیل اینکه تعداد روزهای ویزا مطابق با درخواست هست (مثلاً 20 روز) و فقط حدود 15 روز تاریخ اتمام ویزا رو بیشتر از درخواست میزنن ... در نتیجه تقریباً کارایی نداره ! مگر اینکه شخصی بخواد وارد منطقه شنگن بشه و بعد چند روز دوباره خارج بشه و برگرده دوباره که خوب کارایی داره ، در غیر اینصورت بیشتر ظاهری هست تا اینکه کارایی داشته باشه !

سلام
    دلو زدیم به دریا و بلیط رو برای دو ماه دیگه حدودا سه تومان خریدم چون هرچی چک میکردم برای نزدیک شدن وقت قیمتها نجومی میشد و میرفت بالای 8 میلیون تومان!
    اگرم ویزا نشدیم با یه جریمه 400 تومانی کنسل میکنیم
    سپاس از راهنمایی های خوب atn_1366

من به تنهایی میخوام سفر کنم و متاهل هستم
    و خانمم باردار هست سه ماهه
    به نظرتون نیاز هست از پزشکشون یه نامه بگیرم برای سفارت که توضیح بده همسر من باردار هست که دلیلی باشه واسه برگشت من به ایران؟
    در روند دادن ویزا تغییری ایجاد میکنه و امتیازی محسوب میشه؟
    کسی تجربه این کارو داره؟

Junior Member

با سلام و روز بخیر

بنده برای 15 مرداد وقت ویزامتریک دارم و برنامهء سفرم برای شرکت در یک نمایشگاه اواسط شهریور هست. با توجه به این که اولین بار هست می خوام برای ویزای شنگن اقدام کنم سوالات زیادی برام پیش اومد که تونستم جواب خیلی ها شون را از اینجا دریافت کنم و ممنونم از این بابت اما هم چنان چند سوال دارم که نتونستم جواب دقیقشون رو پیدا کنم و ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

1- در جا های مختلف همین تاپیک خوندم که مدارک لازم نیست ترجمه بشه و فارسی قابل قبوله(البته به جز مدارک بانکی) اما باز همینجا خوندم که دوستانی نوشته بودند بهتر بود ترجمه می کردند مدارکشون رو، مدارک رو ترجمه کنم یا خیر ؟
    2- اگر بنا به ترجمه است آیا میشه انگلیسی ترجمه کرد یا آلمانی بهتره ؟
    3- چه مدارکی باید به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری برسه ؟
    4- کدام صفحه پاسپورت را باید امضا کرد ؟

پیشاپیش از راهنمایی و کمک شما متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinm نمایش پست ها
    با سلام و روز بخیر

بنده برای 15 مرداد وقت ویزامتریک دارم و برنامهء سفرم برای شرکت در یک نمایشگاه اواسط شهریور هست. با توجه به این که اولین بار هست می خوام برای ویزای شنگن اقدام کنم سوالات زیادی برام پیش اومد که تونستم جواب خیلی ها شون را از اینجا دریافت کنم و ممنونم از این بابت اما هم چنان چند سوال دارم که نتونستم جواب دقیقشون رو پیدا کنم و ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

1- در جا های مختلف همین تاپیک خوندم که مدارک لازم نیست ترجمه بشه و فارسی قابل قبوله(البته به جز مدارک بانکی) اما باز همینجا خوندم که دوستانی نوشته بودند بهتر بود ترجمه می کردند مدارکشون رو، مدارک رو ترجمه کنم یا خیر ؟
    2- اگر بنا به ترجمه است آیا میشه انگلیسی ترجمه کرد یا آلمانی بهتره ؟
    3- چه مدارکی باید به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری برسه ؟
    4- کدام صفحه پاسپورت را باید امضا کرد ؟

پیشاپیش از راهنمایی و کمک شما متشکرم
    سلام ،
    خیالتون راحت باشه ، اصلاً نیازی به ترجمه مدارک ندارید برای سفارت آلمان و بی خود هزینه اضافی نکنید ... این مورد تو سایت اصلی خود سفارت و سایت ویزامتریک هم بهش در فایل مدارک اشاره شده ...
    ترجمه مدارک برای درخواست ویزای شنگن کوتاه مدت (زیر 90 روز) نیاز نیست و مدارک فقط باید به صورت اصل و کپی ارائه بشن.

پاسپورت هم ، صفحه اول رو اگه دقت کنید یه قسمت خالی داره که نوشته امضا ... اون قسمت رو خودتون باید امضا کنید و بعد از پاسپورت کپی بگیرید ...
    حتماً دقت کنید که کپی پاسپورت که ارائه میکنید از پاسپورت امضا شده باشه ...

موفق باشید

Junior Member Alienma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

سلام دوستان
    من الان دانشجو هستم و برای یک دوره ی کارآموزی 2 ماهه (ممکنه 1 ماه هم اکستند بشه) که از سپتامبر شروع میشه از یک موسسه تحقیقاتی تو یکی از دانشگاه های آلمان آفر گرفتم که scholarship هم دادن و اون هم نامه شو دارم از DAAD. یک نامه برای سفارت هم برام فرستادن تو همون DAAD portal که اینارو نوشته داخلش. الان میخوام برای ویزای شنگن اقدام کنم و چند تا سوال برام پیش اومده.

اول اینه که برای بنک استیتمنت،
    من که اسکالرشیپ دارم مهمه براشون بنک استیمنت حساب خودم؟ حتما حساب خودم باید باشه یا حساب پدر/مادر باشه اوکیه؟ چون حساب پدر/مادر گردشش اوکیه ولی حساب خودم گردش بالایی نداشته تو سه ماه اخیر. تصمیم داشتم تا زمان سفارت که کمتر از یک ماه دیگه ست گردشو ببرم بالا ولی چون نوشتن که "پرینت تراکنش هایی که افزایش شدید موجودی رو نشون بدن ما فرض بر وام میگیریم" مردد شدم.

بعد اینکه من کارآموزیم نامه ش قرار بود سه ماهه بیاد و فعلا اوکی نشده و نامه ی 2 ماه رو دارم ولی احتمال بسیار زیاد اونجا که برم اکستند میشه. حالا نمیدونم موقع پر کردن فرم ویدکس درخواست رو برای همون 2 ماه بزنم یا 3 ماه؟ اگر 2 ماهه بزنم قابل تمدید هست تو خود آلمان برای یک ماه دیگه؟

و اینکه آیا مدرک گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه و تایید وزارت علوم و اینا میخواد یا نه همون فارسیشم اوکیه و فقط مهر دانشگاه کافیه؟ البته یکی از دوستان بالاتر فرمودن نیازی به ترجمه نیست ولی کیس فرق میکرد.

ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایش توسط Alienma : July 12th, 2019 در ساعت 11:18 PM دلیل: اضافه کردن متن

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Alienma نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دانشجو هستم و برای یک دوره ی کارآموزی 2 ماهه (ممکنه 1 ماه هم اکستند بشه) که از سپتامبر شروع میشه از یک موسسه تحقیقاتی تو یکی از دانشگاه های آلمان آفر گرفتم که scholarship هم دادن و اون هم نامه شو دارم از DAAD. یک نامه برای سفارت هم برام فرستادن تو همون DAAD portal که اینارو نوشته داخلش. الان میخوام برای ویزای شنگن اقدام کنم و چند تا سوال برام پیش اومده.

اول اینه که برای بنک استیتمنت،
    من که اسکالرشیپ دارم مهمه براشون بنک استیمنت حساب خودم؟ حتما حساب خودم باید باشه یا حساب پدر/مادر باشه اوکیه؟ چون حساب پدر/مادر گردشش اوکیه ولی حساب خودم گردش بالایی نداشته تو سه ماه اخیر. تصمیم داشتم تا زمان سفارت که کمتر از یک ماه دیگه ست گردشو ببرم بالا ولی چون نوشتن که "پرینت تراکنش هایی که افزایش شدید موجودی رو نشون بدن ما فرض بر وام میگیریم" مردد شدم.

بعد اینکه من کارآموزیم نامه ش قرار بود سه ماهه بیاد و فعلا اوکی نشده و نامه ی 2 ماه رو دارم ولی احتمال بسیار زیاد اونجا که برم اکستند میشه. حالا نمیدونم موقع پر کردن فرم ویدکس درخواست رو برای همون 2 ماه بزنم یا 3 ماه؟ اگر 2 ماهه بزنم قابل تمدید هست تو خود آلمان برای یک ماه دیگه؟

و اینکه آیا مدرک گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه و تایید وزارت علوم و اینا میخواد یا نه همون فارسیشم اوکیه و فقط مهر دانشگاه کافیه؟ البته یکی از دوستان بالاتر فرمودن نیازی به ترجمه نیست ولی کیس فرق میکرد.

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. اولا تبریک بابت دعوت نامه ی DAAD. بنده یک ماه پیش از طریق این اسکالرشیپ یک تور علمی 11 روزه در آلمان شرکت کردم.
    تا جایی که می تونید همه ی مدارکی که در فایل مدارک مورد نیاز قید شده به ویزامتریک ارائه کنید. بله هم گواهی تمکن مالی و هم گردش حساب بصورت لاتین با مهر لاتین بانک نیازه. برای محکم کاری یک معرفی نامه ی کاری از پدرتون (در جایی که مشغول به فعالیت هستند) و میزان درآمد ماهیانه از اون مرجع رو در نامه قید کنید. گردش مالی پدر هم خوبه که در مدارکتون باشه. دعوت نامه ی DAAD بعنوان تامین کننده اصلی مالی خودش کافی هست و مشکلی بابت گردش مالی کم خودتون نداشته باشید. (اصلا مبلغ زیاد رو یکباره به حساب نریزید چون تاثیر منفی داره همونطور که در پی دی اف قید شده)

در مورد درخواست تعداد روزهای اقامت همان 2 ماهی که در دعوت نامه قید شده بزنید چون اگه 3 ماه بزنید افسر ویزا رو بابت 1 ماه اقامت بیشتر قانع نمی کنه و ممکنه خدایی نکرده ریجکت شید. (نیاز به توضیح نیست که رزرو بلیط و اقامت هم تو همین بازه باید باشه که همخوانی داشته باشه) اگه واقعا مطمئنید که 3 ماه رو قراره بهتون اوکی بدن سعی کنین تا قبل نوبت ویزامتریک نامه ی جدید 3 ماهه دریافت کنید و ارائه بدید به ویزامتریک.

گواهی اشتغال به تحصیل فقط مهر آموزش دانشگاه داشته باشه کافیه و چه این گواهی و چه مدارک دیگه برای سفارت آلمان نیازی به ترجمه نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)