صفحه 4 از 423 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات در مورد ویزای توریستی آلمان

چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر جواب بدید، برای ویزای توریستی مدارکی مثل سند ازدواج، شناسنامه ، اسناد مالکیت، اشتغال بکار ، سابقه بیمه و صورتحساب بانکی لازمه ترجمه بشن یا همون نسخه فارسی بعلاوه کپی ازش کافیه؟ و اینکه کپی ها نیاز به تائید سفارت یا جای دیگه دارن یا خیر؟ اینطور که توی فایل سفارت نوشته نه نیاز به ترجمه هست نه تائید سفارت ولی میخواستم مطمئن بشم. با تشکر از همه دوستان.
    ویرایش توسط mani91 : August 24th, 2011 در ساعت 11:15 AM

پیش فرض پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط filando نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند تا سوال داشتم در مورد مدارک لازم برای گرفتن ویزا جهت شرکت تو یه کنفرانس تو آلمان:

1- نامه تائیدیه رزرو هتل (به صورت فکس شده) باید دقیقاً چه شکلی و با چه محتوایی باشه؟
    مثلا حتما تو سربرگ هتل محل اقامت باشه یا از طرف خود کنفرانسم باشه مشکلی نداره؟

2- تائیدیه ثبت نام کنفرانس رو که به صورت نامه رسمی ایمیل کردن رو سفارت قبول می کنه؟ یا حتماً باید دعوتنامه باشه؟

3- باید نامه ای چیزی از طرف دانشگاه ببرم سفارت؟

اگه اطلاعاتی در این باره دارین ممنون می شم راهنمائیم کنین چون خیلی بهش احتیاج دارم و جوابشو نتونستم پیدا کنم.
    سلام دوستان
    کسی هست که کمکمون کنه!
    منهم همین سوالات رو دارم!

این رزرو هتل رو چکارش کنیم؟ هیچ هتلی حاضر نیست بفرسته و یا حتی فکس کنه!
    آزانس مسافرتی هم که گفتن قبول نیست
    رزرو اینترنتی رو هم گفتن قبول نیست
    پس چی قبوله؟؟
    چکار باید کرد؟
    من همه کارامو کردم برا هفته اول ژانویه وقت مصاحبه دارم ، ولی هنوز این مورد حل نشده...
    دعوتنامه از کنفرانس رو هم گفتم برا سفارت فکس زدند.
    خودم هم میبرمش
    بلیط هواپیما رو هم محض احتیاط خریدم
    فقط مونده هتل!

یک سوال دیگه. اینکه تو هاستل رزرو کنی یا تو هتل تاثیری تو دادن یا ندادن ویزا داره؟
    چه مسائلی براشون مهمه؟
    البته من گواهی ساپورت مالی دانشگاه رو هم دارم (هیات علمی دانشگاه) و میخام برا کنفرانس 4 روزه درخواست 2 هفته ویزا کنم
    به نظرتون امکان پذیر هست؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

پیش فرض پاسخ : ویزا برای شرکت در کنفرانس

من بالاخره گرفتم!
    هرکدوم از دوستان سوال دارن در خدمتیم :دی

پیش فرض پاسخ : تو مصاحبه چه چیزای می پرسن ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadapplyabroa نمایش پست ها
    کسی هست که کمکمون کنه!
    منهم همین سوالات رو دارم!
    این رزرو هتل رو چکارش کنیم؟ هیچ هتلی حاضر نیست بفرسته و یا حتی فکس کنه!
    آزانس مسافرتی هم که گفتن قبول نیست
    رزرو اینترنتی رو هم گفتن قبول نیست
    پس چی قبوله؟؟
    چکار باید کرد؟
    من همه کارامو کردم برا هفته اول ژانویه وقت مصاحبه دارم ، ولی هنوز این مورد حل نشده...
    دعوتنامه از کنفرانس رو هم گفتم برا سفارت فکس زدند.
    خودم هم میبرمش
    بلیط هواپیما رو هم محض احتیاط خریدم
    فقط مونده هتل!
    یک سوال دیگه. اینکه تو هاستل رزرو کنی یا تو هتل تاثیری تو دادن یا ندادن ویزا داره؟
    چه مسائلی براشون مهمه؟
    البته من گواهی ساپورت مالی دانشگاه رو هم دارم (هیات علمی دانشگاه) و میخام برا کنفرانس 4 روزه درخواست 2 هفته ویزا کنم
    به نظرتون امکان پذیر هست؟؟
    من اینجا تجربیاتم را درمورد این پروسه ویزای شنگن از سفارت آلمان میگم برای دوستانیکه بعدها گذارشون به این سفارت افتاد:
    اول اینکه سفارت بسیار بی نظم و بد برخوردی دارن برعکس کشورشون. من قبلا شنگن از 2 کشور دیگه (فرانسه+ایتالیا)گرفته بودم ولی اینها بدترین شکل برخورد را داشتن. به مدت 4 ساعت در یک حیاط سرپا نگه میدارن ملتو. حالا توی سرما یا گرما. تا فقط مدارکتو چک کنن. مهم نیست شما نوبتتون ساعت 8 صبح باشه یا 1 بعد ازظهر:کلا هرکی هرکیه. یعنی هر ساعتی بری میری داخل اون حیاط کذایی. پس سعی کنین اول وقت برید پشت در سفارت. 3 تا باجه داره که متصدیان انگار عمدا گذاشتن روی دور کُند تا ملت بیچاره رو عذاب بدن. سر 12 هم میرن ناهار و 1 برمیگردن. مردم هم انگار نه انگارکه 4 ساعته اونجا منتظرن.
    خلاصه بعد که رفتی داخل هم حسابی سین جیم ات میکنن. مثلا از من پرسید چه کنفرانسی میری؟ به انگلیسی در مورد مقاله و کارت صحبت کن! البته برخورد ها در داخل و سرعت عمل به مراتب بهتره.
    در مورد مدارک لازم سفارت آلمان مهمترین مدرک رزرو رسمی از هتل هست. باید حتما در سربرگ هتل باشه با مهر و امضا. خود من از booking.com رزرو کردم و در اون قسمتیکه موقع رزرو میپرسه اگه تقاضای خاصی دارید دقیقا مشکلمو نوشتم و چیزیکه میخواستمو. از 2 هتل که رزرو کردم یکیش سریع بهم جواب داد و نامه مذکور را با همون مشخصات برام فکس کرد. خوشبختانه هتل های آلمان خوب در این مورد همکاری میکنن. مهم هم نیست هتل برید یا هاستل. فقط نامه رسمی.
    ضمنا قبل از مصاحبه از سفارت تلفنی و ایمیلی پرسیدم که آیا باید دعوتنامه و رزرویشن هتل برای سفارت از قبل مصاحبه فکس بشه که جواب دادن خیر. هیچ مدرکی لازم نیست فکس بشه.
    من با اینکه 2 ویزای شنگن قبلی داشتم با درخواست ویزای 15 روزه ام موافقت نکردن و 10 روزه دادن. کلا سفارتشون یه مقدار غیر سخاوتمندانه برخورد میکنه. سند ملکی هم براشون خیلی مهمه. سعی کنین داشته باشین. گواهی تمکن مالی 20 میلیون به بالا ببرین.
    اونجا دیدم خیلی متقاضیان ویزای نمایشگاهی را رد میکنن.
    کلا سفارت چندان friendly ای نیست و برای اولین درخواست شنگن گزینه سختیه.
    امیدوارم تجربیات من راهگشای دوستان بعدی باشه.
    ویرایش توسط ir_ma : February 8th, 2012 در ساعت 01:18 PM

Junior Member

سلام
    بهت تبريك ميگم كه موفق شدي بگيري ويزاتو

من براي يه كنفرانسي كه اپريل هست ميخوام شركت كنم. كار ثابت دولتي دارم. دعوت نامه و رزرو هتل هم دارم ولي سند خونه ندارم. بنظرت سند ماشين ببرم براشون؟!
    اگه ميتوني يه ايميل يا شماره تلفنم بهم بده تا باهات تماس بگيرم آخه زياد وقت ندارم يه هفته ديگه مصاحبه بايد برم.
    مرسي

سند ماشين قبول نميکنن
    Power Start

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN_TTFU نمایش پست ها
    سند ماشين قبول نميکنن
    شاهين جام مرسي از راهنماييت. 2 تا سوالم دارم:

سند خونه حتما بايد باشه؟
    گردش حساب بانكي چقدر بايد حداقل پول داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedii نمایش پست ها
    سند خونه حتما بايد باشه؟
    گردش حساب بانكي چقدر بايد حداقل پول داشته باشه؟
    سند ملکی بهتره که باشه. حالا ندارین سعی کنین حساب بانکی با موجودی 20-30 تا حداقل ببرین. از محل کارتون نامه بگیرین که اگه توش قید کنن برگشت شما را تضمین میکنن خیلی عالیه (البته اکثرا این جمله را نمینویسن ادارات)
    شما اگه همسر یا فرزند دارین که باهاتون سفر نمیکنن به احتمال خیلی زیاد ویزا را میگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ir_ma نمایش پست ها
    سند ملکی بهتره که باشه. حالا ندارین سعی کنین حساب بانکی با موجودی 20-30 تا حداقل ببرین. از محل کارتون نامه بگیرین که اگه توش قید کنن برگشت شما را تضمین میکنن خیلی عالیه (البته اکثرا این جمله را نمینویسن ادارات)
    شما اگه همسر یا فرزند دارین که باهاتون سفر نمیکنن به احتمال خیلی زیاد ویزا را میگیرین.
    من متهل هستم و شرکت برگشت من و تضمين کرد و حساب بانکيم 50 تومان موجوديم و 120 تومان گردش 3 ماه حسابم بود ، ويزا ندادن
    Power Start

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN_TTFU نمایش پست ها
    من متهل هستم و شرکت برگشت من و تضمين کرد و حساب بانکيم 50 تومان موجوديم و 120 تومان گردش 3 ماه حسابم بود ، ويزا ندادن
    من نمیدونم دقیقا کیس شما چی بوده ولی خب یه بخشش هم مربوط به اون کارمندی میشه که پرونده شما را بررسی کرده. باید دید چه ایرادی در نامه ابلاغیه رد ویزاتون وارد دیده. من در کل گفتم که اینها سفارت مشکلی هستن خصوصا برای شنگن بار اول. من روزیکه ویزامو گرفتم میتونم بگم نصف پاسپورتهایی که اونجا دیدم نامه رد درخواست بهشون ضمیمه بود. اینو هم بگم اینجا صحبت از ویزا برای شرکت در کنفرانسه نه ویزای توریستی. دوستان سفارت آلمان اصلا گزینه ای تحت عنوان ویزای توریستی را به اون مفهوم نداره. اینها خیلی سخت گیرن در مقایسه با یکسری کشورها مثل یونان و ایتالیا و اسپانیا.
    ویرایش توسط ir_ma : February 25th, 2012 در ساعت 05:22 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)