صفحه 400 از 423 نخستنخست ... 300350390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,991 تا 4,000 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Junior Member Alienma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام. اولا تبریک بابت دعوت نامه ی DAAD. بنده یک ماه پیش از طریق این اسکالرشیپ یک تور علمی 11 روزه در آلمان شرکت کردم.
    تا جایی که می تونید همه ی مدارکی که در فایل مدارک مورد نیاز قید شده به ویزامتریک ارائه کنید. بله هم گواهی تمکن مالی و هم گردش حساب بصورت لاتین با مهر لاتین بانک نیازه. برای محکم کاری یک معرفی نامه ی کاری از پدرتون (در جایی که مشغول به فعالیت هستند) و میزان درآمد ماهیانه از اون مرجع رو در نامه قید کنید. گردش مالی پدر هم خوبه که در مدارکتون باشه. دعوت نامه ی DAAD بعنوان تامین کننده اصلی مالی خودش کافی هست و مشکلی بابت گردش مالی کم خودتون نداشته باشید. (اصلا مبلغ زیاد رو یکباره به حساب نریزید چون تاثیر منفی داره همونطور که در پی دی اف قید شده)

در مورد درخواست تعداد روزهای اقامت همان 2 ماهی که در دعوت نامه قید شده بزنید چون اگه 3 ماه بزنید افسر ویزا رو بابت 1 ماه اقامت بیشتر قانع نمی کنه و ممکنه خدایی نکرده ریجکت شید. (نیاز به توضیح نیست که رزرو بلیط و اقامت هم تو همین بازه باید باشه که همخوانی داشته باشه) اگه واقعا مطمئنید که 3 ماه رو قراره بهتون اوکی بدن سعی کنین تا قبل نوبت ویزامتریک نامه ی جدید 3 ماهه دریافت کنید و ارائه بدید به ویزامتریک.

گواهی اشتغال به تحصیل فقط مهر آموزش دانشگاه داشته باشه کافیه و چه این گواهی و چه مدارک دیگه برای سفارت آلمان نیازی به ترجمه نداره.

سلام.

خیلی ممنون بابت پاسخگویی و تبریک و تبریک متقابل بابت دوره ای که شرکت کردین.
    من چند تا سوال دیگه هم برام پیش اومده ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.
    با توجه به اینکه دوره کارآموزی هست باید مدارک مربوط به "
    [COLOR=rgba(46, 87, 151, 0.8)]سفرماموریت کاری" [/COLOR]
    رو همراهم ببرم درسته؟
    برای معرفی نامه با توجه به اینکه پدرم بازنشسته هستن (کارمند بانک بودن) فک نمیکنم معرفی نامه ای بتونم بگیرم که به کارم بیاد ولی از محل کار مادرم فک میکنم مشکلی نداشته باشه. به نظرتون اون اوکی هست؟
    گردش مالی هم که هم برای پدرم و هم مادرم میبرم همراهم همونطور که فرمودین.

برای نامه ی 3 ماهه متاسفانه همونطور که شما پیشنهاد دادین ترجیح میدم با همون نامه ی دو ماهه برم و چیزی رو پیچیده نکنم چون DAAD و کارفرما هردو باید اقدام به تغییر تاریخ کنن و خودشون گفتن بهتره بیای اینجا و برای اکستند کردن اقدام کنی چون روندش طول میکشه. فقط سوال برام پیش اومد که اگر فرضا ویزا رو 2 ماهه بدن برای 1 ماه دیگه از داخل آلمان میتونم تمدید کنم؟

بلیط رفت و برگشت رو هم برای همون دو ماه رزرو میکنم و بعدا اگر نیاز بود تغییر میدم. برای accommodation توی نامه ای که دادن که ایمیل کردن که به سفارت ارائه بدم ذکر شده که با خودشون هست. برای بیمه هم یک نامه جدا برام ایمیل کردن که اسمم داخلش هست و زمان و شماره بیمه رو هم قید کرده. بر این اساس نیازی نیست خودم اقدام دیگه ای برای محل اقامت و بیمه داشته باشم درسته؟

و اینکه کارآموزی از 1 سپتامبر شروع میشه و من برای 5 آگست وقت سفارت گرفتم. به نظرتون دنبال تغییرش باشم یا میرسونن اگر کیس نرمال باشه؟

و سوال آخر هم اینکه آیا کپی های مدارک مثل کپی پاسپورت و شناسنامه و غیره نیاز به تایید سفارت داره و برای تایید باید اقدام کنم؟ بعضا میگفتن نیاز به تایید داره و بعضیا میگفتن نیازی نیست چون اصلش همراهتون هست.

پیشاپیش از اینکه وقتتون رو در اختیار من قرار میدین سپاسگزارم.

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

سلام به همگی. من دو ماهه رفتم واسه انگشت نگاری و هیچ خبری نیست. مردم از بلاتکلیفی. مگه میشه دو ماه طول بکشه آخه؟! ایمیل هم زدم جواب ندادن. پیگیری هم میکنم نوشته مدارک شما به سفارت ارسال شده. واقعا مغزم دیگه نمیکشه. کلی مسافرت دیگه میخواستم برم تو تابستون ولی پاسپورت ندارم الان

Junior Member hddvb آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Leximilozari85 نمایش پست ها
    سلام به همگی. من دو ماهه رفتم واسه انگشت نگاری و هیچ خبری نیست. مردم از بلاتکلیفی. مگه میشه دو ماه طول بکشه آخه؟! ایمیل هم زدم جواب ندادن. پیگیری هم میکنم نوشته مدارک شما به سفارت ارسال شده. واقعا مغزم دیگه نمیکشه. کلی مسافرت دیگه میخواستم برم تو تابستون ولی پاسپورت ندارم الان
    سلام
    تاریخ رزرو بلیططون چه زمانی بوده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atn_1366 نمایش پست ها
    سلام ،
    خیالتون راحت باشه ، اصلاً نیازی به ترجمه مدارک ندارید برای سفارت آلمان و بی خود هزینه اضافی نکنید ... این مورد تو سایت اصلی خود سفارت و سایت ویزامتریک هم بهش در فایل مدارک اشاره شده ...
    ترجمه مدارک برای درخواست ویزای شنگن کوتاه مدت (زیر 90 روز) نیاز نیست و مدارک فقط باید به صورت اصل و کپی ارائه بشن.

پاسپورت هم ، صفحه اول رو اگه دقت کنید یه قسمت خالی داره که نوشته امضا ... اون قسمت رو خودتون باید امضا کنید و بعد از پاسپورت کپی بگیرید ...
    حتماً دقت کنید که کپی پاسپورت که ارائه میکنید از پاسپورت امضا شده باشه ...

موفق باشید

خیلی ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما
    چند تا سوال هم در خصوص گرفتن گردش حساب و تمکن مالی و کپی مدارک داشتم که ممنون میشم کمکم کنید.
    1- آیا میشه جفتش از یک حساب باشه و مربوط به حساب جاری بشه ؟ یا باید تمکن از یک حساب با مانده باشه و گردش حساب از یک حساب ؟
    2- و آیا پرینت حساب پدرم رو هم تو مدارکم بزارم و اگه این کار رو می کنم باید از پدرم نامه ای چیزی باشه تو مدارکم در خصوص این که ایشون تقبل می کنه هزینه سفر رو و آیا اگه نامه لازمه متنش چی باشه و باید به تأیید جایی برسه یا نه و اگه نامه لازم نیست همون فقط شناسنامه پدرم کافیه ؟
    3- باید کپی مدارکم رو کپی برابر اصل کنم درسته ؟

بازم ممنونم

Junior Member Alienma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام. اولا تبریک بابت دعوت نامه ی DAAD. بنده یک ماه پیش از طریق این اسکالرشیپ یک تور علمی 11 روزه در آلمان شرکت کردم.
    تا جایی که می تونید همه ی مدارکی که در فایل مدارک مورد نیاز قید شده به ویزامتریک ارائه کنید. بله هم گواهی تمکن مالی و هم گردش حساب بصورت لاتین با مهر لاتین بانک نیازه. برای محکم کاری یک معرفی نامه ی کاری از پدرتون (در جایی که مشغول به فعالیت هستند) و میزان درآمد ماهیانه از اون مرجع رو در نامه قید کنید. گردش مالی پدر هم خوبه که در مدارکتون باشه. دعوت نامه ی DAAD بعنوان تامین کننده اصلی مالی خودش کافی هست و مشکلی بابت گردش مالی کم خودتون نداشته باشید. (اصلا مبلغ زیاد رو یکباره به حساب نریزید چون تاثیر منفی داره همونطور که در پی دی اف قید شده)

در مورد درخواست تعداد روزهای اقامت همان 2 ماهی که در دعوت نامه قید شده بزنید چون اگه 3 ماه بزنید افسر ویزا رو بابت 1 ماه اقامت بیشتر قانع نمی کنه و ممکنه خدایی نکرده ریجکت شید. (نیاز به توضیح نیست که رزرو بلیط و اقامت هم تو همین بازه باید باشه که همخوانی داشته باشه) اگه واقعا مطمئنید که 3 ماه رو قراره بهتون اوکی بدن سعی کنین تا قبل نوبت ویزامتریک نامه ی جدید 3 ماهه دریافت کنید و ارائه بدید به ویزامتریک.

گواهی اشتغال به تحصیل فقط مهر آموزش دانشگاه داشته باشه کافیه و چه این گواهی و چه مدارک دیگه برای سفارت آلمان نیازی به ترجمه نداره.
    سلام مجدد.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی و تبریکتون و تبریک متقابل بابت دوره ای که گذروندین.
    چند تا سوال و نگرانی دیگه هم برام پیش اومده که در صورت امکان ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1- برای کیس من مدارک "سفر ماموریت کاری" رو باید همراه خودم ببرم درسته؟
    2- پدرم بازنشسته هستن و معرفی نامه امکانش نیست بگیرم ولی از محل کار مادرم میتونم بگیرم که فک نمیکنم فرقی داشته باشه درسته؟
    گردش مالی هم که هم حساب خودم و هم حساب پدر و مادر رو میبرم طبق راهنمایی شما و پولی هم واریز نمیکنم.
    3- در مورد محل اقامت تو نامه ای که daad برام ایمیل کرده که به سفارت ارائه بدم قید کرده که accommodation با خودشون هست. ضمنا از طرف خودشون بیمه هم شدم و نامه ی اون رو هم برام فرستادن از طریق daad portal. پس برای محل اقامت و بیمه نیازی نیست مورد اضافی ای همراه خودم ببرم درسته؟ تو کیس شما هم بیمه رو خود daad انجام داده بود؟
    4- در مورد نامه برای مدت 3 ماه خود daad و کارفرما گفتن از اونجایی که روند اداریش طول میکشه و ممکنه به زمان شروع نرسی پس ترجیحا اینجا برای اکستند کردن اقدام کن. من هم میخوام تو فرم همون دو ماه رو بزنم ولی به آفیسر توضیح بدم قضیه رو. حالا سوالم اینه که فرضا اگر سفارت به من 2 ماهه بده ویزا رو آیا از داخل آلمان میتونم برای تمدیدش (برای 1 ماه و مجموعا زیر 90 روز) اقدام کنم؟
    5-آیا کپی مدارک مثل شناسنامه و ... نیاز به تایید سفارت آلمان دارند یا نه؟ نظرات زیادی در این خصوص شنیدم ولی خب صحبت شما موثق هست چون خودتون به تازگی برگشتید.
    وقت سفارت رو هم 29م همین ماه میلادی گرفتم که فک میکنم اگر مشکلی نباشه برسم به زمان شروع.

پیشاپیش از اینکه وقتتون رو در اختیار من قرار دادین ممنونم.
    ویرایش توسط Alienma : July 14th, 2019 در ساعت 11:16 PM دلیل: اضافه کردن

Junior Member

دوستان سلام

از زمانی که من به ویزامتریک مراجعه کردم، بیشتر از سه هفته است که می‌گذره و هنوز جوابی نیومده.
    جمعه هم پرواز دارم.
    به نظرتون چیکار میشه کرد؟
    بعضی از دوستان ایمیل دادن به سفارت رو هم بی‌فایده نوشتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Chitgaran نمایش پست ها
    دوستان سلام

از زمانی که من به ویزامتریک مراجعه کردم، بیشتر از سه هفته است که می‌گذره و هنوز جوابی نیومده.
    جمعه هم پرواز دارم.
    به نظرتون چیکار میشه کرد؟
    بعضی از دوستان ایمیل دادن به سفارت رو هم بی‌فایده نوشتن.
    ایمیل دادن به سفارت فایده ای نداره ... شما گذرنامتون رو باید از ویزا متریک بگیرید ... معمولاً 1-2 روز بیشتر از 3 هفته باید حساب کنید....
    با ویزا متریک تماس بگیرید و سوال کنید ...

یکی از دوستان هم تو چند صفحه قبل نوشته بودن که قسمت فارسی سایت ویزامتریک مشکل داشته و پیگیری ویزا درست کار نمیکرده ولی قسمت انگلیسی مشکلی نداشته ... از قسمت انگلیسی سایت هم کنترل کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Leximilozari85 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر شما 2 ماه پیش تاریخ درخواستتون بوده ، مطمئن باشید مشکلی پیش اومده ... ! ایمیل یا تلفن به سفارت هم کمکی بهتون نمیکنه ... شما باید از ویزامتریک پیگیر بشید ...

قسمت انگلیسی سایت ویزامتریک هم برید و چک کنید روند پروندتون رو ... چون دوستی گفته بودن که قسمت فارسی مشکل داشته ظاهراً ...

اگر از سایت هم به نتیجه نرسیدید ، تلفنی با ویزامتریک تماس بگیرید ..

منم رفتم تو 21 روز.... هنو هیچ خبری نیست.من قبلا تو فروردین که اقدام کردم... دو هفته ای جواب ویزا اومد... ولی الان رفتم تو 21 روز از زمان مصاحبم... داستان چیه؟؟؟ دوستان کسی اخیرا شده ایمیل اومده واسش که بره برای گرفتن پاسپورت؟؟؟ یه ندا بدید لطفا...

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinm نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما
    چند تا سوال هم در خصوص گرفتن گردش حساب و تمکن مالی و کپی مدارک داشتم که ممنون میشم کمکم کنید.
    1- آیا میشه جفتش از یک حساب باشه و مربوط به حساب جاری بشه ؟ یا باید تمکن از یک حساب با مانده باشه و گردش حساب از یک حساب ؟
    2- و آیا پرینت حساب پدرم رو هم تو مدارکم بزارم و اگه این کار رو می کنم باید از پدرم نامه ای چیزی باشه تو مدارکم در خصوص این که ایشون تقبل می کنه هزینه سفر رو و آیا اگه نامه لازمه متنش چی باشه و باید به تأیید جایی برسه یا نه و اگه نامه لازم نیست همون فقط شناسنامه پدرم کافیه ؟
    3- باید کپی مدارکم رو کپی برابر اصل کنم درسته ؟

بازم ممنونم
    خواهش میکنم ...
    1- بله میتونه تمکن و پرینت حساب از یک حساب باشه (که معمولاً همینطوره) و فرقی هم نمیکنه که نوع حساب چی باشه ... پس انداز یا جاری ...
    میتونه تمکن و پرینت حساب از حساب های مختلف هم باشه ولی من پیشنهاد میکنم از حسابی که تمکن مالی میگیرید ، پرینت هم بگیرید و اگر حساب دیگر هم دارید که تراکنش خوبی داره ، از اون حساب هم فقط پرینت ارائه کنید.
    2- متاسفانه من در این مورد تجربه ای ندارم ! ، دوستان دیگه باید راهنمایی کنم ، البته تو صفحات قبلی تاپیک فکر میکنم در این رابطه صحبت شده بود.
    3- خیر ... نیازی به کپی برابر اصل نیست ... فقط کپی ساده و فقط هم روی برگه A4 ... سایز برگه ها نباید کوچکتر یا بزرگتر از A4 باشه ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)