صفحه 68 از 423 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

با سلام
    من در حال آماده کردن مدارک مورد نیاز سفارت آلمان برای گرفتن ویزا هستم.
    من با چند مشکل مواجه شدم که تاکنون نتونستم برای آن ها را هکاری پیدا کنم. لطفا در صورت امکان من رو راهنمایی بفرمایید:
    من قصد دارم در یک نفرانس خارجی شرکت کنم . من بلیط رفت و برگشتم رو تهیه کردم . از آنجایی که من میخواهم دو روز بیشتر از تاریخ دعوت نامه در آلمان اقامت داشته باشم میخواستم ببینم که این امکان وجود دارد یا نه.
    مشکل دوم من در ارتباط با داشتن مدارک کافی برای اثبات بازگشت به ایران است. من به تازگی از مقطع دکتری فارغ التحصیل شدم و بنابراین دانشجو محسوب نمی شوم همچنین من فعلا مشغول به کار نیستم بنابراین کارمند هم نیستم و در این صورت نه گواهی اشتغال به تحصیل دارم و نه گواهی اشتغال به کار. میشه لطفا بفرمایید من برای این موارد چه اقدامی می تونم انجام بدم؟

Banned

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

سلام دوست عزیز sahraii1900

من سوال اول را متوجه نشدم ؟
    شما فرمودید که برای کنفرانس دعوت شدی که از طرف ارگانی براتون دعوتنامه فرستادن =از اونجایی که مشخصه شما باید در جایی مشغول باشید طبق کار و شغلتون از طرف شرکتی در تهران با شرکتی که در المان از ایران مکاتبه شده شما را خواستن

بعد نوشتید =
    از آنجایی که من میخواهم دو روز بیشتر از تاریخ دعوت نامه در آلمان اقامت داشته باشم میخواستم ببینم که این امکان وجود دارد یا نه.

1.اقامت شما به دعوتنامه مربوط نمیشه به مدت اعتبار ویزا که سفارت تائید میکنه مربوط میشه
    2. اگر بخواهید مدت بیشتری در المان اقامت کنید باید چند روز جلوتر به اداره مهاجرت محل منطقه سکونت مراجعه کنید و دوباره تائید کنید اگر این کار را نکنید غیر قانونی حساب میشه ممکنه بازداشت بشید چون موقع برگشت از المان متوجه میشن

پس اون دعوتنامه به چه صورت فرستاده شده ؟
    شرکت المانی برای چی شما را به کنفرانس دعوت کرده ؟ حتما دلیلی داره پس همون را بگید
    خودتون مکاتبه با المان داشتید؟
    بلیط را رزرو کردید یا خریدید ؟
    برای سکونت در المان هزینه هتل و غیره به عهده چه کسی هست ؟

سوال بعدی شما فرمودید =مشکل دوم من در ارتباط با داشتن مدارک کافی برای اثبات بازگشت به ایران است.
    بالاخره مدارک میخوان یه مدرکی را باید ارائه بدید
    ایا شما متا هل هستید؟
    که باید مدارک همسر و فرزند ارائه بدید که ثابت میکنه برمیگردید
    اگر مشغول به کار نیستید مشکل پیش میاد باید یه نامه ای از شرکتی بگیرید که به عنوان مثلا دو هفته مرخصی دارید تاریخ داشته باشه

اگر مدارک سند خونه یا مغازه دارید که بگید مغازه دار هستم لین هم مدارک که به سفارت ثابت بشه شما کار و یا سرما یه ای در ایران دارید که باید برگردید

در اخر اون شرکتی که دعوتنامه براتون فرستاده حتما دلیلی بوده که شما را خواستن پس با توجه به این موارد اگر مشکلی بود میتونید با المان مکاتبه کنید که من فعلا جایی مشغول نیستم سفارت از من این مدارک را خواسته باید چیکار کنم ؟بعد اون شرکت المانی با سفارت در ایران مکاتبه میکنه بهتون خبر میده بعد اقدام میکنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آموزش ریاضی بهشتی

من سه بار یک سوال رو پرسیدم اما هیچ کس یا نمیتونه جواب من رو بده یا حوصله جواب دادن نداره...
    خواهش میکنم اگه میتونید کمکی بکنید دریغ نکنید اونم با یه جواب که خب جز چند دقیقه زمان چیزی رو از دست نمیدید ...

من و دوست دخترم برای یک کنفرانس توی هامبورگ 22 روز پیش مصاحبه داشتیم.
    بعد از اینکه ممصاحبه تمام شد و ما هر کدوم 60 یورو هامون رو هم دادیم افیسر ها پاسپورتامون رو پس دادن و گفتن باهاتون تماس میگیریم...

بعد از 16 روز به من زنگ زدن و ویزای من رو دادن اما به دوست دخترم نه...
    حالا سوالی که هست اینه که :
    یه خانوم دیگه هم که قسدش همین کنفرانس بود و دو روز بعد از ما مصاحبه اش بود اونم جوابی از سفارت نگرفت ...
    تا اینکه ایمیل زد به سفارت و اونو توی ایمیل گفتن که رد شدی...

اما دوست دختر من وقتی ایمیل زد به سفارت ( انگلیسی ) هیچ جوابی دریافت نکرد مبنی بر رد شدن یا چیز دیگه...

کسی تجربه مشابه داره؟ خواهش میکنم یکم منو راهنمایی کنید اوضاع از چه قراره...

Banned

سلام دوست عزیز mo_math
    اینکه شما مبلغ را پرداخت کردید همه پرداخت میکنن

اما معمولا قانون جواب دهی سفارت 2 هفته هست و اگر زمان بیشتری گذشته ممکنه یا
    داره بررسی میشه
    یا Clarence میخوره یعنی پرونده مشکوک هست و باید به المان سفارت مدارک را بفرسته تا از لحاظ امنیتی =پلیس فدارل - مالیات- شهرداری و غیره بررسی میشه و حدودا 4 ماه طول میکشه
    یا هم مدارک ناقص بوده
    یا ریجک شده که بهتون میگن یا جدیدا دلیلرا با پست میفرستن جواب را به ادرس سکونت

ایا شما در سفارت که مصاحبه شدید در مورد رابطه باهم که دارید به افسر مصاحبه کننده چیزی گفتید ؟یا متوجه شدن ؟
    الان چه مدت هست که جوابی ندادن؟
    ایا دوستتون اقوامی در المان دارن و به سفارت چیزی در این مورد گفتن؟
    ایا شما و دوستتون با هم جایی مشغول به کار هستید و از طرف همون شرکت در ایران شما را برای کنفرانس دعوت کردن برید المان؟
    در روز مصاحبه چه سوالاتی پرسیدن از دوستتون؟
    واگر جوابی ندادن دوستتون باید ایمیل به هامبورگ و همون شرکت یا ارگانی که هست ایمیل بفرسته و موضوع را اطلاع بده که بنویسه من همه مدارک را تحویل دادم و مصاحبه شدم اما سفارت به من جوابی نداده و نمیده اونها با سفارت مکاتبه میکنن بعد به شما خبر میدن
    اگر ریجکت شده باید سفارت تهران طبق قانون فدرال المان دلیلش را زیر فرم بنویسه و براتون ارسال کنه
    اگر ریجکت شده علت را نگفتن باید دوباره به هامبورگ ایمیل بزنه و موضوع را بگه
    دلایل ریجکت هم ممکنه
    قانع نشدن
    یا نقص پرونده
    یا شک کردن که طرف میخواد المان بمونه

اگر دوستتون ایمیل زده و هنوز جوابی ندادن پس ممکنه دارن بررسی میکنن باید صبر کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آموزش ریاضی بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز mo_math
    اینکه شما مبلغ را پرداخت کردید همه پرداخت میکنن

اما معمولا قانون جواب دهی سفارت 2 هفته هست و اگر زمان بیشتری گذشته ممکنه یا
    داره بررسی میشه
    یا Clarence میخوره یعنی پرونده مشکوک هست و باید به المان سفارت مدارک را بفرسته تا از لحاظ امنیتی =پلیس فدارل - مالیات- شهرداری و غیره بررسی میشه و حدودا 4 ماه طول میکشه
    یا هم مدارک ناقص بوده
    یا ریجک شده که بهتون میگن یا جدیدا دلیلرا با پست میفرستن جواب را به ادرس سکونت

ایا شما در سفارت که مصاحبه شدید در مورد رابطه باهم که دارید به افسر مصاحبه کننده چیزی گفتید ؟یا متوجه شدن ؟
    الان چه مدت هست که جوابی ندادن؟
    ایا دوستتون اقوامی در المان دارن و به سفارت چیزی در این مورد گفتن؟
    ایا شما و دوستتون با هم جایی مشغول به کار هستید و از طرف همون شرکت در ایران شما را برای کنفرانس دعوت کردن برید المان؟
    در روز مصاحبه چه سوالاتی پرسیدن از دوستتون؟
    واگر جوابی ندادن دوستتون باید ایمیل به هامبورگ و همون شرکت یا ارگانی که هست ایمیل بفرسته و موضوع را اطلاع بده که بنویسه من همه مدارک را تحویل دادم و مصاحبه شدم اما سفارت به من جوابی نداده و نمیده اونها با سفارت مکاتبه میکنن بعد به شما خبر میدن
    اگر ریجکت شده باید سفارت تهران طبق قانون فدرال المان دلیلش را زیر فرم بنویسه و براتون ارسال کنه
    اگر ریجکت شده علت را نگفتن باید دوباره به هامبورگ ایمیل بزنه و موضوع را بگه
    دلایل ریجکت هم ممکنه
    قانع نشدن
    یا نقص پرونده
    یا شک کردن که طرف میخواد المان بمونه

اگر دوستتون ایمیل زده و هنوز جوابی ندادن پس ممکنه دارن بررسی میکنن باید صبر کنید
    یک دنیا ممنونم از پاسخت دوست عزیز

ببینید...
    سفارت اصلا چیزی راجب ارتباط ما نمیدونه. ما جدا مصاحبه شدیم و دوستی ما کاری اصلا به سفارت نداشت...
    دعوتنامه ما از طرف یه کنفرانسه توی هامبورگ ئ دعوتنامه رسمی داریم.
    نکته دیگه اینه که دوست دختر من فاند داره از اونجا اما من نداشتم...
    از طرفی دوست دختر من ادرس خوابگاهش توی تهران رو داده به سفارت منتها الان رفته شهرستان و نیست توی خوابگاه. ما هردو داشنجو هستم در مقطع ارشد.
    آیا طبق گفته خودتون اینکه به ایمیل اون خانوم دیگه جواب دادن و گفتن که رد شده و جواب ایمیل دوست من رو ندادن نشونه این هست که پرونده اش هنوز در دست بررسی هست؟( ما برای شنگن اقدام کردیم )

Banned

سلام دوست عزیز mo_math
    خواهش میکنم کمکی بتونم انجام میدم خوشحال میشم

ببخشید بنده کلا باز متوجه این نشدم که شما دانشجویی اقدام کردید یا برای مدت مثلا دو هفته برای کنفرانس دعوت شدید؟

شما در روز مصاحبه باهم داخل رفتید درسته ؟
    در صحبتهای شما متوجه شدم که فرمودید شما فاند ندارید و دوستتون فاند گرفته

پس احتمال زیاد متهم اصلی همین مورد فاند هست چرا؟

شما مدارک مالی ارئه دادید که تعهد مالی هزینه زندگی و غیره به عهده خودتون هست درسته ؟ یا شرکتی که دعوتنامه فرستاده هزینه بر عهده شرکت هست؟

ولی دوستتون فاند گرفته یعنی
    دانشگاه به دوستتون مبلغی معمولا مبلغ ماهانه ان بیشتر بوده ماهانه می پردازد تقریبا مثل اسکولارشیب هست ولی حقوقش بیشتره تا با اسودگی خاطر تمام وقت خود را صرف مطالعه کنید و این شانس ویزای شما را چند برابر میکند. اما شما فرمودید کنفرانس هامبورگ دعوتنامه دارید معمولا مدت کوتاهی باید بمونید و برگردید و این قضیه فاند دوستتون شانس را کم کرده چون سفارت فکر میکنه دوستتون با این مبلغی که میگیره هزینه دیگه ای نداره و احتمال زیاد برای اقامت دائم میخواد درخواست بده و بمونه

ایا دوستتون مارک مالی هم ارائه داده؟
    ایا دوستتون وقتی مصاحبه شده گفته قصد دارم در المان بمونم یا برگردم ؟

بنده فکر کنم از این دومورد خارج نیست یا به فاند دوستتون بهانه کردن یا به روز مصاحبه که مورد خاصی گفته و افسر نوشته و به المان فرستاده تا اونها تصمیم بگیرن

احتمال این هست که در حال بررسی باشه ولی مدتی که گذشته تا الان چقدر هست؟
    اینکه دوستتون در دانشگاه نیست ارتباطی نداره سفارت پرونده را بررسی میکنه خصوصا وقتی که مصاحبه شدید و چی پرسیده و در برگه ای که داره صحبتهای دوستتون را نوشته به المان فرستاده
    اگر تونستید به المان ایمیل بزنید موضوع را بگید تا اونها پیگیری کنن و بهتون دلیلش را بگن
    یا از دوستتون بپرسید در روز مصاحبه چی پرسیدن و جواب داده؟

باز هم سوالی بود درخدمتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آموزش ریاضی بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز mo_math
    خواهش میکنم کمکی بتونم انجام میدم خوشحال میشم

ببخشید بنده کلا باز متوجه این نشدم که شما دانشجویی اقدام کردید یا برای مدت مثلا دو هفته برای کنفرانس دعوت شدید؟

شما در روز مصاحبه باهم داخل رفتید درسته ؟
    در صحبتهای شما متوجه شدم که فرمودید شما فاند ندارید و دوستتون فاند گرفته

پس احتمال زیاد متهم اصلی همین مورد فاند هست چرا؟

شما مدارک مالی ارئه دادید که تعهد مالی هزینه زندگی و غیره به عهده خودتون هست درسته ؟ یا شرکتی که دعوتنامه فرستاده هزینه بر عهده شرکت هست؟

ولی دوستتون فاند گرفته یعنی
    دانشگاه به دوستتون مبلغی معمولا مبلغ ماهانه ان بیشتر بوده ماهانه می پردازد تقریبا مثل اسکولارشیب هست ولی حقوقش بیشتره تا با اسودگی خاطر تمام وقت خود را صرف مطالعه کنید و این شانس ویزای شما را چند برابر میکند. اما شما فرمودید کنفرانس هامبورگ دعوتنامه دارید معمولا مدت کوتاهی باید بمونید و برگردید و این قضیه فاند دوستتون شانس را کم کرده چون سفارت فکر میکنه دوستتون با این مبلغی که میگیره هزینه دیگه ای نداره و احتمال زیاد برای اقامت دائم میخواد درخواست بده و بمونه

ایا دوستتون مارک مالی هم ارائه داده؟
    ایا دوستتون وقتی مصاحبه شده گفته قصد دارم در المان بمونم یا برگردم ؟

بنده فکر کنم از این دومورد خارج نیست یا به فاند دوستتون بهانه کردن یا به روز مصاحبه که مورد خاصی گفته و افسر نوشته و به المان فرستاده تا اونها تصمیم بگیرن

احتمال این هست که در حال بررسی باشه ولی مدتی که گذشته تا الان چقدر هست؟
    اینکه دوستتون در دانشگاه نیست ارتباطی نداره سفارت پرونده را بررسی میکنه خصوصا وقتی که مصاحبه شدید و چی پرسیده و در برگه ای که داره صحبتهای دوستتون را نوشته به المان فرستاده
    اگر تونستید به المان ایمیل بزنید موضوع را بگید تا اونها پیگیری کنن و بهتون دلیلش را بگن
    یا از دوستتون بپرسید در روز مصاحبه چی پرسیدن و جواب داده؟

باز هم سوالی بود درخدمتم

ما برای کنفرانس 1 هفته ای داریم میریم. ویزای شنگن کنفرانس!
    از کنفرانس به دوست من 1000 یورو کمک هزینه میدن( منظورم از فاند همین هزار یورو هست)
    سوال خاصی ازش نپرسیده.
    من الان با صحبتای شما که گیج تر شدم که
    آقا من خیلی منظورم رو واضح دارم میگم به خدا (
    ما دو تا دانشجو شهید بهشتی ترانیم تو مقطع ارشد!
    برای یه کنفرانس توی هامبورگ درخواست ویزای شنگن دادیم.
    شما اینقدر روی این دوستی ما زوم نکنید! اخه سفارت که ما رو تو پارک ندیده که بفهمه ما رفیقیم که. چه ربطی داره اخه به اینکه ما همزمان رفتیم تو سفارت؟ کلی ادم دیگه هم برای این کنفرانس اومده بودن توی همون زمان ما!
    الان حدود 25 روز از روز مصاحبه ما گذشته! 10 روز پیش به من زنگ زدن و من رفتم ویزام رو گرفتم.
    الان سوال من از شما اینه که این که اینا جواب ایمل دوست من رو نمیدن یعنی رجکت شده یا در دست بررسیه؟ و اینکه اگه ما با کنفرانس مکاتبه کنیم اونا میتونن جوابی بدن به ما طبق گفته شما؟

Banned

سلام mo_math

من معذرت میخوام من با دوستی شما کاری ندارم منتهی مسائلی هست که مربوط میشه به داخل سفارت که نخواستم بنویسم ارتباطش هم ننوشتم حالا بماند

اینکه رجکت شده یا نه هیچ چیز مشخص نیست چون جوابی ندادن شما از حالا داری روی رجکت حساب میکنی دوست عزیز هنوز که جوابی ندادن میتونی زنگ بزنی اگر بهت جواب بدن من دیدم کسانی که 1 ماه هم طول کشیده ولی بعد زنگ زدن ویزا دادن

با کنفرانس مکاتبه کن چرا جواب ندن شما تنها راه همینه ایمیل بزن بگو ما مدارک را کامل تحویل دادیم مصاحبه شدیم ولی به سفارت زنگ یا ایمیل میزنیم جوابی نمیدن

شما میگی 1000 یورو کمک هزینه را کنفرانس بر عهده گرفته یعنی نامه تعهد ملی را کنفرانس و شهرداری محل منطقه المان مهر زده برای شما فرستاده و شما به سفارت ارائه دادید

این یکی از دلایل هست حالا صد در صد نمیشه گفت یعنی دوستتون از لحاظ مالی میگم ساپورت نیست که کنفراس فاند داده و ایشون در اصل کلی میگم هزینه برای دولت المان داره و این یک شانس منفی هست چون معمولا کسانی برای کنفراس یک هفته ای میرن که از طرف شرکتی معرفی شدن شما میگی ما دانشجو هستیم به من ویزا دادن ولی به دوستم ویزا ندادن شما واجد شرایط بودید و لی دستتون هنوز مشخص نیست که واجد شرایط هست یا نه حالا شما چند روز دیگه صبر کن اگر جوابی یا زنگی نزدن با المان مکاتبه کن اگر باز میدونی وقت نداری میتونی با کنفرانس المان مکاتبه کنی موضوع را بگی تا پیگیری کنن به امید خدا مشکلت حل بشه و به دوستتون ویزا بده

و یه مسائلی کلا به شما دوست عزیز بگم سفارت دنبال مورد میگرده یعنی ذره بین گذاشته پرونده را بررسی میکنه مثل این موارد=
    مجرد بودن
    نداشتن ملک و سند
    نداشتن نامه با تاریخ مرخصی از طرف شرکت که شاغل هست
    ناقص بودن پرونده
    نداشتن حساب بانکی ساپورت مالی
    قانع نشدن افسر
    داشتن اقوام در بعضی موارد مشکل ساز میشه
    گفتن اینکه من میخوام در المان بمونم برنگردم
    نداشتن شغل در ایران

حالا با این حساب باید خودتون بدونید که چه موردی اشتباه بوده که یا قانع نشده یا اشتباه گفته شده

Junior Member

با چه شماره و ایمیلی برای باخبر شدن از ویزا میشه تماس گرفت؟

Banned

سلام Paarnian

سفارت با شما تماس میگیره
    قانونا باید معمولا 2 هفته ای باید زنگ بزنه

میتونید ایمیل بزنید به شخصی یا شرکتی که دعوتتون کرده بگید اون با سفارت مکاتبه کنه ببینه پروند ه شما در چه مراحلی هست

این ایمیل ها و شماره ها هم قبلا میدونستم شاید مفید باشه تماس بگیر =
    ایمیل =
    ایمیل خانم هاشمی: rk-s2@tehe.auswaertiges-amt.de
    ایمیل خانم قربانی: ku-200@tehe.auswaertiges-amt.de
    ku-300@tehe.auswaertiges-amt.de
    و
    ku-300@tehe.diplo.de

شماره های تماس خانم هاشمی:
    39991242, 39991980

بخش ویزا: 02139991242

آقای مالکی:ایمیل=

00@tehe.auswaertiges-amt.de