صفحه 120 از 423 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130170220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 4224

موضوع: ویزای شنگن آلمان (توریستی، بازدید از بستگان، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

نقل قول نوشته اصلی توسط peeymaann نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    سوالم اين هست كه وقتي سفارت ويزا ميده و داخل پاسپورت مهر ويزاي شينگن رو ميزنه، آيا تعداد روز مجاز به اقامت را ميزنه را تاريخ رفت و تاريخ برگشت را از روي رزرو بليط ميزنه؟ چون من ممكنه تاريخ رفتنم و ايرلانم عوض بشه ( تاريخ رفتنم دير تر بشه ) و مغايرت داشته باشه با اون برگه رزرو بليطي كه بهشون دادم ، البته در حد ٢ يا ٣ روز هست اين جا به جايي.
    ممنون

روادید شنگن مجوز سفر به کشورهای محدوده شنگن است. این نوع روادید مجوز اقامت حداکثر 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه می باشد.

بله تعداد روزهای مجاز به اقامت تو ویزاتون قید میشه.

تاریخ رفت و برگشت رو تو ویزاتون مشخص نمیکنند. هر تاریخی از زمان شروع ویزاتون تا خاتمه ویزاتون میتونید رفت و برگشت کنید. فقط به چند نکته توجه کنید
    1- زمان شروع و خاتمه ویزا
    2- تعداد روزهای مجاز که میتونید در المان اقامت داشته باشید
    3- ویزاتون مولتی باشه یعنی بتونید به دفعات تردد کنید.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای شنگن آلمان (توریستی، تجاری، نمایشگاه، کنفرانس، معالجه پزشکی و ..)

نقل قول نوشته اصلی توسط tgamirsepehr نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اگه کسی تنها یک ماه از ویزاش گذشته باشه بازم میتونه درخواست روادید شنگن بده؟
    آیا محدودیتی وجود داره ؟
    سلام
    خیر، نمی تونه.
    محدودیت داره. دقیق یادم نیست سه ماه بود یا شیش ماه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان

ممنون میشم اگه کسی در زمینه سوال‌های زیر اطلاعی داره من رو کمک کنه:

۱- در ارتباط با تراکنش‌های حساب بانکی که باید تحویل سفارت بدیم دقیقا مربوط به کدوم سه ماه باید باشه؟ سه ماه قبل از روز مصاحبه یا سه ماه قبل از درخواست اولیه برای تعیین وقت؟
    ۲ - برای نشون دادن روابط خانوادگی فقط شناسنامه خودمون لازمه یا شناسنامه اعضای خانواده (پدر و مادر) هم باید ببریم؟
    ۳ - سوال آخرم اینه که من دارم برای یه دوره fellowship سه ماهه میرم یکی از موسسات ماکس پلانک، هزینه همه چیز هم با خودشونه. تقریبا یک سال هست که فارغ‌التحصیل شدم، شاغل هم نیستم و تراکنش‌های حساب بانکی‌ام هم تعریفی نداره. آیا مدرک دیگه‌ای هست که من بتونم برای اینکه ثابت کنم برمیگردم نشون بدم؟

سپاس.

Junior Member

دوست عزیز شما که فلو شیپ شدی و هزینه هاتون و ماکس پلانک میده نیازی به حساب بانکی و نشون دادنش ندارین می تونم بپرسم چه رشته ای هستین ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط negarf نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشم اگه کسی در زمینه سوال‌های زیر اطلاعی داره من رو کمک کنه:

۱- در ارتباط با تراکنش‌های حساب بانکی که باید تحویل سفارت بدیم دقیقا مربوط به کدوم سه ماه باید باشه؟ سه ماه قبل از روز مصاحبه یا سه ماه قبل از درخواست اولیه برای تعیین وقت؟
    ۲ - برای نشون دادن روابط خانوادگی فقط شناسنامه خودمون لازمه یا شناسنامه اعضای خانواده (پدر و مادر) هم باید ببریم؟
    ۳ - سوال آخرم اینه که من دارم برای یه دوره fellowship سه ماهه میرم یکی از موسسات ماکس پلانک، هزینه همه چیز هم با خودشونه. تقریبا یک سال هست که فارغ‌التحصیل شدم، شاغل هم نیستم و تراکنش‌های حساب بانکی‌ام هم تعریفی نداره. آیا مدرک دیگه‌ای هست که من بتونم برای اینکه ثابت کنم برمیگردم نشون بدم؟

سپاس.

Junior Member

از زمانی که دعوتنامه رسمی از دوست المانی گرفته میشه تا چند وقت اعتبار داره که به سفارت مراجعه کنیم ؟من شنیدم 6 ماه فرصت داریم تا اقدام کنیم ...درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Paarnian نمایش پست ها
    از زمانی که دعوتنامه رسمی از دوست المانی گرفته میشه تا چند وقت اعتبار داره که به سفارت مراجعه کنیم ؟من شنیدم 6 ماه فرصت داریم تا اقدام کنیم ...درسته؟
    دعوت نامه تاریخ داره
    سه ماه قبل از تاریخ دعوت نامه می تونید تقاضای وقت سفارت کنید
    2 ماه بعد دعوت میشید به مصاحبه
    اگر ویزا صادر بشه حدود یک ماه بعده
    حالا هرچه دیرتر اقدام کنید از وقت دعوت نامه شما کم میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eliot1989 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما که فلو شیپ شدی و هزینه هاتون و ماکس پلانک میده نیازی به حساب بانکی و نشون دادنش ندارین می تونم بپرسم چه رشته ای هستین ؟
    من رشته‌ام مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی) هست.
    آخه جز مدارکی که باید برای سفارت ببریم نوشته شده که همه باید تراکنش سه ماهه گذشته حساب بانکی رو به منظور نشون دادن ثبات اقتصادی (دلیل بازگشت به کشور) همراه داشته باشن. حالا در صورت لزوم شما میدونید که سه ماه قبل از درخواست اولیه هست یا سه ماه قبل از روز مصاحبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negarf نمایش پست ها
    من رشته‌ام مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی) هست.
    آخه جز مدارکی که باید برای سفارت ببریم نوشته شده که همه باید تراکنش سه ماهه گذشته حساب بانکی رو به منظور نشون دادن ثبات اقتصادی (دلیل بازگشت به کشور) همراه داشته باشن. حالا در صورت لزوم شما میدونید که سه ماه قبل از درخواست اولیه هست یا سه ماه قبل از روز مصاحبه؟
    یک هفته قبل از روز مصاحبه میری بانک درخواست پرینت سه ماهه انگلیسی می کنی
    بهتره حسابی باشه که کار کرده باشه و پولی چیزی بهش واریز شده باشه
    مثلا حسابی که کلا تو سه ماه 10 تراکنش داره فایده نداره و شما مشکوک به پناهندگی میشی و ریجکت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jalaal نمایش پست ها
    یک هفته قبل از روز مصاحبه میری بانک درخواست پرینت سه ماهه انگلیسی می کنی
    بهتره حسابی باشه که کار کرده باشه و پولی چیزی بهش واریز شده باشه
    مثلا حسابی که کلا تو سه ماه 10 تراکنش داره فایده نداره و شما مشکوک به پناهندگی میشی و ریجکت
    ممنون از پاسختون.
    پس تراکنش‌ها تا سه ماه قبل از اون روزی که بانک میرم رو بگیرم.
    حسابم تراکنش‌هاش کم نیست اما پول زیادی هم به طور میانگین داخلش نیست. موجودی تو مایه‌های ۱.۵ - ۲ میلیون بوده و به طور مداوم واریز و برداشت داشتم.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط matrixh نمایش پست ها
    دوستان شخصی که مدیر شبکه تلویزیونی در ترکیه pntv هست به اسم اسماعیل دوست ادعا داره که ویزای اضطراری از طریق دعوت نامه چکاب پزشکی از یک بیمارستان خصوصی از آلمان و سایر کشورهای اسکاندیناوی انجام میده و برای آلمان 10 میلیون پیش پرداخت و 5 میلیون بعد از گرفتن ویزا و برای کشورهای اسکاندیناوی 7 میلیون پیش پرداخت و 5 میلیون بعد از گرفتن ویزا میگیره که این کار رو هم به گفته خودش یک شرکت سوئدی که باهاش قرارداد داره انجام میده و نامه چکاپ پزشکی رو مستقیما به سفارت های مربوطه در تهران ارسال میکنه؟ که این فرایند دوتا سه ماه زمان میبره . آیا اصلا همچین ویزایی وجود داره؟ چون جالبه میگه سفارت مجبوره ویزا بده و نیازی به هیچ گردش حساب و سندی نیست و دریافت ویزا 100 درصد هست و بعد از گرفتن ویزا و رفتن به آلمان شما ویزاتون رو داخل هواپیما پاره میکنید و در فرودگاه اعلام پناهدگی کرده و در اونجا با گرفتن با گرفتن یک وکیل مهاجرتی و کیسی که اون وکیل ارائه میده پناهده میشد و گرفتن پناهندگی موقت هم 100 درصد هست و آپارتمان میدن و ماهی بالای 350 یورو حقوق به هر نفر و کلاس زبان میرید شش ماه و زبان که یاد گرفتین اگر حرفه یا فنی بلدین تست میدن و مشغول به کار میشید برای کارهای فنی ساعتی بالای 40 یوروحقوق دریافت میکنید و کارهای خدماتی ساعتی 10 یورو و بعد از دو یا سه سال سال هم اقامت داعم وشهروندی و دریافت پاسپورت اون کشور آیا این حرف ها صحت داره؟

لطفا راهنمایی کنید چون من افراد زیادی من میشناسم که پولشون رو دارن به این آقا میدن
    حتی کسانی که گول رامین دلاوری رو خوردند و پول زیادی از دست دادن باز به این آقا اعتماد کردن پولشون رو به این آ قا دادن و دارند میدن.

جالبیش اینجاست که این آقا ادعا میکنه که اکثر آژانس های مسافرتی در زمینه دریافت ویزا کلاه بردارن و من روشنگری میکنم در برنامم و کار و کاسبیشون رو کساد کردم.

بالای 4 ماهه برنامه گذاشته و پول از چندین هزار نفر گرفته و هنوزم داره به کارش ادامه میده.
    اگر کلاهبرداری هست که روشنگری در این زمینه انجام بشه تا افراد بیشتری پولشون رو از دست ندن
    خواهش میکنم اگر آشنایی با این زمینه ویزا هست و یا اطلاعاتی در این زمینه دارید مطرح کنید تا افراد بیشتری مثل من پولشون به باد نره

با تشکر و سپاس فراوان.
    به نظر من صد در صد دروغه. اولا هیچ ویزای ۱۰۰ درصدی وجود نداره. حداقل از طرف آلمان برای ایرانی ها. هر مورد جداگانه و با توجه به شرایط بررسی می شه. ممکنه فردی مدارک جعلی ارائه کنه و کسی متوجه نشه. ممکن هم هست بفهمن.
    اما در مورد شرایط پناهنده ها در آلمان کاملا صحبت هاشون اشتباهه. من به واسطه چند تا از دوستان که در ادارات مرتبط با پناهنده ها کار می کنند و کار داوطلبانه با چند مرکز اطلاعات نسبتا دقیقی دارم.
    ۱. پروسه مصاحبه و گرفتن جواب در برخی موارد سال ها طول می کشه. تا ۴-۵ سال و حتی ۸ سال هم هست.
    ۲. تقریبا اکثر ایرانی ها آخرش رد می شن. مخصوصا این اواخر. مثل افغانی ها.من عدد بالای ۹۰ درصد رو شنیدم
    ۳. بعد از رد شدن معمولا فرد اعتراض می کنه که اونم اکثرا رد می شه. بعدش معمولا یک ویزای خاص می دن تحت عنوان تحمل شده یا کسی که رد شده اما فعلا اخراج نشده
    ۴. این افراد در طول مدت انتظار اجازه هیچ گونه کار یا تحصیل رو ندارند معمولا. بجز برخی موارد مثلا بعضی از سوری ها
    ۵. معمولا توی کمپ زندگی می کنن که فرق خاصی با زندان نداره
    ۶. ماهی فکر می کنم بسته به شرایط ۲۰۰ تا اینا پول می دن. این پول هزینه نون و غذا و احتمالا یکی دوتا لباس می شه. شما اینو ضرب می کنی به تومن اما خرج اینجارو نه! یک بلیط یک طرفه اتوبوس رفت ۲.۷ یورو هست اینجا. ۵ تا ایستگاه برید و برگردید می شه تقریبا ۲۵ هزار تومن! بماند تاکسی اینا! تو زندان هم غذای رایگان می دن کسی دوست داره بره؟؟
    ۷. اینجا خیلی ها هستن که بعد از گرفتن اجازه کلاس زبان و بعد از چند سال کلاس رفتن هنوز نمی تونن صحبت کنن. شما یک ترم تو ایران کلاس برو نظرت عوض می شه.
    ۸. ۴۰ یورو احتمالا به مهندسان ۱۰ سال سابقه کار شرکت های بزرگ می دن. پناهنده ها عموما نمی تونن کار پیدا کنن. اونایی هم که کار پیدا می کنن با حقوق خیلی خیلی پایین (۴-۵ یورو) و شاید حتی پایین تر عموما کارای خدماتی و کارگری می کنن. خیلی زرنگ باشن مثلا ممکنه ماهی ۸۰۰ تا دربیارن ۱۰۰۰ تا خرجشون می شه. طبق اماری که ماه پیش ارائه شد از ۱.۵ میلیون پناهنده ۳۰ هزار نفر کار پیدا کردن. اونم احتمالا اکثرشون افراد تحصیل کرده بودن که از کشور های جنگ زده مثل سوریه اومدن. بینشون دکتر و استاد دانشگاه و ... هست که تحصیلات و تخصص خوب دارن و تونستن کار پیدا کنن. اما ۱.۵ میلیون کجا ۳۰ هزار نفر کجا!!
    ۹. اقامت و شهروندی رو حداقل یه ۸ سالی روش اصلا حساب نکن. این در حالتی هست که جواب مثب بگیرید. اگر جواب منفی باشه شما هیچ وقت اقامت نمی گیرید.

فردی که بدون تحقیق و حتی دو دوتا چهارتا گول این افراد رو می خوره تا حدی حقشه! برخی مواقع من مورد هایی می شنوم از بعضی ها واقعا آدم نمی دونه چی بگه! مثلا یکی اون روز می پرسید درسته من پناهنده بشم حقوق و آپارتمان می دن و بیمه هستم و هزینه درمان رایگانه و ...!!! شهروند آلمان که هزارن ساله اینجا زندگی می کنه هچین چیزایی نداره! چرا باید به یک پناهنده همچین چیزایی بدن؟! والا ماها که با قرارداد از ایران بعد ۱۰-۱۲ سال سابقه کار و دعوت از شرکت های معتبر با حقوق خوب پاشدیم اومدیم از این خبرا نیست! کلی هزینه خونه و بیمه و ... داریم می دیم.

حرف اکثر دوستان رو هم که پناهنده هستند در آلمان باور نکنید. شرایطشون عموما خیلی بده. تو جمعشون باشید یا زندگیشون رو ببینید باور نمی کنید. اما خوب سالها به اطرافیان در ایران و حتی خودشون یه چیزای دیگه گفتم. کلی هزینه کردن و همه پل های پشت سر رو خراب کردن. نه راه پیش دارن نه برگشت! خودسوزی می کنن. می افتن تو کار خلاف ... مخصوصا برای کسی که یک زندگی متوسط و حتی قابل تحملی داره بدترین تصمیمه. توضیحاتم کمی زیاد بود اما به نظرم کسی باید این حرف هارو بزنه.

این اواخر هم که بعد از اتفاقات اخیر مردم نظرشون برگشته. حتی سیاست مدار ها هم موندن تو تصمیمشون و فهمیدن تصمیم اشتباهی بوده اجازه ورود به این همه مهاجر و پناهنده. دنبال راه های مختلف هستند برای حل موضوع. شروع کردن به اخراج. خیلی سریع پرونده هارو بررسی می کنن و اکثرا ریجکت می شن. صحبت هایی شده که مثل استرالیا پناهنده هارو بفرستن به کشور ثالث که امنه. ترکیه و یونان یا حتی کشور های شمال آفریقا. عملا درهارو بستن ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)