صفحه 10 از 48 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 476

موضوع: تجارب مصاحبه ويزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_gilmour نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییاتون...
    یک سوال آیا مصاحبه اصلی شما با افسر ویزا توی تلفن به زبان انگلیسی بود؟
    چون کسی که به من زنگ زد و قرار مصاحبه رو گذاشت ( البته به نظر یک منشی معمولی بود نه افسر ویزا ) با من به زبان فارسی صحبت کرد !!!
    آیا مصاحبه هم به زبان فارسی خواهد بود یا انگلیسی؟
    ممنون
    مصاحبه به زبان انگلیسی بود.
    زمان مصاحبه هم اول همون خانوم فارسی زبان با من صحبت کرد و بعد وصل کردن به افسر ویزا که اون انگلیسی صحبت کرد. البته اولش از من پرسیدن که میتونی انگلیسی صحبت کنی؟ و من گفتم بله. فکر کردم شاید انگلیسی صحبت نکردن خودش امتیاز منفی باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط avish7 نمایش پست ها
    مصاحبه به زبان انگلیسی بود.
    زمان مصاحبه هم اول همون خانوم فارسی زبان با من صحبت کرد و بعد وصل کردن به افسر ویزا که اون انگلیسی صحبت کرد. البته اولش از من پرسیدن که میتونی انگلیسی صحبت کنی؟ و من گفتم بله. فکر کردم شاید انگلیسی صحبت نکردن خودش امتیاز منفی باشه.
    انگلیسی حرف نزدن نکته منفی نیست بلکه باعث رد شدن در جا میشه. براساس قوانین شما باید بتونید با افسر ویزا به انگلیسی صحبت کنید و در غیراینصورت به راحتی میتونه شما رو رد کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    انگلیسی حرف نزدن نکته منفی نیست بلکه باعث رد شدن در جا میشه. براساس قوانین شما باید بتونید با افسر ویزا به انگلیسی صحبت کنید و در غیراینصورت به راحتی میتونه شما رو رد کنه.
    میخواستم بگم که اینو مثل یه پیشنهاد بیان کردن، بهرحال.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط avish7 نمایش پست ها
    میخواستم بگم که اینو مثل یه پیشنهاد بیان کردن، بهرحال.
    خوب این یکی از مسایل رایج در سیستم مهاجرتی انگلیسه که شاید از نظر ما عجیب بیاد که در اون میاند یه چیزی رو از شما میپرسند که اگه جوابتون درست نباشه ردتون میکنند! مثلا در فرم تقاضا میپرسه تا حالا فعالیت تروریستی داشتید؟ خوب جواب این سوال اگه مثبت باشه بدون شک رد میشید ولی طوری پرسیده شده که انگار شما میتونید جوابی به جز خیر داشته باشید.

Junior Member

سلام
    دوستان امروز در استانبول مصاحبه داشتم برای ساعت ۱۴:۳۰ ۱ ساعت زود تر رسیدم و اجازه دادن برم داخل
    بیشتر اپلیکیشن ها غیر تحصیلی بود
    من برای tier 4 سریع رفتم داخل
    انگلسیشان اصلا خوب نبود ولی بد هم نبود. بعد از تحویل مدارک رفتم برای عکس بیومتریک و در نهایت برای مصاحبه ۶ دقیقه ای رفتم داخل
    یک آقای نهایتا ۲۲ ساله چند سوال پرسید.
    اطلاعات شخصی
    چرا uk
    چرا این درس
    چرا این دانشگاه
    چی میخوای بخونی
    چه سودی داره برات این درس در اینده
    و در نهایت ایا همه سوالات را متوجه شدی یا نه

امیدوارم هستم کار به مصاحبه دوم نکشه
    موفق باشید

Member nasim_gilmour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    منهدسی نفت

سلام دوستان ... من بیشتر اشاره دارم به مصاحبه دوم ( حضوری با افسر ویزا در سفارت ) برای ویزای دانشجویی ....
    من مدارکم رو روز 5 می در استانبول تحویل دادم ... برخورد کارکنان به نظر من خوب بود ولی آدمهای معمولی که شماره میدادن برای باجه ها اصلا بلد نبودن اعداد رو انگلیس بگن تا من متوجه نوبتم بشم ( من بدبختم که ترکی بلد نبودم ) سیستم شماره دهی خودکار نداشتن مثل بانکا ، یکی شماره میداد بعد شماره ها رو به ترکی خودش می خوند می گفت برو فلان باجه ، اونجا هم همه ترک بودن ما فقط سه تا ایرانی بودیم توی اون لخظه ، ظاهرا ترکا از ما مشتاق ترن برای انگلستان ... من که شمارم رو گرفت جلوش با شاره بهش فهموندم نوبتم شد بگو برم تو باجه چون من ترکی حالی مالیم نمیشه ... خیلی نامردن به خدا، اینقدر ایرانی دارن میرن کشورشون برای ویزا، شده منبع درآمد براشون ، همینقدر آدم نیستن توی جایی که داری مدارک رو تحویل می دی چند نفر بذارم که فارسی بلد باشن واقعا شعور در حد ماکارونی ( خب بابا لااقل یکی بذارین که ملتی که ترکی و انگلیسی بلد نیستن آواره نشن !!!! ) خدایا ما رو پیش کیا ذلیل کردی؟؟؟! ... ولی خانومی که مدارک رو از من تحویل گرفت خوب انگلیسی صحبت میکردد و تمام مدارک رو طبق یک چک لیست از من تحویل گرفت ... و بعد مراحل انگشت نگاری و طبق چیزی که سایر دوستان گفتند یک مصاحبه با skype با یک دانشجوی جوان که سوالاتی رو که قبلا دوستان اینجا نوشتن رو از من میپرسید و جواب ها رو خیلی سریع تایپ می کردد ...
    راستی یک سری مطالب از توی اینترنت جستجو کردم که برای جواب دادن به سوالات مصاحبه می تونه مفید باشه که می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود راهنمایی برای پاسخ به سوالات مصاحبه سفارت انگلستان

این بگذرد ...
    بعد در تاریخ 16 می ساعت 4 بعد از ظهر روز جمعه یک خانومی از سفارت انگلستان با من تماس گرفت ( این شماره بود +90.212.334.6400 ) و گفت ( به زبان فارسی , من تلفن ایران رو - همراه اول - با خودم برده بودم استانبول و از هفته دوم چون احتمال زنگ زدن دادم روشنش کردمم ) که افسر ویزا می خواد از شما سوالاتی بپرسه و کی وقت دارید بیاید ... و من گفتم هر وقت که شمامود نظرتون هست چون من توی استانبول الان دو هفته منتظر همین موضوع هستم ... بعد گفت روز دوشنبه ساعت 11 بیا و آدرس ایمیلم رو که داده بودم باهام کانفرک کرد و گفت یک ایمیل میفرسته که حاوی آدرس و ساعت مصاحبه است ( دوستان زودتر از 15 دقیقه مانده به مصاحبه نرید که راتون نمی دن به من گفت برو سر وقتت بیا ) ...

( البته من احتمال می دم اگر بعد تحویل مدارک تصمیم به برگشتن به ایران داشته باشید اینا همکاری می کنن و مصاحبه رو شاید تلفنی برگزار کنن ... چون وقتی خانومه به من زنگ زد انتظار داشت من ایران باشم و گفت پاسپورتت پیش ماست و نمی تونی بیای اینجا ... که متاسفانه من حرفش رو قطع کردم و گفتم نه من همینجام ... کاش میذاشتم بگه که آیا می تونید مصاحبه تلفنی کنید؟؟؟؟ ... دوستان به نظر من با سفارت تماس یگیرید و بپرسید که برای مصاحبه دوم آیا حضوری باید باشه یا تلفنی هم میشه ... چون مثل من هزینه آپارتمان شبی 50 دلار ندید برای 2.5 هفته !!! ... من فکر کنم شدنی باشه برای ویزای دانشجویی .... من مطمئن نیستم و چون استرس داشتم اصلا یادم رفت که بپرسم از منشیشون ... زنگ بزنید ببینید چی میگن منظورم همین سفارت هست که شمارش رو گذاشتم چون اونجایی که مدارک رو تحویل میدید اصلا هیچ کاره ان و چیزی نمی دونن ... )

آدرس جایی که مصاحبه دوم انجام میشه این هست: نزدیک میدان تاکسیم ( تاقسیم ) ولی باید خیلی برید داخل خیابان استقلال ( آدرس برروی گوگل مپ )

British Consulate General
    Mesrutiyet Caddessi No 34
    Tepebasi
    Beyoglu
    Istanbul

Capture.JPG

بعد روز مصاحبه که رفتم داخل ( ساعت 10:45 - زودتر از 15 ربع مونده به وقتتون نرید که راتون نمی دن و می گن برید سر وقت بیاید ) یک ربع توی یک اتاق نشستم و اون خانومی کهه فارسی صحبت می کرد داشت مقدمات مصاحبه رو آماده می کردد ( اتاق های اونا کاملا از من جدا بود و اونها همش پشت شیشه بودن و با سیستم صوتی با من حرف می زدن ... این انگلیسیا من نمی دونم چرا اینقدر می ترسن ... مگه چقدر بدی کردن که اینقدر می ترسن کسی بهشون حمله کنه ... آقا به خدا ما اینقدرا هم وحشی نیستیم ما وحشی نیستیم بغرعان !!!! ) ... بعد راس ساعت 11 خانومه پشت مکروفن کفت برو اتاق شماره1 که انتهای سالن هست ... من رفتم توی اتاق ... اتاق بارک و نسبتا دراز که با یک شیشه ضخیم از وسط جدا شده بود و با همون سیستم صوتی ( اون سه تا اون طرف ... من هم تک وتنها اینطرف ) ... صدای اونا خیلی ضعیف میومد و من خواهش کردم که صدای میکروفن و بلند گو رو زیاد کنن ... باز هم فایده نداشت ... اصلا میکروفن رو گذاشته بود 2 متریش ... برداش یک متری نزدیک ترش کرد ولی باز هم صداشون ضعیف بود ... گفتم زیاد گیر ندم میزنن دهن مهنمون رو سرویس می کنن ... ( اون طرف سه نفر نشسته بودن ... اول یک زن میان سال که افسر ویزا بود ... دوم زنی که تاریخ و ساعت مصاحبه رو به من اعلام کرد ... سوم یک مردی بود میان سال که اصلا چیزی نمی گفت و اون پشت نشسته بود و از اول تا آخر دستاش به سینش بود و خیلی مغرورانه و متفکران به حرفا گوش می داد و هی اطراف رو نگاه می کرد ... من که نفهمیدم نقشش چی بود ولی فکر کنم بادی گارد بود که یکوقت من نخوام حتما از پشت شیشه 5 سانتی بهشون حمله کنم ... جلل الخالق خودمم باورم نیشه اینقدر خفن بوده باشم ... !!!! )
    ...
    اولین چیزی که افسر پرسید گفت می خوای فارسی صحبت کنی یا انگلیسی و به منش اشاره کرد ( اون منشی هم چون فارس بلد بود واسیه همین اومده بود توی اتاق ) که من گفتم نه ممنون من انگلیسی راحت ترم ...
    مصاحبه شروع شد و همون سوالات قبلی رو شروع کرد از روی کامپیوتر خوندن و وقتی من جواب می دادم باز دوباره تایپ می کرد ( دوستان آروم حرف بزنید چون این یکی مثل اونای مصاحبه اولی تند تایپ نمی تونه کنه ... پس راحت و آروم و شمره صحبت کنید که فرصت فکر کردن هم داشته باشید و غلط گرامری هم نداشته باشی ... )
    سوالات تا جایی که من یادم هست: ( تمام مدارک ام که داده بودن جلوش پهن بود )
    اول پرسید شرایطتتون ( روحی و جسمی ) آیا برای شروع مصاحبه مناسب هست؟
    1. رشته ای که انتخاب کردی
    2. کجا قرار هست که بخونی
    3. چرا این رشته
    4. چرا این دانشگاه ... و ایا دانشکاه دیگه ای هم اقدام کرده بودی غیر این یکی؟
    5. چرا انگلستان
    6. چرا اینقدر بین تحصیل قبلی و الانت فاصله هست ( 7 سال )
    7. الان داری چیکار می کن ... کدو شرکت ... سمتت چی هست ... چقدر حقوق می گیری ...
    8. این چه تاثیری در آیندت خواهد داشت و هدفت از این کار چی هست ...

و در آخر یک چیزی گفت انگار که آیا شرایطتتون در طول مصاحبه خوب بود و آیا با صداقت به سوالات پاسخ دادید ...

کلا زیاد گیر نداد ... من گفتم الان گیر میده به حقوقم و مخارج ... اصلا نگفت چرا اینقدر هزینه و ... .... من گفتم الان می خواد منو بترکونه
    بعد آخرش گفت ممنون و خداحافظ ... همین ... و گفت تا حداقل 2 روز دیگه می تونید برید مدارکتون رو تحویل بگیرید و به شما به ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد ...

در ضمن برای پیدا کردن جای مناسب برای موندن در استانبول ( استدیو آپارتمان ، هتل و ... ) می تونید توی سایت booking.com چیزای خوبی پیدا کنید ... من یک سری پیدا کردم که ذخیره کردم بر اساس آدرس منطقه و قیمت که می ذارم برای دانلود: ( ولی پیشنهاد من این هست که یک استادیو آپارتمان که آشپزخونه داه بگیرید که هزینه غذاتون کم بشه ... اینجا میصرفه که خودتون آشپزی کنید چون مدت موندن نسبتا طولانی هست ... اطراف میدون تاکسیم میتونید از این studio ها پیدا کنید - من گرفتم شبی 50 دلار البته چون الان مسافر کمه - توی تابستون شاید گرون تر باشه ) ... محلش رو توی نقشه براتون مشخص می کنم که کجای میدون تاکسیم می تونید اینها رو پیدا کنید ، در عکس زیر ببینید ...

دانلود لیست هتل، آپارتمان، اتاق تک نفری در استانبول

Capture.JPG لینک در گوگل مپ

امیدوارم که فقط جوابم مثبت بوده باشه وگرنه کلی هزینه و ... واقعا خیلی ناراحت ککندس که بعد 2.5 هفته یک وقت جواب منفی بدن ( اونم چون من پیر شدم و ساپورت مالی خودم بودم و فاصله بین دوره های درسیم افتاده چون قدیم مشکل مالی داشتم ) ... خداییش نامردیه ویزام رد بشه ...
    ویرایش توسط nasim_gilmour : May 20th, 2014 در ساعت 03:58 AM
    من در این خانه به گمنامی نمناک علف نزدیکم ...
    سهراب ... قایقت جا دارد؟ ... من هم از همهمیه داغ زمین بیزارم ! ...

ApplyAbroad Guru

امیدوارم جوابتون مثبت باشه. در مورد اینکه مصاحبه تلفنی باشه و شما برگردید این به نظر افسر ویزا بستگی داره که چطوری مصاحبه کنه و اگه یکی گیر بده که باید حضوری بیایید اون موقع مشکل ساز میشه. به نظر من کمی باید صبر کرد و اگر مصاحبه تلفنی به صورت یه رویه ثابت دراومد اونوقت از این روش استفاده کرد.

دوستاني كه مصاحبه دوم داشتن. من هر كاري ميكنم خط همراه اولم اينجا كار نميكنه ( جستجو رو ميزنم. بعد خط Turkcell و ... مياره ولي وقتي انتخاب ميكنم No service ميزنه!) اگه زنگ زدن ببينن گوشيم خاموشه به جاش ايميلم ميزنن؟ والا من از كجا بدونم كه اينا از من مصاحبه دوم ميخوان.

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط LiNaa نمایش پست ها
    دوستاني كه مصاحبه دوم داشتن. من هر كاري ميكنم خط همراه اولم اينجا كار نميكنه ( جستجو رو ميزنم. بعد خط Turkcell و ... مياره ولي وقتي انتخاب ميكنم No service ميزنه!) اگه زنگ زدن ببينن گوشيم خاموشه به جاش ايميلم ميزنن؟ والا من از كجا بدونم كه اينا از من مصاحبه دوم ميخوان.
    بهتره هرچه سريعتر يه نفر از ايران با ٩٩٩٠ تماس بگيره و مشكل شما را بگه تا راهنمايى كنند كه مشكل شما از كجاست.
    طبق تجربه، مصاحبه دوم تا به حال تنها تلفنى اطلاع رسانى شده.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط LiNaa نمایش پست ها
    شبکه vodafone رو امتحان کن. من خط همراه اولم با این شبکه کار می کرد. البته من دستی سرچ نکردم. توی فرودگاه گوشی رو خاموش روشن کردم، خودش آنتن آورد. شما هم محض احتیاط یه خاموش روشن بکن. البته می دونم بدیهیه. ولی خب ممکنه به خاطر استرس آدم اسمش هم یادش بره.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)