صفحه 3 از 48 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 476

موضوع: تجارب مصاحبه ويزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

ببخشید خانم شما ویزای همراه بودند؟ شما هردو وقت جدا گرفته بودین یا فقط شما برا خودتون وقت گرفتین ولی مدارک را با هم دادین؟
    چون وقت سفارت منو همسرم دو روز پشت سر هم هست و نمیدونم باید چه جوری مدارک بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1360 نمایش پست ها
    من که رفتم سفارت، قبل از من یه خانمی رفته بود داخل (منظورم اتاق تشریفات هستش) اومد بیرون پرسیدم مصاحبه کرد؟ گفت آره
    من که رفتم داخل یه آقای لاغر جوان ایرانی فقط مدارکم رو گرفت و طبق معمول همه دانشجوها کپی ها رو بهم پس داد.
    بعدش هم خانمم رو گفت برو صداش کن بید مدارکش رو بده (همه چی فارسی) من از جلوی باجه کنار رفتم با خانومم هم فارسی صحبت کرد، بعد از انگشت نگاری و عکس، گفت برید و برگ سبز رو بهمون داد و گفت احتمالاً یک هفته تا ده روز طول میکشه (البته تا الان نیومده - 18 روز شده) . بعد که ما داشتیم مابقی مدارکمون رو می گذاشتیم داخل کیفمون (تو همون اتاق VIP) یه آقایی هم که بعد ما اومد، روند مشابه ما رو داشت. بدون هیچ مصاحبه، همه چی فارسی و صرفاً تحویل مدارک و انگشت نگاری و عکس بود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ranata نمایش پست ها
    ببخشید خانم شما ویزای همراه بودند؟ شما هردو وقت جدا گرفته بودین یا فقط شما برا خودتون وقت گرفتین ولی مدارک را با هم دادین؟
    چون وقت سفارت منو همسرم دو روز پشت سر هم هست و نمیدونم باید چه جوری مدارک بدم
    این چه ربطی به این تاپیک داره؟ در تاپیک مربوطه سوال رو طرح کنید.

Member Arash_11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

یکی از بچه ها برا دوره زبان اقدام کرده بود باهاش مصاحبه شده تلفنی و سوالهای خیلی ساده ای ازش پرسیدن.گویا این روزا کلید کردن به بچه هایی که میرن واسه دوره زبان!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_11 نمایش پست ها
    یکی از بچه ها برا دوره زبان اقدام کرده بود باهاش مصاحبه شده تلفنی و سوالهای خیلی ساده ای ازش پرسیدن.گویا این روزا کلید کردن به بچه هایی که میرن واسه دوره زبان!
    بله از دوره های دانشگاهی خیلی مصاحبه انجام نمیشه.

با من امروز تو فرودگاه منچستر یه مصاحبه مفصل کردن..حتما گزینه دوم همون قانونه که گفتهeither as part of your visa application or when you arrive in the UK.
    . (برای تمدید ویزای دانشجویی ، از تهران اقدام کرده بودم و روز سفارت تو تهران طبق معمول مصاحبه ای نبود) البته قبلا شنیده بودم ممکنه تو انگلیس مصاحبه بکنن

تو قسمت کنترل پاسپورت فرودگاه منچستر ،پاسپورت و landing card ازم گرفت و بعد چند تا سوال ،گفت فعلا بشین تا برگردم.بعد مدارکمو گرفت و از باجه ای که نشسته بود رفت بیرون .بعد برگشت نامه پذیرشمو گرفت برد.بعد یه ساعت برگشت گفت پرینت ATAS رو بده.حدود دو ساعت همونجا جلوی باجه ها نشسته بودم (حالا مسافرای پروازای بعدی هم میومدن و می رفتن و تو سالن هیچکس نمونده بود) آخرش یه کت شلواریه اومد گفت بیا یه صحبتی داشته باشیم.رفتیم تو اتاق (از همون اتاق کوچیکا مخصوص بازجویی )

سوالای کلی که پدرو مادرت چه کارن ،بعد درس می خوای چیکار کنی .هی گیر میداد به جزئیات حرفام .حرفامم می نوشت .عنوان رشتم MSc Thermal Power بود؛ کلید کرده بود به این کلمه Power که آیا به Nuclear Power ربط داره؟یکی از ATAS هام برای یه دانشگاه دیگه رد شده بود ،از اونم پرسید که فکر می کنی چرا رد شدی؟!!

آخرش گفت من با هر ایرانی که مصاحبه کردم آدم ناجوری ندیدم ولی شرایط کشورتون باعث می شه این کارها رو بکنیم. و احتمالا در آینده باز هم بخوان باهات مصاحبه بکنن !!!
    اخیرا برای کسی پیش اومده ؟
    ویرایش توسط reshad : September 14th, 2011 در ساعت 10:06 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reshad نمایش پست ها
    با من امروز تو فرودگاه منچستر یه مصاحبه مفصل کردن..حتما گزینه دوم همون قانونه که گفتهeither as part of your visa application or when you arrive in the UK.
    . (برای تمدید ویزای دانشجویی ، از تهران اقدام کرده بودم و روز سفارت تو تهران طبق معمول مصاحبه ای نبود) البته قبلا شنیده بودم ممکنه تو انگلیس مصاحبه بکنن

تو قسمت کنترل پاسپورت فرودگاه منچستر ،پاسپورت و landing card ازم گرفت و بعد چند تا سوال ،گفت فعلا بشین تا برگردم.بعد مدارکمو گرفت و از باجه ای که نشسته بود رفت بیرون .بعد برگشت نامه پذیرشمو گرفت برد.بعد یه ساعت برگشت گفت پرینت ATAS رو بده.حدود دو ساعت همونجا جلوی باجه ها نشسته بودم (حالا مسافرای پروازای بعدی هم میومدن و می رفتن و تو سالن هیچکس نمونده بود) آخرش یه کت شلواریه اومد گفت بیا یه صحبتی داشته باشیم.رفتیم تو اتاق (از همون اتاق کوچیکا مخصوص بازجویی )

سوالای کلی که پدرو مادرت چه کارن ،بعد درس می خوای چیکار کنی .هی گیر میداد به جزئیات حرفام .حرفامم می نوشت .عنوان رشتم MSc Thermal Power بود؛ کلید کرده بود به این کلمه Power که آیا به Nuclear Power ربط داره؟یکی از ATAS هام برای یه دانشگاه دیگه رد شده بود ،از اونم پرسید که فکر می کنی چرا رد شدی؟!!

آخرش گفت من با هر ایرانی که مصاحبه کردم آدم ناجوری ندیدم ولی شرایط کشورتون باعث می شه این کارها رو بکنیم. و احتمالا در آینده باز هم بخوان باهات مصاحبه بکنن !!!
    اخیرا برای کسی پیش اومده ؟
    احتمالا سر رشته شما بوده. براساس قانون فقط حق دارند برای تعیین سطح زبان حرف بزنند و نه برای چیز دیگه ای. یعنی افسر مهاجرت صلاحیت نداره که رشته شما رو تشخیص بده خطرناکه یا نه. این کار رو در واقع سازمان صادر کننده ATAS انجام میده. نگران نباشید شانس شما یه آدم گیر خورده به تورتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    احتمالا سر رشته شما بوده. براساس قانون فقط حق دارند برای تعیین سطح زبان حرف بزنند و نه برای چیز دیگه ای. یعنی افسر مهاجرت صلاحیت نداره که رشته شما رو تشخیص بده خطرناکه یا نه. این کار رو در واقع سازمان صادر کننده ATAS انجام میده. نگران نباشید شانس شما یه آدم گیر خورده به تورتون.
    خیلی ممنون هومن جان.
    غیر از قضیه رشته ،فکر کنم مساله ATAS هم بود چون یکی از درخواستهام (برای دانشگاه لیدز)ردشده بود که اتفاقا آخرین ATAS بود که اپلای کرده بودم(5 تا ATAS قبلیش همش مثبت بود)
    چون آفیسری که تو باجه بود (قبل مصاحبه)،موقعی که رفت و بعدش برگشت که ATAS رو ازم بگیره ،پرسید قبلا یه درخواستت رد شده؟ گفتم :" بله ولی برای یه دانشگاه دیگه بود"، گفت آها ،احتمالا همون مشکل ایجاد کرده!

سلام. این موضوعی که می گم برای یکی از بچه های ایرانی که در انگلیس فوق لیسانس می خونه پیش اومده.رشتش مربوط به مهندسی انرژی هستش.

هفته قبل دو تا مامور با کارت شناسایی، سرزده می رن جلوی اتاقش تو خوابگاه.
    می گن از طرف پلیس هستیم و چند تا سوال داریم ازتون!(مشخصاتش و همینطور دانشگاه قبلی محل تحصیلش در ایران رو هم می دونستن!)
    بعد ازش سوال جواب می کنن که : "آیا از طرف حکومت ایران ساپورت مالی شدی یا self-funded هستی؟بعد از تحصیل چه برنامه ای داری؟ دیدگاهت راجع به حکومت فعلی ایران چیه؟آیا از دانشجوهای ایرانی در اینجا ،کسی هست که بدونی از طرف دولت ساپورت میشه؟"و ازین سوالات!!!!
    البته ایشون قبلا هیچ شغل دولتی هم نداشته ،برای همین یکم عجیبه . کسی اطلاع داره که این چجور مصاحبه ای بوده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    سلام آقای هومن
    من الان میخوام وقت سفارت بگیرم.نمیدونم ترکیه برم یا ابوظبی؟به خاطر مصاحبه 1 آگوست به بعد کمی استرس دارم.کجا احتمال مصاحبه کمتره؟و اینکه آیا همه مصاحبه میشن؟من خوندم که high riskها مصاحبه میشن.من آیلتسم 7, و رشته ام هم ATASنمیخواست.به نظرتون احتمال مصاحبه هست؟یه پیشنهاد هم دارم که یک موضوع جدید به این مصاحبه 1 آگوست به بعد اختصاص بدید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفارت انگلستان در امارات - VFS

سلام

من 14 جولای مدارکم رو به سفارت انگلستان در ابوظبی دادم. از من مصاحبه نگرفتن . از شخصی که انگشت نگاری می کنه پرسیدم گفت نداری بعد گفت نمی دونم از خانمی که مدارکت رو گرفته بپرس . از اون خانم که پرسیدم گفت نه نداری بعد بهش گفتم مطمئنی گفت بزار از سوپروایزرم بپرسم رفت پرسید و اومد گفت نه اینترویو نداری. خلاصه من با تعجب فراوان اونجا رو ترک کردم. تا به امروز هم ستاتوس ویزام آندر اسسمنته . نمی دونم صبر کنم یا ایمیل بزنم که چرا این هنوز آندر اسسمنته؟
    Tier 4 general student هم هستم .
    ممنون از جوابتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)