صفحه 5 از 48 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 476

موضوع: تجارب مصاحبه ويزا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سفارت انگلستان در امارات - VFS

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    نه دوست عزیز ما دو نوع مصاحبه داریم. مصاحبه حضوری که شما میگین الان حداقل 7-8 ماه هست که داره اجرا میشه ولی مصاحبه زمان تحویل مدارک حدودا یک ماه هست که داره اجرا میشه و قبل از اون وجود نداشته. فردی هم که این مصاحبه رو انجام میده فرد معمولی ای مثلا یکی از کارمند های vfs نیست و مثل فردی که در سفارت مدارک رو بررسی میکنه افسر اداره مهاجرت هست. همچنین با شروع این مصاحبه، مصاحبه حضوری در سفارت حذف نشده و هنوز داره اجرا میشه.
    شما نمیدونم چرا اصرار داری این بحث رو ادامه بدی و اطلاعات نادرست بدید؟ دوست عزیز همیشه اینطوری بوده که Home Office رویه های اجرایی رو تغییر میده، به روز میکنه تا هزینه هاش کم بشه یا پروسه سریعتر بشه. شما لطفا به من منبع قانونی این مصاحبه جدید رو نشون بده؟؟ مگه میتونه افسر ویزا یا سفارت کاری برخلاف قانون یا قوانین مهاجرت انجام بده؟

موضوع واضحه: قبلا افسر ویزا مدارک رو بررسی میکرد و اگر نیازی به مصاحبه بود از دانشجو میخواستند بره سفارت. بعد مدتی مشخص شد موارد مصاحبه خیلی زیاده. این موضوع اول باعث شلوغی سفارت میشد که سفارت اصلا علاقمند نیست و دوم اینکه وقت افسر ویزاها رو به شدت میگرفت. پس لیستی از سوالهای کلی و متداول رو تهیه کردند و دادند به یه کارمند عادی که به صورت ویدئویی مصاحبه کنه. شما از کجا میدونی این افسر ویزاست؟ خوب دربون سفارت هم کارمند اداره مهاجرت یا وزارت خارجه انگلیسه. این مصاحبه به صورت ویدئویی انجام میشه و نیازی هم به حضور فیزیکی در سفارت نیست. درنتیجه افسر ویزا وقتی داره پرونده رو بررسی میکنه جواب سوالها رو داره. حالا اگه باز دید نکته ای مبهمه و نیاز به توضیح داره این بار برای مصاحبه دوم دعوت میکنه که چیزی جدا از مصاحبه اول نیست و ماهیتش همونه. حتی اگه کسی که به صورت ویدئویی داره مصاحبه میکنه خود افسر ویزا باشه باز هم احتمالا سفارت به این نتیجه رسیده که به نفعش نیست دانشجوها به صورت فیزیکی بیاند و اینطوری از نظر هزینه و امنیتی براشون بهتره. اگر واقعا لازم باشه از دانشجو میخواند که حضوری بیاد.

از این اتفاقها زیاد افتاده و شما فکر میکنی چیز جدیدیه. در مورد ویزای کارآفرین هم دقیقا همینطوره. قبلا خود caseworkerدر داخل انگلیس مصاحبه میکرد الان یه کارمند عادی این کار رو انجام میده و اگر لازم باشه باز با ایمیل یا تلفن میپرسند. ولی این یه مصاحبه جدید نیست فقط شکل اجرا تغییر کرده.

حالا شما دوست داری فکر کنی اینا دو تا چیز هستند میتونی اینطوری فکر کنی ولی قانون مهاجرت در مورد مصاحبه هیچ فرقی نکرده و این نحوه انجام مصاحبه است که داره فرق میکنه و اثری در ماهیت و اصل ماجرا نداره. فقط اگه باز خواستید جواب بدید که نه اینا فرق دارند، لطفا منبع قانونی با ذکر لینک رو هم اینجا بذارید تا کاربران فروم گمراه نشند.

Junior Member

من حتی به اون خانمی که مدارکم رو گرفت گفتم که اگر نیاز به مصاحبه بود پس باهام تماس می گیرند دیگه ، گفت آره ، گفتم دوباره پس اگی مشکلی بود یا مصاحبه خواستند پس تماس می گیرند گفت آره. یعنی در اینهد اصرار کردم . همونطور که گفتم وقتم رو هم Tier 4 student application گرفتم. چون خوندم اینجا که اونیکی ها وقته مصاحبه ندارن. حالا واقعآ نمودنم باز نگرانی الان 2 هفتس با منه و داره دیوونم می کنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarch نمایش پست ها
    من حتی به اون خانمی که مدارکم رو گرفت گفتم که اگر نیاز به مصاحبه بود پس باهام تماس می گیرند دیگه ، گفت آره ، گفتم دوباره پس اگی مشکلی بود یا مصاحبه خواستند پس تماس می گیرند گفت آره. یعنی در اینهد اصرار کردم . همونطور که گفتم وقتم رو هم Tier 4 student application گرفتم. چون خوندم اینجا که اونیکی ها وقته مصاحبه ندارن. حالا واقعآ نمودنم باز نگرانی الان 2 هفتس با منه و داره دیوونم می کنه.
    شما الان نگران چی هستی؟ اینکه با شما مصاحبه باید میکردند و چون نکردند ویزاتون رد میشه؟ براساس قانون افسر ویزا اگر نیاز به مصاحبه ببینه باید این کار رو بکنه و فقط در چند صورت میتونه رد کنه:
    -با شما تماس بگیرند و شما در دسترس نباشد
    -با شما قرار بذارند و شما نرید
    -شما از کالجی یا دانشگاهی پذیرش دارید که مشکل دار باشه (که در مورد شما نیست)
    -شما به همراه گروهی اقدام کنید که پرونده ها شبیه بهم باشه و تعداد زیادی به طور مشابه رد شده باشند (در مورد شما نیست)
    -شما قبلا در مصاحبه رد شدید و الان شرایط شما فرق زیادی نکرده باشه (در مورد شما نیست).

Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

سلام

من 14 جولای مدارکم رو به سفارت انگلستان در ابوظبی دادم. از من مصاحبه نگرفتن . از شخصی که انگشت نگاری می کنه پرسیدم گفت نداری بعد گفت نمی دونم از خانمی که مدارکت رو گرفته بپرس . از اون خانم که پرسیدم گفت نه نداری بعد بهش گفتم مطمئنی گفت بزار از سوپروایزرم بپرسم رفت پرسید و اومد گفت نه اینترویو نداری. خلاصه من با تعجب فراوان اونجا رو ترک کردم. تا به امروز هم ستاتوس ویزام آندر اسسمنته . نمی دونم صبر کنم یا ایمیل بزنم که چرا این هنوز آندر اسسمنته؟
    Tier 4 general student هم هستم .
    ممنون از جوابتون
    نمی دونم چرا دوستان اینقدر علاقمندند که صفحات و پستها رو نخونده، پست خودشونو بذارن و بلافاصله هم جواب بگیرن! منظورم فقط شما نیستید. توی همین صفحه، Houmanne هم سوالی پرسیده که قبلاً جواب داده شده.
    اقلاً خود من بارها توی همین تاپیک و جاهای دیگه به استاتوس under assessment و under process اشاره کردم. احتمالاً شما هم مثل بنده پول اس ام اس رو ندادید. در ضمن فقط 9 روز کاری بعد از ثبت biometric data شما گذشته.

من TIER 4 student وقت گرفتم ، بالای فیشم هم نوشته . حواسم بود که اونیکی ها رو نمیشه گرفت چون ممکنه مصاحبه بخواد.
    من توی پست قبلیم هم گفتم که اگر شما گزینه وقت دانشجویی رو انتخاب کردید و با شما مصاحبه نکردند مشکلی نیست و نگران نباشید. هم توی لینکی که من از سایت ukba قبلا گذاشته بودم و هم در فایل faq ای که vfs برای من فرستاده بود نوشته شده که ممکن هست از متقاضیان ویزای دانشجویی مصاحبه بشه یعنی ممکن هم هست که نشه. بنابراین اگر شما وقت دانشجویی رو انتخاب کرده بودید، شما کارتون رو درست انجام دادید و اونها از قبل خبر داشتن که شما برای ویزای دانشجویی اقدام می کنید و نیازی نیست که نگران باشید. در مورد آپدیت شدن سایت هم همون طور که گفته شد خیلی دیر انجام میشه و فقط در مورد شما اتفاق نیفتاده.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    شما نمیدونم چرا اصرار داری این بحث رو ادامه بدی و اطلاعات نادرست بدید؟ دوست عزیز همیشه اینطوری بوده که Home Office رویه های اجرایی رو تغییر میده، به روز میکنه تا هزینه هاش کم بشه یا پروسه سریعتر بشه. شما لطفا به من منبع قانونی این مصاحبه جدید رو نشون بده؟؟ مگه میتونه افسر ویزا یا سفارت کاری برخلاف قانون یا قوانین مهاجرت انجام بده؟

موضوع واضحه: قبلا افسر ویزا مدارک رو بررسی میکرد و اگر نیازی به مصاحبه بود از دانشجو میخواستند بره سفارت. بعد مدتی مشخص شد موارد مصاحبه خیلی زیاده. این موضوع اول باعث شلوغی سفارت میشد که سفارت اصلا علاقمند نیست و دوم اینکه وقت افسر ویزاها رو به شدت میگرفت. پس لیستی از سوالهای کلی و متداول رو تهیه کردند و دادند به یه کارمند عادی که به صورت ویدئویی مصاحبه کنه. شما از کجا میدونی این افسر ویزاست؟ خوب دربون سفارت هم کارمند اداره مهاجرت یا وزارت خارجه انگلیسه. این مصاحبه به صورت ویدئویی انجام میشه و نیازی هم به حضور فیزیکی در سفارت نیست. درنتیجه افسر ویزا وقتی داره پرونده رو بررسی میکنه جواب سوالها رو داره. حالا اگه باز دید نکته ای مبهمه و نیاز به توضیح داره این بار برای مصاحبه دوم دعوت میکنه که چیزی جدا از مصاحبه اول نیست و ماهیتش همونه. حتی اگه کسی که به صورت ویدئویی داره مصاحبه میکنه خود افسر ویزا باشه باز هم احتمالا سفارت به این نتیجه رسیده که به نفعش نیست دانشجوها به صورت فیزیکی بیاند و اینطوری از نظر هزینه و امنیتی براشون بهتره. اگر واقعا لازم باشه از دانشجو میخواند که حضوری بیاد.

از این اتفاقها زیاد افتاده و شما فکر میکنی چیز جدیدیه. در مورد ویزای کارآفرین هم دقیقا همینطوره. قبلا خود caseworkerدر داخل انگلیس مصاحبه میکرد الان یه کارمند عادی این کار رو انجام میده و اگر لازم باشه باز با ایمیل یا تلفن میپرسند. ولی این یه مصاحبه جدید نیست فقط شکل اجرا تغییر کرده.

حالا شما دوست داری فکر کنی اینا دو تا چیز هستند میتونی اینطوری فکر کنی ولی قانون مهاجرت در مورد مصاحبه هیچ فرقی نکرده و این نحوه انجام مصاحبه است که داره فرق میکنه و اثری در ماهیت و اصل ماجرا نداره. فقط اگه باز خواستید جواب بدید که نه اینا فرق دارند، لطفا منبع قانونی با ذکر لینک رو هم اینجا بذارید تا کاربران فروم گمراه نشند.
    آقا من نمیدونم شما راجع به چی داری با من بحث می کنی. من دارم میگم که اگر کسی یک ماه پیش برای ویزای دانشجویی اقدام می کرد روز تحویل مدارک فقط مدارکش رو تحویل می گرفتن، اثر انگستش رو ثبت می کردن و پاسپورتش رو تحویل می گرفتن و میرفت. حالا خیلی از متقاضیان ویزای دانشجویی رو مصاحبه میکنن. شما از من ایراد میگیری که می گم فرد مصاحبه کننده افسر مهاجرته؟ شما که خودت میگفتی اپراتور vfs این مصاحبه رو می کنه و پستش هم موجوده!
    از نظر شما اینکه الان یک مصاحبه در موقع تحویل مدارک انجام میشه ولی همین یه ماه پیش نمیشد اهمیت نداره؟ اگر شما نمی تونی بفهمی که یک فردی که حداقل سرنوشت یک سال زندگیش به نتیجه یک ویزا بستگی داره اطلاع قبلی از این موضوع (و حتی یه مسئله خیلی پیش پا افتاده تر از این) براش چقدر اهمیت داره و به نظر شما این مصاحبه اصلا چرته و وقت تلف کردنه، شما فکر کن که اصلا هیچ تغییری پیش نیومده.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    شما الان نگران چی هستی؟ اینکه با شما مصاحبه باید میکردند و چون نکردند ویزاتون رد میشه؟ براساس قانون افسر ویزا اگر نیاز به مصاحبه ببینه باید این کار رو بکنه و فقط در چند صورت میتونه رد کنه:
    -با شما تماس بگیرند و شما در دسترس نباشد
    -با شما قرار بذارند و شما نرید
    -شما از کالجی یا دانشگاهی پذیرش دارید که مشکل دار باشه (که در مورد شما نیست)
    -شما به همراه گروهی اقدام کنید که پرونده ها شبیه بهم باشه و تعداد زیادی به طور مشابه رد شده باشند (در مورد شما نیست)
    -شما قبلا در مصاحبه رد شدید و الان شرایط شما فرق زیادی نکرده باشه (در مورد شما نیست).
    ببخشید منظورتون از اینکه "-با شما تماس بگیرند و شما در دسترس نباشد" چیه؟ تلفنی تماس میگیرن یا با ایمیل؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rmohammadi نمایش پست ها
    ببخشید منظورتون از اینکه "-با شما تماس بگیرند و شما در دسترس نباشد" چیه؟ تلفنی تماس میگیرن یا با ایمیل؟ ممنون
    با هر روشی تماس بگیرند اگر شما جواب ندید ویزا رو رد میکنند. برای همین بهتره در مدت انتظار تلفنتون در دسترس باشه و ایمیل رو هم بطور مداوم چک کنید.

Senior Member km7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

دوستان عزیز من بطور خلاصه سئوالاتی که ازتون میشه رو اینجا مینویسم. یک نکته هم بگم، از اونجایی که مصاحبه کننده داره حرفهای شما رو تایپ میکنه، شما یک جمله میگید و ایشون تایپ میکنه، بعد شما جمله بعدی رو میگید. سعی کنید توی همین فرصت جمله بعد رو توی ذهنتون آماده کنید تا به تته پته نیفتید.

سئوال اول اسم و تاریخ تولد و ملیت شماست
    سئوال بعدی رشته و دانشگاه
    سئوال بعدی اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردید
    سئوال بعدی اینکه چرا این دانشگاه رو انتخاب کردید
    سئوال بعدی اینکه این رشته رو بخونید بعدا چه تاثیری روی کار شما خواهد داشت
    سئوال آخر اینکه چرا کلا UK رو انتخاب کردید

برای اینکه بدونید دانشگاهتون چه مزیت هایی داره میتونید به سایت دانشگاهتون سر بزنید و در قسمت about us نکات مثبت رو دربیارید.
    برای سئوال آخر میتونید از اینجا استفاده کنید: http://www.ucas.com/how-it-all-works...ts-studying-uk

لطفا جواب این سئوالات رو از قبل آماده کنید، چند بار بخونید تا حفظ بشید و با آرامش وارد اتاق مصاحبه بشید. هرجایی هم که متوجه سئوال نشدید خیلی راحت بخواهید که تکرار کنه. درکل اما لهجه خوب و قابل فهمی داره و مشکلی از این بابت پیدا نمیکنید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Data Visualisation

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من بطور خلاصه سئوالاتی که ازتون میشه رو اینجا مینویسم. یک نکته هم بگم، از اونجایی که مصاحبه کننده داره حرفهای شما رو تایپ میکنه، شما یک جمله میگید و ایشون تایپ میکنه، بعد شما جمله بعدی رو میگید. سعی کنید توی همین فرصت جمله بعد رو توی ذهنتون آماده کنید تا به تته پته نیفتید.

سئوال اول اسم و تاریخ تولد و ملیت شماست
    سئوال بعدی رشته و دانشگاه
    سئوال بعدی اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردید
    سئوال بعدی اینکه چرا این دانشگاه رو انتخاب کردید
    سئوال بعدی اینکه این رشته رو بخونید بعدا چه تاثیری روی کار شما خواهد داشت
    سئوال آخر اینکه چرا کلا UK رو انتخاب کردید

برای اینکه بدونید دانشگاهتون چه مزیت هایی داره میتونید به سایت دانشگاهتون سر بزنید و در قسمت about us نکات مثبت رو دربیارید.
    برای سئوال آخر میتونید از اینجا استفاده کنید: http://www.ucas.com/how-it-all-works...ts-studying-uk

لطفا جواب این سئوالات رو از قبل آماده کنید، چند بار بخونید تا حفظ بشید و با آرامش وارد اتاق مصاحبه بشید. هرجایی هم که متوجه سئوال نشدید خیلی راحت بخواهید که تکرار کنه. درکل اما لهجه خوب و قابل فهمی داره و مشکلی از این بابت پیدا نمیکنید

موفق باشید
    من یک نکته رو اضافه کنم که ممکنه بپرسه، در آینده بعد از اتمام دوره چکار میخواهید انجام بدید و کجا...
    حتما تاکید بر روی برگشت به ایران رو داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)