صفحه 6 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 476

موضوع: تجارب مصاحبه ويزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzadpz نمایش پست ها
    من یک نکته رو اضافه کنم که ممکنه بپرسه، در آینده بعد از اتمام دوره چکار میخواهید انجام بدید و کجا...
    حتما تاکید بر روی برگشت به ایران رو داشته باشید.
    در این مورد یک سوالی برای من پیش اومد. ظاهراً پیشنهاد همه اینه که تاکید به برگشت داشته باشیم. در عین حال من از آقا هومن و بقیه دیدم که میگن صادقانه پاسخ بدین.
    من چون برای دکترا دارم اقدام می کنم برنامه ام اینه که اگه شرایطش فراهم شد از طرح Doctoral Extension Scheme استفاده کنم و یک سال اضافه بمونم که کار پیدا کنم و اگر جور شد بیشتر بمونم. با تمام اینها و با اینکه این یک طرحی است که از سوی UKBA برای همه ی دانشجویان دکترا در نظر گرفته شده و قانونیه، باز هم نگم و به جاش بگم به ایران بر می گردم؟
    در عین حال نگرانم چون رشته ام الکترونیکه و حساسه ترجیحشون این باشه که برنگردم ایران اصلا!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali709 نمایش پست ها
    در این مورد یک سوالی برای من پیش اومد. ظاهراً پیشنهاد همه اینه که تاکید به برگشت داشته باشیم. در عین حال من از آقا هومن و بقیه دیدم که میگن صادقانه پاسخ بدین.
    من چون برای دکترا دارم اقدام می کنم برنامه ام اینه که اگه شرایطش فراهم شد از طرح Doctoral Extension Scheme استفاده کنم و یک سال اضافه بمونم که کار پیدا کنم و اگر جور شد بیشتر بمونم. با تمام اینها و با اینکه این یک طرحی است که از سوی UKBA برای همه ی دانشجویان دکترا در نظر گرفته شده و قانونیه، باز هم نگم و به جاش بگم به ایران بر می گردم؟
    در عین حال نگرانم چون رشته ام الکترونیکه و حساسه ترجیحشون این باشه که برنگردم ایران اصلا!!
    هیچ وقت ترجیحشون بازنگشتن به ایران نیست. این رو مطمئن باشید. هرچقدر هم حساس باشه.

Junior Member

مصاحبه ای که من داشتم با یه شخص معمولی و friendly بود. هر چقدر صادقانه تر حرف می زدم و قصد واقعی م رو می گفتم، خودم راحت تر بودم. اونا هم متوجه می شن که چقدر از جوابهای شما از پیش تعیین شده و با منظوره، و چقدرش حرف خودتون.
    حالا من هنوز جواب ویزام نیومده که بهتون بگم حتما این کار رو بکنید!
    اما یه مدت که می خواستم برم آلمان، معلم زبان آلمانی م که کارمند سفارت آلمان تو تهران بود، می گفت که یعنی چی این حرفها که بگید می خواهیم برگردیم یا می خواهیم بمونیم! شما راستش رو بگید. بگید الان که نمی دونم! ببینم بعد از درسم اگه پیشنهاد کاری خیلی خوب بهم بشه چرا قبول نکنم؟ اگر هم نشد، تو کشور خودم می تونم به مشاغل خیلی خوب و پر در آمد مشغول بشم با مدرک اون دانشگاه.

این پیشنهاد اون خانم بود درباره سفارت آلمان. ولی در کل به نظرم حرف منطقی هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    مصاحبه ای که من داشتم با یه شخص معمولی و friendly بود. هر چقدر صادقانه تر حرف می زدم و قصد واقعی م رو می گفتم، خودم راحت تر بودم. اونا هم متوجه می شن که چقدر از جوابهای شما از پیش تعیین شده و با منظوره، و چقدرش حرف خودتون.
    حالا من هنوز جواب ویزام نیومده که بهتون بگم حتما این کار رو بکنید!
    اما یه مدت که می خواستم برم آلمان، معلم زبان آلمانی م که کارمند سفارت آلمان تو تهران بود، می گفت که یعنی چی این حرفها که بگید می خواهیم برگردیم یا می خواهیم بمونیم! شما راستش رو بگید. بگید الان که نمی دونم! ببینم بعد از درسم اگه پیشنهاد کاری خیلی خوب بهم بشه چرا قبول نکنم؟ اگر هم نشد، تو کشور خودم می تونم به مشاغل خیلی خوب و پر در آمد مشغول بشم با مدرک اون دانشگاه.

این پیشنهاد اون خانم بود درباره سفارت آلمان. ولی در کل به نظرم حرف منطقی هست.
    خیر منطقی نیست. اگه نتایج مصاحبه دیگران و موارد رد شدن رو ببینید دقیقا افسر ویزا میخواد شما یه پلن دقیق چند ساله داشته باشید. خیلی ساده است. حساب میکنه شما مثلا ماهی 1 میلیون ایران درآمد دارید فوقش یه مدرک بگیرید این میشه 2 میلیون که کمتر از 500 پوند در ماهه. حالا شما میخواهید حدود 20 هزار پوند خرج یک سال مستر بکنید یعنی 40 ماه حقوقتون رو که اصلا منطقی نیست. پس باید دلیلی درست و دقیق داشته باشید که چرا قراره برید و هدفتون چیه و دقیقا چی میخواد بشه بعدش. از یک جنبه دیگه الان بحث مهاجرت در انگلیس به شدت سیاسی شده و دولت در جهت عوامفریبی میخواد بگه من دارم از بازار کار حمایت میکنم و برای همین خودشون این موضوع رو دارند جار میزنند که دانشجو یعنی کسی که با خودش پول بیاره درس بخونه و خدافظ. کسی که بیاد بعدش کار کنه یعنی پولش رو داره از خودمون در میاره و دیگه سودی برامون نداره. درسته که شما راههای قانونی دارید ولی نباید به اونها اشاره ای کنید. این مساله در مورد کانادا و استرالیا هم صادقه که با اینکه شما بعدش میتونید راحت اقامت دائم بگیرید ولی اصلا در پرونده دانشجویی نباید اشاره ای به این موارد بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    خیر منطقی نیست. اگه نتایج مصاحبه دیگران و موارد رد شدن رو ببینید دقیقا افسر ویزا میخواد شما یه پلن دقیق چند ساله داشته باشید. خیلی ساده است. حساب میکنه شما مثلا ماهی 1 میلیون ایران درآمد دارید فوقش یه مدرک بگیرید این میشه 2 میلیون که کمتر از 500 پوند در ماهه. حالا شما میخواهید حدود 20 هزار پوند خرج یک سال مستر بکنید یعنی 40 ماه حقوقتون رو که اصلا منطقی نیست. پس باید دلیلی درست و دقیق داشته باشید که چرا قراره برید و هدفتون چیه و دقیقا چی میخواد بشه بعدش. از یک جنبه دیگه الان بحث مهاجرت در انگلیس به شدت سیاسی شده و دولت در جهت عوامفریبی میخواد بگه من دارم از بازار کار حمایت میکنم و برای همین خودشون این موضوع رو دارند جار میزنند که دانشجو یعنی کسی که با خودش پول بیاره درس بخونه و خدافظ. کسی که بیاد بعدش کار کنه یعنی پولش رو داره از خودمون در میاره و دیگه سودی برامون نداره. درسته که شما راههای قانونی دارید ولی نباید به اونها اشاره ای کنید. این مساله در مورد کانادا و استرالیا هم صادقه که با اینکه شما بعدش میتونید راحت اقامت دائم بگیرید ولی اصلا در پرونده دانشجویی نباید اشاره ای به این موارد بشه.
    بله درست می گید شاید این به خاطر گرونی انگلیس هست چون هزینه دانشگاه های آلمان از آزاد ایران هم برای masters ارزونتر در میاد.

البته سوالهاشون هم هر دفعه یه جوره. مثلا از من اینها رو پرسیدند توی آنکارا:
    1. رشته ای که می خوای بخونی چیه.
    2. آخرین رشته تحصیلی که خوندی چی بوده.
    3. این رشته چطور می تونه به شغل شما در آینده کمک کنه.
    4. چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی.
    5. چرا برای ادامه تحصیل انگلیس رو انتخاب کردی.
    6. آیا اونجا فامیلی داری یا نه؟

ترتیب سوالها ممکنه متفاوت بوده باشه.

Junior Member

از من هم سوالای مشابهی شد (استانبول)

اول یک سری سوال بود که به نظر روتین می اومد:

- نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، دانشگاهی که می خوای بری، دوره ای که می خوای بگذرونی، تاریخ شروع دوره.
    بعد گفت از اینجا به بعد رو آروم بگو می خوام تایپ کنم. اونطور که یادم میاد، اینا بود:

1. چرا این رشته؟
    2. چرا این دانشگاه؟
    3. چرا انگلستان؟
    4. این دوره چطور به آینده شغلیت کمک می کنه؟

فکر کنم همین بود، مصاحبه من کوتاه بود و تعداد سوالا کم. بعد هم گفت باید بپرسم که همه سوالا مفهوم بود که گفتم آره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن

سلام
    اشاره شده به ویدئو چت برای مصاحبه.
    چجوری ویدئو چت مصاحبه میکنند؟ با چه برنامه ای؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط postpost نمایش پست ها
    سلام
    اشاره شده به ویدئو چت برای مصاحبه.
    چجوری ویدئو چت مصاحبه میکنند؟ با چه برنامه ای؟
    فکر کنم با اسکایپ ولی چه فرقی میکنه؟ اونجا تجهیزات و نرم افزار هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    فکر کنم با اسکایپ ولی چه فرقی میکنه؟ اونجا تجهیزات و نرم افزار هست
    آها یعنی میریم داخل سفارت بعد ویدئو چت میکنیم؟
    من فکر کردم که از خانه خودمان یا از هتل در دبی چت میکنیم غلطه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط postpost نمایش پست ها
    آها یعنی میریم داخل سفارت بعد ویدئو چت میکنیم؟
    من فکر کردم که از خانه خودمان یا از هتل در دبی چت میکنیم غلطه؟
    شما وارد شرکتی خصوص به اسم VFS (در امارات) یا WorldBridge (در ترکیه) میشوید و اونجا مصاحبه اول انجام میشه. مصاحبه دوم در خود سفارت انجام میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)