صفحه 9 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 476

موضوع: تجارب مصاحبه ويزا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجارب مصاحبه ويزا

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_gilmour نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ... من که تمام مدارک رو کامل و تمام وکمال ارائه دادم ... هم منشاء پول هم سابقه کاری 6 ساله ... هم فیش حقوق شرکت نفت ... هم سند خونه ... مصاحبه اول رو هم با جستجو در اینترنت جواب های مناسب رو پیدا کردم و گفتم .... نمیدونم دیگه چی میخوان!!!! ... من گواهی از شرکت گرفتم و فیش حقوقیم رو با ترجمه بهش ضمیمه کردم که با هزینه هام اونجا کاملا همخوانی داره ... تنها مشکل اینجاست که من با دانشگاه یرای فاند و کمک هزینه صحبت تلفنی کردم و اونا گفتن چون معدل لیسانست زیر 16 هست باید اول بیای اینجا اگه دانشجوی جوبی بودی می تونی برای فاند اقدام کنی ... واسیه همین ساپورت اونطرف ندارم و فقط حقوق خودم هست و نه چیز دیگه ای ...

یک سوال ... اگه فیش حقوقی که من ارائه دادم اینطوری باشه که سه سال کارم توی ایران هزینه تحصیل و زندگیم رو توی انگلستان پوشش میده ( هزینه تحصیل و زندگیم اونجا حدودا 30 هزار پوند خواهد بود !!!! ) آیا این برای افسر ویزا قانع کننده هست؟؟؟؟؟
    مسایل مالی فقط یکی از جنبه های مصاحبه است. مساله اصلی برای سفارت اینه که چرا میخواهید بیاید درس بخونید و سودش براتون چیه. از شما مساله اصلی که خواهند پرسید اینه که اولا چرا میخواهید کارتون رو ول کنید و برید انگلیس و دوم اینکه چرا میخواهید پس انداز 6 سال رو خرج تحصیل کنید و سود این تحصیل چه خواهد بود. اینکه فقط ساپورت خودتون هستید صادقانه بگم نکته منفیه و خودتون رو آماده کنید. در نهایت تصمیم گیری با افسر ویزاست و هیچ چیزی تا دریافت جواب معلوم نیست.

Member nasim_gilmour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    منهدسی نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    مسایل مالی فقط یکی از جنبه های مصاحبه است. مساله اصلی برای سفارت اینه که چرا میخواهید بیاید درس بخونید و سودش براتون چیه. از شما مساله اصلی که خواهند پرسید اینه که اولا چرا میخواهید کارتون رو ول کنید و برید انگلیس و دوم اینکه چرا میخواهید پس انداز 6 سال رو خرج تحصیل کنید و سود این تحصیل چه خواهد بود. اینکه فقط ساپورت خودتون هستید صادقانه بگم نکته منفیه و خودتون رو آماده کنید. در نهایت تصمیم گیری با افسر ویزاست و هیچ چیزی تا دریافت جواب معلوم نیست.
    ممنون همون خان ... ولی هزینه دانشگام پس انداز 6 سالم نیست بلکه حدود 3 یا 4 سال هست ....
    بهشون خواهم گفت که من الان از کارم راضی هستم ولی الان چون 6 سال هست که درام کار میکنم همه چیز برام روتین شده و فکر کنم الان بهترین وقت برای تغییر هست .... کشور من کشور بسته ای هست و من می خوام برای یک شغل بین المللی در کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام کنم و برای اینکه بتونم چنین کاری انجام بدم ( که با توجه به پایین بودن درآمدها در ایران ، در آینده با دست یافتن بعه این موضوع می تنم حقوق خیلی بالاتری نسبت به ایران داشته باشم ) باید اول یک جایی درس بخونم که بتونم توانایی های علمی و تجربی مربوط به شغلم رو در سطح قابل قبول بین المللی ارتقاء بدن که بهترین راه درس خوندن در کشور شما و مثلا دانشگاه ... هست که پیشگام بوده توی این موضوع و سطح خوبی داره .... این در اصل یک نوع سرمایه گزاری هست که من پولم رو برای ارتقاء تحصیلیم هزینه کنم تا بتونم یک شغل بهتر در کشور های حاشیه خلیج فارس ( کار نفتی ) پیدا کنم ... این میتونه زندگیم رو خیلی تغییر بده ...
    فکر میکنید این میتونه جواب قانع کننده ای باشه ... ( چون این کار شاید بتونه حقوق آیندم رو 4 یا 5 برابر الان کنه ) ...
    درس خوندن در یک دانشگاه خوب به زبان انگلیسی ... بهبود وضعیت علمی و اجتماعی و زبان انگلیسی ... پیدا کردن شغل بهتر در کشورهای همسایه که نزدیک خانواده هم باشم ...
    اگه نظره دیگه ای دارید میشه لطفا بگید؟ ممنون میشم
    من در این خانه به گمنامی نمناک علف نزدیکم ...
    سهراب ... قایقت جا دارد؟ ... من هم از همهمیه داغ زمین بیزارم ! ...

ApplyAbroad Guru

ممنون همون خان ... ولی هزینه دانشگام پس انداز 6 سالم نیست بلکه حدود 3 یا 4 سال هست ....
    بهشون خواهم گفت که من الان از کارم راضی هستم ولی الان چون 6 سال هست که درام کار میکنم همه چیز برام روتین شده و فکر کنم الان بهترین وقت برای تغییر هست .... کشور من کشور بسته ای هست و من می خوام برای یک شغل بین المللی در کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام کنم و برای اینکه بتونم چنین کاری انجام بدم ( که با توجه به پایین بودن درآمدها در ایران ، در آینده با دست یافتن بعه این موضوع می تنم حقوق خیلی بالاتری نسبت به ایران داشته باشم ) باید اول یک جایی درس بخونم که بتونم توانایی های علمی و تجربی مربوط به شغلم رو در سطح قابل قبول بین المللی ارتقاء بدن که بهترین راه درس خوندن در کشور شما و مثلا دانشگاه ... هست که پیشگام بوده توی این موضوع و سطح خوبی داره .... این در اصل یک نوع سرمایه گزاری هست که من پولم رو برای ارتقاء تحصیلیم هزینه کنم تا بتونم یک شغل بهتر در کشور های حاشیه خلیج فارس ( کار نفتی ) پیدا کنم ... این میتونه زندگیم رو خیلی تغییر بده ...
    فکر میکنید این میتونه جواب قانع کننده ای باشه ... ( چون این کار شاید بتونه حقوق آیندم رو 4 یا 5 برابر الان کنه ) ...
    درس خوندن در یک دانشگاه خوب به زبان انگلیسی ... بهبود وضعیت علمی و اجتماعی و زبان انگلیسی ... پیدا کردن شغل بهتر در کشورهای همسایه که نزدیک خانواده هم باشم ...
    اگه نظره دیگه ای دارید میشه لطفا بگید؟ ممنون میشم
    همه اینها بستگی به نظر افسر ویزا داره ولی کسانی که فاصله با تحصیل قبلی بالای 1-2 سال بوده و از نظر مالی به پس اندازهاشون وابسته بودند متاسفانه با مشکل در مصاحبه مواجه شدند. اینها رو نمیگم که استرس بگیرید بلکه برای این میگم که آمادگی بیشتری داشته باشید. به دلیل لطف و مرحمت خیلی از دوستان دیگه ایرانی، وقتی بگید که حداقل 60-70 درصد پس اندازتون رو میخواهید خرج تحصیل کنید اولین فکری که به ذهن افسر ویزا میرسه اینه که برای پناهندگی اومدید.

رشته و دانشگاه
    منهدسی نفت

همه اینها بستگی به نظر افسر ویزا داره ولی کسانی که فاصله با تحصیل قبلی بالای 1-2 سال بوده و از نظر مالی به پس اندازهاشون وابسته بودند متاسفانه با مشکل در مصاحبه مواجه شدند. اینها رو نمیگم که استرس بگیرید بلکه برای این میگم که آمادگی بیشتری داشته باشید. به دلیل لطف و مرحمت خیلی از دوستان دیگه ایرانی، وقتی بگید که حداقل 60-70 درصد پس اندازتون رو میخواهید خرج تحصیل کنید اولین فکری که به ذهن افسر ویزا میرسه اینه که برای پناهندگی اومدید.
    ممنون از پاسختون و از اخطار هایی که میدید ... گفتتون خیلی واقع بینانست ...
    من در زمان فارغ التحصیل شدن مشکل مالی داشتم شدید و باید حتما میرفتم سر کار ... به خاطر همین درس رو ول کردم چون ساپورت مالی نداشتن و سریع رفتم سربازی تا بتونم کار پیدا کنم
    حالا به نظر شما چی بگم که بهتر باشه؟ ... یا اصلا فاند ندارم دیگه شانسی هم برای ویزا ندارم؟ ... من با دانشگاه صحبت کردم گفتن اغلب فاندای ما رو کسی می تونه اقدام که توی انگلستان بوده باشه ، تو هم باید بیای اینجا اگر درسات خوب باشه اینجا شرکت زیاد هست که میان هر چند مدت توی دانشگاه و دانشجوهای خوب رو قبل پایان تحصیل بورس میکنن ( ولی اینو که بگم طرف میگه این داره میاد که تلپ شه اینجا !!!! ) ... چندتا فاندشون بود چک کردم همشون نوشته بود باید کسی که می خواد اقدام کنه ختما باید الان در اسکاتلند زندگی کنه ( نه حتما مقیم ) .... دانشگاه ای که انتخاب کردم نسبتا توی رشته نفت دانشگاه خوبی هست ... دانشگاه Heriot-Watt ... این نمیتونه کمکی باشه؟
    در ضمن درآمدم توی ایران نسبت به پولی که به آدم هایی که میرن اونجا تلپ میشن ( پناهنده ها ) میدن بیشتر هست ( فکر کنم 800 تا 1000 پوند باشه ) و این می تونه نشون بده که برای من نمیصرفه که بخوام به اون پول پناهندگی دل خوش کنم ... در ضمن با این پول پناهندگی من سیوینگی نخواهم داشت در انگلیس ولی با درآمدم توی ایران می تونم بیشتر از 70 درصد درامدم رو پس انداز کنم ... پس نمیصرفه که ول کنم برم اون پول پناهندگی رو بگیرم ... در ضمن توی ایران خونه دارم ( که سندش رو دادم به سفارت ) که می تونم بدم اجاره و پولش می تونه کمک هزینه تحصیلم باشه ...
    چه کنم خب؟ راهی جز این ندارم ... شما بگید چیکار کنم؟
    ویرایش توسط nasim_gilmour : May 18th, 2014 در ساعت 02:08 AM

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

من در زمان فارغ التحصیل شدن مشکل مالی داشتم شدید و باید حتما میرفتم سر کار ... به خاطر همین درس رو ول کردم چون ساپورت مالی نداشتن و سریع رفتم سربازی تا بتونم کار پیدا کنم
    حالا به نظر شما چی بگم که بهتر باشه؟ ... یا اصلا فاند ندارم دیگه شانسی هم برای ویزا ندارم؟ ... من با دانشگاه صحبت کردم گفتن اغلب فاندای ما رو کسی می تونه اقدام که توی انگلستان بوده باشه ، تو هم باید بیای اینجا اگر درسات خوب باشه اینجا شرکت زیاد هست که میان هر چند مدت توی دانشگاه و دانشجوهای خوب رو قبل پایان تحصیل بورس میکنن ( ولی اینو که بگم طرف میگه این داره میاد که تلپ شه اینجا !!!! ) ... چندتا فاندشون بود چک کردم همشون نوشته بود باید کسی که می خواد اقدام کنه ختما باید الان در اسکاتلند زندگی کنه ( نه حتما مقیم ) .... دانشگاه ای که انتخاب کردم نسبتا توی رشته نفت دانشگاه خوبی هست ... دانشگاه Heriot-Watt ... این نمیتونه کمکی باشه؟
    در ضمن درآمدم توی ایران نسبت به پولی که به آدم هایی که میرن اونجا تلپ میشن ( پناهنده ها ) میدن بیشتر هست ( فکر کنم 800 تا 1000 پوند باشه ) و این می تونه نشون بده که برای من نمیصرفه که بخوام به اون پول پناهندگی دل خوش کنم ... در ضمن با این پول پناهندگی من سیوینگی نخواهم داشت در انگلیس ولی با درآمدم توی ایران می تونم بیشتر از 70 درصد درامدم رو پس انداز کنم ... پس نمیصرفه که ول کنم برم اون پول پناهندگی رو بگیرم ... در ضمن توی ایران خونه دارم ( که سندش رو دادم به سفارت ) که می تونم بدم اجاره و پولش می تونه کمک هزینه تحصیلم باشه ...
    سلام

به نظر من بهتره تا جايى كه ميشه روى شرايط شغلى خوبى كه اينجا داريد و همينطور درآمد خوبتون در ايران و اينكه ميتونيد بعد از فارغ التحصيلى از انگلستان در سمت هاى بسيار خوب در ايران به كارتون آدامه بديد، مانور دهيد. بهتره از پيدا كردن كار در كشورهاى ديگه مثل حوزه خليج فارس حرفى به ميون نداريد به دليل اينكه در حال حاضر مدركى براى إثبات حرفتون نداريد و اين فكر ممكن است در ذهن افسر ويزا متبادر شود كه شما ممكن است در پايان تحصيلتون انگليس را ترك نكنيد.
    ارايه job offer را فراموش نكنيد، سند ملك هم كه خوشبختانه داريد و كمك كننده است. در آخر، همه چيز به افسر ويزا بستگى دارد و بايد اميدوار باشيد.
    نظر ساير دوستان نظير آقا هومن ارجح است.
    پيروز باشيد.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

Junior Member

نگران نباشید و دلایل زیادی وجود داره. دلیل اصلی اینه که در مصاحبه اول که با اسکایپه یکی اطلاعات رو مینویسه و از رو یه نوشته سوالها رو مطرح میکنه. اگه افسر ویزا به قطعیت نرسه در مصاحبه دوم سوالات رو با جزییات بیشتر و بسته به شرایط شما میپرسه. به عبارت دیگه مصاحبه حالت از رو نوشته نداره. ممکنه هم به صورت تصادفی افسر ویزا بخواد این کار رو بکنه
    بله دقیقا همینطوری که شما میگید بود و اصلا جای نگرانی نیست.

ApplyAbroad Guru

سعی کنید ساپورتهای مالی بیشتری پیدا کنید. نکته جالب اینه که خیلی از کسانی که اومدند آویزون شدند اصلا وضع بدی نداشتند تو ایران. من افرادی رو میشناسم که با خانواده میلیاردر اومدن پناهنده شدن. دندونپزشک، کسی با دو تا دکترا، مستر از دانشگاه خوب اومده پناهنده شده. متاسفانه هموطنان گرامی انقدر بدحساب بودند و به دلایل مسخره پناهنده شدن که کسی مثل شما که واقعا بخواد درس بخونه مشکل پیدا میکنه. به هر حال امید داشته باشید که افسر ویزا گیر نده زیاد.
    در مورد موقعیت کاری بعد از تحصیل اگه مدرک نداشته باشید معمولا افسر ویزا قبول نمیکنه.

امید داشته باشید و حتما نتیجه کارتون رو اینجا بگید.

Junior Member

بنظرم اینکه برنامه ی تحصیلی آینده تون رو هدفدار نشون بدین براشون خیلی مهم باشه. سعی کنید بدنبال توجیهاتی باشید که مزیت های این دوره ی تحصیلی برای شما رو تایید کنه، علاوه بر توجیه مالی میتونه ریسرچ بیشتر توی این زمینه یا ارتقای مدرک تحصیلی در یک دانشگاه خوب هم باشه

رشته و دانشگاه
    منهدسی نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط avish7 نمایش پست ها
    بنظرم اینکه برنامه ی تحصیلی آینده تون رو هدفدار نشون بدین براشون خیلی مهم باشه. سعی کنید بدنبال توجیهاتی باشید که مزیت های این دوره ی تحصیلی برای شما رو تایید کنه، علاوه بر توجیه مالی میتونه ریسرچ بیشتر توی این زمینه یا ارتقای مدرک تحصیلی در یک دانشگاه خوب هم باشه
    خیلی ممنون از راهنماییاتون...
    یک سوال آیا مصاحبه اصلی شما با افسر ویزا توی تلفن به زبان انگلیسی بود؟
    چون کسی که به من زنگ زد و قرار مصاحبه رو گذاشت ( البته به نظر یک منشی معمولی بود نه افسر ویزا ) با من به زبان فارسی صحبت کرد !!!
    آیا مصاحبه هم به زبان فارسی خواهد بود یا انگلیسی؟
    ممنون

Senior Member km7 آواتار ها

خیلی ممنون از راهنماییاتون...
    یک سوال آیا مصاحبه اصلی شما با افسر ویزا توی تلفن به زبان انگلیسی بود؟
    چون کسی که به من زنگ زد و قرار مصاحبه رو گذاشت ( البته به نظر یک منشی معمولی بود نه افسر ویزا ) با من به زبان فارسی صحبت کرد !!!
    آیا مصاحبه هم به زبان فارسی خواهد بود یا انگلیسی؟
    ممنون
    مصاحبه به زبان انگلیسیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)