صفحه 488 از 506 نخستنخست ... 388438478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,871 تا 4,880 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط banafsheg نمایش پست ها
    من میخوام از سفارت یه سوالی بپرسم ، باید حضوری برم؟ یا زنگ بزنم جواب میدن؟
    شماره تماسشون رو دارین؟
    من خودم به همراه همسرم اقدام کردم ولی ما هر دو پذیرش دانشگاه گرفته بودیم...
    فکر میکنم بشه اقدم کرد (ولی باید دلیل کافی برای برگشتتون ارائه بدید تا شانس گرفتن ویزاتون بالا بره). به نظرم حضوری برید سفارت بپرسید بهتره. معمولا خیلی سخت جواب تلفن میدن. برای من که بعد از چند بار زنگ زدن بالاخره جواب دادن. شماره سفارت: 22568682

Junior Member

ممنون. من دو سال پیش ویزای شینگن المان رو گرفتم و توی پاسم هست. به دلخوشی اون میخوام به عنوان همراه اقدام کنم. وگرنه دوباره میرم المان و از المان میرم اونجا که البته بحث هزینه هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط banafsheg نمایش پست ها
    ممنون. من دو سال پیش ویزای شینگن المان رو گرفتم و توی پاسم هست. به دلخوشی اون میخوام به عنوان همراه اقدام کنم. وگرنه دوباره میرم المان و از المان میرم اونجا که البته بحث هزینه هست

مشاهدات من نشون داده که سفارت حتی کسایی رو که ویزاهای شنگن متعدد و سفرای متعدد به خود اسپانیا داشتند رو رد کرده ولی این خیلی به کیس شما ارتباطی نداره!! به دلایل زیر:

1-صدور ویزای همراه مثل ویزای توریستی نیست که صدورش صرفا به عهده سفارت باشه. چون شما قراره برای مدت بیش از 6 ماه کنار همسرتون باشید نیاز به اجازه اقامت موقت دارید. اگر همسر شما اجازه کار موقت برای انجام تحقیقات رو داشته باشه اونوقت سفارت ممکنه* اول از طرف شما از اداره مهاجرت درخواست اجازه اقامت موقت کنه و اداره مهاجرت هم برای مبنای اجازه کار همسرتون براتون اجازه اقامت موقت صادر کنه و در آخر هم سفارت هم بر مبنای اجازه اقامت موقت شما ویزای شما رو صادر کنه.

2-ولی اگر همسر شما بدون اجازه کار موقت اقدام کنند، شرایط فرق میکنه**. سفارت ترجیح میده که اول همسرتون (بعد از صدور ویزای تحقیقاتی) بره اسپانیا و بعد از دریافت کارت اقامت از طریق اداره پلیس نسبت به تهیه اجازه اقامت موقت و همچنین دعوت نامه برای شما اقدام کنه و براتون بفرسته. شما هم با بردن تمام مدارک به سفارت ویزاتون رو میتونید بگیرید.

* از اونجا که سفارت معمولا دستش به خیر نمیره! اگر همسرتون اجازه کار موقت هم داشته باشه ممکنه مجبور بشه از اسپانیا براتون اقدام کنه (حالت دوم).
    **دانشجویانی که ویزای تحصیلی میگیرند فقط حالت دوم براشون صادقه (بدون در نظر گرفتن استثنائات)

اگر سفارت از آستینش چیز جدیدی رو بیرون نیاره! بعید میدونم پروسه اقدام برای ویزای همراه خارج از این دو موردی که گفتم باشه . با در نظر گرفتن هر کدوم از این حالتها،با فرض اینکه ویزای همسرتون صادر بشه و شما مدارکتون کامل باشه، به احتمال 99 درصد ویراتونو میگیرید.
    ویرایش توسط emileon : July 21st, 2019 در ساعت 02:55 AM

Junior Member

سلام. برای فرصت مطالعاتی شش ماهه،
    1. آیا مدارک نیاز به لگالایز کردن داره؟
    2. در مورد مدرک کارشناسی و ارشدم که تعهد داره و قابل ترجمه ی رسمی نیست، آیا میشه فقط گواهی اشتغال به تحصیل گرفت و ترجمه کرد و به سفارت داد؟

ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Parnian72 نمایش پست ها
    سلام. برای فرصت مطالعاتی شش ماهه،
    1. آیا مدارک نیاز به لگالایز کردن داره؟
    2. در مورد مدرک کارشناسی و ارشدم که تعهد داره و قابل ترجمه ی رسمی نیست، آیا میشه فقط گواهی اشتغال به تحصیل گرفت و ترجمه کرد و به سفارت داد؟

ممنونم
    1. آیا دانشگاه مقصد ازتون مدارکی رو خواسته که براشون ارسال کنید؟ اگه آره باید توسط سفارت لگالایز بشه تا مورد قبول دانشگاه مقصد باشه. (لگالایز کردن صرفا برای مدارکی هست که قرار داخل اسپانیا مورد استفاده قرار بگیره و خود سفارت نیازی نداره)
    2. معمولا سفارت گواهی اشتغال به تحصیل رو قبول میکنه ولی قابل لگالایز نیست. سفارت صرفا مدارکی که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری برسه رو لگالایز میکنه.(گواهی اشتغال به تحصیل رو امور خارجه و دادگستری مهر نمی کنند)

دوستان کسی میدونه شرایط کلی ویزا دادن سفارت اسپانیا در حال حاضر چطور هست ؟

چون من اونجوری که امار گرفتم سفارتی هست که سختگیری میکنه و به راحتی ویزا نمیده درصد ریجکتیش بالاست

Junior Member

با سلام
    من هم برای 30 ژولای وقت مصاحبه دارم. می خواستم بدونم از کلیه مدارک یک سری کپی کافیه یا باید دوسری بگیریم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinkiyani نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه شرایط کلی ویزا دادن سفارت اسپانیا در حال حاضر چطور هست ؟

چون من اونجوری که امار گرفتم سفارتی هست که سختگیری میکنه و به راحتی ویزا نمیده درصد ریجکتیش بالاست
    سوالتون کلیه! معمولا اگر پذیرش PhD با فاند داشته باشید و مدارکتون کامل باشه ویزاتون قطعیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhamzelu نمایش پست ها
    با سلام
    من هم برای 30 ژولای وقت مصاحبه دارم. می خواستم بدونم از کلیه مدارک یک سری کپی کافیه یا باید دوسری بگیریم.
    بله. 1 سری کپی از ترجمه و اصل مدارک کافیه. سفارت معمولا ترجمه رو بر میگردونه به خودتون.

برای ویزا دانشجویی باید فرم درخواست ویزای ناسیونال به زبان اسپانیای رو پر کنید. میتونید از اینجا دانلود کنید:
    http://www.exteriores.gob.es/Consula...pa%C3%B1ol.pdf

اگر اسپانیایی بلد نیستین میتونید از فرم انگلیسیش برای ترجمه استفاده کنید و فرم اسپانیایی رو پر کنید:
    http://www.exteriores.gob.es/Consula...ngl%C3%A9s.pdf

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliijahandideh نمایش پست ها
    دوستان من امروز ویزام اومد خدارو شکر ، مدارکتون اگه کامل باشه شانس ویزای دانشجویی خوبه ، امیدوارم همه عزیزان ویزاشون بیاد و موفق باشن .

سلام
    تبریک میگم
    ببخشید شما چه مدارکی رو تحویل دادین ؟ لیسانس یا پیش دانشگاهی و دیپلم رو هم تحویل دادین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)