صفحه 505 از 506 نخستنخست ... 5405455495496497498499500501502503504505506 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,041 تا 5,050 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط maral_11 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ۲۳ آگوست وقت سفارت دارم و ترمم هم ۱۴ سپتامبر شروع میشه. متاسفانه مشکلی پیش اومد و من تازه قراره فردا واسه گواهی عدم سو پیشینه اقدام کنم. به احتمال خیلی زیاد نرسم که این مدرک رو ببرم سفارت. آیا به نظرتون وقت سفارتم رو عقب بندازم یا با همین نقص مدرک برم سفارت؟
    دوست عزیز گواهی عدم سو پیشینه دو روز معمولا طول میکشه و یکروزه هم ترجمه میکنند. بنابراین بنظرم وقت دارید!

Junior Member samadi2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام
    خیلی از افراد هستند که با داشتن مدارک کامل، توسط سفارت بنابه دلایلی ریجکت می شوند. چه برسد به اینکه مدارک ناقص باشد، به خصوص مدرک مهم عدم سوء پیشینیه. تا آنجایی که اطلاع دارم، حداکثر یک هفته زمان لازم است که پس از اقدام در پلیس +10، این مدرک توسط دادگستری به آدرس شما ارسال شود. بر حسب تجربه شخصی، پیشنهاد می کنم که با سفارت تماس بگیرید که احتمالا وقت شما را کنسل و یا به زمان دیگری موکول خواهند کرد.

موفق باشید.

سلام دوستان

من ۲۳ آگوست وقت سفارت دارم و ترمم هم ۱۴ سپتامبر شروع میشه. متاسفانه مشکلی پیش اومد و من تازه قراره فردا واسه گواهی عدم سو پیشینه اقدام کنم. به احتمال خیلی زیاد نرسم که این مدرک رو ببرم سفارت. آیا به نظرتون وقت سفارتم رو عقب بندازم یا با همین نقص مدرک برم سفارت؟

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

سلام دوستان
    ویزای دانشجویی اسپانیا جه مدت اعتبار داره؟

ممنون
    سلام،
    ویزایی که سفارتِ اسپانیا در ایران مرتبط با کار دانشجویی صادر می‌کنه، ویزای شنگن/دانشجوییه سه ماهه است؛ وقتی که رسیدین اسپانیا، سه ماه فرصت خواهید داشت تا چند تا مدرک دیگه رو هم همراه خودتون ببرید پلیسِ مهاجرت و اون‌ها کارت اقامتی صادر می‌کنن که اصولا یک ساله است و هر سال تمدید میشه (یک سال از زمان ورودتون به کشور اسپانیا حساب میشه).
    در مورد گواهی عدم سؤ پیشینه، همونطور که یکی از دوستان گفتن، زمان خیلی کمی نیازه؛ البته ممکنه نسبی باشه و شهر به شهر در ایران فرق کنه! من تجربه‌ی ۲ روزش رو داشتم. در هر صورت اصولا باید تا الان مشخص شده باشه. مهم اینه مدارک مورد نیازتون کامل باشه (مخصوصا بحث مالی).
    ویرایش توسط soheil_r7 : August 17th, 2020 در ساعت 11:06 PM دلیل: چند تا مورد یادم رفت.

Junior Member

مرسی که جواب دادین . من واقعا استرس دارم. مراجعه که کردم به من گفتن که این جمعه تازه گواهی سو پیشینه حاضر میشه و وقت سفارت من یکشنبه هستش. تازه ترجمه و مهر هم باید انجام بشه. من چند روز پیش به سفارت ایمیل زدم و پرسیدم که ایا اوکی هست این و بعدا فراهم کنم یا وقتم رو re-schedule کنم که ج ندادن. یه سری از بچه ها تو گروه تلگرام گفتن مصاحبه رو برو سفارت بهت وقت خواهد داد که بعدا واسشون بفرستی.
    ترم من ۱۴ سپتامبر شروع میشه. به نظرتون اگه کنسل کنم سفارت دوباره یه وقتی به من می ده که من سر موقع برم دانشگاه؟
    بازم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

رشته و دانشگاه

مرسی که جواب دادین . من واقعا استرس دارم. مراجعه که کردم به من گفتن که این جمعه تازه گواهی سو پیشینه حاضر میشه و وقت سفارت من یکشنبه هستش. تازه ترجمه و مهر هم باید انجام بشه. من چند روز پیش به سفارت ایمیل زدم و پرسیدم که ایا اوکی هست این و بعدا فراهم کنم یا وقتم رو re-schedule کنم که ج ندادن. یه سری از بچه ها تو گروه تلگرام گفتن مصاحبه رو برو سفارت بهت وقت خواهد داد که بعدا واسشون بفرستی.
    ترم من ۱۴ سپتامبر شروع میشه. به نظرتون اگه کنسل کنم سفارت دوباره یه وقتی به من می ده که من سر موقع برم دانشگاه؟
    بازم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
    خواهش می‌کنم و معذرت بابت تاخیر در جواب؛ نوتیفیکیشنی نیومده بود. با این اوصاف فکر می‌کنم شما باید دیروز در سفارت می‌بودی، یا امیدوارم که اینطور باشه؛ چون حیفه که بخاطر یک مدرک که ۲-۳ روز دیرتر آماده میشه، کل وقتی که بهت داده شده رو کنسل کنی. سفارت قطعا موقع مصاحبه بهتون زمان می‌ده برای تحویل مدرکی که تاخیر داشته (خوبه که تاخیر نباشه، ولی در کل راه میان). البته این در صورتیه که همه‌ی مدارک کامل بوده باشه و نواقص بزرگی نداشته باشی (بانک، محل اقامت اسپانیا و غیره). مهم سفارت در ایرانه و شما لازم نیست در مورد تاریخ شروع ترم در دانشگاه اسپانیا زیاد نگران باشید. اگر مقطع دکتراست که اصلا جای نگرانی نداره، و اگر هم مستره، یکی دو هفته غیب رو میشه با ایمیل حلش کرد؛ مخصوصا در این شرایط کرونا که همه چی در هواست!

Junior Member

مرسی جواب دادین. بله همونطور که گفتین سفارت بهم وقت داده که مدارک رو ببرم. راستش یکی از بچه ها که اسپانیا هست (البته نه UPC) به من گفته که واسه چی داری میایی و همه کلاسها انلاین هست به خاطر کرونا. من از رییس دانشکده که پرسیدم گفتش نه. می تونم بپرسم که ایا شما خبر دارین که کلاسها آنلاین هست یا نه؟ راستش اگه بتونم چند ماه دیر بیام خیلی خوب میشه چون سر مدارک ویزا کلی خسته شدم تاحالاش

رشته و دانشگاه

مرسی جواب دادین. بله همونطور که گفتین سفارت بهم وقت داده که مدارک رو ببرم. راستش یکی از بچه ها که اسپانیا هست (البته نه UPC) به من گفته که واسه چی داری میایی و همه کلاسها انلاین هست به خاطر کرونا. من از رییس دانشکده که پرسیدم گفتش نه. می تونم بپرسم که ایا شما خبر دارین که کلاسها آنلاین هست یا نه؟ راستش اگه بتونم چند ماه دیر بیام خیلی خوب میشه چون سر مدارک ویزا کلی خسته شدم تاحالاش
    چه خوب، موفق باشید. الان که وضعیت آمارهای کرونا در اسپانیا رو نگاه کنیم می‌بینیم که دوباره مدتیه رشد کرده و احتمال این وجود داره که تحت تاثیر قرار بده تشکیل کلاس‌های حضوری رو. حتی کشورهایی که خیلی آمار کمه، کلاس‌ها با نصف جمعیت برگزار میشه و بقیه باید آنلاین شرکت کنن و توصیه هم بر آنلاینه (مثلا فنلاند). در هر صورت شما الان مدارکت تحت بررسیه در سفارت و براحتی ممکنه تا یک ماه (بیش‌تر و کمتر) طول بکشه؛ و بعد از اینکه ویزا اومد باید اون موقع تصمیم بگیرید که آیا باید بلافاصله سفر کرد یا چندین هفته منتظر موند. ولی وقتی ویزاتون صادر شد نمی‌تونید «چند ماه» دیر برید چون خود ویزا اصولا باید سه ماهه باشه (اگه تغییر نداده باشن سیستم رو نسبت به چند سال پیش). شما بحث پیدا کردن محل زندگی رو هم شاید داشته باشید (اگه از قبل حل شده که عالیه).
    بطور خلاصه: اینکه بخشی یا همه‌ی کلاس‌ها آنلاین باشه خیلی زیاده و شما باید وقتی ویزا اومد وضعیت رو بسنجید (به شهر و دانشگاه هم بستگی داره که باید پیگیر اخبارش باشید). حالا که تا اینجای کار تلاش کردین، توصیه اینه که جمع کنید و برید؛ این خستگی‌ها هم با ۲-۳ روز استراحت حل می‌شه!

Junior Member

سلام وقت همه ی دوستان بخیر امیدوارم ایام به کام باشه
    دوستان من 29 سالمه و در ترکیه هستم میخواستم واسه دوره زبان انگلیسی به اسپانیا برم میخواستم ببینم کسی از دوستان تجربه گرفتن این ویزا رو داره اصلا ویزا میدن واسه دوره زبان انگلیسی؟؟

سلام.
    کسی اخیرا مراجعه کرده به سفارت برای ویزای دانشجویی ؟ یه تعداد سوال دارم یکیشو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم ولی یه مقداری اطلاعات سایت سفارت کمه. لینکا هم یکی در میون not found میده. ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره جوابمو بده.
    تمکن چقدر بردید اخیرا ؟
    اینو تو وبلاگ یکی خوندم. چقدر درسته ؟
    «پول نباید یکباره بیاد به حسابتون و باید بتونید تراکنش های حساب رو توجیه کنید. سفارت دنبال اینه که بفهمه حساب ساختگیه یا نه تراکنش هاش واقعیه.
    سفارت ارز رو به نرخ آزاد حساب میکنه.»
    سوال اینه که ما الان طبیعتا پس اندازمون به ریال نیست. طلا و بیت کوین و دلاره. باید بفروشیم خورد خورد بریزیم تو حسابمون یعنی ؟ یا یه دفعه بریزیم موردی نداره ؟
    واقعا به نرخ آزاد حساب میکنه سفارت ؟ چون بانک که به نرخ دولتی نامه میده.
    در مورد بیمه نامه نوشته :
    «بیمه نامه:
    یکی از مهمترین بخش ها بیمه نامه هستش. چیزی که خیلی ها سوال دارن. بیمه نامه ی شما باید به مدت تحصیلتون باشه (اگر تحصیلتون بیشتر از 1 ساله باید یک ساله باشه). بیمه نامه باید از شرکت های اروپایی باشه و نمیتونه از شرکت های داخلی باشه. شدیدا پیشنهاد میکنم از بیمه ی دانشجویی OnCampus یا SwissCare استفاده کنید. در حال حاضر هزینه ی ّیمه حدود 200 یوروه و درصورتی که بهتون ویزا ندن هیچکدوم این دوتا شرکت هزینه رو بهتون برنمیگردونن.»
    تا جایی که میدونم بیمه رو بعد از اومدن ویزا میگیرن. همین هفته پیش یکی از دوستام ویزاش برای چک اومد، بیمه رو بعد اومدن ویزا خرید. در مورد اسپانیا فرق داره این موضوع ؟

ویزای همراه و ویزای خود دانشجو با هم میاد ؟ ممکنه به یکی ویزا بدن به یکی ندن ؟
    زنگ زدیم سفارت گفت از 6 ماه قبل تاریخ شروع کلاس میتونید وقت بگیرید. میخوام بدونم وقت زود میدن ؟ مثلا من بخوام برا اسفند وقت بگیرم از الان باید اقدام کنم یا صبر کنم نزدیکاش وقت بگیرم. چون هنوز صد در صد مطمئن نیستیم در مورد اسپانیا. منتظر باقی پذیرشا هستیم.
    مرسی
    ویرایش توسط arashtajdar : December 21st, 2020 در ساعت 06:59 PM

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    میدونم که سوالم خیلی کلی هست ولی به طور میانگین شما اطلاع دارین که وضعیت ویزای دانشجوویی برای مستر امسال خوب هست یا نه؟ منظورم اینه که اکثرا رد نمیشن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)