صفحه 498 از 506 نخستنخست ... 398448488489490491492493494495496497498499500501502503504505506 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,971 تا 4,980 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

سلام

در این خصوص قانون خاصی وجود نداره ولی معمولا همه مدارک ملکی رو با تایید دادگستری و قوه قضاییه انجام میدن. تفاوت هزینش اونقدی نیست که بخوای نگرانش بشی. همچنین تعهد نامه

Junior Member

واسه ی مدرک محل اقامت من یکی از pension های محلی رو واسه 10 روز رزرو کردم ، همون ایمیل تایید رزرو رو پرینت بگیرم ببرم واسه سفارت کافیه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan_16 نمایش پست ها
    واسه ی مدرک محل اقامت من یکی از pension های محلی رو واسه 10 روز رزرو کردم ، همون ایمیل تایید رزرو رو پرینت بگیرم ببرم واسه سفارت کافیه ؟
    بله کافیه. از صفحه رزرواسیون هم حتما پرینت بگیرید

Junior Member

سلام
    من از یکی از دانشگاه های اسپانیا پذیرش با فاند دارم. نامه پذیرش رو هم از دانشگاه دریافت کردم.
    در مورد روند دریافت ویزا یک سری سوال داشتم و خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه چون خودم واقعا گیج شدم نمی دونم روندش چیه.
    اولا: برای ترجمه مدارک می خواستم از طریق دارالترجمه های ایران اقدام کنم اما استاد اسپانیاییم گفت قبول نمیشه و باید اسکن مدارک رو برای دارالترجمه های مود تایید سفارت اسپانیا که توی بارسلون و مادرید هستن بفرستی. با اون دارالترجمه هایی هم که معرفی کرده بود تماس گرفتم همینو گفتن حالا می خوام ببینم:
    1- اگه مدارکم اون جا ترجمه بشه من چه طور باید مهر دادگستری و... رو دریافت کنم؟ بگم برام پست کنن ایران و یا دیگه اصلا لازم نمیشه؟
    2- نیاز به ارائه گردش حساب یا تمکن مالی دارم؟
    3- اول باید مدارکم رو لگالایز بکنم بعد بفرستم برای ترجمه یا بعد ترجمه باید مهرهارو دریافت کرد؟
    4- اون دارالترجمه ای که توی اسپانیا صحبت کردم گفتن نیازی نداری مدرکی ببری برای سفارت ایران. آیا واقعا این طوریه؟ پس گواهی سلامت، بیمه نامه، رزور بلیط و هتل، فرم درخواست ویزا و... که بقیه دوستان گفتن چی میشه؟
    5- توی گواهی سلامت حتما باید به آزمایشات اشاره بشه یا یه متن کلی هم کافیه؟ اگه اسم آزمایش بیاید لازمه نسخه انگلیسی آزمایشات هم به اسپانیایی ترجمه بشه؟
    5- خود دانشگاه فقط پاسپورت، مدارک تحصیلی، نامه پذیرش، گواهی عدم سو پیشینه، یه پروپوزال مختصر، و چند تا فرم مخصوص خودشون رو ازم خواسته.

خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

Junior Member

ممنونم از پاسخ هاتون اقای Alirazz، یه سئوال دیگه داشتم اینکه پرداخت شهریه دانشگاه قبل از ملاقات سفارت به اثبات تمکن مالی کمک می کنه ؟

Junior Member

ممنونم از پاسخ هاتون اقای Alirazz، یه سئوال دیگه داشتم اینکه پرداخت شهریه دانشگاه قبل از ملاقات سفارت به اثبات تمکن مالی کمک می کنه ؟

بسیار تاثیر گذار هست. معمولا دانشگاها یه مبلغ Deposit میگیرن مثلا 1500 یورو این که حتما باید پرداخت بشه. ولی تمام مبلغ رو واریز نکنید چون اگر یک درصد ریجکت بشید برگردوندن پولتون طول میکشه و سخته. همین پول رو بریزید توی یه حساب ریالی یا ارزی ببرید سفارت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirazz نمایش پست ها
    بسیار تاثیر گذار هست. معمولا دانشگاها یه مبلغ Deposit میگیرن مثلا 1500 یورو این که حتما باید پرداخت بشه. ولی تمام مبلغ رو واریز نکنید چون اگر یک درصد ریجکت بشید برگردوندن پولتون طول میکشه و سخته. همین پول رو بریزید توی یه حساب ریالی یا ارزی ببرید سفارت
    دانشگاه از من Deposit نخواست، ولی واسه پرداخت مبلغ ثبت نام ترم زمستان که حدود 620 یورو هست دو ماه فرصت داده که وقت سفارتم توی این فاصله هستش، حالا موندم این مبلغ رو قبل از وقت سفارت بدم که به اثبات تمکن مالی کمک کنه یا نیازی نیست؟ چون منشی سفارت گفت نامه پذیرش و ثبت نام برای مدارک کافیه که من اونارو دارم.

Junior Member

دانشگاه از من Deposit نخواست، ولی واسه پرداخت مبلغ ثبت نام ترم زمستان که حدود 620 یورو هست دو ماه فرصت داده که وقت سفارتم توی این فاصله هستش، حالا موندم این مبلغ رو قبل از وقت سفارت بدم که به اثبات تمکن مالی کمک کنه یا نیازی نیست؟ چون منشی سفارت گفت نامه پذیرش و ثبت نام برای مدارک کافیه که من اونارو دارم.
    به نظرم اگه پرداخت کنی محکم تر میتونی بری سفارت! البته از دانشگاه مطمین شو در صورت ریجکتی مبلغ رو بهت بر میگردونن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaye نمایش پست ها
    سلام
    من از یکی از دانشگاه های اسپانیا پذیرش با فاند دارم. نامه پذیرش رو هم از دانشگاه دریافت کردم.
    در مورد روند دریافت ویزا یک سری سوال داشتم و خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه چون خودم واقعا گیج شدم نمی دونم روندش چیه.
    اولا: برای ترجمه مدارک می خواستم از طریق دارالترجمه های ایران اقدام کنم اما استاد اسپانیاییم گفت قبول نمیشه و باید اسکن مدارک رو برای دارالترجمه های مود تایید سفارت اسپانیا که توی بارسلون و مادرید هستن بفرستی. با اون دارالترجمه هایی هم که معرفی کرده بود تماس گرفتم همینو گفتن حالا می خوام ببینم:
    1- اگه مدارکم اون جا ترجمه بشه من چه طور باید مهر دادگستری و... رو دریافت کنم؟ بگم برام پست کنن ایران و یا دیگه اصلا لازم نمیشه؟
    2- نیاز به ارائه گردش حساب یا تمکن مالی دارم؟
    3- اول باید مدارکم رو لگالایز بکنم بعد بفرستم برای ترجمه یا بعد ترجمه باید مهرهارو دریافت کرد؟
    4- اون دارالترجمه ای که توی اسپانیا صحبت کردم گفتن نیازی نداری مدرکی ببری برای سفارت ایران. آیا واقعا این طوریه؟ پس گواهی سلامت، بیمه نامه، رزور بلیط و هتل، فرم درخواست ویزا و... که بقیه دوستان گفتن چی میشه؟
    5- توی گواهی سلامت حتما باید به آزمایشات اشاره بشه یا یه متن کلی هم کافیه؟ اگه اسم آزمایش بیاید لازمه نسخه انگلیسی آزمایشات هم به اسپانیایی ترجمه بشه؟
    5- خود دانشگاه فقط پاسپورت، مدارک تحصیلی، نامه پذیرش، گواهی عدم سو پیشینه، یه پروپوزال مختصر، و چند تا فرم مخصوص خودشون رو ازم خواسته.

خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
    سلام تبریک میگم. مختصرا به سوالاتون جواب دادم:

1- اگه مدارکم اون جا ترجمه بشه من چه طور باید مهر دادگستری و... رو دریافت کنم؟ بگم برام پست کنن ایران و یا دیگه اصلا لازم نمیشه؟ شما برای سفارت نیاز دارید که مدارکتون با مهر دادگستری و وزارت خارجه باشه! اگر برای دانشگاه نیاز به مدرک دیگه ای هست اون جداست قضییه اش که بعد از دریافت ویزا که مطمین شدید برید دنبالش. اگرچه همه بچه هایی که برای دکترا رفتن همین مدارکی رو که تو ایران ترجمه کردن بردن سفارت لگالایز کردن (هر مدرک 5 یورو) و اونجا هیچ مشکای نداشتن
    2- نیاز به ارائه گردش حساب یا تمکن مالی دارم؟ نامه دریافت فاندتون کافیه ولی اگر بتونید یه مقدار پول تو یه حساب نشون بدید برای شروع زندگی در اونجا خیلی بهتره ولی الزامی نیست
    3- اول باید مدارکم رو لگالایز بکنم بعد بفرستم برای ترجمه یا بعد ترجمه باید مهرهارو دریافت کرد؟ شما قبل مصاحبه نیاز به هیچ لگالایزی ندارید. فقط بعد از دریافت ویزا فقط مدارک تحصیلیتون رو برای لگالایز ببرید بقیش به دردتون نمیخوره مطلقا
    4- اون دارالترجمه ای که توی اسپانیا صحبت کردم گفتن نیازی نداری مدرکی ببری برای سفارت ایران. آیا واقعا این طوریه؟ پس گواهی سلامت، بیمه نامه، رزور بلیط و هتل، فرم درخواست ویزا و... که بقیه دوستان گفتن چی میشه؟ اون احتمالا از قوانین کشور ها خبر نداره. بعید میدونم اینطوری باشه. میتونید با سفارت تماس بگیرید و بپرسید ولی احتمالش خیلی ضعیفه چون هر کشوری قوانین خودش رو داره و شما باید مدارکی رو که سفارت نیاز داره ببرید (ترجمه شده در دارالترجمه های مورد اعتماد سفارت)
    5- توی گواهی سلامت حتما باید به آزمایشات اشاره بشه یا یه متن کلی هم کافیه؟ اگه اسم آزمایش بیاید لازمه نسخه انگلیسی آزمایشات هم به اسپانیایی ترجمه بشه؟ نه لازم نیست. ولی حتما پیش یه متخصص داخلی و یا خون برید که خودش یه سری آزمایشات کلی مینویسه مثل ایدز و هپاتیت و اینا ...

توش باید ذکر بشه بر اساس مقرارت بین المللی سال 2005 نامبرده طبق آزمایشات به عمل آمده فاقد هر گونه بیمار واگیر دار و خطرناک بوده و سفر ایشان به خارج از کشور بلا مانع است. دیگه خودت راست و ریس کن متنش رو. بعدم باید ببری امیرآباد تهران تاییدیه بگیری. دارالترجمه ها یه 60 70 تومنی میگیرن اینکارو برات انجام میدن
    چیزایی که دانشگاه میخواد با چیزهایی که سفارت میخواد کاملا متفاوته. باید ببینی سفارت دقیقا چیا میخواد. موفق باشی

Junior Member

سلام.

خیلی خیلی ممنون از پاسخ های شما.
    فقط یه سوالی که برام پیش اومد این هست که آیا دادگستری و امور خارجه مدارکی که توسط دارالترجمه ای در اسپانیا ترجمه شده رو مهر می کنن؟

با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)