صفحه 449 از 506 نخستنخست ... 349399439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459499 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,481 تا 4,490 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط drkiwi نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    سوال من در مورد آزمایشات لازم برای صدور گواهی پزشکی هست. از عزیزان کسی میدونه دقیقا چه آزمایشاتی باید انجام بشه برای صدور این گواهی؟ منشی سفارت جواب روشنی به ما ندادن. فقط اطلاع دارم که گواهی سلامت باید به تایید سازمان نظام پزشکی برسه.

ضمنا جهت اطلاع خدمت دوستان عرض میکنم که سیستم وقت دهی سفارت به صورت ایمیلی شده و باید اطلاعات زیر به ایمیل emb.teheran.visa@maec.es ارسال بشه:
    1- تعداد متقاضیان، نام و شماره گذرنامه هر متقاضی
    2- اسکن صفحه اطلاعات گذرنامه هر متقاضی
    3- نوع ویزای درخواستی
    4- تاریخ سفر
    5- دعوتنامه، پذیرش یا هر مدرک دیگر که دلیل درخواست در آن ذکر شده باشد

متاسفانه این اطلاعات رو اگر در سایتشون میگذاشتن ما محبور به یک مسافرت طولانی برای فهمیدن همین موضوع ساده نبودیم...
    سلام،
    HIV
    HBS.Ag
    HBD.Ab
    Anti.HCV
    VDRL

لطفا توجه کنین ک باید حتما تو گواهی سلامتتون عدم ابتلا به بیماری های واگیردار و عفونی ک احتیجاج به قرنظینه دارند ذکر بشه.
    بهتره بنویسن، فرد از نظر جمسی در سلامت کامل بسر میبرد و طبق معاینات و آزمایشات انجام شده فاقد بیماری های واگیردار و عفونی ک احتیجاج به قرنظینه دارند میباشد.

تاییدیه نظام پزشکی یادتون نره
    موفق یاشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidchem93 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام وقت سفارت بگیرم اما تو سایتش پیدا نمیکنم
    کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    ممنونم
    دوست عزیز

دوستمون یه پست بالاتر از شما، ادرس ایمیل رو گذاشتن.
    emb.teheran.visa@maec.es
    با این ایمیل تماس بگیرین.

موفق باشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

سلام
    من ۲۸ سپتامبر به آدرس emb.teheran.vis@maec.es ایمیل زدم برای ویزای دانشجویی. ۹ اکتبر جواب دادن و واسه ی‌۱۷ اکتبر به من نوبت دادن. دیروز به سفارت رفتم. ساعت ۷:۳۰ رسیدم ولی هیچ صفی نبود. از سربازی که اونجا بود پرسیدم که چه اتفاقی افتاده؟ گقت برای ویزای توریستی باید به یه ساختمون دیگه توی خیابون کلاهدوز مراجعه بشه. اینجا فقط برای ویزای دانشجویی و اقامت هست. ساعت ۸ درب سفارت باز شد. خیلی خلوت بود. فقط دو نفر واسه ویزای دانشجویی اومده بودیم و یک نفر هم برای لگالایز. چند تا خانواده هم برای اقامت. مدارکی که توی برد زده بودن:
    مدارک عمومی:
    ۱- فرم درخواست روادید Nacional که میشه‌ نسخه‌ی انگلیسی اون رو از اینجا دریافت کنید:
    http://www.exteriores.gob.es/Consulados/NUEVAYORK/en/ServiciosConsulares/Documents/2010Solicitud%20de%20visado%20nacional%20-%20EN.pdf ولی فرمی که خود سفارت میده به اسپانیایی هست. فک نکنم انگلیسی یا اسپانیایی بودنش مهم باشه. این فرم باید تکمیل شده باشه و یک عکس ۳ در ۴ در محل مشخص شده چسبونده بشه. پایین صفحات ۳و ۴ هم امضا بشه.
    ۲-اصل و کپی گذرنامه‌ ی فعلی و قبلی فقط صفحات استفاده شده (کپی ها روی برگه‌ی A4 باشه)
    ۳-کپی بلیط هواپیما و بیمه‌نامه‌ی مسافرتی
    ۴- اصل و کپی ترجمه‌ی شناسنامه به زبان اسپانیایی (مهر دادگستری و وزارت خارجه رو لازم نداره)
    ۵- ریز گردش حساب در ۶ ماه گذشته و نامه‌ی تمکن مالی به انگلیسی
    ۶- اصل و کپی ترجمه ‌ی گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت( کپی های ترجمه رو با اصل ترجمه چک میکنن و اصل‌ها رو بهتون بر میگردونن. )
    ۷- مدارک مربوط به اثبات توانایی مالی مثل سند ملکی و .... ترجمه شده به اسپانیایی
    ۸- مدرک مربوط به محل اقامت

مدارک مربوط به ویزای تحصیلی(بیش از ۱۸۰ روز):
    مدارک عمومی همراه با
    ۱-ثبت نام یا پیش ثبت نام قطعی در یکی از مراکز آموزشی معتبر . (نوع دوره ی پذیرفته شده ذکر شده باشد.)
    ۲- ارایه‌ی برنامه‌ی تحصیلی یا تحقیقاتی
    ۳- اصل و کپی ترجمه ی رسمی به زبان اسپانیایی مدارک تحصیلی همراه با ریزنمرات
    ۴- مدرک مربوط به محل اقامت متقاظی در طول مدت تحصیل در اسپانیا.

به ما گفتند که مدارک رو طبق لیست زیر مرتب کنیم:
    ۱- اصل پاسپورت
    ۲- کپی بلیط و بیمه‌نامه و مدرک محل اقامت
    ۳- فرم درخواست ویزا امضا شده
    ۴- کپی و اصل ترجمه مدارک تحصیلی
    ۵- مدارک بانکی (نامه تمکن مالی و ریز گردش حساب و اظهار نامه‌ی والدین)
    ۶- ترجمه‌ی سند ملک
    ۷- کپی و اصل ترجمه‌ی عدم سوء پیشینه و سلامت
    ۸- کپی و اصل ترجمه‌ی شناسنامه.
    ۹- کپی گذرنامه

مدارک منگنه نشده باشند و حتی گیره‌ی کاغذ هم نداشته باشند.

بقیه‌مدارک و مدارک اضافی مثل CV و SOP و مدرک زبان رو در انتها بذارید. وقتی نوبتم شد اون آقایی که پشت کابین ۱ بود گفت همه‌ی مدارک رو با هم بهش بدم. اینطوری نیست که دونه دونه بگیره. خیلی خوش برخورد بود و کلی شوخی کرد با من. فارسی هم صحبت میکردیم. از دانشگاه و معدلم پرسید و یادداشت کرد. رشته و تخصصم رو پرسید. مجردی یا متاهل. تاریخ سفر و طول مدت دوره. انگلیسی پرسید کدوم دانشگاه میری؟ چقدر فاند داری؟مدارکم رو میدید و کپی ها رو با اصل ترجمه ها چک میکرد و کپی‌ها رو برمیگردوند و اطلاعات رو وارد سیستمشون میکرد. در همین حین سه دفعه انگلیسی پرسید چقدر فاند میگیری. احتمالا داشت روانسنجی میکرد چون از دوستم هم قبلا سه دفعه پرسیده بودند که مجردی یا متاهل. بعد از من عکس گرفت و ۶۰ یورو خواست. آخر کار هم رسید رو داد و گفت واسه ی مصاحبه از در اصلی بیا این طرف. رفتم داخل سفارت. اون آقا مدارکم رو به یه خانم اسپانیایی داد و کلی شروع کردن به حرف زدن راجع به من و میخندیدند!!!. بعد یه دختر خانمی من رو به طبقه‌ی بالا برد و گفت توی اتاقی که یه میز ۱۰ نفره و یه تندیس و پرچم اسپانیا و عکس دیدار با روحانی بود، منتظر بمونم. پشت میز نشستم و کمی بعد اون خانم اسپانیایی وارد شد. اون دختر هم به عنوان مترجم همراهش اومد. نشستیم و پرسید چرا میخوای بری؟ گفتم دکتری پذیرفته شدم. گفت به من گفتند نمره‌هات خوبه. تشکر کردم. بعد گفت با این ویزا میخوای چه کاری بکنی. مترجم طوری گفت که انگار به بهانه‌ی ویزای تحصیلی قصد چه کار دیگه‌ای رو داری؟ چشمهام چهار تا شده بود. گفتم من فقط میخوام دکتری بگیرم اونجا. ایران هم رصدخونه اش داره افتتاح میشه و به نیروی متخصص نیاز داره و من برمیگردم. بعد پرسید زبانت خوبه. با مکث گفتم بله. شک کرد. گفت باید خوب باشه. داشت مدارک رو ورق میزد. گفتم مدرک زبان هم دارم اونجا هست. پرسید در چه سطحی هست زبانت. من هم جوابش رو دادم و مصاحبه تموم شد. گفت ۱۵ روز دیگه سایت رو چک کن. (اون خانم اسپانیایی صحبت میکرد و اون دختر حرف‌های ما رو ترجمه میکرد.)

در کل فکر کنم بیشتر رفتار و حرکات آدم رو زیر نظر دارن. پس سعی کنید خونسرد باشید.

در ضمن دیگه لازم نیست واسه‌ی لگالایز وقت بگیرید. هر روزی که مدارک رو ببرید ساعت ۱:۳۰ آماده میشه. من خودم آقای شاهین واسه‌ی ۳۰ اکتبر بهم وقت داده بود ولی وقتی دیدم اینطوری شده همون دیروز مدارک رو لگالایز کردم. جالبه که مدارکم رو به جای ۷ یورو ۵ یورو حساب کرد. شاید تخفیف دانشجویی خورده!!!

سلام دوستان
    ببخشید نمیدونم سوالم تکراری یا نه ، میشه کسی کمکم کنه که ایا منی که الان یک ماه اومدم بارسلون، هنوز کارت نیه ام نیومده، میتونم برای همسرم و فرزندم اقدام کنم به عنوان ویزای همراه.
    ممنون میشم

Member soheil_r7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Process Control & CFD - FI

نقل قول نوشته اصلی توسط nickdad1291 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید نمیدونم سوالم تکراری یا نه ، میشه کسی کمکم کنه که ایا منی که الان یک ماه اومدم بارسلون، هنوز کارت نیه ام نیومده، میتونم برای همسرم و فرزندم اقدام کنم به عنوان ویزای همراه.
    ممنون میشم
    سلام و وقت بخیر،
    نخیر، نمی‌تونید. بدون نیه نمیشه کاری کرد اینجا. بعد از اینکه کارتتون صادر شد می‌تونید اقدامات لازم رو انجام بدید.
    موفق باشید.

Junior Member

ببخشید کسی میدونه اگه دانشگاه نمره زبان نخواد ، سفارت چه نمره ی زبانی میخواد ؟!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kereytus نمایش پست ها
    ببخشید کسی میدونه اگه دانشگاه نمره زبان نخواد ، سفارت چه نمره ی زبانی میخواد ؟!!
    سلام.
    اگه دانشگاه ازتون نمره زبان نخواد ، سفارت ازتون نمیخواد.
    ولی به هر زبانی ک پذیرش گرفتین باید بتونین به راحتی صحبت کنین، یعنی باید بتونین آفیسر رو قانع کنین مشکل زبان ندارین .
    روز مصاحبه هم بگین ک دانشگاه مدرک زبان نخواسته

موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    وقت همگی بخیر
    از دوستان کسی میتونه راجبه ویزای همراه دانشجو(همسر) برای اسپانیا توضیح بده. شرایط به این صورت باشه که دانشجو فاند داشته باشه و همراه (همسر) هم حساب بانکی کافی و همزمان از ایران برای ویزا اقدام کنند.
    احتمال ریجکت شدن همراه چقدره و چرا؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AI2002 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی بخیر
    از دوستان کسی میتونه راجبه ویزای همراه دانشجو(همسر) برای اسپانیا توضیح بده. شرایط به این صورت باشه که دانشجو فاند داشته باشه و همراه (همسر) هم حساب بانکی کافی و همزمان از ایران برای ویزا اقدام کنند.
    احتمال ریجکت شدن همراه چقدره و چرا؟؟؟
    سلام
    برای همراه باید بتونین آفیسر رو قانع کنین ک همسرتون به ایران برمیگردن. هر چقدر بیشتر بتونین وابستگی ایشون رو به ایران نشون بدین احتمال موفقیت بیشتره. ( موقیعیت کاری، سند خونه و ملک و ... )

موفق باشین

سلام
    وقت هگی بخیر
    از دوستان کسی میدونه که روز مصاحبه سفارت اسپانیا چه سوالاتی انگلیسی پرسیده میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)