صفحه 188 از 506 نخستنخست ... 88138178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198238288 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,871 تا 1,880 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mehditav نمایش پست ها
    سلام...راستش بیشتر افرادی که در ویزا به نتیجه مثبت میرسند دیگه فیدبک نمیدن و برای همین اغلب فیدبکها اینجا منفیه که شاید برای افرادی که در حال اقدامند مایوس کننده باشه...من با خودم قرار داشتم که بیام و نتیجه ی خودم که مثبت بود رو بنویسم ولی گرفتاری و فراموشی مانع شد...همونطور که من هم از خوندن نظر فیدبک مثبت و کمک یکی از دوستان در اینجا خیلی از لحاظ روحی و غیره برام تاثیرگذار بود...بی مقدمه...فرایند ویزای من تقریبا مشابه همون که در سفارت میگن طول کشید...دو ماه وقت برای تحویل مدارک...و حدود یک ماه تا جواب نهایی ویزا...(این وسط یک بار هم رفتم برای لگالایز کردن بعضی مدارکم)...من هم خودم و هم همسرم به عنوان همراهم با هم ویزا گرفتیم...البته روز تحویل مدارک به ما گفتن که همسرم خیلی بعیده ویزا بگیره مخصوصا با هم...احتمالن به من میدهند اول بعد باید برم و از اسپانیا برای همسرم اقدام کنم که حدودا 6 ماه طول میکشه البته اگر اون موقع هم جوابشون مثبت باشه...ولی خوب خدا رو شکر به ما با هم ویزا دادند...این جریان مال حدود 6 ماه پیشه یعنی من حدود 6 ماهه که اومدم...البته من شنیدم این طور که ویزا دادند ما خیلی خوش شانس بودیم ولی من فکر میکنم جریان شانس نیست جریان اینه که شما مدارک لازم رو تا حد توانتون تکمیل ارایه بدین و این فیدبکهای منفی در سفارت و غیره رو خیلی بیش از حد جدی نگیرید اگه تصمیمتون رو گرفتید...اما طبیعتن اینکه آدم غیر از اسپانیا گزینه های دیگه رو هم اقدام کنه برای اپلای و اینها هم عاقلانه به نظر میرسه ولی به هرحال در نهایت شما باید تصمیم بگیرید و بعد پذیرش برید برای اقدام ویزا...منشی سفارت از همون اول همه ش نکته ی منفی میگه به اضافه ی آدمهایی که اومدن برای ویزا به اضافه ی کار چاق کنهای دم در...به اینها ذره ای توجه نکنید ولی تا میتونید مدارکتون کامل باشه...اما شرایط من که شاید کمک باشه برای افرادی که میخوان مقایسه کنن: دکتری با فاند کامل...سابقه ی کار با بیمه در ایران به همراه گواهی اشتغال...حساب بانکی معمولی نه خیلی پر و پیمان...نامه ای از دانشگاه مبنی بر اینکه همسرم هم میخواد با من بیاد و دانشگاه به ما برای بیمه و پیدا کردن مسکن کمک میکنه(در واقع چیز خاصی نیست ولی نشون میده که به هرحال دانشگاه حامیه)...من مطمئن نیستم ولی برداشتم این بوده که معدل برای ویزا دادن مهمه حد و حدودش رو نمیدونم در ضمن این برداشت منه....چیزی که مطمئنم اینه که براشون مهمه که خودتون اقدام کرده باشید برای پذیرش نه از طریق موسسات و این که نشون بدین قابلیت اون پذیرش رو داشتید (مدرک زبان و رزومه و اینها رو داشته باشید در مدارکتون و بهشون بدین حتی اونروز از من SOP ام رو هم خواستند که البته همراهم نبود)...البته بی نظمی سفارت و دیر وقت دادن و فیدبکهای منفی و حتی لزوم ترجمه برخی مدارک به اسپانیایی که گرون و زمانبره غیر قابل انکاره منتها من نمیدونم آیا بقیه ی سفارتها بهترند یا نه به هرحال فرایند ویزا یک کار انرژی بر از لحاظ روحیه متاسفانه ولی اگه تصمیم گرفتید باید همتتون رو پایدار کنید....موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    مبارک باشه با 6 ماه تاخیر!
    متاسفانه ماها همینطوریم حالمون که بده همش دوست داریم همدردی کنن باهامون اما حالمون که خوب شد، تندی در میریم مبادا کسی بگه یه کم از اون حال خوبتو به منم میدی؟؟؟!!!
    خوب بریم سر فرمایش شما...
    دوست عزیز، اینجا شاید نتونه نماینده تماااااام کسانی که پذیرش می گیرن و ویزا اقدام می کنن باشه، اما نشان دهنده وضعیت متوسط که هست!!! من خودم یکی از خوش بین ترینهام!!! که با وجود 58 روز طول کشیدن ویزا (که ریجکت شدم) و هر هفته طی کردن مسیر شیراز تهران (و بالعکس!!!) هنوووووووز مثل خوشحالا امیدور بودم!
    من با تماس و شناختی که از تعدادی از دوستان داشت (و تو سفارت میدیدم) به جرات مدارکم از تکمیل ترینها بود. و اکثرشو با راهنمایی دوستان و تحقیقات و خوندن قوانین مربوطه جمع کرده بودم. و کاااااملا به فرمایش شما درمورد تکمیل بودن مدارک=خیال راحت، مخالفم. من کسی رو دیدم که بدون یک برگ ترجمه اسپانیایی و با سند اصلی خونه پدریش و با مصاحبه انگلیسی کوتاه و بسیار افتضاح ویزای فرصت گرفت اما همین یکماه پیش یکی دیگه با چه سوابقی ریجکت شد!!!
    عزیزم شما فرمدید خیلی این عرایض دوستان و ...رو تو انجمن جدی نگیرید!! مگه احوال ما غیر از چیزیه که باهاش مواجه شدیم؟؟؟ یعنی مثلا خواب دیدیم؟؟؟
    شما همه کاری که خیلی از ماها انجام دادید رو نوشتید، اما همین ما جواب نگرفتیم! چرا؟ نظرتون در مورد نظر و نیاز چیه؟؟؟
    تو همون برگه درخواست ویزا که به هممون میدن، یه تبصره هست که نوشته "اگر مئارکی ناقص بود، من (متقاضی) حق دارم که مطلع بشم و نواقص رو برطرف کنم" اما تا حالا با کسی تماس گرفتن بگن مثلا گواهی مالیت مناسب نیست؟
    و تو قوانین مهاجرت و ویزای اسپانیا صراحتا ذکر شده همسر و همراهان قانون متقاضی می توانند همراه با اون درخواست ویزا کنند و تشریف بیارن اسپانیا. اما به من و شما تاکیداَ گفتن "این کشور به همراه ویزا نمیده"!!
    پس مواردی غیر از قوانین و مدارک هم هست...
    من واسه UK که پذیرش داشتم، سیستم اونا Point Based بود یعنی پذیرش+توانایی مالی=40 امتیاز مورد نیاز ویزا و این یعنی کمترین جا واسه اعمال سلیقه!!! اما کشوری که اعطای ویزا رو منوط به سلیقه و جلب نظر کنسول میکنه، یعنی به کنسول میگه هر کی خوشت اومد!!!
    یعنی ما (که متاسفانه چند سالیه بعضی از هم وطنای شریفمون که واسه رفتن به هر روش و کلکی متوسل شدن و سابقمون رو همه جا خراب کردن!!!) باید کنسولی رو که نه مارو میبینه و نه میشناسه مجاب کنیم که:
    - ما بچه خوبی هستیم
    - قول میدیم برگردیم!
    حالا از رو عکس، رزومه، ... هر چی (البته من تا حد زیادی بهشون حق میدم. چون اونا هم به هر حال سیاستها و معیارهای خودشونو دارن)
    البته!! هااا!!! شرایط س.ی.ا.س.ی روز رو هم کااااملا در نظر بگیرید. مخصوصا تو 3 ماه اخیر و اتفاقای خاصش.

اما واااااقعا بی برنامگی، بی نظمی و مدارک پیچیده و دست و پاگیر این سفارت با اکثر جاها قابل مقایسه نیست و اینه که ماها رو اذیت میکنه.
    من تو مدتی که میرفتم، کار به جایی رسیده بود که از هر 6 ویزای دانشجویی و فرصت، 4 تاش رد میشد!!! و این وضع موقعی که شما ویزا گرفتید نبود و آخر سال میلادی شدت گرفته بود.

پس ...
    بدونید که همونطوری که ماها واسه یه کار تو همین کشور خودمون، کلی آمادگی داریم، تخصص داریم، توکل!!!! داریم و ... اما میبینیم یه دفعه همه چیز به هم میریزه، دیگه برسه به بقیه...

اما نتیجه اخلاقی واسه سایر دوستان:
    در عین تکمیل کردن مدارک و کسب آمادگی و برنامه ریزی و توکل و نذر و دخیل و ... انتظار هر نتیجه ای داشته باشید. اما نا امید نشید. کلا تو زندگی نا امید نشیدا !!!
    چقدر بالای منبر خوش گذشت!!!

Junior Member

حرفهای شما هم درسته...من موافقم که خیلی سفارت بی نظمیه و شاید درصد سلیقه از بقیه بیشتر باشه...من تجربه ی سفارتهای دیگه رو شخصی نداشتم...فقط میدونم دکترای هلند راحت ترین نوع ویزاست چون همه ی کارها رو دانشگاه انجام میده...به هرحال قصد من انرژی کاذب دادن نبود...من فقط خواستم تجربه ی خودم رو هم بذارم...که لااقل متوسط تجربه ها به قول شما منطقی تر باشه چون اغلب کسایی که جواب مثبت میگیرن دیگه اینجا پیداشون نمیشه و خوب وزن منفی اونوقت اینجا بیشتر میشه...خود من هم تجربه ی مثبت یکی از دوستان همینجا لااقل بار ترس و تردیدم رو کمتر کرد و با اعتماد به نفس بیشتری کارهام رو ادامه دادم...به هرحال داشتن پورتفولیو از انتخابها خوبه...ولی ممکنه به هر دلیلی کسی اسپانیا رو انتخاب کنه در آخر...پس باید تا میتونه قوی و مثبت جلو بره ولی بدیهیه که متاسفانه برای ما جواب آخر ویزا همیشه درصد زیادی عدم قطعیت همراه داره و البته به قول شما در هر دوره ای بسته به شرایط این عدم قطعیت کم و زیاد میشه و البته سفارت با سفارت هم احتمالا متفاوته...
    نقل قول نوشته اصلی توسط YPhoenix نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مبارک باشه با 6 ماه تاخیر!
    متاسفانه ماها همینطوریم حالمون که بده همش دوست داریم همدردی کنن باهامون اما حالمون که خوب شد، تندی در میریم مبادا کسی بگه یه کم از اون حال خوبتو به منم میدی؟؟؟!!!
    خوب بریم سر فرمایش شما...
    دوست عزیز، اینجا شاید نتونه نماینده تماااااام کسانی که پذیرش می گیرن و ویزا اقدام می کنن باشه، اما نشان دهنده وضعیت متوسط که هست!!! من خودم یکی از خوش بین ترینهام!!! که با وجود 58 روز طول کشیدن ویزا (که ریجکت شدم) و هر هفته طی کردن مسیر شیراز تهران (و بالعکس!!!) هنوووووووز مثل خوشحالا امیدور بودم!
    من با تماس و شناختی که از تعدادی از دوستان داشت (و تو سفارت میدیدم) به جرات مدارکم از تکمیل ترینها بود. و اکثرشو با راهنمایی دوستان و تحقیقات و خوندن قوانین مربوطه جمع کرده بودم. و کاااااملا به فرمایش شما درمورد تکمیل بودن مدارک=خیال راحت، مخالفم. من کسی رو دیدم که بدون یک برگ ترجمه اسپانیایی و با سند اصلی خونه پدریش و با مصاحبه انگلیسی کوتاه و بسیار افتضاح ویزای فرصت گرفت اما همین یکماه پیش یکی دیگه با چه سوابقی ریجکت شد!!!
    عزیزم شما فرمدید خیلی این عرایض دوستان و ...رو تو انجمن جدی نگیرید!! مگه احوال ما غیر از چیزیه که باهاش مواجه شدیم؟؟؟ یعنی مثلا خواب دیدیم؟؟؟
    شما همه کاری که خیلی از ماها انجام دادید رو نوشتید، اما همین ما جواب نگرفتیم! چرا؟ نظرتون در مورد نظر و نیاز چیه؟؟؟
    تو همون برگه درخواست ویزا که به هممون میدن، یه تبصره هست که نوشته "اگر مئارکی ناقص بود، من (متقاضی) حق دارم که مطلع بشم و نواقص رو برطرف کنم" اما تا حالا با کسی تماس گرفتن بگن مثلا گواهی مالیت مناسب نیست؟
    و تو قوانین مهاجرت و ویزای اسپانیا صراحتا ذکر شده همسر و همراهان قانون متقاضی می توانند همراه با اون درخواست ویزا کنند و تشریف بیارن اسپانیا. اما به من و شما تاکیداَ گفتن "این کشور به همراه ویزا نمیده"!!
    پس مواردی غیر از قوانین و مدارک هم هست...
    من واسه UK که پذیرش داشتم، سیستم اونا Point Based بود یعنی پذیرش+توانایی مالی=40 امتیاز مورد نیاز ویزا و این یعنی کمترین جا واسه اعمال سلیقه!!! اما کشوری که اعطای ویزا رو منوط به سلیقه و جلب نظر کنسول میکنه، یعنی به کنسول میگه هر کی خوشت اومد!!!
    یعنی ما (که متاسفانه چند سالیه بعضی از هم وطنای شریفمون که واسه رفتن به هر روش و کلکی متوسل شدن و سابقمون رو همه جا خراب کردن!!!) باید کنسولی رو که نه مارو میبینه و نه میشناسه مجاب کنیم که:
    - ما بچه خوبی هستیم
    - قول میدیم برگردیم!
    حالا از رو عکس، رزومه، ... هر چی (البته من تا حد زیادی بهشون حق میدم. چون اونا هم به هر حال سیاستها و معیارهای خودشونو دارن)
    البته!! هااا!!! شرایط س.ی.ا.س.ی روز رو هم کااااملا در نظر بگیرید. مخصوصا تو 3 ماه اخیر و اتفاقای خاصش.

اما واااااقعا بی برنامگی، بی نظمی و مدارک پیچیده و دست و پاگیر این سفارت با اکثر جاها قابل مقایسه نیست و اینه که ماها رو اذیت میکنه.
    من تو مدتی که میرفتم، کار به جایی رسیده بود که از هر 6 ویزای دانشجویی و فرصت، 4 تاش رد میشد!!! و این وضع موقعی که شما ویزا گرفتید نبود و آخر سال میلادی شدت گرفته بود.

پس ...
    بدونید که همونطوری که ماها واسه یه کار تو همین کشور خودمون، کلی آمادگی داریم، تخصص داریم، توکل!!!! داریم و ... اما میبینیم یه دفعه همه چیز به هم میریزه، دیگه برسه به بقیه...

اما نتیجه اخلاقی واسه سایر دوستان:
    در عین تکمیل کردن مدارک و کسب آمادگی و برنامه ریزی و توکل و نذر و دخیل و ... انتظار هر نتیجه ای داشته باشید. اما نا امید نشید. کلا تو زندگی نا امید نشیدا !!!
    چقدر بالای منبر خوش گذشت!!!

سلام یک سوال دارو کسی می تونه راهنمایی کنه من میخوام برای یه دوره زبان تو جولای اقدام کنم نامه پذیرشم را کی تحویل بدم با مشکل تایم گرفتن روبرو نمی شم. اخر مارس می تونم برم واسه دوره تو جولای وقت بگیرم راستش پاسم اعتبارش کم بود مجبور شدم عوضش کنم و بهم گفتن 20 روز کاری طول می کشه که میشه یک ماه تقزیبا اخر مارس ممنون میشم یکی راهنمایی کنه

Junior Member

دوستان سلام
    کسی از برنامه جدید سفارت خبر داره، روز تحویل مدارک آیا روز مشخصی شده؟ ظاهرا روزهای یکشنبه روز دانشجویی هست، می دونید یعنی چی؟

من ویزای شنگن دارم و می خوام برم خود اسپانیا و از اونجا واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم. الان نروژ هستم و استادم گفته می شه با ویزای شنگن برم اسپانیا و برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. دوستان عزیز کسی همچین کاری کرده ؟ چون عجله دارم باید زودی برم اسپانیا واسه همین از سفارت اسپانیا تو نروز واسه ویزا اقدام نکردم. فقط به یه کم تجربه کسائی که این کارو انجام دادن احتیاج دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Uranusgalaxy نمایش پست ها
    من ویزای شنگن دارم و می خوام برم خود اسپانیا و از اونجا واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم. الان نروژ هستم و استادم گفته می شه با ویزای شنگن برم اسپانیا و برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. دوستان عزیز کسی همچین کاری کرده ؟ چون عجله دارم باید زودی برم اسپانیا واسه همین از سفارت اسپانیا تو نروز واسه ویزا اقدام نکردم. فقط به یه کم تجربه کسائی که این کارو انجام دادن احتیاج دارم
    سلام
    من ویزای شینگن از سوئد دارم. با این ویزا اومدم اسپانیا برای دکترا در upc ثبت نام کردم، خونه گرفتم و از طرفی کارهای گرفتن ویزامو دارم از سوئد انجام میدم. در واقع ویزای دانشجویی از سفارت اسپانیا در سوئد. اما نمی دونم چند روزه ویزا میدن!!! شما میدونین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    سلام
    من ویزای شینگن از سوئد دارم. با این ویزا اومدم اسپانیا برای دکترا در upc ثبت نام کردم، خونه گرفتم و از طرفی کارهای گرفتن ویزامو دارم از سوئد انجام میدم. در واقع ویزای دانشجویی از سفارت اسپانیا در سوئد. اما نمی دونم چند روزه ویزا میدن!!! شما میدونین؟
    یک ماه معمولا بیشتر طول نمی کشه ولی اگه از خود اسپانیا اقدام کنی بیشتر طول می کشه . شما اطلاعاتی در این مورد ندارید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samanian نمایش پست ها
    یک ماه معمولا بیشتر طول نمی کشه ولی اگه از خود اسپانیا اقدام کنی بیشتر طول می کشه . شما اطلاعاتی در این مورد ندارید ؟
    اطلاعی از چی ندارم؟ متوجه نشدم.
    شما راجع به 1ماه بودنش اطمینان دارید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    اطلاعی از چی ندارم؟ متوجه نشدم.
    شما راجع به 1ماه بودنش اطمینان دارید؟
    آره یک ماه بیشتر طول نمی کشه اگه مدارک کامل باشه . منظورم اطلاعاتی در مورد گرفتن ویزا در اسپانیا برای کسانی که قبلا ویزای شنگن رو از کشور دیگری گرفتن. من شنیدم میشه این کار رو کرد فقط اگه از تجربه کسای که این کار رو انجام دادن استفاذه کنم شاید مشکلاتم کمتر باشه . به هر حال من دارم می رم اسپانیا و از همون جا ویزا می گیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط samanian نمایش پست ها
    آره یک ماه بیشتر طول نمی کشه اگه مدارک کامل باشه . منظورم اطلاعاتی در مورد گرفتن ویزا در اسپانیا برای کسانی که قبلا ویزای شنگن رو از کشور دیگری گرفتن. من شنیدم میشه این کار رو کرد فقط اگه از تجربه کسای که این کار رو انجام دادن استفاذه کنم شاید مشکلاتم کمتر باشه . به هر حال من دارم می رم اسپانیا و از همون جا ویزا می گیرم
    این اطمینان که میگید بیشتر از یکماه نمیشه چیه؟
    من از چند جا که پرسیدم و خود سفارتم پرسیدم گفتن از حداقل 2 هفته تا حداکثر 2ماه. اما باز هیچی قطعی نیست!! بعدش پاسپورتو نگه میدارن پیش خودشون؟ یا میدن بهمون و وقتی آماده میشه میگن بریم با پاسپورت که بهمون تحویل بدن؟ همین یکماهم بدن ویزارو خیلی خوبه.
    از اسپانیا ویزا گرفتن خیلی زمانبر هست. من اینو شنیدم و شنیدم که مدارک بیشتری میخواد. باز اگه اطلاعاتی کسب کردید اینجا بگید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)