صفحه 189 از 506 نخستنخست ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199239289 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

پیش فرض پاسخ : تحصيل در اسپانیا

بچه ها من یه سوال دارم.
    چه مواردی میتونه احتمال گرفتن ویزا رو بالاتر ببره؟؟ بعضی ها میگن دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتی. بعضی ها میگن پولی که تو حسابت باشه مهمتره، بعضی ها میگن اگه پول زیاد باشه بدتره و شک میکنن و فکر می کنن میخواین بمونین و برنگردید ایران و ویزا نمی دن بهتون.
    میشه کمک کنید و بگید چه آیتم هایی مهمتره واسه ویزا.
    خیلی ضروریه این سوالم. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط jafariysaeid نمایش پست ها
    بچه ها من یه سوال دارم.
    چه مواردی میتونه احتمال گرفتن ویزا رو بالاتر ببره؟؟ بعضی ها میگن دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتی. بعضی ها میگن پولی که تو حسابت باشه مهمتره، بعضی ها میگن اگه پول زیاد باشه بدتره و شک میکنن و فکر می کنن میخواین بمونین و برنگردید ایران و ویزا نمی دن بهتون.
    میشه کمک کنید و بگید چه آیتم هایی مهمتره واسه ویزا.
    خیلی ضروریه این سوالم. مرسی
    مدارکی که میخان با دقت جمع کنید هیچ مشکلی بر نمیخورید. همه فکر می کنند ویزا دادن سلیقه ای هستش اما اینطور نیست و مهمترین چیز تکمیل مدارک هستش. من سابقه گرفتن ویزای دانشجویی و کاری از 4 کشور اروپایی دارم و در همه اینها کامل بودن مدارکم باعث گرفتن ویزا شد حتی در اونهایی که مصاحبه هم داشتم. در حالیکه جلو سفارت بعضی ها هستن که انرژی منفی صادر می کنند و به همه چیز مشکوک هستند. سعی کنید توجه نکنید چون تاثیر منفی میذاره.
    اینکه پول شما زیاد باشه خیلی خوبه اما اگه مثلا میگن انقدر پول برای ویزای شما کامل هست، شما هم همون قدر فراهم کنی اوکی هست. اگه بیشتر داری که خیلی خیلی خوبه. اینکه بگن شما پول زیاد داری و ممکنه تاثیر منفی بذاره یک تصور اشتباه است. اینگونه فکر نکنید. من برای یک کشور اروپایی ویزای کاری میخاستم که مثلا گفته بودند X تومان باید داشته باشی ولی من 4-3 برابر اون پول نشون دادم اما اینکه بگن پول زیاد داره میخاد بره بمونه و ......، کاملا اشتباه است.
    من افراد مختلفی رو میشناسم که بخاطر دلایل خیلی خیلی کوچیک ریجکت شدند و وقتی هم که ریجکت شدن، کلی دادوبیداد داشتند که، من همه چیم کامل بود اما به من ندادن!! اما واقعیت اینجاس که یک اشتباه سر سوزن برابر است با از دست دادن فرصت گرفتن ویزا.

واقعا ممنون ازتون. لطف کردین. شما از اسپانیا هم ویزا گرفتید؟؟ آخه جدیدا همه میگن اسپانیا خیلی سخت کرده ویزاشو؟
    میخوام ببینم کسی که تجربه خود اسپانیا داشته چجوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jafariysaeid نمایش پست ها
    واقعا ممنون ازتون. لطف کردین. شما از اسپانیا هم ویزا گرفتید؟؟ آخه جدیدا همه میگن اسپانیا خیلی سخت کرده ویزاشو؟
    میخوام ببینم کسی که تجربه خود اسپانیا داشته چجوریه؟
    بله من برای ویزای اسپانیا اقدام کردم اما نه از ایران. از یک کشور اروپایی دیگه. اسپانیا سخت ویزا میده اونم بخاطر نوع مدارکی هست که میخاد. مثلا مدرک مالی براش خیلی خیلی مهمه. بنظرم تو مدارک مورد نیازش نگفته چقدر اما گفته هرچی بیشتر بهتر. اما برای هر ماه باید حداقل 1000 یورو بتونی تامین کنی. مثلا اگه 2 سال هست مدت تحصیلت باید 24000 یورو ثابت کنی که داری تو حسابت. تاییدیه مالی نشون بدی. اگه مثلا 23999 یورو هم نشون بدی بخاطر همون 1 یورو هم میتونن ریجکتت کنند!!!!!! شک نکن. این تجربه من از ویزا گرفتن هستش. البته ممکنه هم بدن که این بسته به مرام اون officer داره که میخاد پروندتو بررسی کنه. تو نوع مدارک درخواستی باید دقت کنی که صحیح جمع کنی.
    دقت بیشتر در تهیه مدارک مساوی با گرفتن ویزا هستش.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    بله من برای ویزای اسپانیا اقدام کردم اما نه از ایران. از یک کشور اروپایی دیگه. اسپانیا سخت ویزا میده اونم بخاطر نوع مدارکی هست که میخاد. مثلا مدرک مالی براش خیلی خیلی مهمه. بنظرم تو مدارک مورد نیازش نگفته چقدر اما گفته هرچی بیشتر بهتر. اما برای هر ماه باید حداقل 1000 یورو بتونی تامین کنی. مثلا اگه 2 سال هست مدت تحصیلت باید 24000 یورو ثابت کنی که داری تو حسابت. تاییدیه مالی نشون بدی. اگه مثلا 23999 یورو هم نشون بدی بخاطر همون 1 یورو هم میتونن ریجکتت کنند!!!!!! شک نکن. این تجربه من از ویزا گرفتن هستش. البته ممکنه هم بدن که این بسته به مرام اون officer داره که میخاد پروندتو بررسی کنه. تو نوع مدارک درخواستی باید دقت کنی که صحیح جمع کنی.
    دروود بر bluebit گرامی.
    در ابتدا تبریک برای اینکه موفق به دریافت ویزا شدید. اما با توجه به کامنت شما عرض کنم دوستانی که از ایران قصد اقدام داشتند بسیاری از این موارد رو بطور کامل در پروسه اخذ ویزا به دقت ارائه کرده بودند شاید حتی بیشتر از این مقدار در حساب شخصی، اما من به جرات میگم موضوع بررسی مدارک در سفارت اسپانیا در تهران بسیار سلیقه ای و دور از هر گونه مدیریت صحیح می باشد. این گفته و نظر شخصی دوستانی که سابقه اقدام از این سفارت در تهران را داشتند است. به هر حال بنده هم پذیرش از upc دارم اما به این دلایل و نقل قول دوستان دچار تردید شدم.

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    درود به شما
    دوست عزیز
    ممنون از اطلاعاتتون
    اما عزیز دل من یک بار دیگه هم اینجا عرض کرده بودم. این فرمایش شما شبیه اینه که بگیم اینجا! ما گزینش نداریم! یا اگر هم داریم، فقط بر اساس یک سری مواد قانونی!!!! و تبصره های استخدامی!!!! انجام میشه و هییییییییچ گونه تبعیضی اتفاق نمی افته!!!!!!!

بله درست می فرمایید. تکمیل مدارک بهترین کاریه که متقاضی میتونه بکنه. ولی وقتی افسای سفارت یا سایر کارمنداشون در پاسخ سوال "چقدر" یا "چندتا" و ... می گن"نمی دونیم هرچی خودت میدونی" و وقتی ریجکت میشی میگن "تشخیص کنسول بود" برداشت شما چیه؟؟؟

ما کم نداشتیم دوستانی که مدارک کامل و محکمی داشتن و ریجکت شدن و دوستانی که بدون یک برگ ترجمه اسپانیولی و توانایی مصاحبه انگلیسی ویزا گرفتن (خودم شاهد بودم)

ما انرژی منفی متصاعد نمی کنیم! اصلا فرستنده ما خاموش!!! ما فقط با اشتراک تجربیات، میخوایم بگیم که دوستانی که مثلا براشون مهمه که مهر امسال حتما برن اروپا واسه ادامه تحصیل، در جریان باشن که در کنار اسپانیا جای دیگه هم پذیرش بگیرن!!! و به امید 100 درصد اونجا نباشن! همین...
    در مورد سقف مبلغ بانکی هم من از یکی از دوستانم که کارمند بخش بازرگانی یکی از کشورهای مهم اروپایی بود پرسیدم و گفت اصلا سعی نکنید مثلا واسه یه دوره تحصیلی 2 ساله که کلا 30000 یورو هزینه داره، ثابت کنید 60000 یا 90000 هزار یورو دارید! همون 30000 تا 50000 واسه اطمینان خوبه. اونجوری سفارت فکر میکنه یه دانشجو (مثلا ارشد) 3-4 برابر هزینه از کجا آورده و میخواد چیکار؟ شاید تو فکر موندن بعد از تحصیله!
    یه نکته مهم واسه سفارت اینه که بهشون القا یا اثبات بشه که شما قصد موندن ندارید (مخصوصا بعضی کشورا)

پس! انرژی منفی خیر، تصمیم گیری بهینه و با در نظر گرفتن شرایط (واقع گرایانه) آری!!!
    پیروز...

خوب چطوره بزیم از یه کشور دیگه درخواست ویزا بدیم؟؟ مثلا از دبی یا ترکیه؟ کسی میدونه اونجاها ممکنه بهتر باشه یا نه؟
    مثله ویزای آمریکا که میرن از دبی میگیرن

سلام
    تجربیات مختلف داشتن خیلی خوبه. من هم از تجربه شما استفاده کردم.
    اما این چیزهایی که شما دوستان گفتین اینطور به نظر میرسه که تصمیم گیرنده های سفارت اسپانیا در تهران، ایرانی هستند. برخی از این کارمندان ایرانی سفارت فکر می کنند شدند نخست وزیر/سفیر و می تونند حرف زور بگن به مردم.
    من 4و5 باری که کار سفارت در تهران داشتم (برای سوئد، اسپانیا) افرادی بودند که فقط سعی داشتن با حرفهای منفی، مردم رو دچار سردرگمی کنند. من این افراد رو گفتم نه تجربیات و نگرانیهای دوستان در فوروم.

یک نمونه به شما بگم. من برای ویزای کاری از سفارت دانمارک در تهران حدود 2سال پیش اقدام کردم. به قدری بد و زننده با مردم برخورد می کردند که از همون هموطن خودمون که داخل سفارت کارهای مردم را انجام می داد ابراز انزجار می کردی. انگاری که مالک سفارت بودند!!! بقدری جو منفی بود که حد نداشت. من رفتم سوئد و بعد از حدود 2 ماهی رفتم کپنهاگن و مدارکی رو که در تهران باید میدادم اونجا دادم. فوق العاده محترمانه و با انرژی تمام به مردم در تهیه مدارک کمک می کردند. مدارک رو که دادم و حدود نیم ساعتی هم که سوال پرسیدم بهم گفتن 2ماه دیگه جوابت میاد. بعد 2 ماه هم جوابم مثبت اومد.
    اما تجربه ای که من دارم اینه که تکمیل مدارک (بدون سر سوزن اشتباه) مهمترین شروع برای دریافت ویزا هست. من فکر میکنم که، اگه کسی مدراکش کامل بوده و ویزا نگرفته 2 حالت داره: 1) قطعا یک ایراد کوچیک داشته پروندش که خودش متوجه موضوع نشده و یا سهل انگاری کرده 2) تصمیم گیرنده پروندش بی شک ایرانی بوده که دوس داشته سلیقه ای ویزا به مردم بده

گاهی وقتها هم شرایط خاص پیش میاد مثل همونی که میگید فقط با مصاحبه پذیرفته شده.
    در آخر بگم که، من 2 نفر رو میشناسم که برای همین اسپانیا پذیرش داشتند و مدارکاشونو کامل تحویل سفارت دادن. اما ویزا نگرفتند!!! من که مدارکشونو دیدم متوجه ایرادات ریزی شدم که همون ها باعث ریجکت شدن شد. ایرادی که خیلی مشهود بود اما تهیه مدارک و استرس ناشی از کار سفارت مانع دقت بالای اونها شده بود.

همه دوستان موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

سلام من 11 مارس جهت ویزای پیوستن به خانواده اقدام کردم با کلیه مدارک کامل 4 روز بعد زنگ زدن گفتن با پاسپورت 28 مارس بیا سفارت پرسیدم واسه چی؟ ویزام اکی ؟ یا مصاحبه دارم؟ گفتن نمیدونیم فقط با پاسپورت بیا حالا میخواام بدونم برای چی گفتن بیا ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

سلام
    من به یه مشکل برخوردم اگه دوستان تجربه دارن کمک کنن!
    1.من با همسرم با یه پاسپورت استفاده می کردیم و من در پروسه پذیرش شماره همین پاس رو دادم، ولی برای گرفتن ویزا درخواست پاسپورت جدا کردم... حالا که نامه پذیرش اومده شماره پاسپورت قبلی رو نوشته!!!!! حالا من باید از دانشگاه بخوام تصحیح کنه یا می تونم به سفارت اون پاس مشترک رو نشون بدم؟
    2.برای گرفتن وقت از سفارت روز و ساعت خاصی باید رفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)