صفحه 264 از 506 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274314364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط faranak_mo نمایش پست ها
    سلام به همگى
    درمورد اسناد مالى كه تاييد دادگسترى و وزارت امور خارجه نمى شن مثل قولنامه و.. اين مدارك قطعا تاييد سفارت هم نمى شن!؟ و درين صورت اصا ترجمه چنين مدركى مفيد خواهد بود؟ و روز مصاحبه اين امكان بوجود مياد كه ترجمه اونو نشون بديم!
    من متاسفانه هيچ ايده اى در مورد نحوه ى مصاحبه ندارم:اس
    و يه سوال ديگه كه ممنون مى شم بازم راهنماييم كنيد
    من از سفارت پرسيدم و گفتن تنها ترجمه لاتين مداركى كه از بانك گرفته مى شه نياز به ترجمه اسپانيايى نداره( با مهر و سربرگ بانك قطعا ) ، حالا آيا اين تاييديه هاى مالى بانك هم نياز به تاييد سفارت دارن؟يا ميشه مثلا اونا رو چند روز قبلِ وقت سفارت ، از بانك بگيريم؟
    يعنى به طور كل تمام مداركى كه قرار روز مصاحبه تحويل داده بشه بايد legelize هم بشه ؟ يا يه سرى مثل همين تاييديه ها و يا مثل اون قولنامه ها ( گرچه قضيشون كاملا متفاوته) اگه تاييد سفارت نشد هم مى شه روز مصاحبه ارائه داد؟؛)
    مرسى ى ى
    دوست عزیز همونطور هم که قبلا اشاره شد مدارک مالی رو می تونین به انگلیسی هم تحویل بدین و نیازی به ترجمه اسپانیایی و تایید سفارت نیست.

گواهی بانک هم کافیه به انگلیسی و با مهر بانک باشه و بدون هیچ کار اضافه ای می تونین تحویل سفارت بدین.

اما در مورد قولنامه ها و اینجور مدارک که مورد تایید دادگستری نیست من مطمپن نیستم. از اونجایی که سفارتخونه فقط مدارکی که مورد تایید دادگستری هست و مهر وزارت امور خارجه داشته باشه رو قبول می کنه پس طبیعتا قولنامه ها که تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نشوند به درد سفارت هم نخواهد خورد.

فقط دنبال مدارکی کامل باشین که بشه ترجمه و تایید دادگستری کرد. و جهت یاداوردی که نامه بانک اگه انگلیسی و با مهر بانک باشه که شعبه مرکزی تایید کرده مشکلی نیست و این مورد فرق می کنه اما سایر قول نامه ها مورد دارند

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

سلام دوستان. من یه سوال دارم که امیدوارم کسی به این مورد خورده باشه تا حالا.کسی که واسه فرصت مطالعاتی رفته باشه اسپانیاو ویزاش مثلا شش ماهه باشه, اگه بخواد مدت اقامتشو تمدید کنه از چه طریقی میتونه ویزاش رو تمدید کنه؟
    از داخل اسپانیا و اصلا همچین کاری امکانش هست؟

ممنون از راهنمایی تون پیشاپیش.

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه سوال دارم که امیدوارم کسی به این مورد خورده باشه تا حالا.کسی که واسه فرصت مطالعاتی رفته باشه اسپانیاو ویزاش مثلا شش ماهه باشه, اگه بخواد مدت اقامتشو تمدید کنه از چه طریقی میتونه ویزاش رو تمدید کنه؟
    از داخل اسپانیا و اصلا همچین کاری امکانش هست؟

ممنون از راهنمایی تون پیشاپیش.
    دوست عزیز تمدید اقامت بستگی به نوع ویزاتون داره.
    اگه ویزاتون سه ماه بوده و بعد از ورود به اسپانیا کارت اقامت موقت بهتون دادن امکان تمدید از داخل اسپانیا با یک نامه از کارفرما به راحتی امکان داره .
    معمولا این حالت واسه ویزاهای بلند مدت هست.

اما در حالت دوم که ویزاتون بلند مدت نباشه مثلا توریستی کمتر از سه ماه یا فکر کنم شش ماه واسه فرصت مطالعاتی هم شامل همین بشه که در این موارد فکر نمی کنم کارت اقامت موقتی داخل اسپانیا داشته باشین لذا قبل از اتمام ویزا باید برگردین و محددا درخواست تمدید ویزا رو از خارج از اسپانیا انجام بدین. منتهی چون ایبار خودتون داخل اسپانیا هستین می تونین نامه ها رو سریع اماده کنین و با خودتون ایران ببرین. اما ریسکی هست و توصیه من اینه که سغی کنین کارتون رو توی همون شش ماه تموم کنین و ضمانتی واسه تمدید نیست از خارج اسپانیا.
    حالت دیگه هم اینه که بتونین توی این شش ماه یک پیشنهاد کاری پیدا کنین. اما یادتون باشه که حتی اگه غیر قانونی هم داخل اسپانیا باشین تا زمانی که سفر خارجی نکنین و مشکلی ایجاد نکنین کسی بیرونتون نمی کنه. اما مساله اینه که اگه خروجتون بعد از تاریخ ویزا باشه توی سابقه تون واسه درخواست ویزاهای اینده اثر منفی می گذاره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

سلام دوستان
    من یه مشکل برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید
    چند روز دیگه وقت سفارت برای تحویل مدارک ویزا دارم ولی متاسفانه پاسپورتمو اداره گذرنامه ازم گرفت آخه به دلیل مشکلات سربازی از وزارت علوم انصراف تحصیل دادم، حالا دوستان بهم بگید چیکار کنم؟
    برای ارائه مدارک حتما باید پاسپورت باشه، نه؟
    البته یه سری کپی از همه صفحاتش گرفتم حالا نمیدونم چیکار کنم؟
    البته اگه مدارکو تحویل بگیرن و ویزا اکی شه میتونم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم و پاسپورتمو پس بگیرم
    چیکار کنم؟

Junior Member

چقدر ماههاى قبل اين پيج پر رفتو آمد ترو پر شور هيجان تر بوده
    دوستان نوبت تحويل مدارك من ٢٥ آگوسته و شروع ترمم اوايل سپتامبر! واضح ِ كه من به شروع ترم نمى رسم
    واهكارتون چيه؟!
    و اينكه اگه نامه ديفر ارائه ندم به سفارت ، اينطور استدلال نخواهند كرد كه اين مورد وقتى به ترم سپتامبر نمى رسه دليلى براى دادن ويزا هم وجود نداره؟!
    و اينكه كلا تاريخى كه براى رزرو هتل در نظر مى گيريم چه تاريخى باشه؟
    ٢٠ روز بعد از تحويل مدارك ، يا زودتر يا ديرتر ؟!

كاش يكم از سوتو كورى ِ اين پيچ كم بشه، دلمون گرفت!

دوستان نوبت تحويل مدارك من ٢٥ آگوسته و شروع ترمم اوايل سپتامبر! واضح ِ كه من به شروع ترم نمى رسم
    واهكارتون چيه؟!
    و اينكه اگه نامه ديفر ارائه ندم به سفارت ، اينطور استدلال نخواهند كرد كه اين مورد وقتى به ترم سپتامبر نمى رسه دليلى براى دادن ويزا هم وجود نداره؟!

سوت و کوری صفحه ها رو باید از خودمون بپرسیم ، من بچه هایی رو سراغ دارم ایران که بودن با کلی تورو خدا و دمت گرم کمک می خواستن ، الان می بینمشون تو خیابون تو اسپانیا، رو در رو سلام نمی کنن ، یادشون میره که ...
    و جالب تر اینکه اینجا هم که هستن با طلب کاری تمام ایمیل میدن و کمک می خوان ... نمی دونم ...

و اما جواب شما .. نمی دونم کدوم دانشگاهین ، اما شما نامه ای بگیرین از مدیر گروه بدین سفارت که موردی نداره دیر بشه ... اینجا میای درست میشه ... من خودم سپتامبر اومدم اکتبر درسام شروع شد یعنی تو انتخاب واحدم دروسی گرفتم که تاریخشون از اکتبر بوده ، حالا بستگی داره دیگه ....

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط mohli نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مشکل برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید
    چند روز دیگه وقت سفارت برای تحویل مدارک ویزا دارم ولی متاسفانه پاسپورتمو اداره گذرنامه ازم گرفت آخه به دلیل مشکلات سربازی از وزارت علوم انصراف تحصیل دادم، حالا دوستان بهم بگید چیکار کنم؟
    برای ارائه مدارک حتما باید پاسپورت باشه، نه؟
    البته یه سری کپی از همه صفحاتش گرفتم حالا نمیدونم چیکار کنم؟
    البته اگه مدارکو تحویل بگیرن و ویزا اکی شه میتونم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم و پاسپورتمو پس بگیرم
    چیکار کنم؟
    بدون اصل پاسپورت به هیچ عنوان مدارک رو تحویل نمی گیرن. چون زمان تحویل مهر مربوط به درخواست شما در پاسپورت زده میشه.
    شما بایستی زودتر از اینها به فکر می افتادین مثلا با برگه پذیرشتون درخواستی از وزارت علوم می گرفتین برای پاسپورت.

Junior Member

کنترل جان، مگه وزارت علوم میتونه بدون سربازی نامه فقط برای پاسپورت بده؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط mohli نمایش پست ها
    کنترل جان، مگه وزارت علوم میتونه بدون سربازی نامه فقط برای پاسپورت بده؟
    دوست عزیز قبل از سوالات بیشتر لطفا سوال قبلیتون رو واضح بیان کنین.
    طبق گفته خودتون گفتین که اگه ویزا اوکی بشه می تونین از وزارت علوم نامه بگیرین. اگه انصراف دادین چطور می خواهی نامه بگیرین؟ نامه بابت چی؟
    من به استناد گفته خود شما اون جواب رو دادم که اگه فرض کنیم میشه نامه ای گرفت بایستی زودتر از اینها به فکر می افتادین. سوالتون واضح نیست.
    فقط بدونین که بدون پاسپورت نمی تونین مدارک رو تحویل بدین.
    در خصوص نامه وزارت علوم هم می دونم که مواردی خاص مثل زمان اراپه مقالات کنفرانسی با شرایطی خاص میشه نامه ای از وزارت علوم جهت پاسپورت گرفت.

رشته و دانشگاه
    UPC

واهكارتون چيه؟!

خوب ممکنه به این خاطر باشه که اکثر ما انسانها فقط به خودمون فکر میکنیم.
    تا زمانی که ویزا نگرفتیم به این فروم سر می زنیم و به همدیگه کمک می کنیم اما وقتی ویزا رو گرفتیم کلا اینجا و دوستای جدید رو فراموش می کنیم متاسفانه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)