صفحه 3 از 506 نخستنخست 1234567891011121353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer UPC

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط SA2000
    خیلی ممنون از اطلاعاتتون

ممنون میشم اگه توی موارد زیر هم راهنمایی کنید

1- اصل و فتوکپی مدرک مربوط به محل اقامت متقاضی در طول مدت تحصیل در اسپانیا ........ این مورد را از کجا میتونم تهیه کنم؟ دانشگاه توی نامه ادمیشن گفته در این مورد کمک میکنه ولی نگفته که خوابگاه در اختیار میگذازه

2- اصل و گواهی حساب به نام متقاضی در اسپانیا برای هر ماه اقامت با حداق موجودی 901.5 یورو ...... اسکولارشیپ من برای دو سال 20000 یورو است و 1636 یورو کمتر از حد اونهاست ..... چطور میتونم اونجا حساب باز کنم؟

3- غیر از بند بالا خواسته که گواهی گردش حساب متقاضی در سه ماه گذشته را بهشون بدم ... اگه یک بنک استیتمنت از حساب ایران براشون مثلا به مبلغ 5 میلیون تومان ببرم کافی است و این بنک استیتمنت به جای حسابی که توی اسپانیا خواستن کفایت میکنه؟

4- گواهی بهداشتی پزشکی را از کجا باید بگیرم .... توی سفارت هیچ توضیحی در موردش ندادن که آیا پزشک معتمد دارن یا من پیش هر شخصی میتونم برم و اینکه متن گواهی چی باید باشه

بسیار متشکرم از لطفتون

سلام
    واسه مدرک اقامت اگه توی نامه پذیرش حرفی از اقامت نزده باید خودتون یه جایی رو پیدا کنین و رزروش کنین برای اون زمانی که می خواهین برین.
    دانشگاهها معمولا خودشون یک سری خوابگاه رو معرفی می کنن که دانشجویان بتونن استفاده کنن. توی سایشون معمولا نوشتن.
    یا می تونین از طریق اینترنت جایی رو رزرو کنین البته قبل از رزرو کردن بهتره بپرسین ازشون که نامه کتبی برای سفارت براتون می فرستن یا نه.(راستی کدوم شهر هست و کدوم دانشگاه)
    این از مکان زندگی واسه نامه گواهی پزشکی من خودم ازشون پرسیدم و از کسایی که رفته بودن بهتره که از یک متخصص عفونی با داخلی نامه رو بگیرین.
    اونا به سری آزمایش می نویسن که بعد از انجام دادن دکتر به نامه می ده که بیماریهای نیاز به قرنطینخ رو ندارین نامه رو می برین نظام پزشکی تایید می کنه دارالترجمه هم ترجمه می کنه.
    در مورد حساب باز کردن هم فکر می کنم که چون فاند دارین نیازی به حساب در اسپانیا و یا حتی ایران نیست فقط می مونه اون تفاوتی که گفتین که اونو به احتمال زیاد از بانکهای ایران هم بکیرین مشکلتون حل می شه.

امیدوارم موفق باشید

Junior Member

ممنون از لینک ها

مدارک تحصیلی باید اسپانیایی باشه: اصل، فتوکپی و ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی مدارک تحصیلی فعلی در دو نسخه و یک کپی از ترجمه
    در مورد نامه پذیرش چیزی نگفته ولی قاعدتا چون اکثر نامه های پذیرش انگلیسی است اگه با این مورد مشکلی داشتن مینوشتن ترجمه باید بشه

شما دارالترجمه اسپانیایی خوب سراغ دارین؟ من چند جا زنگ زدم قیمت ها خیلی متفاوت است ... خیلی هم طول میکشه مدارک رو آماده کنن

در مورد گردش مالی 3 ماه آخر، به طور میانگین تو این مدت حداقل چقدر باید پول تو حساب باشه؟
    چه چیزای دیگه ای میتونه تا حدودی واسه نشون دادن قدرت مالی موثر باشه؟
    ممنون.

Homayoon87
    Guest

اينطور كه از صحبت ها به نظر مياد ويزا گرفتن از سفارت اسپانيا چندان راحت ويزا نميده

چه خوب بود كساني كه به سفارت اسپانيا رفتن و تجربه ويزا گرفتن و reject شدن داشتن رو در ميون مي گذاشتن.

شرح موقعيت و سوالات و جواب ها و بهونه هاي احتمالي خيلي به فرد شنونده اعتماد به نفس ميده و از استرسش كم مي كنه

با تشكر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davood135
    در مورد گردش مالی 3 ماه آخر، به طور میانگین تو این مدت حداقل چقدر باید پول تو حساب باشه؟
    چه چیزای دیگه ای میتونه تا حدودی واسه نشون دادن قدرت مالی موثر باشه؟
    ممنون.
    من شنیدم که سفارت اسپانیا به پول حساسه! به نظرم بد نیست اگه یکم گردش حسابتون بالا باشه

تا اونجایی که من میدونم سند خونه، جواز کسب و حتی سند ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط SA2000
    من شنیدم که سفارت اسپانیا به پول حساسه! به نظرم بد نیست اگه یکم گردش حسابتون بالا باشه

تا اونجایی که من میدونم سند خونه، جواز کسب و حتی سند ماشین
    بالا یعنی چقد؟
    این سندها باید به نام متقاضی باشه تا تاثیری داشته باشه؟ (من اینجوری شنیدم که باید باشه وگرنه نداره)

Junior Member

سلام، من امروز برای تحویل مدارک سفارت اسپانیا بودم،

آقای گل محمدی بعد از نامه پذیرش اولین چیزی که ازم خواست مدرک محل زندگی در اسپانیا بود!!! فکر کنم حال نداشت مدارک رو بگیره و میخواست سریع ردم کنه، شنیده بودم پارسال روی این آیتم خیلی گیر نمیدادن و خیلی تعجب کردم این رو زودتر از همه خواست. با اینکه توی نامه ادمیشن دانشگاه گفته بود کمک میکنه در این زمینه، من رزرو یک جا رو ارائه دادم و الان خیلی خوشحالم که این مدرک رو داشتم.
    نامه ادمیشن رو کامل نخوند و فکر کنم اصلا متوجه نشد که من فاند دارم، گفت پول به بانکی توی اسپانیا واریز کردی و من بهش گفتم گواهی حساب بانکی توی ایران دارم، باز گواهیها رو نخونده گذشت توی پروندم
    از همه مدارکم فقط یک نسخه گرفت، فتوکپی ها رو هم پس میداد و حتی مدارک لیسانس رو با اصلش مطابقت نداد!
    برای آیتمی که مدرکی میخواست که نشون بدین شما برمیگردین ایران چون سند خونه نداشتم، قرارداد پیش خرید یک خونه را ترجمه کرده بودم، البته فقط دادگستری تائید کرد و تائید خارجه نشد، و سند ماشینم رو هم ترجمه کرده بودم، ولی آقای گل محمدی چیزی در مورد این آیتم نگفت، من هم بهش این سندها رو ندادم یعنی برخوردش جوری بود که فکر کردم 5 دقیقه بیشتر پشت گیشه وایستم بیرونم میکنه

حالا ایشاالله اگه ویزا جور شد اینجا به طور مشروح مینویسم که برای هر آیتم چی بردم

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان ، من بالاخره بعده ۴ ماه دوندگی امروز تونستم از وزارت علوم تآیدی بگیرم و برم برای وثیقه و پاسپورت حالا می‌شه راهنمایی‌ کنین و بگین برای گرفتن ویزا چه چیزیی‌ احتیاج هست

SA2000 عزیز
    اگه امکان داره زودتر اطلاعاتت رو اینجا بذار که کارمون گیره :-[
    مخصوصا در مورد گردش مالی و رزرو خونه.
    حدودا چقد پول تو حساب داشتی؟ واسه کسی که فاند نداره چقد لازمه؟ خونه رو واسه چه مدت رزرو کردی و چطوری؟
    راستی کی میری و کدوم شهر؟
    سوالا زیاد شد

Junior Member

حتما ... ولی نمیدونم این روش ها موثر هست یا نه و یا اهمیت هر کدوم از این دو مورد چقدر است برای سفارت

برای گردش مالی گواهی حسابی بردم با مبلغ حدودا سی میلیون ... البته حسابم مشترک بود و جلو مبلغ زده 50٪، فکر میکنم لازم باشه اگه فاند ندارین به میزان 1000 یورو در ماه مانده نشون بدین

برای خونه پر ریسک عمل کردم، از یکی از شرکهایی که توی مادرید خونه اجاره میده اتاقی رو اجاره کردم،‌ قراردادی که باهاشون بستم 1 ساله است، زمان قرارداد تاثیری توی مبلغ نداره و شما باید به اندازه 1 ماه اجاره ودیعه بهشون بدین، اسمش http://www.student-accommodation-madrid.com
    طبق قرارداد درصورتیکه 1 ماه زودتر از شروع اقامت خبر بدین کل مبلغ رو بهتون پس میدن، یعنی امیدوارم بهم پس بدن

توی اینترنت سرچ کنین دو نوع شرکت رو پیدا میکنین، 1) شرکت هایی که فقط به شما مشورت میدن در خصوص پیدا کردن محل سکونت و صاحب خانه ای رو معرفی میکنن و نمیتونن باهاتون قرارداد ببندن 2) شرکت هایی که مستقیما باهاتون قرارداد میبندن
    حتما ازشون سوال کنین که قرارداد میبندن یا نه

روشهای بی دردسر تری هم هست ... میتونین مثلا برای 10 روز هتل رزور کنین و فقط کارت اعتباری لازم دارین .... حتی پانسیون هایی رو دیدم که میشه 1 ماه رزرو کرد و فقط کارت اعتباری میخوان

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط davood135
    SA2000 عزیز
    اگه امکان داره زودتر اطلاعاتت رو اینجا بذار که کارمون گیره :-[
    مخصوصا در مورد گردش مالی و رزرو خونه.
    حدودا چقد پول تو حساب داشتی؟ واسه کسی که فاند نداره چقد لازمه؟ خونه رو واسه چه مدت رزرو کردی و چطوری؟
    راستی کی میری و کدوم شهر؟
    سوالا زیاد شد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)