صفحه 314 از 506 نخستنخست ... 214264304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324364414 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,131 تا 3,140 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar20 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.
    دوست عزیز مازیار من در خیلی موارد موافق هستم باهات اما برای اینکه بچه ها دیدگاه های دیگه رو هم بدونن من بخش هایی رو نظر خودمو هم می نویسم ....
    1. درسته اسپانیایی تو اسپانیا بلد نباشی سخته و کاتالان تو کاتالونیا بلد باشی خیلی خوبه .....
    من آلمان هم زندگی کردم اونجا انگلیسی خیلی ها حرف می زنن اما اسپانیا خیلی راحت ترم اینجا همه باهام دوستن .. مثل خونمه .. خیلی با من خونگرمن .. آلمان خیلی بد بود چون من آلمانی هم نمی فهمیدم ....... از طرفی خیلی سرد هستن و در مواردی بی ادب و معاشرت بلد نیستن ووو اسپانیایی ها میدونی که کارشون حرف و بحثه .....

2. در مورد ایران صحبت کردن خیلی سخته خیلی ... من نمی دونم کدوم فرهنگ و قانون منظورته ! کشور عزیز ما دارای 13 نوع آب و هوا و دارای مذهب های مختلف و فرهنگ های مختلفه ... کاملا بستگی داره ... فکر می کنم همه ما دیده باشیم .. شما فقط تهران برید ببینید همه جور آدم هست .. باید در نظر گرفت همه چیز رو من اینا نمی تونم خیلی بنویسم ولی من آدم های بسیار گوناگونی دیدم هموطن ولی کاملا احساس غریبی داشتم با اونها این موتونه تفاوت فرهنگی باشه که داخل خود کشور ما وجود داره ....... منظورم آداب و رسوم خانواده و غیره هست ...... ان موضوع در اسپانیا و ایتالیا مثلا خیلی کم تره ....................... نکته مهم ... آلمان هلند و انگلیس که شما لطف کردی خیلی خوب توضیح دادی مهاجر زیاد داره .... اما اسپانیا نه فقط داره از مراکش و الجزیره که اینا ما رو با اونا مقایسه می کنن !!! ما ایرانی های با سواد رو با کیا ببینی مقایسه می کنن یکی از کار های روزانه من تبلیغ ایرانه اینا واقعا فکر می کنن ما گداییم راست میگی .... فکر می کنن ما عربی حرف میزنیم ... ما رو با طالبان یکی می دونن ..... من خیلی وقت ها به اینا میگم هییی امیگو ... شما بیایین ایران نطرتون عوض میشه ....

3. در مورد امکانات دانشگاه ..... نمی دونم اما من اینجا همه چیز دارم و مرکزی که هستم معروفه خیلی .... در مورد بحران اقتصادی درسته ... خوب یکی مثلا از .... بیاد ایران کار کنه شما بی کار باشی شما هم همین حس رو داری ......... به نظرم بچه هایی که پول زندگی و تحصیل اینجا رو دارن بیان خیلی خوبه بعدش هر جا خواستین برین .............. کانادا و آلمان ....

اسپانیا کشور توریستی هستتتتتتتتتتتتتتتتت شما کجا تو آلمان می تونین برین شنا کنین تو دریا اصلا دریا نداره که ........ من نمی دونم تا چند درصد بچه ها یی که میان حال ورزش دارن .. اما یکی از تفریحات خیلی خوب در کنار زندگی ..و درس ورزش و جاهای دیدنی و شنا و با دوستان قدم زدن بیرونه .... ببینین چه خیابون های تمیزی دره چقدر زیباست .. مثلا بارسلونا .... چقدر امکانات هست برای لذت بردن از این زندگی ... مگه چند سال ما زنده ایم ؟ باید حس کرد دوستم .. زندگی فقط ماشین نیست .......زندگی بوی گل رو حس کردنه.... من یادم می یاد دانشگاه قبلیم که روزه قدم می زدم میرفتم تو خیلی از مسیر ها گل های خوشبویی کاشته شده مثل یاس و شب بو و غیره واقعا یک دنیا ارزش داره این بو ها و زیبایی ها ..... چه غذا های خوشمزه ای دارن ..... من کلا اینجا رو با گیلان مقایسه می کنم .. جا یی که بزرگ شدم .... ببینین هر چی که اونجا داریم اینجا هم داریم ... برنج زیتون روغن زیتون ... دریا .. ما هی ....

به هر حال بسته به هدف زندگی .... و اخلاق شخصی ممکنه هر کسی از هر جا یی از دنیا نظر خاصی داشته باشه اما ما ایرانی ها به دلیل بعضی چیز ها وقتی وقت لب بگشاییم که ایرانی هستیم با برخور های بدی رو به رو می شیم ...... این موضوع در آلمان و ... کمتره چون ایرانی بیشتره اونجا ...

Junior Member mohadeseye آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

از توضیحاتتون بیییییییی نهایت ممنونم!!!روحیه گرفتم
    سه بار متنو از اول تا آخر خوندم...
    حرف شما کاملا درسته به خود شخص خیلی بستگی داره.
    میتونم بپرسم شما با چه نوع ویزایی وارد اسپنیا شدید؟ من موضوع کار برام خیلی مهمه!و یک مقدار از هزینه های زندگی و تحصیلمو خودم باید از طریق کار تامین کنم
    ممنون میشم در این زمینه مثل بقیه موارد راهنماییم کنید

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseye نمایش پست ها
    میتونم بپرسم شما با چه نوع ویزایی وارد اسپنیا شدید؟ من موضوع کار برام خیلی مهمه!و یک مقدار از هزینه های زندگی و تحصیلمو خودم باید از طریق کار تامین کنم
    دوست عزیز
    من هم می خواستم یک نظر رو به نظر سایر دوستان اضافه کنم.
    زیبایی هایی که دوستان ذکر کردن رو کاملا قبول دارم.
    واسه همینه که اسپانیا رو یک کشور توریستی و تفریحی می شناسند. مثلا بارسلونا نمونه کامل یک شهر توریستی و زیباست.
    اما همونطور که خودتون گفتین با توجه به خود فرد و اهدافش مسائل فرق می کنه.
    اگه هدف از حضور در اسپانیا یک دوره کوتاه و یا نهایتا سه ساله هست برای تحصیل و کسب تجربه ، در صورتیکه گروه و استاد مربوطه کاملا خوب و حرفه ای باشن و مشکل مالی نباشه هیچ حرفی نیست.
    اما اگه استاد یا گروه مربوطه حرفه ای نباشن .....! که این مساله توی اسپانیا خیلی هم غریب نیست اون موقع حتی واسه تحصیل هم باید خوب فکر کرد و بعد تصمیم گرفت.
    اینجا درسته که مردم خونگرم هستن اما این گاهی یا بیشتر مواقع تبدیل به غیبت و پر حرفی و گزافه گویی میشه. توی محیط کار خیلی اوقات ممکنه جو اسپانیایی علیه شما شکل بگیره و رفتار های غیر حرفه ای ببینید که مطمئنا در کشورهایی مثل المان و امریکا کمتره. اون موقع می بینی کسی که توی محیط کار و تحصیل مشکل داره دیگه هیچ کدوم از اون زیبایی های کشور به چشمش نمیاد.
    ممکنه مردم آلمان یا امریکا سردتر باشن اما دیگه میگی اینا سیستمشون اینطوریه و تکلیفت از روز اول باهاشون معلومه اما مردم اسپانیا ..... اوه
    به قول خودشون اینها ظاهرا جزئی از اروپا هستند و گرنه اینها جزئی از شمال آفریقا هستن که به جنوب اروپا چسبیدن
    خونگرم هستن و خوب و خیلی زیادی باهات قاطی میشن اما همین قاطی شدن ها گاهی اوقات برای غریبه ها مشکل ایجاد میکنه. غریبه اینجا در نهایت غریبه هست و بعد از سی سال هم هرگز حس اینو نداری که جزئی از اونها هستی. و این واقعیت رو باید قبول کرد. این مساله غیر حرفه ای بودن در محیط کار و تحصیل روی زندگی عادی اثر می گذاره و کل زندگی فرد مختل میشه. زیبایی ها به چشم فردی که روحیه خراب داره نمیاد. واسه همینه که بخصوص برای ما ایرانی ها کشورهای مهاجر پذیر تر و صنعتی مثل امریکا خیلی بهتره بخصوص برای اقامت. تکلیفت از اول اونجا معلومه و جا برای پیشرفت بازه. هر زمان هم خواستی برای تفریح میای اسپانیا.
    لذا به نظر من قبل از هر چیز باید از کار و محل تحصیل اطلاعات کامل تر رو کسب کرد.
    ضمنا بحث اقامت کوتاه مدت با اقامت دائم و زندگی همیشگی کاملا فرق می کنند. شما می تونی در یک کشوری که زیبایی ها و تفریحات اسپانیا رو نداره اما شرایط مهاجرپذیری خوب و کار و پیشرفت بیشتری داره رو زندگی کنی و سالی چند بار برای تفریح بیای اسپانیا. یا اینکه می تونی اسپانیا بمونی و ریسکش رو قبول کنی. ممکنه جزو اون ده درصدی باشی که شانس کاری بیارن و مشکلی نداشته باشن. آیا حاضری این ریسک رو انجام بدی؟
    این نظر شخصی من بود.

موفق باشید.

ویزای تحصیلی هنوزم تحصیلی دارم ..... الان زرنگ شدن اینا همینجوری ویزای کار نمی دن ... اگر شما همین الان پیشنهاد کاری هم بگیرین با شرایط و ضوابط خاص به شما اقامت کاری میدن .. باید کاری باشه که یک اسپانیایی نتونه انجام بده و فقط شما شرایط انجامشو داشته باشین ...... در حین تحصیل بهترین کار قرارداد با دانشگاه هست این نوع قرارداد بین شما و دانشگاه و یا مرکز تحقیقاتی بسته میشه اما کارت اقامت شما همون دانشجویی هستش یا اینکه کارت اقامت شما کاری هست اما کار فقط در همون دانشگاه یا مرکز ... آخه اونایی که اقامت کاری میگیرن شرایط بیمه اجتماعی و بیکاری دارن و بعد از پنج سال اقامت دایم .... واسه اینه که سخت تره .... اگر شما متخصص دکتری و فوق دکتری باشین و اینجا تحصیل کرده باشین با زبان اسپانیایی خوب ..... و اقامت سه سال یا بیشتر باشه با همون ویزای تحصیلی برای دریافت ویزای کاری راحت تره کارتون .... چون متخصص هستین و سه سال هم مقیم اسپانیا بودین ... اینجوری درخواست کارت اقامت کاری رو در خود اسپانیا میدین ... اگه کمتر از سه سال باشه اقامتتون مثل کسی که فقط فوق دکتری بوده اینجا یا دو سال مستر .. اگه بخواد اقامت تحصیلی رو به کاری تغییر بده باید برگرده از کشور خودش اقدام کنه ..... در کل بهتره همین جا بمونین و با بورسیه و اینا تحصیل کنین ..... بعدش هم حتما راهی هست ... شما علاقمند باشین خودشون پیشنهاد کاری میدن ... برای خانم ها هم کشوری امن هست کسی به شما کاری نداره . هر وقت برین بیرون امنیت داره ... کسی گیر نمیده ... همین آلمان که میگن پلیسش همش گیر میده ... آلمانی ها اسپانیا براشون سرزمین رویاهاست برای تفریح و اینا .. در امد در آلمان بیشتره اما خرج زندگی هم بیشتره ... مثلا خود بارسلونا شهر فستیوال در دنیا نام داره .. از نظر معماری و زیبایی و .... من تا حالا ندیدم خیلی زیاد در این مورد صحبت بشه .....

مثلا من الان پول سفر ندارم مثلا برم ایبیزا و کشور های دیگه تعطیلات تابستونی همینجا بارسلونام ... چه کاری می کنم غیر درس و مثلا خوندن زبان ها ی مختلف و اینا ..... کلا از درسو کتاب بیاییم بیرون ..... بیرون رفتن با دوستان .... کنسرت های رایگان .... قدم زدن کنار دریا ... دو و شنا .. ماهیگیری .. همین هفته پیش یه ماهی دو کیلویی تو دریا گرفتم .... شاید بحث های من خنده دار باشه اما واقعیت زندگی هم هست ..... از طرفی افرادی میشناسم تو خونه هستن ووو همش تو خونههه نه دوستی دارن نه کسی .... به اصطلاح احساس غریبی می کنن .... خوب اون طرف یه حسی داره منم یه حسی ... من فقط مثلا برای دو که میرم تو این مسیر 10 نفر فقط سلام اولا اولا می کنن .. نمیشناسیم همو ولی به یکدیگه سلام می کنیم ... یعنی اینکه ما در کنار همیم ما تنها نیستیم .. آلمان اگه تو خیابون به یکی بگی هالو یا فکر می کنن دیوانه هستیم یا اینکه یه جوری نگاه می کنن ... من اینجا بانک میرم میگم اولاااا سه نفر میگن اولاااا همون سلام .. نمی شناسمشونا ولی اینجوره .... مثلا با دوچرخه تا حالا کی بین شهر ی سفر کرده .. ؟؟؟
    در مورد تحصیلی هم نمونه میگم .. مثلا برای موبیلیتی ایتادم گفت کجا بفرستمت ... انگلیس آلمان بلژیک .... همه جا کانکشن دارن برای تحقیقات و اینا ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Msaffari نمایش پست ها
    ویزای تحصیلی هنوزم تحصیلی دارم ..... الان زرنگ شدن اینا همینجوری ویزای کار نمی دن ... اگر شما همین الان پیشنهاد کاری هم بگیرین با شرایط و ضوابط خاص به شما اقامت کاری میدن .. باید کاری باشه که یک اسپانیایی نتونه انجام بده و فقط شما شرایط انجامشو داشته باشین ...... در حین تحصیل بهترین کار قرارداد با دانشگاه هست این نوع قرارداد بین شما و دانشگاه و یا مرکز تحقیقاتی بسته میشه اما کارت اقامت شما همون دانشجویی هستش یا اینکه کارت اقامت شما کاری هست اما کار فقط در همون دانشگاه یا مرکز ... آخه اونایی که اقامت کاری میگیرن شرایط بیمه اجتماعی و بیکاری دارن و بعد از پنج سال اقامت دایم .... واسه اینه که سخت تره .... اگر شما متخصص دکتری و فوق دکتری باشین و اینجا تحصیل کرده باشین با زبان اسپانیایی خوب ..... و اقامت سه سال یا بیشتر باشه با همون ویزای تحصیلی برای دریافت ویزای کاری راحت تره کارتون .... چون متخصص هستین و سه سال هم مقیم اسپانیا بودین ... اینجوری درخواست کارت اقامت کاری رو در خود اسپانیا میدین ... اگه کمتر از سه سال باشه اقامتتون مثل کسی که فقط فوق دکتری بوده اینجا یا دو سال مستر .. اگه بخواد اقامت تحصیلی رو به کاری تغییر بده باید برگرده از کشور خودش اقدام کنه ..... در کل بهتره همین جا بمونین و با بورسیه و اینا تحصیل کنین ..... بعدش هم حتما راهی هست ... شما علاقمند باشین خودشون پیشنهاد کاری میدن ... برای خانم ها هم کشوری امن هست کسی به شما کاری نداره . هر وقت برین بیرون امنیت داره ... کسی گیر نمیده ... همین آلمان که میگن پلیسش همش گیر میده ... آلمانی ها اسپانیا براشون سرزمین رویاهاست برای تفریح و اینا .. در امد در آلمان بیشتره اما خرج زندگی هم بیشتره ... مثلا خود بارسلونا شهر فستیوال در دنیا نام داره .. از نظر معماری و زیبایی و .... من تا حالا ندیدم خیلی زیاد در این مورد صحبت بشه .....

مثلا من الان پول سفر ندارم مثلا برم ایبیزا و کشور های دیگه تعطیلات تابستونی همینجا بارسلونام ... چه کاری می کنم غیر درس و مثلا خوندن زبان ها ی مختلف و اینا ..... کلا از درسو کتاب بیاییم بیرون ..... بیرون رفتن با دوستان .... کنسرت های رایگان .... قدم زدن کنار دریا ... دو و شنا .. ماهیگیری .. همین هفته پیش یه ماهی دو کیلویی تو دریا گرفتم .... شاید بحث های من خنده دار باشه اما واقعیت زندگی هم هست ..... از طرفی افرادی میشناسم تو خونه هستن ووو همش تو خونههه نه دوستی دارن نه کسی .... به اصطلاح احساس غریبی می کنن .... خوب اون طرف یه حسی داره منم یه حسی ... من فقط مثلا برای دو که میرم تو این مسیر 10 نفر فقط سلام اولا اولا می کنن .. نمیشناسیم همو ولی به یکدیگه سلام می کنیم ... یعنی اینکه ما در کنار همیم ما تنها نیستیم .. آلمان اگه تو خیابون به یکی بگی هالو یا فکر می کنن دیوانه هستیم یا اینکه یه جوری نگاه می کنن ... من اینجا بانک میرم میگم اولاااا سه نفر میگن اولاااا همون سلام .. نمی شناسمشونا ولی اینجوره .... مثلا با دوچرخه تا حالا کی بین شهر ی سفر کرده .. ؟؟؟
    در مورد تحصیلی هم نمونه میگم .. مثلا برای موبیلیتی ایتادم گفت کجا بفرستمت ... انگلیس آلمان بلژیک .... همه جا کانکشن دارن برای تحقیقات و اینا ...
    من روحیه مثبت نگری شمارو ستایش میکنم...با این روحیه و تلاش برای پیشرفت همه چیز ممکن میشه.من تجربه تحصیل در خارج از ایران رو ندارم اما میدونم هرجای دنیا هرچقدر خوبی کنی و به دیگران کمک کنی و شبکه سازی کنی میتونی فیدبک مناسب بگیری یه روزی اونا دست تورو میگیرن.
    ویرایش توسط mh_sadri : August 5th, 2014 در ساعت 10:01 PM

Junior Member mohadeseye آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

ممنونم از شما دوستان که وقت میذارید و با حوصله به سوالا جواب میدید
    من الان در مرحله تحقیق هستم که بهترین گزینه رو انتخاب کنم و با توجه به اون برنامه ریزی های لازم رو ( مثل گذروندن دوره ربان اسپانیایی)انجام بدم که راهنمایی دوستانی همچون شما کمک زیادی به این تصمیم گیری میکنه.
    با دوستان و استادان زیادی مشورت کردم که اکثراونها آمریکارو برای پیشرفت در زمینه تحصیل و کار به من پیشنهاد دادن ولی از اونجایی که روحیم بامحیط شلوغ و به قول شما دوستان، ماشینی سازگارنیست به دنبال گزینه دومی هستم که انتخاب اسپانیا در درجه اول بدون در نظر گرفتن شرایط یک سلیقه شخصی بود که البته نباید احساسی تصمیم گرفت.
    یه سوال دیگه: یکسری از دوستان در سایت عنوان کردند که فقط یکسری از رشته های خاص در دانشگاه های اسپانیا ارزش تحصیل دارند. این موضوع رو چقدتاییدمیکنید؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

ممنونم از شما دوستان که وقت میذارید و با حوصله به سوالا جواب میدید
    من الان در مرحله تحقیق هستم که بهترین گزینه رو انتخاب کنم و با توجه به اون برنامه ریزی های لازم رو ( مثل گذروندن دوره ربان اسپانیایی)انجام بدم که راهنمایی دوستانی همچون شما کمک زیادی به این تصمیم گیری میکنه.
    با دوستان و استادان زیادی مشورت کردم که اکثراونها آمریکارو برای پیشرفت در زمینه تحصیل و کار به من پیشنهاد دادن ولی از اونجایی که روحیم بامحیط شلوغ و به قول شما دوستان، ماشینی سازگارنیست به دنبال گزینه دومی هستم که انتخاب اسپانیا در درجه اول بدون در نظر گرفتن شرایط یک سلیقه شخصی بود که البته نباید احساسی تصمیم گرفت.
    یه سوال دیگه: یکسری از دوستان در سایت عنوان کردند که فقط یکسری از رشته های خاص در دانشگاه های اسپانیا ارزش تحصیل دارند. این موضوع رو چقدتاییدمیکنید؟
    دوست عزیز
    حتما با دقت تصمیم گیری کنید. برخی دوستان صرف اینکه از ایران خارج بشم رو فاکتور می گیرند! یکسال دیر تر برو اما جای بهتر برو.
    ضمنا یادتون باشه کسی که اسپانیا رو انتخاب می کنه هدفش اقامت و موندن در این کشور نباید باشه.
    و ذکر یک نکته دیگه هم خالی از لطف نیست: خیلی از دوستان رو می بینم که اینجا میان برخی هم با همسر و تازه بعد از چهار سال اقامت و اتمام تحصیل می بینند که حالا تازه باید دنبال کشوری بگردن که بتونن واسه اقامت و کار تلاش کنند. و این یعنی از صفر شروع کردن. مشکلی نیست. حداقل کلی تجربه توی این چند سال کسب شده اما خوب بهتر بود در صورت امکان از همون اول کشوری می رفتن که شرایط اقامتی خوبی داره.
    زندگی ماشینی همه جا هست حتی اسپانیا. اگه نیاز مالی ندارید و روی حقوق اینها حساب نمی کنید حرفی نیست اما از روزی که به شما یک یورو بدهند کار هم می خواهند. گاها بیشتر از امریکا. چون شرایط کاری در اسپانیا خوب نیست از شما ممکنه در محیط کار درخواست های بیشتری بشه که خارج از قرارداد حرفه ای شما باشه. چون می دونن که کارمند در اسپانیا گزینه های کاری زیادی نداره و لذا ممکنه سواستفاده بکنند و بیشتر از لزوم از شما کار بکشند.

در خصوص رشته های موجود در اسپانیا: به نظر من مهم ترین فاکتور گروه و استاد مورد نظر هست. مثلا ممکنه رشته مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک شناخته شده باشه اما گروه با گروه فرق داره. داخل یک دپارتمان و یک رشته می بینی بین دو تا گروه اختلاف فاحشی وجود داره. واسه همینه که خیلی خیلی باید در انتخاب گروه و استاد دقت کرد.

Junior Member

با سلام، من 2 نکته از پیام شما برداشت کردم، 1- اگه مدارک کامل باشه مصاحبه ای در کار نخواهد بود 2- اگه فرض کنیم تاریخ تحویل مدارک 10 سپتامبر باشه حدودا 30 سپتامبر جواب درخواست ویزا میاد. آیا درست متوجه شدم؟ با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mh_sadri نمایش پست ها
    سلام.دوستان من امروز جواب اوکی گرفتم از سفارت.پذیرش دکتری با فاند داشتم از یه بیزنس اسکول توی مادرید. خواستم تجربه ام رو با شما هم به اشتراک بگذارم.امیدوارم دوستان دیگه هم چه قبل از جواب گرفتن چه بعدش به اینجا سر بزنن و گهگاهی به سوالات دوستان جواب بدن.
    1. درسته که سفارت اسپانیا یک مقدار توی وقت دهی و جوابدهی بی نظمه اما امسال با توجه به مشاهدات محدود خودم بچه های زیادی چه توی مستر و چه پی اچ دی و چه با فاند و چه بی فاند تونستن ویزا بگیرن. در مورد متاهلین من خیلی کیس خاصی رو ندیدم.بیشتر مجرد بودن.نمیگم امسال ریجکتی نداشته ها اما تا اینجا که من خودم دانشجوی ریجکتی ندیدم و فکر میکنم نسبت به قبل اسونگیرتر شدن.

2. به نظرم چند تا عامل میتونه خیال شما رو برای گرفتن جواب مثبت راحت تر کنه.البته همیشه تا گرفتن جواب مسلما ادم استرس داره و چیزی قطعی و صد در صد نیست. من خودم بارها شد توی این مدت خواب میدیدم در مورد سفارت و ادماش...کلی بی خوابی کشیدم...بارها سفارت رفتم و زنگ زدم...اینا طبیعیه و طی میشه. اما اون نکات مهم یکیش تحویل کامل مدارک درخواستی هستش که زیاد بحث شده در موردش و نکته دوم که نظر شخصی منه اینکه زود اقدام کنید برای ویزا.من شروع ترمم اول اکتبره اما امروز جواب گرفتم....مدارکمو زود تحویل دادم.حس میکنم هرجی به اون اخر نزدیک میشیم ممکنه تعداد ریجکتی ها بیشتر بشه.

3. برای دانشجوهایی که پذیرش پی اچ دی دارم به نظرم نمره زبان و یک اس او پی خوب میتونه کمک کننده باشه.هر چند به نظرم مجموعه ای از عوامل رو نگاه میکنن.معدل لیسانس من 14.12 بود و مدرک فوق لیسانس من از دانشگاه مالک اشتر.من به این دو دلیل ترس داشتم ریجکت شم که نشدم.

4. آقای شاهین که دم در مسئول وقت دادن هستن ادم مهربونی هستن اما به دلیل مراجعات زیاد گاهی عصبانی میشن... با خود من یکی دوبار برخورد نامناسب داشتن اما من خودم بعدش میرفتم و ازشون عذرخواهی میکردم چون فشار کاریشون زیاده....به نظرم اگه میخواین یه سوالی ازش بپرسین وقتی کسی دور و بر میزش نیست این کار رو انجام بدین.

5.من مصاحبه نداشتم. یک بار هم که زنگ زدم خانومی گفت مصاحبه برای کسیه که یا مدرکاش ناقصه یا میخوایم اطلاعات بیشتری ازش کسب کنیم. یعنی مصاحبه نداشتن چیز بدی نیست. بعد از سه هفته رفتم برای جواب. یک لیستی جلوی در بود که اسم من برای تاریخی که مدرک داده بودم توی قبولیها نبود... یه اقایی هم از توی سفارت بهم گفت احتمال زیاد ریجکتی که اسمت نیست. با این حال به اون لیست اکتفا نکنید. من فرداش رفتم و از داخل پرسیدم که گفتن کنسول با تقاضای ویزاتون موافقت کرده فقط باید جواب نهایی از مادرید بیاد. دو هفته بعدش که امروز باشه رفتم و گفتن جوابت اوکیه. یعنی نترسین اگه اسمتون توی لیست جلوی در که دست اقای شاهین هستش یا وقتی تلفن میزنید تلفن خونه از روی اون جواب میده نبود.برید داخل چک کنید. کلا جوابای توریستی و مستر سه هفته ای و یکمی هم زودتر میاد. ولی دکترا پنج هفته تقریبا. البته توی این بازه ای که من میرفتم و میومدم.

6.بقیه اطلاعاتم رو در قسمت نتایج درخواست ویزا مینویسم....همیشه امیدوار باشید و تا آخر برای اهدافتون بجنگید... از آقایون control و saffari هم به خاطر حضور همیشگیشون تشکر میکنم.

Junior Member

با سلام،
    1- اگه امکان داره راجع به SOP کمی راهنمایی کنید؟ با توجه به تجربتون چه فاکتورهایی میتونه SOP خوبی رو تشکیل بده، که سفارت اسپانیا بپسنده؟
    2- من هیچ تجربه ای تو گرفتن ویزا ندارم، موقع گرفتن مدارک به چه زبانی این سوالاتو مطرح می کنن؟ Eng , Spa, Farsi ؟ البته من پذیرش master in English دارم. با تشکر.

Junior Member

سلام دوستان،
    1- آیا SOP و CV هم باید به زبان اسپانیایی باشه؟
    2- مدارک تمکن مالی باید از چه بانکی گرفته بشه و اگه والدین کسی اسپانسر اون شخص باشه در این حالت چه مدارکی باید ارایه داد؟ سند ، گردش مالی حساب بانکی و یا ... ؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)