صفحه 315 از 506 نخستنخست ... 215265305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325365415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,141 تا 3,150 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mariog نمایش پست ها
    با سلام، من 2 نکته از پیام شما برداشت کردم، 1- اگه مدارک کامل باشه مصاحبه ای در کار نخواهد بود 2- اگه فرض کنیم تاریخ تحویل مدارک 10 سپتامبر باشه حدودا 30 سپتامبر جواب درخواست ویزا میاد. آیا درست متوجه شدم؟ با تشکر
    سلام...در مورد نکته اول من با اطمینان نیمتونم بگم اگه مدارک کامل بود قطعا مصاحبه نمیکنن. اون جمله نقل قولی بود که یک خانومی از داخل سفارت به من گفت. در ضمن ایشون گفت یا نقص پرونده یا کسب اطلاعات بیشتر که میتونه تست زبان شما، دلیل سفرتون و....باشه. در مورد نکته دوم هم من جوابایی که توی ماه جولای و اوایل آگوست رو میدادن رو گفتم...بله برای مستر و توریستی سه هفته ای میاد اما شاید توی سپتامبر به دلیل شلوغی بیشتر طول بکشه.تضمینی نیست.

با سلام، 1- اگه امکان داره راجع به SOP کمی راهنمایی کنید؟ با توجه به تجربتون چه فاکتورهایی میتونه SOP خوبی رو تشکیل بده، که سفارت اسپانیا بپسنده؟ 2- من هیچ تجربه ای تو گرفتن ویزا ندارم، موقع گرفتن مدارک به چه زبانی این سوالاتو مطرح می کنن؟ Eng , Spa, Farsi ؟ البته من پذیرش master in English دارم. با تشکر.
    1. ببینید یک sop حرفه ای معمولا شامل چند تا پاراگراف هستش. یک معرفی خودتون و ویژگی های شخصیتی اصلی. دوم سوابق قبلی تحصیلی و بعضا نقاط قوت کاری. سه دلایلتون برای خوندن رشته های قبلی و بعی مثل مستر و یا دکتری.چهار اینکه اگه مثلا دوره دکتری هستید قصد دارید روی چه موضوعات یا موضوعی تمرکز تحقیقاتی داشته باشین. پنج دلایلتون برای انتخاب اون کشور خاص و اون دانشگاه خاص و ششم برنامه شما برای بعد از فارغالتحصیلی از اون رشته. مجموعه پاراگراف ها باید یکپارچه باشه و تناقضی درش دیده نشه و بیشتر روی قوت های کارنامه زندگیتون تاکید کنید. حالا میشه به این نکات با توجه به زندگی هر شخص یک یا دو پاراگراف کم و زیاد کرد. اما در مورد اینکه یه SOPبنویسید که سفارت بپسنده احتمالا باید نکته پنج رو یکم با دقت بیشتری بنویسین. من خودم همونSOPکه به دانشگاه دادم رو عینا به سفارتم دادم. بعضی دوستان برای دوره های دکترای تحقیقاتی یک پروپوزال هم به سفارت میدن که همون پلن تحقیقاتی پی اچ دی شون هست که به دانشگاه هم ارائه کرده بودند.

با سلام، 1- اگه امکان داره راجع به SOP کمی راهنمایی کنید؟ با توجه به تجربتون چه فاکتورهایی میتونه SOP خوبی رو تشکیل بده، که سفارت اسپانیا بپسنده؟ 2- من هیچ تجربه ای تو گرفتن ویزا ندارم، موقع گرفتن مدارک به چه زبانی این سوالاتو مطرح می کنن؟ Eng , Spa, Farsi ؟ البته من پذیرش master in English دارم. با تشکر.
    2. از مو و دوستانی که من دیدم ، هنگام تحویل مدارک کلا هم فارسی صحبت میکنن و هم فارسی سوال میکنن.

2. از من و دوستانی که من دیدم ، هنگام تحویل مدارک کلا هم فارسی صحبت میکنن و هم فارسی سوال میکنن.

سلام دوستان، 1- آیا SOP و CV هم باید به زبان اسپانیایی باشه؟ 2- مدارک تمکن مالی باید از چه بانکی گرفته بشه و اگه والدین کسی اسپانسر اون شخص باشه در این حالت چه مدارکی باید ارایه داد؟ سند ، گردش مالی حساب بانکی و یا ... ؟ با تشکر
    1. sop و cv نیازی نیست اسپانیایی باشه....خوتون رو اذیت نکنید...انگلیسی کفایت میکنه. 2. بانک های مختلف خصوصی و دولتی رو قبول دارند. شما مثلا اگه پدر بخواد اسپانسر باشه باید یه تعهدنامه محضری به شما بده که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی و سلامت شمارو در طول مدت تحصیل در فلان دانشگاه در اسپانیا متقبل میشه. بعد شما اینو میبیرین دارالترجمه به اسپانیایی ترجمه میکنید و میگید تایید وزارت امور خارجه هم کنن و دادگستری.خودشون بلدن. بعد هم اگه پدر یا مادر هرکدوم که اسپانسر هستن و یا جفتشون.سندی دارن اونم به اسپانیایی میبرین و مثل تعهدنامه ترجمه و تایید میکنید. بعد هم گواهی حساب از شعبه ارزی بانکی که اسپانسرتون پول داره میگیرید. توی اون گواهی گردش حساب و مانده حساب مثلا برای سه یا شیش ماه گذشته بسته به درخواست شما قید میشه و مهر میخوره. من و بعضی دوستان گردش ریز حساب رو هم از همون شعبه ای که پول داشتیم گرفتیم. این گواهی های بانکی نیاز نیست به اسپانیایی باشه. انگلیسی کافیه.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Basque country

نقل قول نوشته اصلی توسط a_ghavamian نمایش پست ها
    با سلام
    من طبق پیگیری هایی که کردم برای تحویل مدارک به سفارت، نیازی به لگالایز نیست. (این حرف خود آقای گل محمدی یکی از مسوولان لگالایز هست)

اما اگر ویزای شما اوکی شد، نیازه که قبل از رفتن به اسپانیا مدارکتون (گواهی سوپیشینه و پزشکی و مدارک تحصیلی) رو لگالایز کنین تا هنگام تحویل مدارک به داشنگاه مسئله ای پیش نیاد
    موفق باشین
    سپاس از توضيحتون.اما من زنگ زدم به سفارت خانمي كه تلفن رو جواب ميدادن گفتن حتما و حتما مداركتون رو لگالايز كنيد!حتا براي تحويل مدارك.منهم ترچيح دادم همين كا ررو بكنم.مدارك رو دادم لگالايز كنن.چون شهرستان هستم و برام مقدور نيست خودم اين كار رو انجام بدم

Junior Member

بسیار مچکرم از توضیحاتتون ، آیا حداقلی برای میزان موجودی حساب اسپانسر وجود داره ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mh_sadri نمایش پست ها
    1. و cv نیازی نیست اسپانیایی باشه....خوتون رو اذیت نکنید...انگلیسی کفایت میکنه. 2. بانک های مختلف خصوصی و دولتی رو قبول دارند. شما مثلا اگه پدر بخواد اسپانسر باشه باید یه تعهدنامه محضری به شما بده که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی و سلامت شمارو در طول مدت تحصیل در فلان دانشگاه در اسپانیا متقبل میشه. بعد شما اینو میبیرین دارالترجمه به اسپانیایی ترجمه میکنید و میگید تایید وزارت امور خارجه هم کنن و دادگستری.خودشون بلدن. بعد هم اگه پدر یا مادر هرکدوم که اسپانسر هستن و یا جفتشون.سندی دارن اونم به اسپانیایی میبرین و مثل تعهدنامه ترجمه و تایید میکنید. بعد هم گواهی حساب از شعبه ارزی بانکی که اسپانسرتون پول داره میگیرید. توی اون گواهی گردش حساب و مانده حساب مثلا برای سه یا شیش ماه گذشته بسته به درخواست شما قید میشه و مهر میخوره. من و بعضی دوستان گردش ریز حساب رو هم از همون شعبه ای که پول داشتیم گرفتیم. این گواهی های بانکی نیاز نیست به اسپانیایی باشه. انگلیسی کافیه.

بسیار مچکرم از توضیحاتتون ، آیا حداقلی برای میزان موجودی حساب اسپانسر وجود داره ؟
    سفارت چیزی نمیگه اما خب ببینید هزینه دانشگاهتون چقدره...ماهی هزار یورو هم خرج زندگی در نظر بگیرید ...من پدرم 60 میلیون گذاشت..خودمم البته یکم جور کردم 70 تومن گذاشتم ...یعنی علاوه بر اسپانسر اطلاعات حساب خودمم دادم.بتونید جور کنید بذارید برای خودتونم بهتره.

Junior Member

با سلام،
    اگه استاد همون دانشگاه که پذیرش داده خودش با سفارت تماس بگیره مبنی براینکه پروسه ویزا دادن رو جلوتر بیاندازن، می تونه موثر باشه؟ در ok شدن ویزا چطور آیا تماس استاد با سفارت تاثیر زیادی داره؟

mh_sadri شما درحال حاضر ساکن اسپانیا هستید.؟. بخاطر این پرسیدم که میدونید آیا هزینه ماهیانه چقدر هست حدودا؟
    خیر.آخر شهریور میخوام برم.اما هم تحقیق کردم هم دوستان اینجا گفتن....بسته به نوع خونه ای که میگیرین و شهری که هستین یه چیزی بین 600 تا 1100 یورو هزینه زندگی هست...توی گوگل میتونید سرچ کنید ....تاپیک زندگی در اسپانیا رو هم بخونین مفیده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)