صفحه 95 از 506 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105145195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

بچه‌ها من واقعا دچار مشکل شدم. مساله اینه که هیچ کس نیست که جواب‌ام رو بده و دربون، عبادی بزرگ، اجازه نمیده از آفیسر سفارت بپرسم. من پذیرش دکترا دارم. اما فوق لیسانس‌ام رو از سوئد گرفتم. الان سفارت اسپانیا، توی این کاغذی که بهم داده، نوشته که باید مدارک تحصیلیم رو به اسپانیش بدم بهشون. اما چون مدرکم رو به تأیید سفارت ایران در سوئد نرسوندم، الان وزارت علوم تأیید نمی‌کنه و طبعا قابل ترجمه به اسپانیش توی ایران نیست. می‌تونم مادرکم رو انگلیسی تحویلشون بدم؟ مدارک فوق لیسانس رو به انگلیسی قبول می‌کنن، درصورتی که از ایران نگرفته باشی‌. مدرک لیسانس چی‌؟ اون هم باید اسپانیش باشه؟
    مدارک دیگه رو هم میخوان؟ مثل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی؟
    با تشکر
    سلام
    راه حلی که به فکر من می رسه: اگر از دوستانت کسی در سوئد هست. اصل مدرک رو براش پست کن و ازش بخواه که در داخل سوئد مدرک رو به صورت رسمی به اسپانیایی ترجمه کنه و برات پست کنه (فکر کنم مدرکت دوزبانه باشه: سوئدی-انگلیسی)

سلام دوستان
    همسر من پذیرش از والنسیا گرفته برای دکترا. ما دیروز سفارت بودیم برای گرفتن وقت. اولا که برای 3 اکتبر وقت دادن و کلا اسم من رو هم به عنوان همراه خط زدن. عبادی هم که درست جواب نمیده. میخوام بدونم کسی از شما تجربه ای در این مورد داره؟ آیا امیدی هست که اگه به همسرم ویزا دادن من بتونم بهش ملحق بشم؟

Junior Member bardya آواتار ها

'متشکرم بخاطر جواب.من میخوام ببینم اگه کسی‌ خارج از ایران مدرک گرفته باشه باز هم باید مدرکش رو ترجمه کنه به اسپنیش؟ اصلا کسی‌ هست که مدرک فوق لیسانسش رو انگلیسی تحویل داده باشه؟ چون عبادی بهم گفت همون انگلیسی خوبه. اما به حرف اون اعتمادی نیست.
    به علاوه آیا باید مدرک لیسانس هم اسپانیش باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.sc on electrical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bardya نمایش پست ها
    بچه‌ها من واقعا دچار مشکل شدم. مساله اینه که هیچ کس نیست که جواب‌ام رو بده و دربون، عبادی بزرگ، اجازه نمیده از آفیسر سفارت بپرسم. من پذیرش دکترا دارم. اما فوق لیسانس‌ام رو از سوئد گرفتم. الان سفارت اسپانیا، توی این کاغذی که بهم داده، نوشته که باید مدارک تحصیلیم رو به اسپانیش بدم بهشون. اما چون مدرکم رو به تأیید سفارت ایران در سوئد نرسوندم، الان وزارت علوم تأیید نمی‌کنه و طبعا قابل ترجمه به اسپانیش توی ایران نیست. می‌تونم مادرکم رو انگلیسی تحویلشون بدم؟ مدارک فوق لیسانس رو به انگلیسی قبول می‌کنن، درصورتی که از ایران نگرفته باشی‌. مدرک لیسانس چی‌؟ اون هم باید اسپانیش باشه؟
    مدارک دیگه رو هم میخوان؟ مثل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی؟
    با تشکر
    دوست عزیز این که مدرک تحصیلی به زبان مادری کشور هدف ترجمه بشه ربطی به ایرانی بودن نداره
    شما می تونین در وبسایت های انگلیسی زبان مربوط به وزارت امور خارجه اسپانیا سرچ کنی و می بینی که کلا دانشجوها باید مدارکشون رو به زبان اسپانیایی ترجمه کنن و تحویل بدن
    سفارت هم اگه قبول کنه درن هایت موقع ثبت نام در دانشگاه مدارک اسپانیش ازت می خوان
    پس بهتره از همین الان اقدام کنی

موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshe1125 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسر من پذیرش از والنسیا گرفته برای دکترا. ما دیروز سفارت بودیم برای گرفتن وقت. اولا که برای 3 اکتبر وقت دادن و کلا اسم من رو هم به عنوان همراه خط زدن. عبادی هم که درست جواب نمیده. میخوام بدونم کسی از شما تجربه ای در این مورد داره؟ آیا امیدی هست که اگه به همسرم ویزا دادن من بتونم بهش ملحق بشم؟
    تا اونجا که من شنیدم و متوجه شدم احتمال دادن ویزا به همسر تقریبا صفر هست
    یا باید همسرتون بره و بعد از یک روش دیگه برای شما اقدام کنه یا اینکه کلا بیخیال بشین
    مگه اونکه شما هم از یک جا در والنسیا پذیرش بگیرین و شما هم جدا درخواست بدین

کلا ویزای همراه در سفارت اسپانیا مشکل خواهد بود

نقل قول نوشته اصلی توسط ELYAS4242 نمایش پست ها
    دوست عزیز این که مدرک تحصیلی به زبان مادری کشور هدف ترجمه بشه ربطی به ایرانی بودن نداره
    شما می تونین در وبسایت های انگلیسی زبان مربوط به وزارت امور خارجه اسپانیا سرچ کنی و می بینی که کلا دانشجوها باید مدارکشون رو به زبان اسپانیایی ترجمه کنن و تحویل بدن
    سفارت هم اگه قبول کنه درن هایت موقع ثبت نام در دانشگاه مدارک اسپانیش ازت می خوان
    پس بهتره از همین الان اقدام کنی

موفق باشی
    نه دوست عزیز! مثلا شما وقتی‌ میرین سفارت سوئد میتونین تمام مدارکتون، از جمله مدارک تحصیلی‌ رو به زبان انگلیسی تحویل بدین، نه سوئدی که زبان اول سوئد هست. به علاوه، ثبت‌نام من با تمام مدارک به زبان انگلیسی انجام شده. و علاوه بر نامهٔ پذیرش نامهٔ ثبت‌نام به زبان اسپنیش رو هم دارم. مشکل فقط سفارتِ . و نمی‌دونم چجوری می‌شه با یک کارشناس سفارت ارتباط برقرار کرد و همین سوال ساده رو ازش پرسید.

متشکرم از توجهتون
    ممکنه بگین منظورتون از روش دیگه چیه؟ آیا خرید ملک کمک میکنه؟ اگه من حساب بانکی خیلی خوب داشته باشم چی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bardya نمایش پست ها
    نه دوست عزیز! مثلا شما وقتی‌ میرین سفارت سوئد میتونین تمام مدارکتون، از جمله مدارک تحصیلی‌ رو به زبان انگلیسی تحویل بدین، نه سوئدی که زبان اول سوئد هست. به علاوه، ثبت‌نام من با تمام مدارک به زبان انگلیسی انجام شده. و علاوه بر نامهٔ پذیرش نامهٔ ثبت‌نام به زبان اسپنیش رو هم دارم. مشکل فقط سفارتِ . و نمی‌دونم چجوری می‌شه با یک کارشناس سفارت ارتباط برقرار کرد و همین سوال ساده رو ازش پرسید.
    شما می تونین مدارک رو به انگلیسی تحویل بدین ببینید چی میشه و تنیجه رو برامون اینجا قرار بدین تا من و سایر دوستان هم مطلع بشیم.

مساله اینجاست که کسی نیست که در سفارت خونه به درستی جواب بده
    مثلا یک روز میگن مدارک رو بدون تایید اگه واسه تحویل بیارین وقتتون باطل میشه اما باز بودن مواردی که بدون تایید مدرک همون رو تحویل درخواست تایید مدارک رو هم کردن!
    می بینین که خیلی روال مشخصی اونها ندارن که مطمئن بشیم.
    اما چیزی که مشخصه اینه که دانشگاه با دانشگاه و سفارت خونه ها هم کشور تا کشور فرق می کنند
    مساله اینجاست که ما بخصوص در حالتی که اطلاعاتی کاملی ندارم روشی رو که حداقل مشکل رو داشته باشه انتخاب کنیم
    نظراتی که من و دوستان در این فروم میدیم تجربیات و دیدگاههای شخصی هست و الزاما نباید اجرا بشوند و تصمیم نهایی رو شخص شما می گیرین
    تا اونجا که من شنیدم بهتره مدارک رو زمان ثبت نام به اسپانیایی ترجمه کنیم البته ممکنه انگلیسی رو هم قبول کنن که این رو خیلی ساده می تونین با یک ایمیل به کوردینیتور دانشگاه بررسی کنین و مطمئن بشین اما در خصوص سفارت خونه بخصوص سفارت اسپانیا هیچ چیزی قطعی نیست و نباید ریسک کرد
    آیا شما حاضری این ریسک رو بکنی و مدارک انگلیسی رو ببری سفارت و اونها بیخودی ایراد بگیرین؟ و بعدش چند ماه عقب بیافتی؟
    تا اونجا که من خودم تجربه کردم سفارت اسپانیا فقط مدارک مربوط به مسائل مالی و سند خونه و تعهدات مالی و محضری رو به زبان انگلیسی هم قبول می کنه و سایر مدارک باید به اسپانیایی باشن این رو خود من هم سوال کردم و هم زمان تحویل مدارک متوجه شدم البته این دلیل نمیشه که اگه یکنفر مدارک انگلیسی ببره حتما قبول نکنند. شانسیه دیگه! ممکنه حال اون مامور سفارت خوب باشه و قبول کنه ممکنه که برعکس بشه
    حالا اینکه در سوئد چجوری رفتار می کنن الزاما نمیشه برای اسپانیا هم بکار بست!
    اما یک توصیه خوب براتون دارم که زودتر بتونین متوجه بشین سفارت مدرک انگلیسی رو قبول میکنه یا نه
    یک وقت برای تایید مدارک بگیرین یا با کسی که زودتر وقت داره هماهنگ کنین که زمانی که برای تایید مدارک میره داخل از آقای گل محمدی سوال کنه یا اگه شد یک نسخه از مدرک شما رو ببره داخل واسه تایید کردن و حتما سوال کنه که این مدرک رو روز تحویل مدارک هم میتونه ارائه بده یا نه.
    راستی اینم یکسری توضیحات از یک وبسایت دانشگاهی برای ثبت نام
    Students that obtained their degree in universities abroad
    1. ID or passport photocopy
    2. 2 recent photos
    3. Original and photocopy of the spanish recognition of academic qualification in case there is one
    4. Original and photocopy of the Degree Diploma
    5. Personal academic record (original or certified copy) with list of all subjects with notes, number of credits/hours of each one and information of the applied qualification system
    6. If the student has a right to a discount a related certificate should also be submitted
    The documents number 4 and 5 should be official and original, emmited by the competent authorities and duly certified through official diplomatic procedure. They should also be accompanied by an official translation to spanish or catalan.
    http://mastersuniversitaris.upc.edu/...ripcion_1.html
    ویرایش توسط ELYAS4242 : July 21st, 2011 در ساعت 05:00 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshe1125 نمایش پست ها
    متشکرم از توجهتون
    ممکنه بگین منظورتون از روش دیگه چیه؟ آیا خرید ملک کمک میکنه؟ اگه من حساب بانکی خیلی خوب داشته باشم چی؟
    یکی از دوستان من دقیقا همین مشکل شما رو داره و البته برای خودش تنها برای ویزای دانشجویی اقدام کرده و به خانومش قول داده بعد از اونکه اونجا رفت براش اقدام کنه!
    اگه یک نگاهی به تابلو اعلانات سفارت خونه انداخته باشین دقیقا بیان کرده که هر کسی باید با پاسپورت جدا اقدام کنه و ویزای همراه به هیچ عنوان داده نمیشه

لذا مشخصه که ویزای همسر رو بعیده بدن
    روشهایی دیگه ایکه به ذهنم میرسه اینه که شما هم برای یک دانشگاه داخل والنسیا اقدام کنین و پذیرش بگیرین
    یا یک راه ساده تر اینه که یک کالج زبان اسپانیایی پیدا کنین و از اونجا دعوت نامه بگیرین که مثلا برای زبان اسپانیایی درخواست ویزا کنین

راه دیگه ای به نظرم نمیرسه
    خرید ملک هم فقط برای این خوبه که هر از چندگاهی ویزای دو سه ماهه بگیرین و برین اسپانیا و ویزا بلند مدت نمیدن که مثلا بتونین طول مدت تحصیل همسرتون اونجا باشین
    البته اگه راه های تازه ای رو مشاهده کردم و بخصوص ببینم دوستم چیکار می کنه که حتما اطلاع خواهم داد

نقل قول نوشته اصلی توسط ELYAS4242 نمایش پست ها
    شما می تونین مدارک رو به انگلیسی تحویل بدین ببینید چی میشه و تنیجه رو برامون اینجا قرار بدین تا من و سایر دوستان هم مطلع بشیم.

مساله اینجاست که کسی نیست که در سفارت خونه به درستی جواب بده
    مثلا یک روز میگن مدارک رو بدون تایید اگه واسه تحویل بیارین وقتتون باطل میشه اما باز بودن مواردی که بدون تایید مدرک همون رو تحویل درخواست تایید مدارک رو هم کردن!
    می بینین که خیلی روال مشخصی اونها ندارن که مطمئن بشیم.
    اما چیزی که مشخصه اینه که دانشگاه با دانشگاه و سفارت خونه ها هم کشور تا کشور فرق می کنند
    مساله اینجاست که ما بخصوص در حالتی که اطلاعاتی کاملی ندارم روشی رو که حداقل مشکل رو داشته باشه انتخاب کنیم
    نظراتی که من و دوستان در این فروم میدیم تجربیات و دیدگاههای شخصی هست و الزاما نباید اجرا بشوند و تصمیم نهایی رو شخص شما می گیرین
    تا اونجا که من شنیدم بهتره مدارک رو زمان ثبت نام به اسپانیایی ترجمه کنیم البته ممکنه انگلیسی رو هم قبول کنن که این رو خیلی ساده می تونین با یک ایمیل به کوردینیتور دانشگاه بررسی کنین و مطمئن بشین اما در خصوص سفارت خونه بخصوص سفارت اسپانیا هیچ چیزی قطعی نیست و نباید ریسک کرد
    آیا شما حاضری این ریسک رو بکنی و مدارک انگلیسی رو ببری سفارت و اونها بیخودی ایراد بگیرین؟ و بعدش چند ماه عقب بیافتی؟
    تا اونجا که من خودم تجربه کردم سفارت اسپانیا فقط مدارک مربوط به مسائل مالی و سند خونه و تعهدات مالی و محضری رو به زبان انگلیسی هم قبول می کنه و سایر مدارک باید به اسپانیایی باشن این رو خود من هم سوال کردم و هم زمان تحویل مدارک متوجه شدم البته این دلیل نمیشه که اگه یکنفر مدارک انگلیسی ببره حتما قبول نکنند. شانسیه دیگه! ممکنه حال اون مامور سفارت خوب باشه و قبول کنه ممکنه که برعکس بشه
    حالا اینکه در سوئد چجوری رفتار می کنن الزاما نمیشه برای اسپانیا هم بکار بست!
    اما یک توصیه خوب براتون دارم که زودتر بتونین متوجه بشین سفارت مدرک انگلیسی رو قبول میکنه یا نه
    یک وقت برای تایید مدارک بگیرین یا با کسی که زودتر وقت داره هماهنگ کنین که زمانی که برای تایید مدارک میره داخل از آقای گل محمدی سوال کنه یا اگه شد یک نسخه از مدرک شما رو ببره داخل واسه تایید کردن و حتما سوال کنه که این مدرک رو روز تحویل مدارک هم میتونه ارائه بده یا نه.
    راستی اینم یکسری توضیحات از یک وبسایت دانشگاهی برای ثبت نام
    Students that obtained their degree in universities abroad
    1. ID or passport photocopy
    2. 2 recent photos
    3. Original and photocopy of the spanish recognition of academic qualification in case there is one
    4. Original and photocopy of the Degree Diploma
    5. Personal academic record (original or certified copy) with list of all subjects with notes, number of credits/hours of each one and information of the applied qualification system
    6. If the student has a right to a discount a related certificate should also be submitted
    The documents number 4 and 5 should be official and original, emmited by the competent authorities and duly certified through official diplomatic procedure. They should also be accompanied by an official translation to spanish or catalan.
    http://mastersuniversitaris.upc.edu/...ripcion_1.html
    آره این راه حله خوبیه! ولی‌ من تهران نیستم و اگه معلوم نیست و شانسیه ترجیح میدم ۱ ماه وقت بذارم و مدرکم رو به تائید وزارت امور خارجهٔ سوئد و سفارت ایران توی استکهلم برسونم تا قابل ترجمه بشه.
    من نمیدونستم قبل از تحویل، مدارک باید تأیید بشه. مرسی‌ بخاطر این نکته. همهٔ مدارک باید قبل از تحویل، تأیید بشه؟
    مسئله که راجع به سوئد گفتم به خاطر این بود که بگم این امکان وجود داره که مدارک انگلیسی تحویل گرفته بشه. منظورم این نبود که چون سفارت سوئد اینجوریه، سفارت اسپانیا هم هست.
    بیشتر میخوام ببینم کسی‌ هست که از کشورهای اتحادیهٔ اروپا مدرک گرفته باشه و مدرکش رو انگلیسی تحویل داده باشه؟
    چون اونطور که من از چندتا دارالترجمه پرسیدم این ماجرای ترجمه و تائید مدرک بخاطر بی‌ اعتمادی به مدارک ایرانی‌ هست. و اگه کسی‌ از ۱ جا دیگه مدرک گرفته باشه لازم نیست حتما انگلیسی‌ تحویل بده.
    متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)