صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59

موضوع: امکان تخفیف ها برای آذری زبان ها جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه

پیش فرض امکان تخفیف ها برای آذری زبان ها جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه

آیا این مطلب که ایرانیهای آذری زبان که شناسنامه خودشون یا والدینشون صادره از یکی از شهرهای آذری زبان ایرانه,شامل تخفیف برای تحصیل در ترکیه میشن صحت داره؟تا حالا کسی از این امتیاز استفاده کرده؟شرایطش چیه و چند درصد تخفیف میدن؟
    B.G

پیش فرض پاسخ : تخفیف جهت تحصیل در ترکیه

سلام،

منم شنیدم که این قضیه صحت داره، ولی میگن انگار چون تهرانی ها زیاد خودشونو ترک جا زدن، یکم سخت گیر شدن نسبت به این قضیه. ظاهرا 50 درصد هم هست. ولی در کل اصلا شهریه شون زیاد نیست. اونجا هزینه زندگی بالا.

If you wish it, It is no dream

Junior Member

یکی رو میشناسم که تو دانشگاه Gazi تو آنکارا داره ارشد الکترونیک میخونه که شهریه ی هر ترمش چیزی معادل 190هزار تومنه.یعنی مفت!!!!!!!
    اما خوابگاه نداره و هزینه ی اجاره خونش و خورد و خوراک و رفت و آمد ماهیانه چیزی حدود 600-500 هزار تومنه.
    برای ورود به ارشد هم فقط باید آزمون زبان ترکی استانبولی ،TEMEL بدی که خیلی خیلی آبکی یه.
    پیکاسو:من آنچه را که فکر میکنم ،می کشم.نه آنچه را که می بینم!

Junior Member

بله این قضیه صحت داره و مقدار تخفیف بستگی به نظر دانشگاه داره. من یکی از دوستام تو دانشگاه قاضی دندانپزشکی می خونه و از کنسولگری ترکیه در ارومیه نامه گرفته بود که پدر و مادرش ترک هستند و خودش هم متولد ارومیه هست و سابقه 10 سال سکونت رو تو اینجا داره. البته همونطور که گفتن الان یکمی سختگیر شدن و دوستم برای گرفتن این معرفی نامه مجبور شده مدارک زیادی رو به کنسولگری ارائه کنه (شناسنامه- استشهاد محلی- نامه از ثبت احوال و اسناد- و حتی نامه از کلانتزی محل) به هر حال دوستم می گفت که برای ترکهای ایران تخفیف خوبی می دن. واسه خودش که 60% تخفیف داده بودن.

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

دانشگاه هاي تركيه براي دانشجويان ترك نژاد تخفيف 50% قايل مي شن مثلا من كه زنجاني هستم مي تونم از اين تخفيف استفاده كنم اما هزينه زندگي بالاست به نسبت هند و مالزي

eminam
    Guest

در مورد تخفیف برای ترکها باید اقرار نامه ترک بودن داشته باشین که البته تا اونجایی که من می دونم الان دیکه تو ایران این برکه رو تایید نمی کنن
    اما در مرود زبان دانشگاههای ترکیه ، دانشگاههای ترکیه 3 دسته ان کلا انگلیسی زبان مثل meedle east technical univ یا bılkent کلا ترکی زبان مثل ege یا دو زبانه مثل ıstanbul technıcal unıv که اکثر دانشگاههای ترکیه دو زبانه هستند

Junior Member

سلام
    يه سوال دارم. من ترك تبريزم. ميخواستم بدونم كه اگر از يه دانشگاه انگليسي زبان در تركيه بخوام پذيرش بگيرم به خاطر ترك بودنم تخفيف ميتونم بگيرم يا نه؟ مرسي

Junior Member

من شنیدم که تو اذربایجان غربی دیگه این برگه رو دفاتر اسناد رسمی تایید نمی کنندو اما تبریز این کارو انجام می دهندوهزینه زندگی هم بسته به شهر فرق می کندومثلا برای ارزروم حدود 300-400 .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    istanbul technical university

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad5959 نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال دارم. من ترك تبريزم. ميخواستم بدونم كه اگر از يه دانشگاه انگليسي زبان در تركيه بخوام پذيرش بگيرم به خاطر ترك بودنم تخفيف ميتونم بگيرم يا نه؟ مرسي

سلام دوست عزیز
    بله اگر ترک باشی‌ میتونی‌ تخفیف بگیری.
    نکته : تخفیف آذری فقط تو دانشگاههای دولتی صدق می‌کنه و شما نمیتونید با تخفیف برید دانشگاههای خصوصی
    در ضمن هر دانشگاه دولتی تو ترکیه قوانین خاص خودشو برای تخف آذری داره مثلا دانشگاه mimarsinan اصلا برگه ترکیه قبول نمی‌کنه.
    شما قبل از اقدام حتما این موضوع رو پیگیری کن و اینم بگم که هرسال قانونها عوض می‌شه و سخت تر می‌شه برای پذیرش دانشج

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    istanbul technical university

سلام دوستان
    یه توضیحی بدم دربارهٔ تخفیف ویژه برای آذری زبانها
    اول این موضوع رو بگم که تخفیفی که میگن یعنی‌ اینکه دانشجوهای خارجی‌ بیشتر از ۳ برابر ترکها پول میدان البته بستگی به دانشگاهش داره همهٔ دانشگاها یکسان نیستن هزینه‌هاشون و اینو بگم این برگه فقط برای دانشگاها‌های دولتی هست با این برگه شما مثل خود ترکها هزینهٔ دانشگاه رو میدید
    بطور معمول هزینهٔ سالانهٔ یک سال برای دانشگاه تو ترکیه ۷۰۰ تا ۷۵۰ دلار هست که کل هزینه هارو همون اول میگیرن و با برگه آذری شما هر ترم پول میدید بطور مثل دانشگاه /itu ( istanbul technical /university ) که با دانشگاه metu در ترکیه بهترین دانشگاها هستن اگه برگه آذری داشته باشید ترمی ۲۳۰ لیر فقط میدید یعنی‌ ۱۶۰ هزار تومن ترمی.
    خوب حالا یه مقداری دربارهٔ اینکه چطوری می‌شه این برگه آذری رو گرفت و چه دنشگاهایی قبولش دارن :
    تو سالهای قبل خیلی‌ راحتتر میشد این برگه آذری رو گرفت ولی‌ الان نه شما قبلان اگه خودتون یا باباتون یا مامانتون یا پدربزرگتن یا حتا هیچکدوم از اینها آذری زبان نبودن اگه از شهرهای آذری زبان حتا استشاد نامه میگرفتید تایید آاش میکردید و ترجمه میکردید راحت قبول میکردن اما حالا نه.
    ببینید درمورد این برگه اینو بگم هر سال قانون‌ها عوض می‌شه و هر دانشگاهی قانون خودشو داره یعنی‌ یه دانشگاه میگه من اصلا هم چین برگه ییرو قبول نمیکنم مثل ( mimarsinan university ) بعضی‌ از دانشگاها هم خیلی‌ سخت قبول می‌کنن الان مثل itu که فقط از یه جا تو استانبول قبول می‌کنه کلا این موضوع برگه آذری یه موضویی هست که اینجور بوش میاد کم کم میخوان برش دارن ولی‌ هنوز هست البته دانشگاههای ردهٔ ۳ به بد راحتتر قبول می‌کنن.
    این برگه آذری شامل فوق لیسانس، دکترا، و حتا کلج‌های ترکی و انگلیسی دانشگاها هم می‌شه.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)