صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 59

موضوع: امکان تخفیف ها برای آذری زبان ها جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق(قدرت)

پیش فرض پاسخ : تخفیف جهت تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط dumb نمایش پست ها
    نه اجازه کار نمیدن!
    یکی از بچه ها که تو آنکاراس میگه جدیدا خیلی سختگیرتر شدن اگه بفهمن که کار میکنی بی چون و چرا دیپورت میکنن!!
    فکر کنم کار که میگن,کار رسمی باشه نه اینکه کارهای غیر رسمی,اینطور نیست؟

نه كلن دانشجوي خارجي در تركيه اجازه كار نداره!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

البته غیر قانونی میشه کار کرد ولی بگیرن تقریبا دیپورتی! مگه اینکه یه جورایی راضیشون کنی!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD computer engineering Hacettepe

با سلام
    حذف تخفیف به ترکها شایعه است چون پسر عمه من امسال برای ترم بعد ارشد تربیت بدنی از دانشگاه اتاتورک ارزروم پذیرش گرفته و شهریه اش 90 نود هزار تومن شده ! دیگه یادم نیست برای سالی نود هزار تومن یا ترمی!
    می گفت تخفیف خوبی گرفتم!
    در ضمن این تخفیف شامل دانشگاههای دولتی ترکیه میشه! و دانشگاهی مثل Bilkent که خصوصی است از این تخفیف ها نداره!
    در مورد هزینه های زندگی با ایران فرق چندانی نداره ولی هزینه کرایه ماشین یا اتوبوس تقریبا 4 برابر ایرانه!
    یکی از دوستان از برخورد بد ترکیه ای ها با ایرانی ها حرف زده پسرعمه من که می گفت اگه بدونن آذری هستی خیلی تحویلت میگیرند! شاید با فارس ها زیاد خوب نیستند!

Junior Member saeed.tr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behdesign نمایش پست ها
    جهت اطلاع همه دوستان آزمون Yos برداشته شد برای خارجی ها و هزینه ها افتضاح بالا رفت اون آوانتاژ که برای ترک زبونا بود برداشته شد
    میزان شهریه : 8000 دلار تا 10000 دلار = 8 تا 10 میلیون تومان

وهمجنین باید بگم که تا اردیبهشت سال 1389 آزمون وجود داشت یعنی این آزمون آخرین آزمون Yos بود
    نه خير دوست عزيز!!!تخفيف ها هنوزم سر جاش هست
    فقط ميزان تخفيف كم تر شده در مورد شهريه ترك هاي ساكن كشورهاي ديگه امسال واسه ارشد حول و حوش ترمي 400 دلاره و اين 8 و 10 مليون كه مي گي همچين خبري نيست!!!

Junior Member aries آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir

نقل قول نوشته اصلی توسط eminam نمایش پست ها
    در مورد تخفیف برای ترکها باید اقرار نامه ترک بودن داشته باشین که البته تا اونجایی که من می دونم الان دیکه تو ایران این برکه رو تایید نمی کنن
    اما در مرود زبان دانشگاههای ترکیه ، دانشگاههای ترکیه 3 دسته ان کلا انگلیسی زبان مثل meedle east technical univ یا bılkent کلا ترکی زبان مثل ege یا دو زبانه مثل ıstanbul technıcal unıv که اکثر دانشگاههای ترکیه دو زبانه هستند
    ببخشید. گفتید ege فقط ترکی زبان هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

منم امسال از دانشگاه odtu/metu قبول شدم رشته مهندسی مکانیک...

چند تا نکته هست باید بگم دوستان در جریان باشن!
    متاسفانه از شانس بد من! از امسال همین قضیه برگه آذری/ترکی لغو شد دیگه اکثر دانشگاه این برگه آذری رو قبول نمیکنن METU هم یکی از اونا یعنی چه ترک باشی چه آذری باید شهریه سه برابر بدی !
    تا دو سه ماه پیش این برگه رو قبول میکردن ولی الان دیگه لغو شده و قبول نمیکنن! 15 روز پیش که واسه ثبت نام رفته بودم از این قضیه باخبر نبودم ، وقتی از مسول ثبت نام پرسیدم بهم گفت لغو شده ، شهریه هم واسه رشته های مهندسی برای دانشجویان خارچی 1850 لیر شده ترمی، یعنی دوروبر یک میلیونو 300 تومان ! منم چون فک میکردم برگه آذری رو قبول میکردن اینقدر پول با خودم نبرده بودم .......
    خلاصه گفتم بهش همرام کمه ،گفت تا 8 اکتبر میتونی بیای واسه ثبت نام....
    اگه سوالی بود در خدمتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

متاسفانه دولت اردوغان یک دولت ضد ترک می باشد این اقدام یعنی حذف تخفیف ترکیت هم یکی از آن سیاستهایی است که دولت اردوغان در راستای مبارزات ترک ستیزانه اش انجام داده تا از آمدن ترکها به ترکیه و اتحاد آنها با یکدیگر جلوگیری کند.( اردوغان ترک نژاد نیست چرکز است). YÖK یا همان سازمان آموزش عالی ترکیه تحت نظر حزب حاکم است یا بهتر بگویم حزب حاکم این سازمان را به چنگ خود گرفته و رییس ای سازمان را مستقیما" نخست وزیر انتخاب میکند.

یکی از همین اقدامات اردوعان در باره تحصیل برای ترک نژادهای ایرانی قرار دادن محدودیت سنی برای دریاف بورس تحصیلی ترک زبانان است. تا سال 2002 محدودیت سنی برای استفاده از بورس ترکیت برای تمامی ترک زبان ها در مقطع لیسانس 25، در مقطع فوق لیسانس 29 و برای دکتری 32 بود و در ادامه این ماده آمده بود که برای ترک های ایران و چین شرط سنی وجود ندارد اما پس از روی کار آمدن حزب اردوعان این شرایط برای ترکهای ایران و چین برداشته شد. حالا هم تخفیف ترکیت هم زیر سر ایشان می باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط ALPARSLAN نمایش پست ها
    متاسفانه دولت اردوغان یک دولت ضد ترک می باشد این اقدام یعنی حذف تخفیف ترکیت هم یکی از آن سیاستهایی است که دولت اردوغان در راستای مبارزات ترک ستیزانه اش انجام داده تا از آمدن ترکها به ترکیه و اتحاد آنها با یکدیگر جلوگیری کند.( اردوغان ترک نژاد نیست چرکز است). YÖK یا همان سازمان آموزش عالی ترکیه تحت نظر حزب حاکم است یا بهتر بگویم حزب حاکم این سازمان را به چنگ خود گرفته و رییس ای سازمان را مستقیما" نخست وزیر انتخاب میکند.

یکی از همین اقدامات اردوعان در باره تحصیل برای ترک نژادهای ایرانی قرار دادن محدودیت سنی برای دریاف بورس تحصیلی ترک زبانان است. تا سال 2002 محدودیت سنی برای استفاده از بورس ترکیت برای تمامی ترک زبان ها در مقطع لیسانس 25، در مقطع فوق لیسانس 29 و برای دکتری 32 بود و در ادامه این ماده آمده بود که برای ترک های ایران و چین شرط سنی وجود ندارد اما پس از روی کار آمدن حزب اردوعان این شرایط برای ترکهای ایران و چین برداشته شد. حالا هم تخفیف ترکیت هم زیر سر ایشان می باشد.
    کاملا صحیح!
    اونجا هم می گفتن کار دولت اردغان هستش ! البته به دلیل روابط خوبی که اردغان با احمدی نژاد داره می گفتن کار همینه...
    در ضمن در METU کلا تخفیف برای همه ترکها و آذری ها برداشته شده ، ولی بعضی دانشگاه ها ترکهای ایران رو قبول نداره ولی برای آذریهای کشور آذربایجان قبول می کنه مثله دانشگاه قاضی آنتپ که دوستم اونجا قبول شده بود ولی بهش گفته بودن ترکهای ایران رو قبول ندارن...
    ------------
    در ضمن جالبه یه مطلبی رو هم بگم...
    من تو ایران با هزار بدبختی تونستم برگه آذری بگیرم ولی تو آنکارا خیلی راحت میتونین برین Azerbaycan kultur dernegi بگیرین خیلی راحت ، هزینه اشم 50 لیره، ایکی ثانیه برگه رو میده بهت ....
    من قضیه برداشته شدن تخفیف رو به یکی از مسئول ها تو Azerbaycan kultur dernegi گفتم ، بهم گفت باخبریم و به YOK شکایت کردیم !!! گفت حق ندارن بردارن.....
    خلاصه شاید این مشکل حل بشه!

از وضعیت و شهریه های جدید ترکیه خبری نشد؟ متاسفانه هرکسی یه چیزی میگه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)