صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59

موضوع: امکان تخفیف ها برای آذری زبان ها جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط ALPARSLAN نمایش پست ها
    یکی از همین اقدامات اردوعان در باره تحصیل برای ترک نژادهای ایرانی قرار دادن محدودیت سنی برای دریاف بورس تحصیلی ترک زبانان است. تا سال 2002 محدودیت سنی برای استفاده از بورس ترکیت برای تمامی ترک زبان ها در مقطع لیسانس 25، در مقطع فوق لیسانس 29 و برای دکتری 32 بود و در ادامه این ماده آمده بود که برای ترک های ایران و چین شرط سنی وجود ندارد اما پس از روی کار آمدن حزب اردوعان این شرایط برای ترکهای ایران و چین برداشته شد. حالا هم تخفیف ترکیت هم زیر سر ایشان می باشد.
    من این مطلبو درست متوجه نشدم یعنی اگه شرایط سنی رو داشته باشیم میتونیم از بورس استفاده کنیم؟کلا امیدی هست که برای دانشگاه metu از ترک زبان بودنمون استفاده کنیم؟آیا دانشگاههای معتبر دیگه ای میشناسید که برای ترک زبانها تخفیف داشته باشن؟(منظورم دانشگاههای معتبر هستند که بشه بعدا از طریق اونا واسه کانادا یا آمریکا بورس گرفت)

Junior Member arira آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering Hacettepe University

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin20 نمایش پست ها
    من این مطلبو درست متوجه نشدم یعنی اگه شرایط سنی رو داشته باشیم میتونیم از بورس استفاده کنیم؟کلا امیدی هست که برای دانشگاه metu از ترک زبان بودنمون استفاده کنیم؟آیا دانشگاههای معتبر دیگه ای میشناسید که برای ترک زبانها تخفیف داشته باشن؟(منظورم دانشگاههای معتبر هستند که بشه بعدا از طریق اونا واسه کانادا یا آمریکا بورس گرفت)
    ببینید دوست عزیز
    تا جایی که من میدونم سن برای گرفتن تخفیف مطرح نیست
    ولی شنیدم جدیدا یه مشکلاتی بوجود آوردن در رابطه با تخفیف
    ولی خیلی ها هستن که همین مهر ماه رفتن ترکیه و از تخفیف هم استفاده میکنند
    دانشگاههای ترکیه هم اکثرا مورد تایید وزارت علوم هستند و رنکینگ قابل قبولی هم دارند
    شما میتونید در ویکی همین سایت نیز دانشگاههای مجاز ترکیه البته از نظر وزارت علوم رو مشاهده بکنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD computer engineering Hacettepe

پیش فرض پاسخ : تخفیف جهت تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolferl نمایش پست ها
    از وضعیت و شهریه های جدید ترکیه خبری نشد؟ متاسفانه هرکسی یه چیزی میگه .

به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان در کنکور یوس ترکیه در سال جدید میرساند که شهریه های دانشگاههای ترکیه از سوی وزارت علوم ترکیه معین شده و دانشگاهها برای دانشجویان خود بر اساس این چارت برخورد خواهند نمود.لذا توصیه می شود در زمان ثبت نام با آمادگی کامل به امور دانشجویان مراجعه نمایید.

2010-2011 Öğretim Yılı Yükseköğretim Kurumlarının Yurt Dışından Öğrenci Kabul Ücretleri

http://www.yok.gov.tr/index.php?opti...wnload&gid=575

منبع نمایندگی تومر در ایران

با این توضیح که شخصا با مکاتباتی که با دانشگاه حاجت تپه داشتم در این دانشگاه همچنان با دانشجویان ترک ایران یمثل دانشجویان ترکیه ای برخورد میشود.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin20 نمایش پست ها
    با سلام
    من با دانشگاه حاجت تپه(معتبرترین دانشگاه فعلی بعد از این دانشگاه metu مطرح است) مکاتبه داشتم به این مضمون:
    Merhaba,

Bahar dönemi başvuruları 10-25 Ocak 2011 tarihleri arasındadır. Kontenjanları henüz belli olmadığı için size kaç tane yabancı uyruklu öğrenci alınacağını söyleyemeyeceğim. Türk asıllı öğrenciler banka ücretlerini Türk uyruklu öğrencileri gibi yatıracak. İyi günler dilerim

> Salam
    > Ben bilgisayar muhendislik Doctora deregesinda bahar term icin basvoru yapmak istiram.

> 1) 2010-2011 AKADEMİK YILI BAHAR DÖNEMİ İÇİN ÖĞRENİM koc olacak?
    > Gecmiski yilarda ögrenci eger Türk asilli ise, Türk ögrenciler gibi para ödeyeceklerdir. Yeni yasa
    > ( http://www.yok.gov.tr/index.php?opti...wnload&gid=575) bini askiya almis mi???
    > Bu soru bir cok arkadasim da soru su dur. lotfan cevablayin.
    > Tesekurler.

من در این نامه درباره مصوبه جدید دولت در باره دریافت شهریه مساوی از تمام دانشجویان خارجی ترک یا غیر ترک پرسیدم(که 3 برابر دانشجویان ترکیه است) ولی در جواب عنوان شد که از ترکهای ایران مثل ترکهای ترکیه شهریه اخذ می شود. البته فقط در حاجت تپه.
    ولی در دانشگاه قاضی و متو از قرار معلوم بر طبق مصوبه دولت عمل می کنند.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط bilgisayar نمایش پست ها
    به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان در کنکور یوس ترکیه در سال جدید میرساند که شهریه های دانشگاههای ترکیه از سوی وزارت علوم ترکیه معین شده و دانشگاهها برای دانشجویان خود بر اساس این چارت برخورد خواهند نمود.لذا توصیه می شود در زمان ثبت نام با آمادگی کامل به امور دانشجویان مراجعه نمایید.

2010-2011 Öğretim Yılı Yükseköğretim Kurumlarının Yurt Dışından Öğrenci Kabul Ücretleri

http://www.yok.gov.tr/index.php?opti...wnload&gid=575

منبع نمایندگی تومر در ایران

با این توضیح که شخصا با مکاتباتی که با دانشگاه حاجت تپه داشتم در این دانشگاه همچنان با دانشجویان ترک ایران یمثل دانشجویان ترکیه ای برخورد میشود.
    شما خبر دارید از سال 2011 که یوس حذف شده ، انتخاب دانشچو به چه صورته؟ و اینکه برای گرفتن تخفیف چه مدارکی لازمه؟

Member
    رشته و دانشگاه

شما خبر دارید از سال 2011 که یوس حذف شده ، انتخاب دانشچو به چه صورته؟ و اینکه برای گرفتن تخفیف چه مدارکی لازمه؟
    انتخاب دانشجو های خارجی به دانشگاهها سپرده شده.
    و تخفیف تقریبا حذف شده ! و در چند دانشگاه برتر برای جذب نخبگان ترکهای خارجی برقرار است.

نقل قول نوشته اصلی توسط bilgisayar نمایش پست ها
    انتخاب دانشجو های خارجی به دانشگاهها سپرده شده.
    و تخفیف تقریبا حذف شده ! و در چند دانشگاه برتر برای جذب نخبگان ترکهای خارجی برقرار است.
    ببینید من که دیپلم ریاضی دارم میتونم برای دندانپزشکی و داروسازی اپلای کنم؟ بعد این زمان اپلای کی هست؟ اگه بخوام تخفیف بگیرم مدارک چی هست و برای کی باید آماده کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه

ببینید من که دیپلم ریاضی دارم میتونم برای دندانپزشکی و داروسازی اپلای کنم؟ بعد این زمان اپلای کی هست؟ اگه بخوام تخفیف بگیرم مدارک چی هست و برای کی باید آماده کنم؟
    من بعید می دونم!
    از سایت دانشگاهها زمان پذیرش رو می تونی پیدا کنی!
    خودت لازمی ! ترکی حرف زدن کافیه!

Junior Member

سلام دوستان
    در مورد تخفیف من چیزی از حرفایی که رد و بدل شد نفهمیدم.
    من با یک موسسه تماس گرفتم.اونا که می گن تخفیف برا آذری ها هست!
    من یک میل به METU فرستادم ولی اونا گفتن که فرقی نداره شما دانشجو خارجی حساب می شید!
    متن نامه اینه:
    Dear,
    All international students pay the same amount of tuition. You will see "foreign-will be registered this year" and "foreign-new" sections on the table according to the programs you would like to apply. http://www.oidb.metu.edu.tr/english/...on_amount.html
    Regards.

2010/12/19 <****@gmail.com>
    Dear Sir or Madam,
    I'm *** From Iran and interested in attending METU.
    I check information on website and I'm not clear with tuition fees.
    Because I'm Azeri should I pay as a TC or I would pay as International students?

Best Regards

حالا تکلیف چی؟
    از دوستان اگر خبر دقیق و موثق دارند اعلام کنید لطفا

Junior Member

من دانشجوی سال چهارم marmara هستم تو استانبول
    سالی حدود 1000 لیر(700 هزار تومان) میدم.3 برابر خود ترکا....
    بیمه دانشجویی تا پارسال بود امسال دیگه نیست.مریض شی بری دکتر یه 50 تومنی رفته!
    اجازه کارم که خب نداری.
    در کل اینجا مهاجر پذیر نیست زیاد.
    به نظر من ادم بخوا د غربت و سختی رو تحمل کنه بره یه جایی که ارزششو داشته باشه واقعا پیشرفته باشه.
    البته کشور رنگی و قشنگیه مردمش هم خونگرمن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)