صفحه 28 از 38 نخستنخست ... 1819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

سلام دوستان
    من مهندسي صنايع دارم و بيش از هفت ساله در استخدام يك شركت پتروشيمي مشغول به كارم. درآمد ماهيانه ام هم چيزي حدود 3 ميليون هست. بنابراين مزايايي كه اينجا دارم ثبات شغلي و يه حقوق متوسط هست (نميدونم ماهي 3 ميليون رو چطور ارزيابي مي كنيد). به كار و اقامت در آمريكا خيلي علاقه دارم. به همين خاطر ميخوام براي مستر اپلاي كنم و ادامه زندگيم رو آمريكا باشم. تمام صفحات اين تاپيك رو هم از اول خوندم. ترسم از اينه كه بعد از فارغ التحصيلي نتونم كار پيدا كنم و با اتمام مهلت ويزاي دانشجويي مجبور بشم دست خالي به ايران برگردم (در حالي كه شغلم رو هم اينجا از دست دادم). به نظرتون اين كار چقدر ريسك داره؟ توصيه مي كنيد يا خير؟ (ضمنا متاهلم با يك نوزاد 6 ماهه )
    خواهش مي كنم من رو هم برادر كوچك خودتون بدونيد و راهنمايي كنيد. چون مسئله فوق العاده مهميه و آينده زندگيم رو رقم ميزنه.
    ارادت

Junior Member

سلام وضعیت شغلی رشته های کشاورزی مثل باغبانی یا گیاپزشکی امریکا چطوره ؟میشه روش حساب کرد یا مثل ایرانه

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مهندسي صنايع دارم و بيش از هفت ساله در استخدام يك شركت پتروشيمي مشغول به كارم. درآمد ماهيانه ام هم چيزي حدود 3 ميليون هست. بنابراين مزايايي كه اينجا دارم ثبات شغلي و يه حقوق متوسط هست (نميدونم ماهي 3 ميليون رو چطور ارزيابي مي كنيد). به كار و اقامت در آمريكا خيلي علاقه دارم. به همين خاطر ميخوام براي مستر اپلاي كنم و ادامه زندگيم رو آمريكا باشم. تمام صفحات اين تاپيك رو هم از اول خوندم. ترسم از اينه كه بعد از فارغ التحصيلي نتونم كار پيدا كنم و با اتمام مهلت ويزاي دانشجويي مجبور بشم دست خالي به ايران برگردم (در حالي كه شغلم رو هم اينجا از دست دادم). به نظرتون اين كار چقدر ريسك داره؟ توصيه مي كنيد يا خير؟ (ضمنا متاهلم با يك نوزاد 6 ماهه )
    خواهش مي كنم من رو هم برادر كوچك خودتون بدونيد و راهنمايي كنيد. چون مسئله فوق العاده مهميه و آينده زندگيم رو رقم ميزنه.
    ارادت
    سلام بر امیر عزیز،

امیدوارم زندگی بر وفق مرادت باشد، انشالله. به نظر من نسبت به تصمیمت بسیار حساس باش و سعی کن به میزان ریسک بالایی که ازش صحبت میکنی پاتو جای قرصی بذاری. بدون تردید زندگی با همسر و فرزندت سختی هایی داره که حتی تاثیر گذار بر آرامشت. تو این مدتی که من اینجا در حال تحصیلم، با توجه به اینکه مقطعم ارشد، و مجردم ایضاً، شرایط واقعا سخت سپری شده برام. شکی نیست که میزان سختی من بواسطه وضعیت نا مشخص حمایت مالی از سمت دانشگاهه اما در کنار این موضوع ارزش پایین واحد پول کشورمون هم در بالا بودن نرخ هزینه ی زندگی مضاف شده و نتیجش شده لحظاتی دشوار. اگه واقعا شرایط زندگی نرمال رو به خوبی داری قدرشو بدون و از لحظه لحظه هات استفاده کن.

خوبه که تنها نیمه خالی لیوان رو نبینیم، بدون تردید با زندگی تو آمریکا و شرایطی که سپری میکنی، تجربه هایی بدست میاری در خور همین سختی ها. اعتبار بالاتری خواهی داشت، خودت رو محک میزنی و چه بسا زیر این آسمون نیلیِ خدا، امکان پیشرفت بیشتری برات فراهم بشه. بی تردید در آینده فرزند نازنینتم بی تاثیر نخواهد بود.

روی هم رفته دوست داشتم یکمی نسبت به تصمیمت آگاه تر بشی، امیدوارم که اینطوری باشه. از صمیم قبلم بعد از سلامتی برای خودت و خانوادت، آرزوی موفقیت دارم برات.

لحظه ها به کام،
    احسان
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ارادت
    چون متاهل هستید من می گم نه. مگه اینکه هزینه حداقل دو سال زندگی رو در جیبتان دارید که در صورت کار پیدا نرکدن (که احتمالش از پیدا کردن بیشتره) بتونید اموراتتون رو سپری کنید. بعدش هم هیچ گارانتی نیست که کمپانی که استخدامتون می کنه برای گرین کارت اقدام کنه. در یک کلام همش از 0 تا 100 ش ریسکه. اگه اهل رسکیت پس...

سلام

من از دو دانشگاه delaware و albany پذیرش با فاند گرفتم؛ حالا نمیدونم کدومش رو انتخاب کنم...

دانشگاه دلور از نظر رنک بهتره و در کل شهر بهتری هم هست اما تو اون گرایشی که من کار کردم و دوست دارم ضعیفه (البته اینو بعد از اپلای از یکی از دانشجوهای اون دانشگاه فهمیدم که گفت دانشجوهای این گرایش مشکل کار پیدار کردن بعد از تحصیل دارن)(البته گرایشهای خوبی هم داره و من محدودیتی در کار کردن در سایر گرایش ها ندارم)؛ ولی دانشگاه آلبانی خیلی شناخته شده نیست ولی تو گرایش من اساتید بیشتری داره

حالا با توجه به اینکه هدف اصلی من کار پیدا کردن بعد از تحصیله، ممنون میشم راهنماییم کنید که کدوم رو انتخاب کنم...

راستی یادم رفت بگم که رشتم فیزیکه
    ویرایش توسط mehrdadk25 : April 4th, 2016 در ساعت 06:43 PM

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    سلام

من از دو دانشگاه delaware و albany پذیرش با فاند گرفتم؛ حالا نمیدونم کدومش رو انتخاب کنم...

دانشگاه دلور از نظر رنک بهتره و در کل شهر بهتری هم هست اما تو اون گرایشی که من کار کردم و دوست دارم ضعیفه (البته اینو بعد از اپلای از یکی از دانشجوهای اون دانشگاه فهمیدم که گفت دانشجوهای این گرایش مشکل کار پیدار کردن بعد از تحصیل دارن)(البته گرایشهای خوبی هم داره و من محدودیتی در کار کردن در سایر گرایش ها ندارم)؛ ولی دانشگاه آلبانی خیلی شناخته شده نیست ولی تو گرایش من اساتید بیشتری داره

حالا با توجه به اینکه هدف اصلی من کار پیدا کردن بعد از تحصیله، ممنون میشم راهنماییم کنید که کدوم رو انتخاب کنم...

راستی یادم رفت بگم که رشتم فیزیکه
    کار پیدا کردن برای دانشجوهای فیزیک کمی سختِ. اگه گرایش که دارین عملی باشه باز بهتره ولی تو گرایش های تئوری شاید بشه گفت استاد شدن تو دانشگاه تنها گزینه ممکن واسه کار باشه. با این شرایط باید دانشگاهی رو انتخاب کنی که معتبرتر باشه و بتونی رزومه بهتری باهاش داشته باشی.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام دوستان. من از ایالت Massachusetts (شهر Framingham) یک پیشنهاد کاری دارم. اما چیزی در مورد اینکه آیا پیشنهاد خوبی هست یا نه از لحاظ هزینه زندگی و مالیات نمی دونم. ایده ای دارید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از ایالت Massachusetts (شهر Framingham) یک پیشنهاد کاری دارم. اما چیزی در مورد اینکه آیا پیشنهاد خوبی هست یا نه از لحاظ هزینه زندگی و مالیات نمی دونم. ایده ای دارید؟
    دقیقا کدوم پیشنهاد؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    دقیقا کدوم پیشنهاد؟!
    منظور سولتون رو نمی فهمم. یعنی جزئییات پیشنهاد رو می خواید بدونید؟

دوستان کسی از اوضاع کار بعد از تحصیل دکترا در رشته فیزیک ( کارهای تجربی ) اطلاع داره؟

آیا مدرک مستر برای کار پیدا کردن بهتره یا دکترا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)