صفحه 12 از 38 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط Navidms نمایش پست ها
    سلام،من دانشجوی کارشناسی عمران هستم با وضعیت معدل و مقاله و زبانی که دارم و با توجه به اینکه برای مستر کانادا و آمریکا بیشتر از بقیه بورس میدن هدفم روی کشورای آمریکا و کانادا هستش و حالا می خواستم راجع به اقامت بعد از تحصیل بپرسم چون هدفم از رفتن به این کشورا برای تحصیل، اقامت پس از تحصیل هستش،می خواستم بدونم که تو آمریکا بعد از تحصیل میشه موند؟به اندازه ی کافی فرصت میدن که کار پیدا کنیم؟ و کار پیدا کردن اونجا خیلی سخت هستش یا راحته؟(البته 100% از کار پیدا کردن تو ایران که راحت تره) و در مجموع بعد از گرفتن فوق لیسانس چند درصد احتمال پیدا کردن کار و اقامت در آمریکا هستش؟
    دوست عزیز تقریبا هدف همه همینه و رقابت بالاست. در ضمن اگر با این تفکر می آین که از ایران راحت تر کار پیدا میشه حتما باید بگم در اشتباهین!! گاهی درسته ولی خیلی اوقات نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    این نوع سوال ها بسیار کلی است. خیلی ها کار پیدا می کنند و خیلی ها هم کار پیدا نمی کنند. پاسخ سوال شما اینه که فرصت های شغلی وجود داره ولی جلوی پای شما نریخته، باید برای رسیدن بهشون تلاش کنید و از فــیلتر های مختلف رد بشید.
    آقا میشه فــــــ ــلتـ رهاشو کمی واضح تر عنوان کنی . بعنوان مثال برای کامپیوتر و آی تی .

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Navidms نمایش پست ها
    سلام،من دانشجوی کارشناسی عمران هستم با وضعیت معدل و مقاله و زبانی که دارم و با توجه به اینکه برای مستر کانادا و آمریکا بیشتر از بقیه بورس میدن هدفم روی کشورای آمریکا و کانادا هستش و حالا می خواستم راجع به اقامت بعد از تحصیل بپرسم چون هدفم از رفتن به این کشورا برای تحصیل، اقامت پس از تحصیل هستش،می خواستم بدونم که تو آمریکا بعد از تحصیل میشه موند؟به اندازه ی کافی فرصت میدن که کار پیدا کنیم؟ و کار پیدا کردن اونجا خیلی سخت هستش یا راحته؟(البته 100% از کار پیدا کردن تو ایران که راحت تره) و در مجموع بعد از گرفتن فوق لیسانس چند درصد احتمال پیدا کردن کار و اقامت در آمریکا هستش؟

دوست خوبم

این مورد به معنای واقعی به میزان استعداد و تخصص شما مربوطه (هم کار و هم گرین کارت میتونه با تلنت سریع بدست بیاد)

موردی رو برای شما مثال میزنم:
    فردی با نام Akshay Gupte که الان استادیار دپارتمان ریاضی دانشگاه کلمنسون هست...
    این فرد هندیه و در سال 2012 دکتراش رو از جورجیا تک گرفته و سریع سال بعد به پوزیشن استادیاری در دانشگاه کلمسون رسیده و البته این پوزیشن گرین کارت رو هم بدنبال داره (تا جایی که در استخدامی دهها دانشگاه خوندم استادیاری در دانشگاه بهش گرین کارت تعلق میگیره)

میبینید که با کمی پشتکار و فعالیت علمی در دوره دکتری سریعاً هم کار پیدا کرده و هم گرین کارت گرفته !! (حتی نیاز به پست داک هم نداشته) پس همه چیز در امریکا به تلاش و استعداد شما بر میگرده
    ویرایش توسط violet11 : August 23rd, 2013 در ساعت 01:47 PM

Junior Member

سلام
    می دونید آیا امکان کار دانشگاهی ( استادی) برای کسی که دکترا رو ایران خونده و پست داک در یه دانشگاه معتبر آمریکا گذرونده وجود داره یا نه؟
    اگر نه، بعد از پست داک امکان کار و در نهایت گرین کارت چطور؟

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط fztajrishi نمایش پست ها
    سلام
    می دونید آیا امکان کار دانشگاهی ( استادی) برای کسی که دکترا رو ایران خونده و پست داک در یه دانشگاه معتبر آمریکا گذرونده وجود داره یا نه؟
    منظورتون چیه که امکانش هست یا نه؟ تکنیکلی امکانش هست و منعی هم وجود نداره. به شرطی که شما بتونید دانشگاهی پیدا کنید که در این فضای رقابتی به کسی که شرایط فوق رو داره پیشنهاد کار بده و حاضر باشه بعدش هم به عنوان اسپانسر براش گرین کارت بگیره.
    در مورد سوال دوم هم مثل مورد قبلی، ابتدا باید شرکتی به شما جاب آفر بدهد و حاظر باشد به عنوان اسپانسر براتون درخواست گرین کارت کنه.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط fztajrishi نمایش پست ها
    سلام
    پست داک خیلی پیچیدست به نظر من شرایط ویزاش . یک سری پست داک هست که طرف در حین پست داک گرین کارتش رو میگیره !‌ این مدل پست داک ها رو شما با دکتری از ایران بعید میدونم حتی مورد بررسی هم قرار بگیرین. در کل پست داک ها ویزای J حساب میشن. ویزای J خودش داستان داره. یک سری ویزای J هست که شما بعدش اجازه ی کار ندارین. یک سری ویزای J هست که شما بعدش که تموم شد تا ۲ سال نمیتونین برای ویزای F J اقدام کنین. کلا نمیشه برای نسخه پیچید. خیلی بستگی داره که پست داکه چطوری باشه. اگر رشته high tech هست که بعید میدونم از ایران بشه. اما رشته های theoterical فک نکنم نشه !‌ چون فرقی نیست بین ایران یا جای دیگه ( به نظر من ).
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

همونطور که میدونید اکثر دانشجویان ایرانی که در زمینه نفت و انرژی پذیرش میگیرن، ویزاشون ریجک میشه. حالا برای من 2 تا سوال پیش اومده، لطفا اینها رو با توجه به واقعیات توضیح بدید و نه صرفا قانونی که ممکنه هیچ کس پیگیریش نکنه و کسی متوجه نشه:
    1. اگر کسی مثلا برای رشته عمران ویزا بگیره و بعد که تحصیلش رو در امریکا شروع کرد، در رشته نفت از دانشگاه دیگه پذیرش بگیره و بخواد اونو بخونه (سر دولت کلاه بزاره) ایا امکانش هست؟ اگر نه لطفا بفرمایید چرا.
    2. اگر کسی یک مدرک عمرانی از دانشگاه امریکایی بگیره، بعد بتونه کار در حوزه انرژی و نفت (در شرکت های بزرگ) پیدا کنه و استخدام بشه، ایا میتونه اون کار رو انجام بده یا دولت متوجه میشه؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Junior Member quietboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineer

سلام
    نتیجه اخلاقی کل ایپیک این بود...کار اگر پیدا شود حقوقش خوب است!!
    ================
    واسه همه رشته ها همینه ؟....مهندسی برق مخابرات رو کسی اطلاع داره ؟
    شما انچه را که میبینید باور نمیکنید بلکه انچه را که از قبل باور کرده اید میبینید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط quietboy نمایش پست ها
    سلام
    نتیجه اخلاقی کل ایپیک این بود...کار اگر پیدا شود حقوقش خوب است!!
    ================
    واسه همه رشته ها همینه ؟....مهندسی برق مخابرات رو کسی اطلاع داره ؟
    نتیجه اخلاقی شما صحیحه (شاید متاسفانه). کار پیدا کردن ساده نیست (برای افراد متخصص سخت هم نیست) و معمولا حقوق و مزایا خوب است. بعضی رشته ها سخت و ساده داره (وابسته به محل هم هست، مثلا در نرم افزار و کامپیوتر کار پیدا کردن در نیویورک ساده تر از کالیفرنیاست). اگه توی زمینه شبکه های وایرلس و موبایل و ... تخصص داشته باشید کار نسبتا زیاده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic engineering

برای کسی که مستر برق و الکترونیک رو تو آمریکا گرفته بنظرتون کار راحت پیدا میشه از کسانی که مشغول بکار هستند خواهش میکنم زمینه کاریشون رو ذکر کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)