صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

سلام. من خوشبختانه الان جاب آفر گرفتم از یه دانشگاه. به من گفتن که تا یک سال باید روی OPT باشم و قبل از اینکه مهلت OPT تموم بشه، برای H1B از طریق EB1 اقدام میکنن. سئوالم اینه که دقیقاً نحوه انتقال از H1B به گرین کارت چه طوری انجام میشه؟ آیا باید مدت مشخصی روی H1B باشی تا بعدش بتونن برای گرین کارت اقدام کنن؟ و آیا اینکه به جای OPT بهتر نیست همین الان برام H1B تقاضا کنن؟

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط niam نمایش پست ها
    سلام. من خوشبختانه الان جاب آفر گرفتم از یه دانشگاه. به من گفتن که تا یک سال باید روی OPT باشم و قبل از اینکه مهلت OPT تموم بشه، برای H1B از طریق EB1 اقدام میکنن. سئوالم اینه که دقیقاً نحوه انتقال از H1B به گرین کارت چه طوری انجام میشه؟ آیا باید مدت مشخصی روی H1B باشی تا بعدش بتونن برای گرین کارت اقدام کنن؟ و آیا اینکه به جای OPT بهتر نیست همین الان برام H1B تقاضا کنن؟
    شما با opt بلافاصله می تونید کار کردن رو شروع کنید. اما با H1 اینطور نیست. پذیرشهای درخواست ویزای کار هرسال از ماه فوریه شروع میشه و دولت بعد از بررسی درخواست ها تا سپتامبر همان سال نتیجه رو اعلام میکنه. ویزا و اجازه کار از اول اکتبر شروع میشه. پس اقامت شما تا اول اکتبر نباید غیر قانونی بشه و گرنه نمی تونید از ویزای کار استفاده کنید. رفتن روی opt این امکان رو میده هم سریع شروع به کار کنید هم شما رو قانونی نگهداره
    قانونا از یکهفته بعد از اینکه شما با ویزای h1 شروع کردید، کارفرماتون اگه حائز شرایط باشه می تونه براتون درخواست گرین کارن بده. اما معمولا پیمانکاران اینکار رو نمی کنن تا شما رو وابسته به خودشون نگهدارند و ضمنا هزینه ها و دردسرهای اضافی نداشته باشند. نهایتا 3 سال ویزای کار شما معتبر خواهد بود و فقط یکبار دیگه به مدت سه سال دیگه قابل تمدیده. بعد از اون دیگه باید درخواست گرین کارت داده بشه.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadgreat نمایش پست ها
    برای کسی که مستر برق و الکترونیک رو تو آمریکا گرفته بنظرتون کار راحت پیدا میشه از کسانی که مشغول بکار هستند خواهش میکنم زمینه کاریشون رو ذکر کنند
    تو این زمینه ها کار زیاد هست. مهم اینه که رقابت هم برای گرفتنش زیاد هست و شما باید بتونید در یک بازار رقابتی اون کار رو بدست بیارید. بنابراین رزومه و سوابق و روابطتتون مهم خواهد بود
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

سلام دوستان
    خیلی خلاصه میگم. داشتن سابقه کار در ایران (در حد 5-6سال) چقدر تو پیداکردن کار در آمریکا موثره؟ (با توجه به این که سن میره بالا بهتره سابقه کار ایجاد کرد و بعد رفت تحصیل یا نه رفت تحصیل و بدون سابقه کار دنبا کار گشت)
    لطفا دوستان مطلع (چه ساکن در آمریکا و چه مطلع در جای دیگه) اگر اطلاعی دارن راهنمایی کنن بسیار ممنون

پیش فرض پاسخ : امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

سلام دوستان.من دو تا سوال داشتم.
    1/ آیا رنک دانشگاه در پیدا کردن کار بعد از دوران تحصیل نقش مهمی داره یا نه؟ محل کار به رنک دانشگاه توجه می کنند یا بیشتر به تخصصی که داری؟

2/ سوال دومم که مهمتره، بر فرض اینکه من تونستم کار بعد از دوران تحصیلم پیدا کنم، آیا "هر شرکتی" می تونه به دولت برای من ،درخواست ویزای کاری بکنه یا یکسری شرکت ها و اداره جات های بخصوص هستند که فقط دولت اونا رو قبول داره و فقط درخواست هایی که از اون شرکتا برای دادن ویزا کاری میاد و بررسی می کنه و بقیه رو رد می کنه؟

ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mamoosh68 نمایش پست ها
    1/ آیا رنک دانشگاه در پیدا کردن کار بعد از دوران تحصیل نقش مهمی داره یا نه؟ محل کار به رنک دانشگاه توجه می کنند یا بیشتر به تخصصی که داری؟

2/ سوال دومم که مهمتره، بر فرض اینکه من تونستم کار بعد از دوران تحصیلم پیدا کنم، آیا "هر شرکتی" می تونه به دولت برای من ،درخواست ویزای کاری بکنه یا یکسری شرکت ها و اداره جات های بخصوص هستند که فقط دولت اونا رو قبول داره و فقط درخواست هایی که از اون شرکتا برای دادن ویزا کاری میاد و بررسی می کنه و بقیه رو رد می کنه؟

1. اهمیت رنک دانشگاه بستگی به مقطع شما و همینطور رنک داره. مثلا رنک های تاپ 5 همیشه یک نقطه برتری است نسبت به هر رنک دیگه ای ولی چنین برتری ای برای رنک 30 نسبت به 60 احتمالا وجود نداره. در اکثر مواقع مهمترین کاربرد رنک خوب دانشگاه کمک به رسیدن به مرحله مصاحبه های کاری است که معمولا فایده داره ولی فاکتور اصلی برای انتخاب شدن نیست. تخصص و سوابق کاری مهم تر هستند.

2. شرایط پیچیده ای داره. هر شرکتی که بخواد و بیزنس مناسب و سالمی داشته باشه احتمالا می تونه اقدام کنه ولی کار ساده ای نیست و خرج هم داره و معمولا برای کارهایی که خیلی راحت یک آمریکایی هم می تونه انجام بده هیچ شرکتی این دردسر رو به جان نمی خره.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

2. شرایط پیچیده ای داره. هر شرکتی که بخواد و بیزنس مناسب و سالمی داشته باشه احتمالا می تونه اقدام کنه ولی کار ساده ای نیست و خرج هم داره و معمولا برای کارهایی که خیلی راحت یک آمریکایی هم می تونه انجام بده هیچ شرکتی این دردسر رو به جان نمی خره.
    آیا این دردسر فقط مالیه؟ یعنی امکان این هست که خود کارمند بخواد بخشی یا کل هزینه پروسه رو تقبل کنه .و اینطوری یکجوری بخشی از فشار رو از رو دوش شرکت برداره؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mamoosh68 نمایش پست ها

رنک دانشگاه برای شما Advertisement هست و مصاحبه میگیره. بعد تو مصاحبه خود شمایی و طرف دیگه !‌

نه معمولا همه میتونن این تقاضا رو بکنن. فقط مساله اینه که از نظر مسایل حقوقی شرکت های بزرگ تر قوی تر هستن و امکان موفقیتشون بیشتره.

مثلا intel رو نگاه کنین تقاضای ۵۰ گرین کارت کرده ۴۸ تاش پذیرفته شده ۲ تاش رد شده. یعنی قویه در این زمینه.

پ.ن :‌ intel کلا (تا اطلاع ثانوی) دیگه ایرانی استخدام نمیکنه در زمینه های حساس به خاطر export license.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آیا این دردسر فقط مالیه؟ یعنی امکان این هست که خود کارمند بخواد بخشی یا کل هزینه پروسه رو تقبل کنه .و اینطوری یکجوری بخشی از فشار رو از رو دوش شرکت برداره؟
    بحث الان خیلی پیچیده تر از اینها شده. الان بحث آمریکایی و خارجی نیست. الان اینطوریه : آمریکایی - خارجی - ایرانی !

علتشم اینه که یک سال هست که به فرم H1B یک بند اضافه شده که در اون از Export License سوال میپرسه و از شرکت میخواد گواهی بده که این لازم نیست یا اگر هست اقدام میکنه.

این باعث شده توی خیلی از گرایشات high tech کلا بیخیال ایرانیها شدن. intel که کلا دیگه ایرانی نمیگیره. micron همون اول میگه اگه ایرانی هستی معذوریم و ...

یعنی باید خیلی خیلی خیلی خیلی بخوان طرف رو که ریسک کنن برای export license بگیرن.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    بحث الان خیلی پیچیده تر از اینها شده. الان بحث آمریکایی و خارجی نیست. الان اینطوریه : آمریکایی - خارجی - ایرانی !

علتشم اینه که یک سال هست که به فرم H1B یک بند اضافه شده که در اون از Export License سوال میپرسه و از شرکت میخواد گواهی بده که این لازم نیست یا اگر هست اقدام میکنه.

این باعث شده توی خیلی از گرایشات high tech کلا بیخیال ایرانیها شدن. intel که کلا دیگه ایرانی نمیگیره. micron همون اول میگه اگه ایرانی هستی معذوریم و ...

یعنی باید خیلی خیلی خیلی خیلی بخوان طرف رو که ریسک کنن برای export license بگیرن.
    دوست عزیز ، منبعتون از این جمله ها چیه ؟ "intel که کلا دیگه ایرانی نمیگیره. micron همون اول میگه اگه ایرانی هستی معذوریم و ...
    "

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)