صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

باسلام
    دوستان من ورودی 76 هستم مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه امیر کبیر تهران البته با معدل پایین 13.5 و جدیدا هم کارشناسی ارشد iT گرفتم مجازی اموزش محوز از دانشگاه شیراز با معدل 17 . و متولد 1358 هستم . اینجا هم شکر خدا در آمد خوبی دارم ( دور و بر 6 7 میلیون البته با دلار 3000 تومنی دیگه همچی خوب هم نیست ) بگذریم من رزومه کاری خیلی خوبی داریم و حدود 12 سال سابقه کار خوب در شرکت های معتبر با سمت های خوب و ..حالا قصدم چیه اینه که برم یه دانشگاه آمریکایی حالا رنکشم مهم نیست فقط بتونم برم و یه پذیرش بگیرم و اونجا دانشجو بشم و بعد بتونم اقدام کنم برای کار توی شرکت های کامپیوتری حالا از خوباش گرفته مثل ماکروسافت و گوگل و IBM گرفته تا شرکت کو چیک و ...یعنی قصدم کارو اقامت در آمریکاس هزینه تحصیل هم برام مهم نیست یعنی تا 70000 دلار در 2 سال ارشد میتونم پول ببرم . حالا این راهی که من انتخاب کردم برای کار و زندگی در آمریکا رو شما بگید امکان پذیر هست ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drifter نمایش پست ها
    باسلام
    دوستان من ورودی 76 هستم مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه امیر کبیر تهران البته با معدل پایین 13.5 و جدیدا هم کارشناسی ارشد iT گرفتم مجازی اموزش محوز از دانشگاه شیراز با معدل 17 . و متولد 1358 هستم . اینجا هم شکر خدا در آمد خوبی دارم ( دور و بر 6 7 میلیون البته با دلار 3000 تومنی دیگه همچی خوب هم نیست ) بگذریم من رزومه کاری خیلی خوبی داریم و حدود 12 سال سابقه کار خوب در شرکت های معتبر با سمت های خوب و ..حالا قصدم چیه اینه که برم یه دانشگاه آمریکایی حالا رنکشم مهم نیست فقط بتونم برم و یه پذیرش بگیرم و اونجا دانشجو بشم و بعد بتونم اقدام کنم برای کار توی شرکت های کامپیوتری حالا از خوباش گرفته مثل ماکروسافت و گوگل و IBM گرفته تا شرکت کو چیک و ...یعنی قصدم کارو اقامت در آمریکاس هزینه تحصیل هم برام مهم نیست یعنی تا 70000 دلار در 2 سال ارشد میتونم پول ببرم . حالا این راهی که من انتخاب کردم برای کار و زندگی در آمریکا رو شما بگید امکان پذیر هست ؟
    سلام دوست عزیز.
    من الان تو امریکا هستم برای فرصت. والا حالا من خودم شاید بخوام اینجا از اول دکتری بخونم. از این جهت گفتم که من اگه بخوام از اول اینجا دکتری بخونم و خیلی از بچه هایی که اومدن اینجا دارن دکتری میخونن یکی از مهمترین دلایلشون اینه که نتونستن ایران کار بکنن و پول در بیارن. حالا شما که ماشاالله در آمدت خوبه (ایشالله بیشترم بشه) و خیلی راحت ایران زندگی میکنی به نظر من این همه خودت رو اذیت نکن بخدا اینجوری هم نیست اینجا خیلی ها اینجا بیکارن نمیگم بده ولی اونقدرم که تو ایران تصور میشه فوق العاده نیست. شما بیای اینجا کار خوبی هم گیر بیاری نهایتش 4000-3000$ میگیری که اگه با هزینه های اینجا حساب کنی خیلی با حقوق الان ایرانت فرقی نداره.
    من جای شما بودم چند بار ویزای شنگن اروپا میرفتم و بعدش راحت میتونین برای ویزای توریستی امریکا اقدام کنید و بیاین امریکا رو هم ببینید.

اما به هر حال خیلی سخت نیست شما فقط تافل و GRE میخوای، خیلی سخت نیست با هزینه شخصی پذیرش گرفتن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadjs نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من الان تو امریکا هستم برای فرصت. والا حالا من خودم شاید بخوام اینجا از اول دکتری بخونم. از این جهت گفتم که من اگه بخوام از اول اینجا دکتری بخونم و خیلی از بچه هایی که اومدن اینجا دارن دکتری میخونن یکی از مهمترین دلایلشون اینه که نتونستن ایران کار بکنن و پول در بیارن. حالا شما که ماشاالله در آمدت خوبه (ایشالله بیشترم بشه) و خیلی راحت ایران زندگی میکنی به نظر من این همه خودت رو اذیت نکن بخدا اینجوری هم نیست اینجا خیلی ها اینجا بیکارن نمیگم بده ولی اونقدرم که تو ایران تصور میشه فوق العاده نیست. شما بیای اینجا کار خوبی هم گیر بیاری نهایتش 4000-3000$ میگیری که اگه با هزینه های اینجا حساب کنی خیلی با حقوق الان ایرانت فرقی نداره.
    من جای شما بودم چند بار ویزای شنگن اروپا میرفتم و بعدش راحت میتونین برای ویزای توریستی امریکا اقدام کنید و بیاین امریکا رو هم ببینید.u

اما به هر حال خیلی سخت نیست شما فقط تافل و GRE میخوای، خیلی سخت نیست با هزینه شخصی پذیرش گرفتن.
    من هم با نظر این دوستمون کاملا موافقم. اگر شما تو ایران اینقدر درآمد داری و پوزیشن های مختلف گرفتی، من هم فکر می کنم تو ایران می تونی زندگی راحتی داشته باشی. سری که درد نمی کنه، دستمال نمی بندن.

Junior Member

دوستان کسی می دونه با مستر اقتصاد، می شه تو آمریکا کار گیر آوورد؟. البته منظورم برای یک ایرانی که تازه تو آمریکا مستر گرفته و گرین کارد هم نداره؟

سلام
    من اگر بخواهم در آمریکا فیلمنامه نویسی در مقطع PhD بخونم چقدر شانس گیر آوردن کار دارم ؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad13700917 نمایش پست ها
    سلام
    من اگر بخواهم در آمریکا فیلمنامه نویسی در مقطع PhD بخونم چقدر شانس گیر آوردن کار دارم ؟
    ممنون
    آشنایی دقیق ندارم ولی جزو رشته هایی نیست که بطور روتین براش کار وجود داشته باشه.

Junior Member

وضعیت کار بعنوان producer or Assistant producer در فیلم و شرکتهای تبلیغاتی چگونه هستش؟ در کدوم ایالتها کار بیشتر پیدا میشه؟

Junior Member

سلام بچه ها

اینکه میگید فارغ التحصیل شدن ( مقطع دکترا ) از top 20 شانس بیشتری واسه پیدا کردن کار داره ، منظورتون رنک اون دانشگاه در حالت کلیه یا تو رشته خودمون ؟ مثلا تو رشته من بهترین و بالاترین دانشگاه رنک 10 به شکل کلی بین همه دانشگاه هاست .
    سوال دومم اینکه بازار کار تو رشته public managmenat یا کلا علوم انسانی یا مدیریت چطوره ؟ نیام اونجا باز بیکار بمونیم !! از چاله در اومدن افتادن تو چاهه اینجوری !!
    لطفا راهنمایی کنید . مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sara432 نمایش پست ها
    سلام بچه ها

اینکه میگید فارغ التحصیل شدن ( مقطع دکترا ) از top 20 شانس بیشتری واسه پیدا کردن کار داره ، منظورتون رنک اون دانشگاه در حالت کلیه یا تو رشته خودمون ؟ مثلا تو رشته من بهترین و بالاترین دانشگاه رنک 10 به شکل کلی بین همه دانشگاه هاست .
    سوال دومم اینکه بازار کار تو رشته public managmenat یا کلا علوم انسانی یا مدیریت چطوره ؟ نیام اونجا باز بیکار بمونیم !! از چاله در اومدن افتادن تو چاهه اینجوری !!
    منظور هر دو رنک هست چه رشته و چه بطور کلی اگه از دانشگاه مطرحی باشید شانستون برای رسیدن به مرحله مصاحبه برای کار بیشتر میشه. بازار کار در اون رشته ها به خوبی رشته های فنی و مهندسی نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sara432 نمایش پست ها
    سلام بچه ها

رشته هایی در علوم انسانی که غیر پالتیکال هستند وضعیت بهتری نسبت به بقیه رشته ها دارند. یعنی هرچه از حوزه های سیاسی دورتر امکان پیدار کردن کار بیشتر. منتها یه بحثی که دارند این طور رشته ها اینه که اکثرا شرط سیتیزن بودن رو میگذارند برای جذب. و شرایط دیگری که غیر علمی هستند و خیلی نمیشه با رزومه علمی پوششون داد. پس برای پیدا کردن کار به فکر این فاکتورها و جور کردنشون هم باشید. حقوق هم حدودا ماهی 2تا3 هزار تاست برای شروع و شاید بعد از 10-15 سال برسه به 100 البته در شرایط ایدئالش منظورمه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)