صفحه 19 از 38 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

سلام
    من قصد دارم در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا در مقطع دکتری در رشته مهندسی عمران ادامه تحصیل بدم. و در ضمن قصد دارم همونجا هم بمونم و بعد از فارق تحصیلی کار پیدا کنم. بنظرتون با توجه به این شرایط کدام کشور بهتره؟

با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    اتفاقا data mining و text mining خیلی بازار کار خوبی دارن. مخصوصا اگه بتونین توانایی های تحلیل داده خوبی داشته باشین و نرم افزارهایی مثل R, SAS و Hadoop رو خوب یاد بگیرید.
    دوست عزیز شما آمریکا درس خوندین؟ جواب اون قسمت دوم سوالم رو میدونید؟"من الان بیشتر سوالم این هست که شما اگه روی یه موضوعی کار کنی در دانشگاه در دوره دکتراو بعد حتی پایان نامه ات هم درباره اون باشه...میشه بری توی صنعت توی یه بخش دیگه ای(که صددرصد به رشته ات ربط داره و کورس هم گذروندی مثل همین مدیریت پروژه) کار پیدا کنی؟ یعنی اونجا برای استخدام روی چی تاکید دارن؟"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    دوست عزیز شما آمریکا درس خوندین؟ جواب اون قسمت دوم سوالم رو میدونید؟"من الان بیشتر سوالم این هست که شما اگه روی یه موضوعی کار کنی در دانشگاه در دوره دکتراو بعد حتی پایان نامه ات هم درباره اون باشه...میشه بری توی صنعت توی یه بخش دیگه ای(که صددرصد به رشته ات ربط داره و کورس هم گذروندی مثل همین مدیریت پروژه) کار پیدا کنی؟ یعنی اونجا برای استخدام روی چی تاکید دارن؟"
    استخدام در صنعت معمولا بر اساس تجارب و مهارتهای شماست و عنوان مدرک تحصیلی تاثیری نداره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    استخدام در صنعت معمولا بر اساس تجارب و مهارتهای شماست و عنوان مدرک تحصیلی تاثیری نداره.
    دوست عزیز آیا داشتن مقالات مختلف میتونه در پیدا کردن کار خوب کمک کنه؟ منظورتون دقیقا از مهارت و تجربه چیه؟ اونوقت کسی که اصلا تجربه کار نداره بهش اجازه ورود نمیدن به صنعت در آمریکا! درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    دوست عزیز آیا داشتن مقالات مختلف میتونه در پیدا کردن کار خوب کمک کنه؟ منظورتون دقیقا از مهارت و تجربه چیه؟ اونوقت کسی که اصلا تجربه کار نداره بهش اجازه ورود نمیدن به صنعت در آمریکا! درسته؟
    بسته به رشته و نوع کار داره. صحبت سر اجازه ندادن نیست، سر رقابت کاندیداهای متعدد برای یک پوزیشن است. طبعا رزومه بهتر در این رقابت برنده میشه.

سلام دوستان،
    ميخاستم يك سوال در مورد اشتغال در بخش دولتي يا خصوصي بپرسم، كدوم بخش بيشتر به اينترنشنال ها اجازه ورود ميدن و استخدام ميكنن؟! كدوم بخش براي ما بهتره؟!
    و يك سوال ديگه در مورد شايسته سالاري هستش، ممكنه در شرايطي كه ما به اپليكنت هاي آمريكايي برتري داشته باشيم اونا اكسپت بشن؟! كسي تجربه داشته؟!
    No news is good news

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibehnoud نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    ميخاستم يك سوال در مورد اشتغال در بخش دولتي يا خصوصي بپرسم، كدوم بخش بيشتر به اينترنشنال ها اجازه ورود ميدن و استخدام ميكنن؟! كدوم بخش براي ما بهتره؟!
    و يك سوال ديگه در مورد شايسته سالاري هستش، ممكنه در شرايطي كه ما به اپليكنت هاي آمريكايي برتري داشته باشيم اونا اكسپت بشن؟! كسي تجربه داشته؟!
    اجازه ورود در همه جا هست مگر در جاهایی که security clearence لازم باشه. اینترنشنال ها برای بخشهای تخصصی فنی در رشته های غیر حساس شانس بیشتری دارند ولی بهرحال مشاغل زیادی گرین کارت یا سیتیزن شیپ لازم دارند.

در مورد برتری منظورتون چه جور برتریه؟ انتخاب صرفا بر اساس توانمندی فنی که نیست. توانایی مکالمه و ارتباط قوی، روحیه تیمی و قدرت رهبری، تجربه کاری در امریکا و بطور کلی soft skill ها هم خیلی مهم هستند که اگر همه آنها را در حد یک داوطلب امریکایی داشته باشید طبعا شانس انتخاب شما هم به اندازه او خواهد بود.

سلام دوستان
    کارشناسی ارشد روابط بین الملل هستم شروع کردم برای اپلای واسه پذیرش و بورس دکتری تو همون رشته روابط بین الملل حالا می خواستم بدونم:
    1-اگه پذیرش و بورسیه ام واسه دکتری روابط بین الملل انجام شد همسرم که ارشد ژنتیک خونده میتونه اونجا تابع پذیرش و بورسیه من کار کنه یا تشریفات اداری برای ویزای کار و اینارو باید طی کنه؟ و اگه تشریفات داره کی و چطور باید انجام بشه؟
    2-در طول دکتری اجازه کار دارم یا نه؟
    3-پس از دکتری اجازه کار که دیگه ویزای تحصیلم تموم شده به من و همسرم میدن؟ و یا باید برای ویزای جدید اقدام کنیم وباز کی و چطور؟
    4-و اینکه وضعیت پیداکردن کار برای رشته ژنتیک و روابط بین الملل چطوره چه خصوصی چه دولتی(البته بیشتر به تدریس و کار های آکادمیک علاقه داریم ولی بخش خصوصیم مد نظرمون هست)؟
    واقعا ممنونم که برای راهنمایی من و امثال من وقت گرانبهاتون رو صرف می کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadp1984 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارشناسی ارشد روابط بین الملل هستم شروع کردم برای اپلای واسه پذیرش و بورس دکتری تو همون رشته روابط بین الملل حالا می خواستم بدونم:
    1-اگه پذیرش و بورسیه ام واسه دکتری روابط بین الملل انجام شد همسرم که ارشد ژنتیک خونده میتونه اونجا تابع پذیرش و بورسیه من کار کنه یا تشریفات اداری برای ویزای کار و اینارو باید طی کنه؟ و اگه تشریفات داره کی و چطور باید انجام بشه؟
    2-در طول دکتری اجازه کار دارم یا نه؟
    3-پس از دکتری اجازه کار که دیگه ویزای تحصیلم تموم شده به من و همسرم میدن؟ و یا باید برای ویزای جدید اقدام کنیم وباز کی و چطور؟
    4-و اینکه وضعیت پیداکردن کار برای رشته ژنتیک و روابط بین الملل چطوره چه خصوصی چه دولتی(البته بیشتر به تدریس و کار های آکادمیک علاقه داریم ولی بخش خصوصیم مد نظرمون هست)؟
    واقعا ممنونم که برای راهنمایی من و امثال من وقت گرانبهاتون رو صرف می کنید.
    نه همسرتون و نه خودتون در مدت دانشجویی شما اجازه کار ندارید. بعد از پایان تحصیل هم باید برای کار و ویزای جدید اقدام کنید.

ممنونم ghlobe جان که سریع و صریح جواب دادین
    یک سئوال دیگه:
    وقتی دوره دکتری تموم شد خوب دیگه خبری از پول فاند نیست میخواستم بدونم از کی باید اقدام به ویزای کار کنم و آیا قبل از پایان دوره دکتری میتونم اینکارو انجام بدم که پس از پایان دکتری و فاند فوری بتونم مشغول بشم؟
    آیا همسرم تو همون ماه های اول بورس من میتونه برای ویزای کار اقدام کنه؟منظورم اینکه دوره دکتری که اقلش 4 سال هست به وقت کشی منجر نشه و همسرم می تونه همین که پامون به اونجا رسید اقدام کنه واسیه ویزای کار؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)