صفحه 30 از 38 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    البته اگر ویزا بدن به ایشون.
    میلاد جان سوالم اینه که معمولا چه رشته هایی الان در آمریکا در شرکتهای نفتی کار میکنن به غیر از مهندسین نفت و شیمی؟و قطعا باید گرین کارد داشت و میشه گفت محاله بدون اون رفتن واسه شرکتهای نفتی؟
    شرکت های بزرگی مثل Exxon Mobile تقریبا از اکثر رشته های مهندسی تا CS و geology جذب می کنند. من خودم با رشته سازه با Exxon مصاحبه کردم. میتونید تو وبسایت شرکت مورد نظرتون ببینید که چه رشته های رو میگیرن ولی خوب رشته اصلی همون نفت و شیمی است. نیازی به حتما داشتن گرین کارد نیست، ولی خوب همونطور که میدونید گرین کارد خیلی خیلی کار رو برای کار پیدا کردن راحتتر میکنه. شما بدون گرین کارد باید یک سرو گردن از یک آمریکایی هم رشته خودتون بالاتر باشید تا شرکت رو متقاعد کنید که شما رو جذب کنه، وگرنه در شرایط مساوی و حتی برتری جزئی شما، بازهم کار برای یک آمریکایی یا گرین کاردی است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    الان وضع کاری مهندسی نفت خوبه، البته در صورتی که گرین کارد داشته باشید. حقوق خوب و بالایی هم خواهید داشت و به احتمال زیاد سمت تگزاس و ایالت های مرکزی کار پیدا می کنید. البته روی زبانتون هم کار کنید که هنگام مصاحبه به مشکل بر نخورید.
    ممنون از راهنماییتون
    البته رشته تحصیلی من مهندسی مکانیک هستش ولی از ابتدا تو صنعت نفت شاغل بودم و هستم.

Junior Member

سلام دوستان من سال قبل از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شدم. اگه سعی کنم می تونم اپلای برا دانشگاه های آمریکا بگیرم. ولی مشکلم با زمان بعد از اتمام تحصیل است. فرض کنید که دکتری را گرفتم. حالا شرایط کاری چه طوری است بعد از اینکه فارغ التحصیل دکتری مکانیک شدم. شغل می تونم پیدا کنم؟ درآمد سالانه چقدر است؟ و اینکه بعد از چند سال گرین کارت می تونم بگیرم.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط igh1200 نمایش پست ها
    سلام دوستان من سال قبل از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شدم. اگه سعی کنم می تونم اپلای برا دانشگاه های آمریکا بگیرم. ولی مشکلم با زمان بعد از اتمام تحصیل است. فرض کنید که دکتری را گرفتم. حالا شرایط کاری چه طوری است بعد از اینکه فارغ التحصیل دکتری مکانیک شدم. شغل می تونم پیدا کنم؟ درآمد سالانه چقدر است؟ و اینکه بعد از چند سال گرین کارت می تونم بگیرم.
    ممنون
    به نکته خوبی اشاره کردید، مشکل اصلی زمان فارغ ااتحصیلی هست. ولی خوب فقط این رو بدونید که تقریبا تمامی کسانی که واقعا خواستند اینجا بمانند تونستن کار پیدا کنند و بمانند. ولی خودتون رو برای یک چند سالی پر از استرس بعد از فارغ التحصیلی آماده کنید، گرفتن گرین کارد خان اصلی است که ربطی به سالهای حضور شما در آمریکا نداره، باید راههای گرفتن گرین کارد رو پیدا کنید. محبوب ترین روش در بین بچه ها الان از روش NIW یا National Interest Waiver هست که میتونید تحقیق کنید و با شرایطش آشنا بشید. ولی خوب تقریبا 10000$ براش بگذارید کنار!!

الان وضع کاری مهندسی نفت خوبه، البته در صورتی که گرین کارد داشته باشید. حقوق خوب و بالایی هم خواهید داشت و به احتمال زیاد سمت تگزاس و ایالت های مرکزی کار پیدا می کنید. البته روی زبانتون هم کار کنید که هنگام مصاحبه به مشکل بر نخورید.
    دوست عزیز، نمی دونم که آیا الان شما در شرکت نفتی کار می کنید یا نه ولی به شخصه به عنوان کسی که 2 ساله دارم با یکی از شرکت های بزرگ در زمینه نفت . گاز و انرژی گار می کنم میگم از اوایل سال 2016 وضعیت شرکت های نفتی در بحران قرار گرفته. صرفنظر از تعدیل نیروی انسانی در مقیاس بزرگ، استاپ خوردن پرژه ها، باعث شده سهام این شرکت ها نزول داشته باشه. این یعنی فاجعه. حالا شما بر چه مبنا و اساسی این موضوع رو مطرح میکنید من دز تعجبم. این اگهی های استخدام همیشه در این وبسایت های شرکت های بزرگ بوده و هست ولی تبلیغاتی بیش نیست. لطفا اطلاعات غلط ندهید.

من که کار پیدا کردم. قبل اینکع فارغ التخصیل شم. با فوق لیسانس از یه دانشگاه رنک نه چندان خوب نه مقاله داشتم نه سابفه کار.

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    من که کار پیدا کردم. قبل اینکع فارغ التخصیل شم. با فوق لیسانس از یه دانشگاه رنک نه چندان خوب نه مقاله داشتم نه سابفه کار.
    بله رشته های علوم کامپیوتر ، آی تی ، انفورماتیک و رشته های مشابه خیلی راحت کار پیدا می کنند
    اما رشته های مهندسی این گونه نمی باشد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط darkthrone1986 نمایش پست ها
    دوست عزیز، نمی دونم که آیا الان شما در شرکت نفتی کار می کنید یا نه ولی به شخصه به عنوان کسی که 2 ساله دارم با یکی از شرکت های بزرگ در زمینه نفت . گاز و انرژی گار می کنم میگم از اوایل سال 2016 وضعیت شرکت های نفتی در بحران قرار گرفته. صرفنظر از تعدیل نیروی انسانی در مقیاس بزرگ، استاپ خوردن پرژه ها، باعث شده سهام این شرکت ها نزول داشته باشه. این یعنی فاجعه. حالا شما بر چه مبنا و اساسی این موضوع رو مطرح میکنید من دز تعجبم. این اگهی های استخدام همیشه در این وبسایت های شرکت های بزرگ بوده و هست ولی تبلیغاتی بیش نیست. لطفا اطلاعات غلط ندهید.
    اطلاعات من برای یکی دوسال ساله پیشه که اکثر دوستان کار گرفتند و حتی خود من هم مصاحبه داشتم. ولی مثل اینکه از اواخر 2015 و اوایل 2016 با نزول قیمت نفت ورق برگشته برای این رشته.
    این مقاله تو CNBC میتونه منبع خیلی خوبی باشه برای دوستان علاقه مند به شرکت های پتروشیمی.

http://www.cnbc.com/2015/12/04/petro...m-to-bust.html

Junior Member

اطلاعات من برای یکی دوسال ساله پیشه که اکثر دوستان کار گرفتند و حتی خود من هم مصاحبه داشتم. ولی مثل اینکه از اواخر 2015 و اوایل 2016 با نزول قیمت نفت ورق برگشته برای این رشته.
    این مقاله تو CNBC میتونه منبع خیلی خوبی باشه برای دوستان علاقه مند به شرکت های پتروشیمی.

http://www.cnbc.com/2015/12/04/petro...m-to-bust.html
    پس ظاهرا اوضاع فعلی اشتغال برای رشنه های نفت و پتروشیمی جالب نیست.یه سوال داشتم تو مصاحبه هایی که انجام میشه معمولا چه چیزهایی مطرح میشه؟مصاحبه ها شفاهی و حضوریه همش؟به رزومه کاری (حالا خارج از آمریکا و در ایران) چقدر اهمیت داده میشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aselar نمایش پست ها
    پس ظاهرا اوضاع فعلی اشتغال برای رشنه های نفت و پتروشیمی جالب نیست.یه سوال داشتم تو مصاحبه هایی که انجام میشه معمولا چه چیزهایی مطرح میشه؟مصاحبه ها شفاهی و حضوریه همش؟به رزومه کاری (حالا خارج از آمریکا و در ایران) چقدر اهمیت داده میشه؟
    پروسه کلی به این صورته که وقتی شما اپلای کردی برای کار و از رزومه شما خوششون آمد، از طرف منابع انسانی یا HR باهاتون تماس می گیرند و مصاحبه تلفنی کوتاه خواهید داشت که معمولا سوال های کلی میپرسند، از جمله چرا این پوزیشن رو دوست داری و چرا این شرکت و از اینجور سوال ها، چون HR تخصص کار شما رو نداره. بعد اگر از نظر ایشون شما مناسب باشید برای موقعیت کاری رزومه شما میره به مدیر بالاتر یا اصطلاحا hiring manager. دوباره اگر ایشون از رزومه خوشش بیاد و با توجه به فیدبک HR با شما دوباره مصاحبه تلفنی میگذارند با و این بار سوال های تخصصی میپرسند. کسانی که این مصاحبه رو انجام میدن بسته به اندازه شرکت میتونه از principal تا یک senior engineer باشه. سپس در صورت قبولی این مرحله شما به مصاحبه حضوری دعوت مشید که معمولا 1-3 ساعت مصاحبه با افراد مختلف بخشی است که شما قراره کار کنید (اگر به این مصاحبه دعوت بشید در اکثر موارد شرکت ها هزینه سفر و هتل شما رو پرداخت می کنند). اینجا هم سوال های تخصصی مطرح میشه، بیشتر در مورد سابقه کارتون و کارهایی که کردید، همچنین از جمله دلایل مصاحبه حضوری شناخت شخصیت حرفه ای شما هم هست. توجه کنید که این فرآیند که من نوشتم معمولا برای گرفتن کار طی میشه و نمیشه گفت تمامی شرکت ها این روند رو طی میکنند. به عنوان مثال شرکت هایی بودند که یکراست به مصاحبه حضوری هم دعوت کردند، همونطور که گفتم بسته به نیاز شرکت، رزومه شما و اندازه شرکت این شرایط ممکنه فرق کنه.

داشتن رزومه کاری همیشه خوبه برای گرفتن کار، چه خارج از آمریکا چه داخل آمریکا، البته اگر مربوط به اون موقعیت شغلی باشه قطعا تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)