صفحه 36 از 38 نخستنخست ... 26272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

Junior Member m09 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

سلام،

بچه ها بنظرتون سیاست های جدید آمریکا توی دوره ترامپ آیا تاثیر زیادی گذاشته روی گرفتن دانشجوی خارجی و به خصوص امکان کار کردن و موندن پس از تحصیل؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

چند وقتی هست سوال مهمی ذهن من و فکر میکنم خیلی از افرادی که در آمریکا مشغول تحصیل ارشد یا دکترا هستند یا قصد آن را دارند، مشغول کرده است. گرچه کسی در مورد آینده اطلاعی ندارد، اما خواستم از دوستانی که امسال از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شدن و به دنبال کار بودند، و گرین کارت ندارند، جویا شوم که شرایط چگونه بوده است؟ برای مثال وضعیت پیدا کردن شغل برای یک دانشجوی ارشد علوم کامپیوتر در مقایسه با سال های پیش چگونه شده است؟

فراموش نکنیم یکی از دلایل اصلی که خیلی از دانشجویان ایرانی آمریکا را به اروپا یا استرالیا و کانادا ارجحیت داده اند آن هم با وجود همه سختی های ویزا، دوری و استرس های دیگر نظیر گرفتن گرین کارت در آینده، بدون شک وجود زیاد فرصت های شغلی و چشم انداز مالی است. اما شاید مهم باشد که بدلیل تغییرات جاری آمریکا و مسائل مختلف این شانس یافتن کار اللخصوص برای دانشجوهای ایرانی دوباره بررسی شود.
    من بچه های کامپیوتر زیادیو دیدم امسال که جاهای خوب اینترنشیپ گرفتن و یا رفتن رو او.پی.تی. معمولا این دوستان رزومه ی خوبی دارن و گرین کارتو از طریق NIW می گیرن و منتظر H نمیمونن

نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
    وضعیت آمریکا چرا اینقدر داغون شده از نظر کار
    همه یا باید بروند شهر های بزرگ تا کار پیدا کنند
    اگر هم شهر کوچک باشید هم کار پیدا نمیتوان پیدا کرد
    باید برگریم به ایران
    فکر کنم وقتی برگشتم ایران. ادامه کار کبوتر بازی نظر رو باید کجا گفت نمیدونشتم
    کار پیدا کردن تو صنعت که خیلی دشوار هست.چون ایرانی هستیم
    باید سمت کار آکادمیک بریم
    دوستان من خیلی می بینم و میشنوم که علی رغم این اخبار ترول بن و تحریم و غیره اوضاع کار برای بچه ها بعد از اومدن ترامپ بهتر شده حتی!! نسبت به 2015 2016

نقل قول نوشته اصلی توسط darkthrone1986 نمایش پست ها
    یکی از دوستام دو بار اینتروییو شد و قبولش کرده بودن از لحاظ فنی ولی بعدا بش ایمیل زده بودن که چون شما ایرانی هستید مطابق با یه قانون که اسمشو یادم نمیاد واجد شرایط استخدام نمیشید.
    خیلی گذشته ولی من اینو کاملا نقض می کنم. کازین من و همسرشون کانادا درس خوندن یکیشون ارشد و یکی دکترا. در حالی که خانوم مشغول دکترا بوده آقا هم در گوگل و هم در آمازون مشغول به کار شده و الان بعد از فارغ التحصیلی هر دو به سیاتل رفتن برای کار.

تاکید کنم که هر دوشون تو کتگوری نوابغ قرار می گیرن ولی صرفا خواستم بگم که همچین قانونی نیست چون حتی زمان رفتنشون به امریکا هنوز شهروند کانادا نبودن.

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    سوالی که من دارم اینه که واقعا اومدن امریکا و خوندن این رشته ها چه تاثیری میتونه در زندگی شخص داشته باشه؟ اگر واقعا کسی میخواد جرم شناسی بخونه خوب تو مملکت اصلیش بخونه ریشه اون همه اسیب رو پیدا کنه ببینیم از کجا نشات میگیره
    همونطور که دوستمون هم گفتن این رشته ها وضع کاریشون حتی واسه خود امریکاییها هم خوب نیست.
    شاید کیس های مورد علاقه شون جرم و جنایت تو امریکا هست.
    همین طور به عنوان کسی که علوم اجتماعی (مطالعات صلح)‌ می خونه کاملا معتقدم که این رشته ها اگه هم توی ایران باشه، صرفا تکرار یه سری مکررات هست برای این که یه مهره ی بی کاربرد بشی تو یه سیستم corrupt.

Junior Member

سلام دوستان
    با توجه به قانون تراول بن آیا هنوز برای دانشجویان ایرانی این امکان فراهم هست که بعد از پایان تحصیلات خود در آمریکا با یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط kianjan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به قانون تراول بن آیا هنوز برای دانشجویان ایرانی این امکان فراهم هست که بعد از پایان تحصیلات خود در آمریکا با یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند؟
    سلام. بله امکانش هست. تراول بن مربوط به تراول (سفر)‌ به خاک امریکاس اونم واسه غیر دانشجوها.

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام‌دوستان ، من ترم یک‌ مستر تقریبا تموم کردم و احتمالا می ۲۰۲۰ درسم تموم میشه. میخواستم بدونم بهتره دنبال کار باشم زودتر ، یا برنامه داشته باشم برای دکترا؟ صنایع غذایی میخونم. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام‌دوستان ، من ترم یک‌ مستر تقریبا تموم کردم و احتمالا می ۲۰۲۰ درسم تموم میشه. میخواستم بدونم بهتره دنبال کار باشم زودتر ، یا برنامه داشته باشم برای دکترا؟ صنایع غذایی میخونم. مرسی
    به نظر من یه فکر دو تاش باش. من برای هر دو تا. افدام کردم دکترا قبول نشدم ولی کار گرفتم تونستم بمونم

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

Junior Member

دوستان با تجربه در امریکا خواهش می کنم اگر می تونن من رو راهنمایی کنن.من 1 سال و نیم پیش دکترا از یک دانشگاه متوسط امریکا گرفتم در رشته مکانیک . اما زمینه ای که کار کردم بسیار محدود و دیگه این زمینه active. نیست. البته من الان که دنبال کار میکردم متوجه شدم که out of phase هستش. بیشتر کارم هم experiment. بود البته نرم افزار و code development هم کار کردم ولی عنوان و زمینه مقاله هام Expermental و غیر کاربردی هست و عملا هیچ دانشگاه یا lab توش کار نمیکنه. یک سال هم با استادم که به دانشگاه جدیدی ترنسفر کرده بود postdoc کردم و درس دادم. وقتی فهمیدم که نمیتونم تو این زمینه هیچ کاری پیدا کنم از گروهش جدا شدم و الان 6 ماه دنبال این هستم که که postdoc و research position در زمینه هایی که reseach active هست و با فیلد من overlap میکنه پیدا کنم اما چیزی پیدا نکردم. همچنین کار تو صنعت هم پیدا نمیکنم.

البته من الان 1 سال هم هست که گرین کارت دارم. حالا دوستان چه پیشنهادی به من دارن که بتونم postdoc پیدا کنم.
    همین اپلای کردن انلاین رو ادامه بدم ؟ 6 ماه است که اجام دادم و به نظرم برا استادا داشتن مقاله در زمینه خودشون مهمه . به راحتی اطمینان نمیکنن که پول گرنتشون رو بدن و در عمل نتونستم با کسانی که دکتراشون مرتبط با اون پست داک هست رقابت کنم.نظرتون چیه ؟
    به دکترای مجدد هم فکر کردم ولی هم زمانبر هست من الان 31 سالم هست وبا درامد پایین و هم نمیدونم که اصلا امکانش هست که دو دکترا در امریکا گرفت ?

شروع کردم به worldwide اپلای کردن برا پست دکترا که اگر چیری پیدا کنم معنیش این هست که گرین کارتم رو از دست میدم وقتی به مدت طولاتی آمریکا رو ترک کنم؟
    خواهش می کنم دوستان نظراتشون رو بدن. بسیار سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)